Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Barth, coś dla ciebie. :)

http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-aluthermo/efektywnosc-energetyczna

66 zł m2 brutto. Zamiast tego całego styro i zamiast paroizolacji. Brzmi trochę jak bajka, ale producent zamieszcza jakieś tam badania.

 

Daj spokój ... już jednego takiego producenta pojechałem na tym forum. Aż mnie merkava powstrzymywał, bo bym gnoja !#%#!& ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth, coś dla ciebie. :)

http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-aluthermo/efektywnosc-energetyczna

66 zł m2 brutto. Zamiast tego całego styro i zamiast paroizolacji. Brzmi trochę jak bajka, ale producent zamieszcza jakieś tam badania.

 

to i trochę coś dla mnie, szukam takiego rozwiązania umożliwiającego zrobienie jak najcieńszej ściany. trochę to niewiarygodne jest ale dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth, coś dla ciebie. :)

http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-aluthermo/efektywnosc-energetyczna

66 zł m2 brutto. Zamiast tego całego styro i zamiast paroizolacji. Brzmi trochę jak bajka, ale producent zamieszcza jakieś tam badania.

 

Wrzucalem gdzies na forum fotki z montażu "pasywnego" bramy garażowej z wykorzystaniem tejże folii: uszczelniono połaczenia segmentów pasami folii oraz zastosowano ją jako podkład między mur i stelaż. Stroną alu do srodka garazu. Z tego co pamiętam wnioski były.. nijakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-aluthermo/efektywnosc-energetyczna http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif oj ludzie ludzie ... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif

5,7 m2K/W oporu ... tak na zdrowy chłopski rozum... czy oklejenie styropianu folią alu da taki efekt ? ...

większej ściemy nie widziałem... ale tam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-aluthermo/efektywnosc-energetyczna http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif oj ludzie ludzie ... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif

5,7 m2K/W oporu ... tak na zdrowy chłopski rozum... czy oklejenie styropianu folią alu da taki efekt ? ...

większej ściemy nie widziałem... ale tam ..

Dokładnie!

Ta folia ma 0.28W/m2 xK ale pod warunkiem że 10 cm- przestrzeni pod i kilku cm nad folią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i trochę coś dla mnie, szukam takiego rozwiązania umożliwiającego zrobienie jak najcieńszej ściany. trochę to niewiarygodne jest ale dzięki za link.
Ostrożnie z tym. Ja tak żartobliwie. Cudów nie ma. Izolacja próżniowa, przy takiej grubości być może dorównałaby wełnie ale ta to na 99 % kit.

Przyglądając się tym badaniom można odnieść wrażenie, że skuteczność tej izolacji jest bardzo wysoka. Czy specjaliści z Sheffield kłamią? Nie. To typowe badanie na zamówienie. Kluczem jest tu użyty grzejnik ceramiczny czyli tak naprawdę promiennik podczerwieni. Wełna te promienie pochłania co wymaga dodatkowej energii. Folia odbija, co daje takie a nie inne efekty. Porównawczym badaniem byłoby nie zastosowanie wełny a samej folii alu. Jak nic wyniki byłyby porównywalne.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba koniec górnej amplitudy temperaturowej pod domem teraz najprawdopodobniej zacznie się stopniowy spadek

dziś nad ranem w B-B (w mojej okolicy na nieosłoniętym terenie) temperatura +0,8*C przez dzień w cieniu +13,5*C aktualnie +10*C

 

05-09-2014 było

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=278335&d=1409934220

 

jest 24-09-2014

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=281454&d=1411576807

24-09-2014.JPG

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symuluje sie w audytorze ECO ten sam dom, a nie kilka podobnych domów, szkoda ze tego dr Strzeszewski nie wyjasnił, to ze jest osiedle podobnych lub takich samych domów nie oznacza ze zuzycia będą takie same we wszystkich, jeden własciciel chce miec wyzszą temp. drugi zuzywa wiecej cwu, trzeci duzo piecze w piekarniku, niby podobnie ale niejednakowo. Poza tym jezeli to zabudowa szeregowa to sa domy na koncu i początku szeregówki, sa i w srodku, jak to to mozna porównywac ze sobą?

