Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Dalej tego nie rozumiem. W samochodzie jak sie wlaczy klime to nawiewa chlodek z tych samych nawiewnikow co z wentylacj. Pewnie tez tymi samymi kanalami to leci. Latwo sie przekreca na predkosc nawiewu czy jego temperature a jak chce sie chlodniej to wlacza sie klime i po chwili juz to czuc. To czemu tak w domu nie moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dalej tego nie rozumiem. W samochodzie jak sie wlaczy klime to nawiewa chlodek z tych samych nawiewnikow co z wentylacj. Pewnie tez tymi samymi kanalami to leci. Latwo sie przekreca na predkosc nawiewu czy jego temperature a jak chce sie chlodniej to wlacza sie klime i po chwili juz to czuc. To czemu tak w domu nie moze byc?
jak jedno pomieszczenie to można.

Podpytam... dlaczego Pan chce to zrobić znacznie drożej i gorzej? Co Panem kieruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nikt normalny nie da sobie wmówić, że U przegrody to wyznacznik jej jakości. Gdyby tak było, to najlepiej byłoby wykopać dziurę w ziemi, zastropić i zasypać tym urobkiem. Wtedy temperatura wewnątrz wyniesie +/- średnią z okresu całego roku i żebyś się skichał nic na to nie poradzisz.

 

Gdyby jednak taką jamę obłożyć od środka izolacją, to można by pomyśleć o ekonomicznym jej rozgrzaniu. Nawet mogłaby być stosunkowo cienka, bo i delta niewielka. Niemniej jednak IM GRUBSZA, TYM LEPSZA.

 

Już nie wspomnę o tych peltierach wielkości zasilacza do laptopa, co potrzebują 240W i w ciągu godziny potrafią przerobić 3m3 powietrza.

 

http://www.thermonamic.com/TEC1-12710-English.pdf

Przeanalizuj,zastanów się .a potem błaznuj.

Dobre warunki to zużyte powietrze 22oC/45% i podłogówka do 25oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.thermonamic.com/TEC1-12710-English.pdf

Przeanalizuj,zastanów się .a potem błaznuj.

Dobre warunki to zużyte powietrze 22oC/45% i podłogówka do 25oC.

 

Tam piszą że to się nadaje do chłodzenia małych rzeczy i nie ma ruchomych elementów.

Ten chiński cooler z tego zrobiony miał jednak ruchome elementy.

Ty chcesz tym grzać.

 

Mało tego. Twierdziłeś kiedyś, że zrobisz mniej więcej około lutego tani system na tym cudzie oparty.

Nie zrobiłeś.

To co pokazywałeś nie jest tanie, bo potrzeba by było takich kilkadziesiąt.

 

Chciałem sprawdzić czy się czasem nie pomyliłem w ocenie twojego umysłu i jednak musiałbym przyznać ci rację. Nie muszę.

 

Trudno to skomentować w jakiś mało uszczypliwy dla ciebie sposób, więc nie skomentuję.

 

Koniec tematu z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla czego się Pan boi wykonać tego u mnie? Wielokrotnie prosiłem Pana o wykonanie takiej instalacji niecentralnej w mim domu bym zużywał do 30kWh/m2. Jakiś problem?

 

Bez 40cm styro w podłodze taki geniusz Cię nie odwiedzi. Najpierw załatw sobie taką izolację, daj kable a potem to może raczy wstąpić. Ściany i dachu nawet nie musisz ocieplać, wystarczy podłoga i będziesz zbawiony. Trzeba pamiętać że bez dobrych butów to ani rusz. Nawet na golasa w zimie możesz gonić byle butki miały kożuszek:lol2::lol2: A bez pompy musi być poniżej 30kWh a nie z pompą. No chyba że jednak coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla czego się Pan boi wykonać tego u mnie? Wielokrotnie prosiłem Pana o wykonanie takiej instalacji niecentralnej w mim domu bym zużywał do 30kWh/m2. Jakiś problem?

 

Jest Pan zwykłym kłamcą. Proszę pokazać choć jednego maila czy przesłane rzuty, czy nawet wpłatę zaliczki.

Umówiliśmy się kiedyś na oglądanie domu, tu na forum. Przyjechał Pan 400km - i się nawet nie przedstawił. A potem pisał Pan "nie widziałem".

Kłamco przedstaw choć jeden dowód, że zamówiłeś wykonanie instalacji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam 90% całego "urobku"...

ten żwirowiec niem już co robić...:yes:

 

Zmierzyłem !, wczoraj o godz. 20:00 przy temp zewn. ok 19oC.

Po 30 metrach "rozbiegówki" opartej na rurze fi 200mm mam temp. 14,5oC. Żwirowiec zbija tą temp. do 10oC. Nie wiem dlaczego tak słabo działa rozbiegówka. Pewnie dlatego, że leży w piaskach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem !, wczoraj o godz. 20:00 przy temp zewn. ok 19oC.

Po 30 metrach "rozbiegówki" opartej na rurze fi 200mm mam temp. 14,5oC. Żwirowiec zbija tą temp. do 10oC. Nie wiem dlaczego tak słabo działa rozbiegówka. Pewnie dlatego, że leży w piaskach ...

