Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Przyłącze + kocioł + rura przez ścianę = 10 tyś!

 

Roczne zużycie energii 3000kWh, więc gazu jakieś 3000/11= 272m3, więc 272*1,92 = 522 i abonament 265 to razem 787zł

 

Prądem w I taryfie 3000x0,58= 1740zł

Prądem CWU w II taryfie + kable pół na pół 800x0,30+1100x0,3+1100*0,62=1250zł

 

A przy pompie ciepła jeszcze taniej - wystarczy COP 2,21 żeby wyszło to samo, a COP całoroczny jest przecież dużo wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elfir edytowałaś mój post za "zakuty łeb", czy za "PIEPRZY JAK POTŁUCZONY". Jeśli za to drugie, to faktycznie miałaś rację, ale "zakuty łeb" pan TB odebrał pozytywnie, a przynajmniej tak pisał. No chyba, że pisze co innego niż myśli.

 

(...)o mało za "zakuty łeb" do Pana Tomasza mogłem mieć 3 dni wolnego.(...)
Nie wiem dlaczego? ja to odebrałem jako komplement.(...)
Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś takich cen nie podają uzytkownicy pomp...

 

To górna półka.

Nie jest też moją winą, że użytkowników ( jak Pani raczyła nazwać inwestorów) wpuszcza się w koszty. Bardzo wiele osób na tym się nie zna więc przepłaca, wierząc ciepłownikom. Proszę zauważyć jak powszechna jest nieznajomość zagadnienia. Jak powszechne, że aż normalne są takie błędy jak

- stosowanie pomp ciepłą w miejsce kotłowni!

- łączenie ogrzewania wody i pomieszczeń

- zasilanie pompami ciepła rurek w podłodze!!

- stosowanie drogich i mało efektywnych pomp nieodwracalnych z gruntowym dolnym źródłem

 

Jak to mawiają ciepłownicy, gdy rozmawiamy o technologiach z XXI wieku: "Po co, nowsze i tanie technologie? Po to są barany, by ich strzyc"

 

Zapewne Szanowna Pani zna teksty o erystyce Arthura Schopenhauera, tu jest dokładnie jak on pisze. gdy nie ma argumentów merytorycznych. Zabagnia się wątek i atakuje adwersarza .

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowanie drogich i mało efektywnych pomp nieodwracalnych z gruntowym dolnym źródłem

no tak kabel na czysty prąd to jest szczyt techniki. Sprawność COP 20 ...

 

Pan Panie Tomaszu nie ma ani wiedzy, ani wykształcenia technicznego. Typowy marketingowiec,wygadany do granic absurdu.

Przecież pierwsze pana trzeba było edukować co to jest lambda, co to jest U. Podstaw pan nie kojarzy, nie policzy pan zupełnie nic.

W kółeczko to samo, wyzwiska od ciepłowników... ta jednostka chorobowa nazywa się http://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia

Kąsa pan słownie nie tylko ciepłowników, ale też izolatorów ... panu nie pasuje moje podejście, aby nie było co montować w takich domach ..

marketing się łamie, to trzeba gryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja bym nie doradzał rozbudowy systemu grzewczego, tylko izolację, izolację, izolację.

Nie oczerniam, tylko jeśli by Pan wiedział, lub inaczej chciał wiedzieć, to było by łatwiej Panu rozwijać systemy ogrzewania bardzo tanie

szczególnie do domów pasywnych, a nie kpienie z tego. Czemu Pan broni kabli jak niepodległości ? jeśli kable nie idą to idzie co innego.

Ma Pan parę ciekawych pozycji w arsenale, jak kolektor powietrzny, jak rozprowadzenie slita...

Uważam że zamiast użerać się z masą ludzi w innych wątkach, Pan by zgłębił tajniki tego, czego raczy Pan nie wiedzieć, a przez niewiedzę kpić.

 

Ja mam tą dogodną sytuację, że nie produkuję niczego, tylko mam wybierać z tego co wg mnie jest najlepsze do danego przypadku. Stawiam na jak najbardziej proste rozwiązania.

W pierwszej kolejności jest tu bardzo dobra izolacja.

Ściany U 0,05 , okna U 0,2, drzwi 0,1/0,15 ... wrota garażowe 0,1... zupełny brak mostków cieplnych,

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja bym nie doradzał rozbudowy systemu grzewczego, tylko izolację, izolację, izolację.
Izolacja to termos bez mostków termicznych. W zeszłym wieku, stosowałem termos 0.01W/m2 xK w XXI 0.08. Jeżeli Pan uważa, że to brak wiedzy technicznej, to trudno.

Nie oczerniam, tylko jeśli by Pan wiedział, lub inaczej chciał wiedzieć, to było by łatwiej Panu rozwijać systemy ogrzewania bardzo tanie

Nie wiem czy 6000 zł na dom 120m2 to tanio czy drogo, wiem, że chcę by inwestor mógł sobie ustawić komfortową temperaturę.

szczególnie do domów pasywnych,
Nie lubię domów pasywnych, a tych co uważają, że można ustawić temperaturę przy bardzo małych potrzebach pasywnie bez elektroniki pokojowej, uważam za oszołomów.