Tylko i wyłacznie porównanie dwóch systemów grzewczych zainstalowanych w tym samym budynku uzywanych naprzemiennie jest wiarygodne, porównywanie takich samych ale jednak róznych budynków nigdy nie będzie do konca wiarygodne i nie moze byc podstawą do katergorycznych opini i wniosków.

 

mam do Ciebie pytanie: robiłeś może kiedyś porównanie w domu pasywnym jakie ogrzewanie wychodzi najkorzystniej? typu kable, wodna podłogówka zasilana z pompy ciepła w zależności jaka jest zastosowana? da się to jakoś policzyć uwzględniając tak małe potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Ciebie pytanie: robiłeś może kiedyś porównanie w domu pasywnym jakie ogrzewanie wychodzi najkorzystniej? typu kable, wodna podłogówka zasilana z pompy ciepła w zależności jaka jest zastosowana? da się to jakoś policzyć uwzględniając tak małe potrzeby?
Przy tak małych potrzebach, biorąc pod uwagę tylko nakłady inwestycyjne nic farelki nie przebije. Biorąc pod uwagę jeszcze komfort, w zależności od upodobań kable lub PC P-P. Oczywiście kable o mocy właściwej dla domu pasywnego a nie jakieś szalone 100W/m2. Biorąc pod uwagę wszystko, czyli koszt inwestycyjny, koszt eksploatacji, komfort użytkowania i ekologię najlepsza będzie PPC z podłogówką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z tym. Ja tak żartobliwie. Cudów nie ma. Izolacja próżniowa, przy takiej grubości być może dorównałaby wełnie ale ta to na 99 % kit.

Przyglądając się tym badaniom można odnieść wrażenie, że skuteczność tej izolacji jest bardzo wysoka. Czy specjaliści z Sheffield kłamią? Nie. To typowe badanie na zamówienie. Kluczem jest tu użyty grzejnik ceramiczny czyli tak naprawdę promiennik podczerwieni. Wełna te promienie pochłania co wymaga dodatkowej energii. Folia odbija, co daje takie a nie inne efekty. Porównawczym badaniem byłoby nie zastosowanie wełny a samej folii alu. Jak nic wyniki byłyby porównywalne.

 

a wg. ciebie jaki jest najlepszy "patent" na "cienką" a zarazem dość ciepłą ścianę która pozwoli grzać prądem lub PC. pomijając szkielet drewniany oczywiście. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małych potrzebach, biorąc pod uwagę tylko nakłady inwestycyjne nic farelki nie przebije. Biorąc pod uwagę jeszcze komfort, w zależności od upodobań kable lub PC P-P. Oczywiście kable o mocy właściwej dla domu pasywnego a nie jakieś szalone 100W/m2. Biorąc pod uwagę wszystko, czyli koszt inwestycyjny, koszt eksploatacji, komfort użytkowania i ekologię najlepsza będzie PPC z podłogówką.

 

