Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krzysiek_BB Ty się chłopie Brzęczka nie boisz ? przecież pod domem ma być +3 st a nie tyle :p

 

o ile pamiętam to ma być mała temperatura pod warunkiem że jest chyba z 40cm styro a krzychu ma 10cm więc mając mało izolacji grzeje też grunt i stąd wyższa temperatura. Ale raczej to chodziło o zimę a nie lato. W lato grunt pod domem czerpie też temperaturę z gruntu wokół domu więc nie ma szans aby była niska. nawet barth mimo 30cm styro ma pod nim 11,5st co świadczy że grubsza izolacja sprawia że w tym miejscu jest niższa temperatura im izolacja jest grubsza. Trzeba to sprawdzić jak będą mrozy, no chyba że już sprawdziliście ale ja o tym nie wiem bo nie śledziłem już dłuższy czas wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod domem, na styku pospółki ze styro +11,5oC . 100cm niżej jest już 9,5oC.

 

Ciekawe jaki wyjdzie bilans.

Bo. Zimno pod domem dobrze zaizolowanym z GWC,latem to dobrze. Zimno pod domem dobrze zaizolowanym z GWC zimą to żle.

Myślę,że zimno pod domem dobrze zaizolowanym to jednak źle:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to dobrze zaizolowane fundamenty opóźniają wyrównanie temperatur ? Zobaczę w następnym tygodniu u siebie pod garażem

 

od przeszło tygodnia słońce wali po fundamentach jak szalone temp ~ 45*C izolacja 10cm

pod domem nadal 15,6*C

temp podłogi w domu 20,6*C

temp powietrza 23,3*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że opóźniają. Pytanie,czy to ma sens ekonomiczny. Walić tyle co TB zaleca i mieć tam zimno,czy dawać tyle co Krzysiek BB lub ciut więcej .

Wg. mnie optimum to 20cm i suta opaska pionowa. W klimacie Kujaw znaczy.Jak ktoś chce tą tezę podważyć to na cyferkach jeśli łaska.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od przeszło tygodnia słońce wali po fundamentach jak szalone temp ~ 45*C izolacja 10cm

pod domem nadal 15,6*C

temp podłogi w domu 20,6*C

temp powietrza 23,3*C

 

Bo ta izolacja działa jak góralskie portki..." nie przepuszcza ni w te ni we wte " ... po prostu izoluje ,w końcu w takim celu jest zastosowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie temperatury zimą pod domem?

 

u mnie takie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6830042&viewfull=1#post6830042

Wczoraj niestety nie udało się utrzymać zamkniętych drzwi na taras i paru okien co doprowadziło do nagrzania wnętrza ..... podłoga wzrosła do dziś o 1*C i ma tyle co widać 21,6*C

07-06-2015.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że opóźniają. Pytanie,czy to ma sens ekonomiczny. Walić tyle co TB zaleca i mieć tam zimno,czy dawać tyle co Krzysiek BB lub ciut więcej .

Wg. mnie optimum to 20cm i suta opaska pionowa. W klimacie Kujaw znaczy.Jak ktoś chce tą tezę podważyć to na cyferkach jeśli łaska.:D

 

U mnie temp. pod podłogą ma już 14,5oC. Dom pokryty płytą MFP, więc podłoga nie dostaje bezpośredniego słońca. Jeszcze nie mam domkniętych szczytów, więc ciepłe powietrze hula po domu.

 

Nie mam też jeszcze zasypanej południowej ściany fundamentowej proszkiem od pigeona. Myślę, że brak tej opaski spowodował tą wyższą temperaturę.

 

Można jednak wyciągnąć już pewne wnioski, że umieszczenie GWC bezpośrednio pod izolacją podłogi jest błędem. Ani nie będzie tam dość chłodno w lecie, ani dość ciepło w zimie.

 

W przyszłym tygodniu nasypuję ok. pół ziemi na działce, przez co "rozbiegówka" od GWC będzie na głębokości 2,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...