Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Fakt... TRZEBA wspierać . Bo OZE ze skuteczną izolacją nie idą w parze. Dobra izolacja i rekuperacja, małe zużycie kWh jest dla Odnawialnych Źródeł Energii jak drzazga doopie.

Może mnie zaproszą to im wyjaśnię o co chodzi!

Nie, miszczu tam za darmo wpuszczają, nie trzeba zaproszenia, jedź i pokaż im co to dobra izolacja i rekuperacja, bo oni nieświadomi.

A jakie szychy tam będą, będziesz miał okazję polizania wielkiego świata, wikt też będzie za free.

Popatrz, oni w mordę również coś klepią o kolektorach, że niby taki to dobre.

Może choć razem pojedziemy i zrobimy cyrk, jesteśmy w tym dobrzy.

Zaproszenie już jest już w skrzynce miszcza

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, miszczu tam za darmo wpuszczają, nie trzeba zaproszenia, jedź i pokaż im co to dobra izolacja i rekuperacja, bo oni nieświadomi.

A jakie szychy tam będą, będziesz miał okazję polizania wielkiego świata, wikt też będzie za free.

Popatrz, oni w mordę również coś klepią o kolektorach, że niby taki to dobre.

Może choć razem pojedziemy i zrobimy cyrk, jesteśmy w tym dobrzy.

Zaproszenie już jest już w skrzynce miszcza

Myśli Pan, że posumują obrady, że OZE w małej skali to bezsens? Na ogół jak ktoś coś mówi czy pisze o OZE to uzasadnia ogromnym zużyciem. Poza tym nie zna się na oszczędzaniu energii z definicji. No ale obradujcie, jak dojdziecie do wniosku, że DOŚĆ oszukiwania - to tylko przyklasnę!

A Pan już przestał oszukiwać ? Tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśli Pan, że posumują obrady, że OZE w małej skali to bezsens? Na ogół jak ktoś coś mówi czy pisze o OZE to uzasadnia ogromnym zużyciem. Poza tym nie zna się na oszczędzaniu energii z definicji. No ale obradujcie, jak dojdziecie do wniosku, że DOŚĆ oszukiwania - to tylko przyklasnę!

A Pan już przestał oszukiwać ? Tak czy nie?

Jaki misiu pełen werwy! czyżby ktoś wpadł do baraczku i zamówił jakiś reku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśli Pan, że posumują obrady, że OZE w małej skali to bezsens? Na ogół jak ktoś coś mówi czy pisze o OZE to uzasadnia ogromnym zużyciem. Poza tym nie zna się na oszczędzaniu energii z definicji. No ale obradujcie, jak dojdziecie do wniosku, że DOŚĆ oszukiwania - to tylko przyklasnę!

A Pan już przestał oszukiwać ? Tak czy nie?

Nie miszczu ze mnie jeszcze większy oszust niż dotychczas. No ale Pańskim oszukiwaniu to ja nigdy nie doścignę. Przy Panu w oszukiwaniu to jestem mały pikuś.

Pewnie podsumują, że OZE to mały biznes, nawet pośredniaki zaczynają szkolić instalatorów OZE, ale trzeba tam jechać i wybić im to z głowy. No właśnie piszę, że trzeba ich nawrócić, tych spiskowców, ciepłowników, kto jak nie Pan powinien nieść ten kaganek oświaty. Brak tam Pańskiej szanownej osoby będzie nieodżałowaną strata w tej konferencji. Pewnie jest tam grono wybitnych naukowców, którzy wiele stracą nie poznając Pańskiej osoby. Jedziemy razem, zapisuję Pana, sam tam nie pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dzisiejszy owocny dzień. Wyciągam takie wnioski.

 

WW jest do bani bo kosztuje tylko kilkaset PLN w wersji min. ,ale zapewniającej wilg. 40% i CO2<1000ppm.

GWC jest do bani ,bo w domu 100m2 jak w temacie, 10W/m2 wystarcza przy gradiencie 38-40oC ,ale 750Wh chłodu przy gradiencie 10oC ,to już stanowczo za mało.