"Biorąc pod uwagę wszystko, czyli koszt inwestycyjny, koszt eksploatacji, komfort użytkowania i ekologię"- najbardziej o to mi chodzi a do tego jeszcze cwu bo to będzie większy wydatek niż ogrzewanie. bardziej chodzi mi o to co stwierdzał TB czyli że przy domu który ma małe potrzeby pc traci sens i czy to jest prawda i jakie są na to dowody. nie interesują mnie też przypuszczenia i wróżenie z fusów tylko konkrety. czy jest ktoś w stanie choćby na przykładzie kolegi bartha i Jego wyników bo wychodzi mu dom 10kWh/m2 co będzie się najbardziej opłacało. jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że przeważnie każdy buduje na kredyt więc jak coś kosztuje 10k to realnie spłacając będzie kosztować 20k a nie 10k. jest ktoś w stanie policzyć co się opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg. ciebie jaki jest najlepszy "patent" na "cienką" a zarazem dość ciepłą ścianę która pozwoli grzać prądem lub PC. pomijając szkielet drewniany oczywiście. ??
Nie ma takiego. :( Pomijając kosmicznie drogie rozwiązania typu izolacja próżniowa. Biorąc pod uwagę lambdę, najtańszą dostępną jest natryskiwana piana PUR/PIR. Ma ten plus, w przeciwieństwie do płyt, że tworzy izolację ciągłą. Minusem jej stabilność wymiarowa w grubszej warstwie. Nie ma nic cudownego, raczej trzeba zaakceptować grubość izolacji na poziomie 20 - 30 cm a zejść z grubości na materiale konstrukcyjnym. Żelbet się kłania. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Biorąc pod uwagę wszystko, czyli koszt inwestycyjny, koszt eksploatacji, komfort użytkowania i ekologię"- najbardziej o to mi chodzi a do tego jeszcze cwu bo to będzie większy wydatek niż ogrzewanie. bardziej chodzi mi o to co stwierdzał TB czyli że przy domu który ma małe potrzeby pc traci sens i czy to jest prawda i jakie są na to dowody. nie interesują mnie też przypuszczenia i wróżenie z fusów tylko konkrety. czy jest ktoś w stanie choćby na przykładzie kolegi bartha i Jego wyników bo wychodzi mu dom 10kWh/m2 co będzie się najbardziej opłacało. jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że przeważnie każdy buduje na kredyt więc jak coś kosztuje 10k to realnie spłacając będzie kosztować 20k a nie 10k. jest ktoś w stanie policzyć co się opłaca?
Brzęczkowski wie, że coś dzwoni tylko nie wie gdzie i próbuje na swój prosty sposób wytłumaczyć coś czego sam do końca nie rozumie. Jemu w skrócie chodzi o to, że w domu o bardzo małym zużyciu energii nakład inwestycyjny na PC plus podłogówka nie zwróci się w przewidywalnym czasie. Nawet przy najtańszej PC będzie kosztowało to wszystko dwa razy tyle co kable. Kable wyjdą taniej a farelka bije na głowę wszystko. Jest jednak jeszcze coś takiego jak komfort, wzrost cen energii, którego uniknąć się nie da no i ekologia. To też trzeba brać pod uwagę. Jak Varme... pisał w Szwecji nie można podłączyć do domu więcej mocy niż 5kW (o ile dobrze pamiętam). U nas będzie podobnie. Kable odpadają w przedbiegach. Farelka niestety też. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Ciebie pytanie: robiłeś może kiedyś porównanie w domu pasywnym jakie ogrzewanie wychodzi najkorzystniej? typu kable, wodna podłogówka zasilana z pompy ciepła w zależności jaka jest zastosowana? da się to jakoś policzyć uwzględniając tak małe potrzeby?

 

Da się, ale trzeba najpierw oszacowac koszty instalacyjne, a z tym jak wiadomo z forum jest najwiekszy problem. Kwoty które są tu podawane tak dalece sie róznią od siebie, ze nie wiadomo co przyjąc. Najmniej problemów jest z kablami, ale i tu jest róznie. Nie wiadomo czy przyjmować oferte firmy instalacyjnej czy uwzgledniac wkład własny, przy pompie to sprawa sie komplikuje, czy wziac Julę za 6000 zł czy Daikina za 20000, czy tylko do cwu. Dlatego tez przyjmując rózne wartosci mozemy uzyskac to co chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg. ciebie jaki jest najlepszy "patent" na "cienką" a zarazem dość ciepłą ścianę która pozwoli grzać prądem lub PC. pomijając szkielet drewniany oczywiście. ??

 

może takie płyty PIR - http://www.hale-frost.pl/plyty-termoizolacyjne-thermano.html#1

 

Przy tak małych potrzebach, biorąc pod uwagę tylko nakłady inwestycyjne nic farelki nie przebije. Biorąc pod uwagę jeszcze komfort, w zależności od upodobań kable lub PC P-P. Oczywiście kable o mocy właściwej dla domu pasywnego a nie jakieś szalone 100W/m2. Biorąc pod uwagę wszystko, czyli koszt inwestycyjny, koszt eksploatacji, komfort użytkowania i ekologię najlepsza będzie PPC z podłogówką.

 

Nie można generalizować. Są pompy za kilkanaście tys. i są za kilkadziesiąt tys. Tak samo kable. Tu trzeba o konkretnych modelach rozmawiać, bo wyjdzie Ci to co u TB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...