Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Był tu kiedyś taki naganiacz od kotłów gazowych ATAG, który twierdzil, że ten cudowny kocioł jest tak oszczędny, że koszt ogrzewania gazem, jest niższy, niż miałem.

Wtórował mu jakiś serwisant (pewnie z tego samego IP)

nawet się publicznie zobligował, że u mojego szwagra wymieni kotłównię stałopalną na gazową po kosztach, a rachunki będą mniejsze.

Przepadł ,po tym, jak wysłałem mu dane kontaktowe.

Przynajmniej tyle miał taktu :)

 

Jak widzę, TB tego brakuje....

 

Domy nawet z taniego katalogu, czy te z zeszłego wieku, zużywają na ogrzewanie (przy prawidłowo wykonanej instalacji) do 30kWh/m2 .

Co wcale nie jest mało

Weźmy np dom 150m2 - po uszczelnieniu i założeniu dobrej rekuperacji oraz grzejników elektrycznych - rachunki za ogrzewanie ( bez oświetlenia, gotowania i ciepłej wody ) jeżeli przekroczą 500zł miesięcznie, to niewiele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domy nawet z taniego katalogu, czy te z zeszłego wieku, zużywają na ogrzewanie (przy prawidłowo wykonanej instalacji) do 30kWh/m2 .

Ale u mnie to się Pan boisz tego zrobić, pewnie i tak u nikogo nie zrobi bo trzęsie portkami przed zapisem w umowie o karach za nie dotrzymanie umowy w której było by, że dom nie weźmie więcej jak 30kWh/m2 a kara to kwota za nadwyżkę X2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pikuś, ale dzisiaj na forum budowlanym dał popis swojej elokwencji. Nawet Ty Varme nie jesteś go tak wkurzyć co sobie przypisuję.

 

 

 

Już nie długo to mu pewnie żyłka trzaśnie.

A tu link do całości: http://www.forumbudowlane.pl/vt/57328/0/bachus#336992

 

to wysłałeś tego maila z zamówieniem tej usługi od TB czy nie? Nie wiem jak dla was ale jak dla mnie to jak się chce uzyskać jakieś szczegółowe informacje to się pisze maila z zapytaniem, opisem itp na czym ma polegać usługa. Wiem że sam TB szczegółów się raczej nie trzyma i też nie spodziewałem się że może odpisywać w tak chamski sposób. Raczej zawsze to albo pisał wiecznie to samo albo przemilczał tematy dla niego niewygodne.

Sformułowanie do drugiej osoby "tępa mendo" świadczy tylko o Jego osobie i nawet jakby był największym geniuszem na świecie to bym nawet zapałek od Niego nie kupił. Ale wyraźnie pisałeś że chcesz aby TB zrobił Ci tak abyś zużycie miał do 30kWh/m2 więc możesz napisać maila i najwyżej jego treść dla udowodnienia że to zrobiłeś zamieścić w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy nawet z taniego katalogu, czy te z zeszłego wieku, zużywają na ogrzewanie (przy prawidłowo wykonanej instalacji) do 30kWh/m2 .

Co wcale nie jest mało

Weźmy np dom 150m2 - po uszczelnieniu i założeniu dobrej rekuperacji oraz grzejników elektrycznych - rachunki za ogrzewanie ( bez oświetlenia, gotowania i ciepłej wody ) jeżeli przekroczą 500zł miesięcznie, to niewiele .

 

Jak dla mnie dom który za ogrzewanie kosztuje ponad 500zł miesięcznie jest bublem budowlanym. Ja tam wole tyle na rok niż miesiąc. Ale jak Pana to satysfakcjonuje to chyba nie tak coś z zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wysłałeś tego maila z zamówieniem tej usługi od TB czy nie? Nie wiem jak dla was ale jak dla mnie to jak się chce uzyskać jakieś szczegółowe informacje to się pisze maila z zapytaniem, opisem itp na czym ma polegać usługa. Wiem że sam TB szczegółów się raczej nie trzyma i też nie spodziewałem się że może odpisywać w tak chamski sposób. Raczej zawsze to albo pisał wiecznie to samo albo przemilczał tematy dla niego niewygodne.