Droga komercjo. Niech komercja czyta co pisze , bo wątek z komediowego powoli acz skutecznie przeradza się w żałosną farsę.

To tylko prowokuje do przeciwstawiania się szaleństwu szanownej komercji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, wytłumacz tylko jedno, czy w twoim rozumowaniu WW to wentlacją z wentylatorem na nawiewie i wyciągu ?

 

W zimie przy temp. poniżej +8oC , może chodzić bez wentylatorów,a przy mrozach,należało by myśleć o przytłumieniu ciągu. W pozostałym okresie bez wentylatora nadmuchowego i wyciągowego ,to raczej nie. .Ja mam zasilanie fi 110 ,więc wentylatory non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ma Pan rację. Zamarzająca woda zwiększa objętość i wypycha...

Czyli może być ujemna temperatura pod domem, czy nie?

 

nie rozumiem po co te pytania? przecież na rysunku zaznaczyłem opaskę i ona ma chronić aby pod domem nie było ujemnej temperatury i z tego co wiem to zadanie swoje spełnia. myśli Pan że przy -15st słońce co Panu grunt ogrzeje? to ciekawe skąd kałuże są zamarznięte w ciągu dnia, dziwna sprawa, prawda? głupoty Pan pisze. przy minusowych temperaturach zewnętrznych grunt obok domu zamarza na kość i słońce przez 5h w ciągu dnia tego nie zmieni a tym bardziej słońce zimowe które jest nisko i tak bardzo nie grzeje. niech Pan zwróci uwagę że największe mrozy są przy słonecznych dniach a nie pochmurnych i śnieżnych. najgorsza sytuacja jest wtedy jak nie ma śniegu czyli tak jak było tej zimy a jest mróz. dlatego śnieg jest potrzebny aby grunt tak nie zamarzał, ale na to nie mamy wpływu. czyli jak grunt będzie miał ujemna temperaturę to uważa Pan że pod domem przy grubej izolacji tez tak będzie? to jest sprzeczne z zasadami budowy domów na płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiesz konkretnie na pytanie Barth3z-a?

 

Barthowi odpowiedziałem i myślę ,że jest to odpowiedź czytelna a nawet oczywista.

Skoro nie rozumiesz , cóż . Dzisiaj nie mam weny na zadymy z tobą o nic .

Może jakiejś roboty poszukasz. Cały dzień od rana do wieczora napierdzielasz bez sensu w klawiaturę to chyba już objaw chorobowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barth3z - opowiedz mi w jaki sposób zrozumiałeś tę kolejną pokrętną odpowiedź.

Ma dwa wentylatory czy jeden? Jak jeden to nawiewający czy wyciągający? Jak jest zorganizowany wyciąg - leci każdym otworem jak sobie chce na strych czy jest to zebrane wszystko razem w jeden kolektor? Czy jest na nim wentylator?

 

Dwa. Wyciągający jest załączany w momencie, kiedy grawitacyjnie za słabo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Nie.... Slepota ponoc zawsze najpierw atakuje oczy ....

Napisałbym ślepa miłość do misia. To jednak nie jest ten przypadek. "Ślepa zawiść" lepiej oddaje sens tego co "Szanowny matołek" prezentuje. Zawiść o wszystko. Niektórzy tacy się rodzą i tacy umierają. Nieszczęśliwi, sfrustrowani, kąsający wszystkich dookoła w zemście za swoje nieudane życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ty nigdy nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć tylko kręcisz i popisujesz się choć nie masz czym? Wytłumacz może co oznacza taka konstrukcja:

 

 

 

I opisz jak jest zorganizowany wyciąg na jednym wentylatorze. Czegoś się boisz?

 

Nudzisz. Spytaj Bartha .

Zanim odpowie pokombinuj. Ja mam GWC fi 110 przechodzące przez RSŚ a nie 160-200 jak u jaśka.

 

Swoją drogą ciekawe jak robiłeś WW (o ile robiłeś) ,że nie wyszło. To trzeba być niezwykle przebiegłym by to spieprzyć.No ale widać,że ty wszystko potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...