Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ma Pan jakieś niezrozumiałe podejście do akumulacji. Akumulacja jest zaletą tam gdzie się warunki często zmieniają, gdzie są darmowe zyski, czyli na zewnątrz domu.

Co do temperatury wewnątrz, najlepiej zrobić jest taki system w którym ustawia się precyzyjnie temperaturę/pomieszczenie/czas i nas to nie obchodzi czy jest lato czy jest zima.

Dlatego jak ktoś chce mieć dom akumulacyjny, izoluje od wewnątrz.

 

To ostanie zdanie powala na kolana. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę bardzo ważna deklaracja dotycząca "tanich i komfortowych domów zużywających...":

Nie jest prawdą, że redakcja zaprosiła pana TB do pisania na forum. W żaden sposób nie utożsamiamy się z poglądami Pana TB. Jeśli pan TB poczuł się zaproszony, to ogólnym sformułowaniem, ze forum jest miejscem wymiany poglądów.

No i co Brzęczkowski? Ładnie to tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wyjaśnij o czym są cytowane tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6681018&viewfull=1#post6681018 wpisy twoje czy perma?

Twoje niezrozumienie co to możliwość to co jest? Sam wyskakujesz a potem prosisz się?

 

 

 

No chyba nie trudno się domyśleć? A i czego się w tych kilku postach tak fajnie naczytałeś?

 

Kszhu. Dom pasywny czy zero energetyczny to fascynujące zagadnienie.Zwłaszcza,że może być tanie . O tym proszę. Reszta-przepychanki słowne ,przyznam ,zaczynają być nudne. Celowo rozmydlasz alternatywne rozwiązania?Po co? Jeżeli są słuszne to i tak zostaną wdrożone,jeżeli nie to i tak nie będą. Po co te nerwy? Domy pasywne i zero energetyczne to świeża sprawa i ani ty ani ja ,czy kto inny nie jest wyrocznią.

Dla mnie absurdem jest ustawianie domu w wystawie południowej ,bo ultrafiolet to jak światło i od tarasu się odbija przegrzewając wnętrze.Ta się składa,że wtedy tarasy też są od południa. Z doświadczenia wiem ,że dopiero pergotenda kilku metrowa daje radę .Inne rozwiązania są iluzją .Zatem uważam,że tam powinien być kolektor niskotemperaturowy a nie okna. Do tego się odnieś a nie personalne wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację przejęzycznie. Chodziło mi o podczerwień .

Chcemy aby wpadała i wewnątrz zostawała zimą . Robi to i w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A ja przyznam, że nie rozumiem kogoś, kto sam zaczyna syfić a później skomli i kabluje do administracji forum. Ale jak to trafnie mówi przysłowie: "A złodziej najgłośniej krzyczy - Łapać złodzieja""

 

Tradycyjnie imaginujesz. Mam język i potrafię odpyskować więc nie muszę się uciekać do kablowania.

Co do reszty.

Wystawa południowa powoduje konieczność dodatkowego systemu -systemu chłodzenia .

Kolektor z mojego przykładu,temu nie służy .Służy do innych celów.Jest poniżająco tani ,gwarantuje CWU od kwietnia do października a nadmiar zmniejsza straty do gruntu. Zresztą nie musisz go stosować o ile uważasz za bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi bo w lecie słońce wysoko, pojmij to wreszcie.

Nie robi oczywiście jak dom odp. zaprojektowany, aby to słońce po oknach latem nie operowało. Popatrz na rysunki z projektu Barth3z'a a nie na skopane domy. Droga jest słuszna, realizacje niestety nie wszystkie idą tą drogą, coś o tym wiesz;)

 

Słońce wysoko .Zgadza się ale o 12-tej .Dwie godziny później zaczyna opadać i 80-cm okap daje nic a większy jesienią to ciemnica.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie bryły budynku o okapie większym jak 100cm . No i bywają piętrowe domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie rozumiesz tego co znaczy CELOWE przegrzanie to akurat wiem, nie musisz swojej niekumacji regularnie przypominać:D

 

 

 

Przeczytaj jeszcze raz swój post, który cytuję. O tym "poniżająco tanim" kolektorze itp. bzdurach.

 

Wydają się bzdurami rzeczy których nie można pojąć . Kolektor ścienny niskotemperaturowy to koszt może 1000PLN z COP bliskim 100. Dachowy przy dachu 17o osiąga taki COP .Produkując latem przy 180mb peksa przeszło 20kWh /dzień.W słoneczny dzień oczywiście .

No ale nie warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak inwestor sobie tego życzy. Chyba nie będziesz wciskał inwestorom jedynie słusznych projektów, co?;)

A swoją drogą to jak wygląda CAŁY dom szklany w Kalifornii? Zabronisz czy polecisz liche GWC do chłodzenia?;)

 

 

 

W parterowym mój, słońce tylko na parapecie, temp. bez żadnych cudów nie przekroczyła 23~24*C.

 

 

 

Gdzie ja tak twierdzę? Po co zmyślasz?

Twierdzę, że MOŻNA zrobić dom, który będzie zacieniony. Jeśli ktoś tego nie robi bo NIE CHCE lub nie robi bo NIE POTRAFI to wcale nie oznacza, że się NIE DA a zatem nie należy robić południowych wystaw. Rozumiesz czy nie?

Widzisz. Nie rozróżniasz .Dom przeszklony w Kalifornii bez klimy,ciężka sprawa.

Ty masz słońce na parapecie,a bywają domy parterowe po to by przeszklenia były od sufitu do podłogi . Fantazja.

Zacienienie to koszt a ty tniesz koszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunełam posty i dałam trzydniowego bana.

Na wątek zajrzałam by mieć pod kontrolą dyskusję z panem TB, po tym jak Redakcja całkowicie odcięła się od jego obecności na forum.

Przypadkiem okazało się, że wyzwiska były skierowane do innego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...