Sformułowanie do drugiej osoby "tępa mendo" świadczy tylko o Jego osobie i nawet jakby był największym geniuszem na świecie to bym nawet zapałek od Niego nie kupił. Ale wyraźnie pisałeś że chcesz aby TB zrobił Ci tak abyś zużycie miał do 30kWh/m2 więc możesz napisać maila i najwyżej jego treść dla udowodnienia że to zrobiłeś zamieścić w wątku.

Daj spokój Kamil. Szkoda czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem !, wczoraj o godz. 20:00 przy temp zewn. ok 19oC.

Po 30 metrach "rozbiegówki" opartej na rurze fi 200mm mam temp. 14,5oC. Żwirowiec zbija tą temp. do 10oC. Nie wiem dlaczego tak słabo działa rozbiegówka. Pewnie dlatego, że leży w piaskach ...

rozbiegówka bierze wszystko "na klatę" i dla tego różnica jest tak niewielka...

zrób ten sam pomiar przy 30* na zewnątrz to sam się przekonasz, jak byś zrobił przy 14* to stwierdzisz że ona nic nie daje...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbiegówka bierze wszystko "na klatę" i dla tego różnica jest tak niewielka...

zrób ten sam pomiar przy 30* na zewnątrz to sam się przekonasz, jak byś zrobił przy 14* to stwierdzisz że ona nic nie daje...;)

 

Czekamy zatem na upały ;)

dopowiem jeszcze, że wentylator ciągnący powietrze z GWC pracuje tylko jak świeci słońce (zasilanie z PV). Nie wiem jaki to może mieć wpływ na panujące w GWC temperatury. Przy pracy ciągłej temperatury byłyby wyższe czy takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wysłałeś tego maila z zamówieniem tej usługi od TB czy nie?

Zaczynasz myśleć jak Brzęczkowski. Wyraźnie napisałem, żeby mi zrobił dobrze deklarując na forum, nie na priv maila. Prosiłem również aby podał mi takie dane, które potrzebuje, prosiłem również o przesłanie wzoru umowy. Prosiłem również o podanie wstępnych kosztów. Czy według Ciebie to jakaś różnica czy na forum, czy na maila? To jak zawsze Brzęczkowski odwraca kota twierdząc, ze nic nie dostał a dostał bo to mogli wszyscy przeczytać, nawet zakładać się chciał z każdym, że koszty eksploatacji będą mniejsze.

 

Jak dla mnie dom który za ogrzewanie kosztuje ponad 500zł miesięcznie jest bublem budowlanym. Ja tam wole tyle na rok niż miesiąc. Ale jak Pana to satysfakcjonuje to chyba nie tak coś z zdrowym rozsądkiem.

Zdajesz sobie sprawę jakie będzie potrzebne projektowe zapotrzebowanie na ciepło w budynku o pow. 150 m2 aby koszt ogrzewania prądem wyniósł 500zł rocznie?

Przy koszcie prądu 63gr to ok.5.5kWh/m2/rok. Jesteś w stanie coś takiego wyciąć? Te 500zł miesięcznie to dla budynku 32kWh/m2 pzry koszcie prądu 63gr. Zapomniał tylko biedak policzyć i zbilansować wynik kosztów o COP pompy ciepła. dla tego palnął te 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dom który za ogrzewanie kosztuje ponad 500zł miesięcznie jest bublem budowlanym. Ja tam wole tyle na rok niż miesiąc. Ale jak Pana to satysfakcjonuje to chyba nie tak coś z zdrowym rozsądkiem.