10oC? No to klima ci niepotrzebna. :) Moim zdaniem rewelacja! Robię żwirowiec. :) Mimo wszystko rura (nie za długa w końcu) obniża temperaturę aż o 5,5 K. Całkiem nieźle. Przy upałach np 30 oC, w większości domów wystarczyłoby by nie było za gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10oC? No to klima ci niepotrzebna. :) Moim zdaniem rewelacja! Robię żwirowiec. :) Mimo wszystko rura (nie za długa w końcu) obniża temperaturę aż o 5,5 K. Całkiem nieźle. Przy upałach np 30 oC, w większości domów wystarczyłoby by nie było za gorąco.

 

Mam piaski na działce i brak wód gruntowych do głębokości 3m. To powoduję, że rozbiegówka nie ma skąd czerpać energii. Rozbiegówka jest ulokowana na południowej części działki na głebokości 2m. Jeszcze dosypię ok. 30-50cm, ale ziemia ta jest non stop wystawiona na bezpośrednie promienie słoneczne. Mogłem pociągnąć rozbiegówkę do północno-zachodniego narożnika działki, a nie południowo-zachodniego ...

 

Natomiast żwirowiec działa prawidłowo ;) Ktoś pisał, że przykrycie żwirowca styropianem daje takie warunki temperaturowe jakby był ulokowany ok. 5m poniżej gruntu. I jak widać z praktyki, chyba tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Pan zwykłym kłamcą. Proszę pokazać choć jednego maila czy przesłane rzuty, czy nawet wpłatę zaliczki.

Umówiliśmy się kiedyś na oglądanie domu, tu na forum. Przyjechał Pan 400km - i się nawet nie przedstawił. A potem pisał Pan "nie widziałem".

Kłamco przedstaw choć jeden dowód, że zamówiłeś wykonanie instalacji!!

Mówisz masz:

Na forum budowlanym:

Nie ma w Polsce domów zużywających ponad 30kWh/m2 - wszystko co powyżej to błędy instalatorów, to straty instalacji nie domu.

Nie jest moją winą, że do dziś "kształci" ( w właściwie - pierze się mózgi) się ciepłowników.

Zrobi mi Pan jak się nie boi według swojej koncepcji tak abym zużywał nie więcej jak 30kWh/m2

Dom 130 m2, jakie jeszcze dane przesłać? Ile będzie to kosztować?. Proszę przesłać umowę na wykonanie. Oczywiście w umowie zagwarantowane nie więcej jak 30kWh/m2, co powyżej ściągam w dwójnasób.

 

Należy dopasować system Pod konkretny dom.

Pan czyta wyżej. Proszę dopasować system pod mój dom. Jakie dane Pan potrzebuje? Czy znów się Pan wykręci sianem?

Na tym temat zakończono bo głosiciel teorii jedynie słusznej nabrał wody w usta.

Jeszcze wcześniejszy post w temacie instalacje grzewcze poradnik z dnia 31 maja:

Szanowny Panie Maniaku... Mogę tu publicznie na forum ogłosić, że przyjmę dowolny zakład, z dowolną firmą od gazu, że

- oni wybierają dom i kwotę.

Robimy instalacje i moja wyjdzie taniej w eksploatacji.

Podejmie ktoś rękawicę?

 

Robiłem, że prądem było taniej w czasach gdy 1kWh prądu kosztowała tyle co 1m3 gazu i 4 kg węgla.

No, nareszcie propozycja z jajem!!!!

Dom już jest, ogrzewany gazem, rachunki pieczołowicie przechowywane, przeróbka na prąd i porównujemy. Zapisy, że taniej ujęte będą w umowie na wykonanie, konsekwencje nie dotrzymania umowy uzgodnimy później.

Jakie dane Potrzebuje Pan aby rozpocząć prace?

 

Na rzazie pozostawię to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Tomasz_Brzeczkowski

Nie ma w Polsce domów zużywających ponad 30kWh/m2 - wszystko co powyżej to błędy instalatorów, to straty instalacji nie domu.

Nie jest moją winą, że do dziś "kształci" ( w właściwie - pierze się mózgi) się ciepłowników.

 

Niezle jaja...

:popcorn:

 

nie wiem jak wy... ja nie mam watpliwosci co do stanu zdrowia psychicznego tej osoby.

To jeszcze pikuś, ale dzisiaj na forum budowlanym dał popis swojej elokwencji. Nawet Ty Varme nie jesteś go tak wkurzyć co sobie przypisuję.

Jest Pan zbyt tępy, by zrozumieć o czym piszę.

Podły oszuście, gdzie jest ta korespondencja. Nie mam żadnych zamówień planów itp?

Tępa mendo przestań kłamać!

Bachus to zwykły oszust i menda!!

Już nie długo to mu pewnie żyłka trzaśnie.

A tu link do całości: http://www.forumbudowlane.pl/vt/57328/0/bachus#336992

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu kiedyś taki naganiacz od kotłów gazowych ATAG, który twierdzil, że ten cudowny kocioł jest tak oszczędny, że koszt ogrzewania gazem, jest niższy, niż miałem.

Wtórował mu jakiś serwisant (pewnie z tego samego IP)

nawet się publicznie zobligował, że u mojego szwagra wymieni kotłównię stałopalną na gazową po kosztach, a rachunki będą mniejsze.

Przepadł ,po tym, jak wysłałem mu dane kontaktowe.

Przynajmniej tyle miał taktu :)

 

Jak widzę, TB tego brakuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...