Czemu Pan broni kabli jak niepodległości
Nie kabli a izolacji. W domach izolowanych jak w temacie, to jedyne rozwiązanie. Sprawdzałem różne przez ćwierć wieku. To jest najtańsze sterowanie, zapewnia największy komfort i najmniejsze zużycie.

Ma Pan parę ciekawych pozycji w arsenale, jak kolektor powietrzny,
To, jak wyżej pisałem, były próby znalezienia innych niż kable rozwiązań. Jak Pan widzi, nieskuteczne.

Stawiam na jak najbardziej proste rozwiązania.
Ja nie stawiam, ja już jestem po "sprawdzam" i najprostsze jest:

- ustawienie temperatury w pokojach termostatem sterującym kablami

-chłodzenie z inwertora (pobiera tyle samo kWh co wentylator z gwc lecz jest tańszy i o wieeeele skuteczniejszy.

-grzanie wody - pompą ciepłą ( przy dużym zużyciu ) niecentralnie , małe termy przy małym.

-wentylacja regulowana z 90% odzyskiem ciepłą.

W pierwszej kolejności jest tu bardzo dobra izolacja.

Ściany U 0,05 , okna U 0,2, drzwi 0,1/0,15 ... wrota garażowe 0,1... zupełny brak mostków cieplnych,
Cieszę się, więc jak Pan zacznie tak budować, dojdzie Pan do identycznych wniosków.

Z tym, że: ponieważ doszedł bonus w postaci ogrzewania powietrza z inwertera ( czego nie było w gwc), który to z 1kWh daje średnio zimą 4, nie przeinwestowywałbym w ściany 0.05 i okna 0.2... Sprawdziliśmy, że w styropianowcu (0.08 podłoga ścian dach i oknach 1,1 czy 0.8 ) zużycie na ogrzewanie i chłodzenie mieściło się zawsze poniżej 10kWh /m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 10kWh/m2/rok przy jak dużym domu, bo jeżeli 200m2 to nie dziwne, sam teraz się bawię programami do ozc i zejście poniżej 40kWh/m2/rok przy domu 50-60m2 jest nierealne w tych programach przy przegrodach 0,08 i oknach 0,8, Zużycie całkowite Ek na ogrzewanie i wentylacje wychodzi przy takim domu około 2000-2200 kWH/m2/rok

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&usp=sharing#gid=303

co z tego jak przy prądzie x3 i dom się nie mieści w Ep 120kWh/m2.rok i tak trzeba montować kominek albo do ogrzewania wody pompę ciepła że by się w tym limitach zmieścić, z tego wynika że działki bez gazu czy małe projekty domów 50-60m2 mają pod górę przy Ep120kWh.

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja to termos bez mostków termicznych. W zeszłym wieku, stosowałem termos 0.01W/m2 xK w XXI 0.08. Jeżeli Pan uważa, że to brak wiedzy technicznej, to trudno.

Oświećcie mnie Panowie bo czegoś nie qumam. W zeszłym wieku stosował termos o 0.01W/m2xK a teraz 0.08 ? Czyli co , ośmiokrotnie gorzej?

A spytam z ciekawości: jak szanowny Pan to obliczył?

A może to jest tak, ze jak jest pompa gruntowa i GWC to jest 0.01 a jak jest inwertor (choć nie wiadomo co to jest to ustrojstwo) to jest 0.08 przy tych samych grubościach do gruntu, bo jak mniemam to ściany nie ważne. A jestem ciekaw ile będzie jak zastosujemy inwerter

Ma Pan parę ciekawych pozycji w arsenale, jak kolektor powietrzny,,
No nie, błagam. Podpuszczasz go? Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 10kWh/m2/rok przy jak dużym domu, bo jeżeli 200m2 to nie dziwne, sam teraz się bawię programami do ozc i zejście poniżej 40kWh/m2/rok przy domu 50-60m2 jest nierealne w tych programach przy przegrodach 0,08 i oknach 0,8, Zużycie całkowite Ek na ogrzewanie i wentylacje wychodzi przy takim domu około 2000-2200 kWH/m2/rok

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&usp=sharing#gid=303

co z tego jak przy prądzie x3 i dom się nie mieści w Ep 120kWh/m2.rok i tak trzeba montować kominek albo do ogrzewania wody pompę ciepła że by się w tym limitach zmieścić, z tego wynika że działki bez gazu czy małe projekty domów 50-60m2 mają pod górę przy Ep120kWh.

Wolę licznik od OZC. 25 lat temu, nie było OZC i komputerów. A domy... głównie 110-120 m2 parterowe i 170m2 z użytkowym pietrem

WP_20141121_09_34_53_Pro.jpg DSC04269.jpg

Ps. To nie są programy do domów izolowanych. Nic Panu z tego nie wyjdzie.

Trzeba zacząć od podstaw.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...