 

Szanowny Panie, policzmy

Dom 150m2 zużywający z wentylacją z odzyskiem ciepła, na ogrzewanie (bez cwu i szeroko pojętego oświetlenia) 30kWh/m2 jest wg Pana bublem. Wg mnie to najgorsze domy jakie stoją.

150m2 x 30 = 4500 x 0.6 zł =2700 : 5 miesięcy = 540 zł. Jak dodamy do tego 200l cwu dziennie i oświetlenia + gotowanie da nam 900-1000 zł miesięcznie.

Naprawdę nie ma domów, szczelnych z rekuperatorem, które zużywają więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wysłałeś tego maila z zamówieniem tej usługi od TB czy nie? Nie wiem jak dla was ale jak dla mnie to jak się chce uzyskać jakieś szczegółowe informacje to się pisze maila z zapytaniem, opisem itp na czym ma polegać usługa. Wiem że sam TB szczegółów się raczej nie trzyma i też nie spodziewałem się że może odpisywać w tak chamski sposób. Raczej zawsze to albo pisał wiecznie to samo albo przemilczał tematy dla niego niewygodne.

Sformułowanie do drugiej osoby "tępa mendo" świadczy tylko o Jego osobie i nawet jakby był największym geniuszem na świecie to bym nawet zapałek od Niego nie kupił. Ale wyraźnie pisałeś że chcesz aby TB zrobił Ci tak abyś zużycie miał do 30kWh/m2 więc możesz napisać maila i najwyżej jego treść dla udowodnienia że to zrobiłeś zamieścić w wątku.

 

Nie czytam postów ludzi o małej wiedzy i złośliwych. Ale tu Szanowny kolektor po prostu kłamie, cytuję:

Wielokrotnie prosiłem Pana o wykonanie takiej instalacji niecentralnej w mim domu bym zużywał do 30kWh/m2.

To nie jest prawdą, nie ma maili i jak był u mnie TEŻ SIĘ Z TAKĄ PROŚBĄ NIE ZWRÓCIŁ. Nie mam niestety nagranego spotkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy zwracanie się z prośbą o wykonanie oferty na forum ogólnym implikuje taką samą formę odpowiedzi, co nie jest praktykowane przez nikogo normalnego. Jeśli więc nie było prośby w formie wiadomości prywatnej, to to są jakieś śmieszne zaczepki.

 

Z drugiej strony ja kiedyś prosiłem o ofertę na priv. W odpowiedzi dostałem oświadczenie "nie handluję przez internet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy zwracanie się z prośbą o wykonanie oferty na forum ogólnym implikuje taką samą formę odpowiedzi, co nie jest praktykowane przez nikogo normalnego. Jeśli więc nie było prośby w formie wiadomości prywatnej, to to są jakieś śmieszne zaczepki.

 

Z drugiej strony ja kiedyś prosiłem o ofertę na priv. W odpowiedzi dostałem oświadczenie "nie handluję przez internet".

 

"nie handluję przez internet"
To źle czy dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie źle, bo nie dostałem oferty.

 

Jedni mają pretensje, że się doradza i handluje, inni odwrotnie.

Co do oferty. W systemach niecentralnych nie ma czegoś takiego jak oferta uniwersalna. każde pomieszczenia traktuję indywidualnie i po konsultacji z inwestorem.

Wentylację i klimatyzację można zrobić na tanich kanałach i urządzeniach lub na droższych.

Ciepła woda. To też jest inaczej rozwiązywane dla różnych warunków .

 

Nie da się zrobić uczciwej oferty bez rozmowy.

W centralnym jest prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Tak, ale darmowym proszkiem od pigeona. Opaska pozioma o szerokości ok. 1,5m i wysokości 50cm. :)

Myślisz,że robiąc PF na szkle piankowym,50cm po zagęszczeniu ok.35-40cm (w przybliżeniu jak dla XPS 10cm) -można by zrobić opaskę wokół PF na ok.120cm i wysokości takiej jak pod płytą?Zaciekawiły mnie właściwości "drenarskie" szkła piankowego.Pewnie nie wyklucza to drenażu PF,ani płyt wysadzinowych pionowych (via Bri..Cons...) -czy może te można wtedy wykluczyć?

Działka pod dom układa się ,z lekka pod górkę (jakieś 0,8m na 10m długości)-i obawiam się nieco spływającej z tej górecki wody.Dlatego biorę szkło piankowe pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Nie da się zrobić uczciwej oferty bez rozmowy.

W centralnym jest prosto.

 

To prawda ze nie da się zrobic uczciwej oferty bez rozmowy, nie prawda ze w centralnym taka rozmowa jest niepotrzebna, ale jak ktos kto nie zajmuje sie centralnym moze o tym wiedziec?

Rozmowa z inwestorem o kazdej instalacji jest konieczna, kazdy ma inne wymagania i rózne są rozwiazania a tym samym koszty, ale jak sie ma klapki na oczach to sie plecie trzy po trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze nie da się zrobic uczciwej oferty bez rozmowy, nie prawda ze w centralnym taka rozmowa jest niepotrzebna, ale jak ktos kto nie zajmuje sie centralnym moze o tym wiedziec?

Rozmowa z inwestorem o kazdej instalacji jest konieczna, kazdy ma inne wymagania i rózne są rozwiazania a tym samym koszty, ale jak sie ma klapki na oczach to sie plecie trzy po trzy.

 

Po co rozmowa przy centralnym? Czy dżihad pyta się niewiernego, czy wyraża zgodę na podcięcie gardła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co rozmowa przy centralnym? Czy dżihad pyta się niewiernego, czy wyraża zgodę na podcięcie gardła?

 

W zasadzie nie wiem jak na takie porównanie odpowiedziec, zero logiki, porównanie z czapy.

Panie Tomaszu kazda instalacja powinna byc konsultowana z inwestorem, skoro wspomniał Pan do dżihadzie (raczej chodziło o fundamentalistę, którym Pan jest) narzucanie jedynego słusznego rozwiązania (dokładnie tak jak to robią fundamentalisci islamscy) bez rozmowy z inwestorem to nie jest powszechna praktyka. Jak Pan swoich klientów przyciska do muru?, przeciez nie daje im Pan wyboru, to po co z nimi rozmowa o niecentralanym? Czy Pan zastrasza swoich klientów nazywając to rozmową?, skąd Pan bierze takich inwestorów?, trzeba byc niezłym psychologiem lub miec pomocników ze wschodnim akcentem aby przekonywac do swoich rozwiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem jak na takie porównanie odpowiedziec, zero logiki, porównanie z czapy.

Panie Tomaszu kazda instalacja powinna byc konsultowana z inwestorem, skoro wspomniał Pan do dżihadzie (raczej chodziło o fundamentalistę, którym Pan jest) narzucanie jedynego słusznego rozwiązania (dokładnie tak jak to robią fundamentalisci islamscy) bez rozmowy z inwestorem to nie jest powszechna praktyka. Jak Pan swoich klientów przyciska do muru?, przeciez nie daje im Pan wyboru, to po co z nimi rozmowa o niecentralanym? Czy Pan zastrasza swoich klientów nazywając to rozmową?, skąd Pan bierze takich inwestorów?, trzeba byc niezłym psychologiem lub miec pomocników ze wschodnim akcentem aby przekonywac do swoich rozwiazan.

Nie ma sensu stosowanie centralnego ogrzewania, po co więc rozmawiać? To raz. Dwa. Gdyby inwestor się uparł, że chce drogo i potem więcej płacić, to czy przy centralnym spotkał Pan rozmowę

- tu będzie parkiet - więc ogrzewanie podłogi podczerwienią, w łazienkach - nadmuch ciepłego powietrza w dół w czasie pryszniców, tu panele - więc podłogówka pod panele, tu pomieszczenie z programowaną temperaturą - wiec podłogówka o większej mocy na m2.

Ja nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...