Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Co zamarzło przy - 20? Chyba tylko morze.

I przy - 40 działa , chwalą sobie na forach sybiracy [ATTACH=CONFIG]324373[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]324374[/ATTACH]

 

http://www.tchw.pl/pl/oferta/gazy--i--oleje/czynniki-chlodnicze/przyszlosciowe-hfc/r410a.html

 

Mozna linka do tych for, co nieco pamietam z rosyjskiego technicznego to poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co zamarzło przy - 20? Chyba tylko morze.

I przy - 40 działa , chwalą sobie na forach sybiracy [ATTACH=CONFIG]324373[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]324374[/ATTACH]

 

http://www.tchw.pl/pl/oferta/gazy--i--oleje/czynniki-chlodnicze/przyszlosciowe-hfc/r410a.html

Gdyby zamarzło byłby spokój zamarzło to co zawsze zamarza karter i skraplacz. BO chyba wie pan Jaki jest największy problem Przy Grzaniu Pompą

P-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zamarzło byłby spokój zamarzło to co zawsze zamarza karter i skraplacz. BO chyba wie pan Jaki jest największy problem Przy Grzaniu Pompą

P-P

 

Zamarza woda. A skąd woda w -20? Używam pomp ciepła powietrze powietrze, montuję je od 6 sezonów i nie słyszałem o przypadku zamarznięcia.

Może Pan podać typ tej pompy Panu co zamarzła? Nie będę jej stosował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pan sie zna? zna ale tylko jak stworzyc kolejna definicję która by pasowała na biezaco do nowej instalacji. Bardziej to naukowo brzmi dla laika jak sie rzuci kolejnymi definicjami.

 

Szanowny Panie, po odseparowaniu strat ciepła na wentylację przez odzysk ciepła z wentylacji oraz instalację, przez niecentralne ogrzewanie elektryczne, wyszło, że żaden dom, nawet taki z cegły z lat 50-tych nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 . TO SĄ ŁATWO SPRAWDZALNE FAKTY.

Pana komercyjne programy OZC są zwykłym oszustwem, marketingowym bagnem, nie mającym nic wspólnego z fizyką. To ochrona rynku, to przenoszenie niskiej efektywności ogrzewania na przegrody termiczne.

Dokąd Pan tego nie zrozumie, lub sam nie sprawdzi, może Pan tylko pisać durne uwagi lub wystąpić o bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, po odseparowaniu strat ciepła na wentylację przez odzysk ciepła z wentylacji oraz instalację, przez niecentralne ogrzewanie elektryczne, wyszło, że żaden dom, nawet taki z cegły z lat 50-tych nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 . TO SĄ ŁATWO SPRAWDZALNE FAKTY.

Pana komercyjne programy OZC są zwykłym oszustwem, marketingowym bagnem, nie mającym nic wspólnego z fizyką. To ochrona rynku, to przenoszenie niskiej efektywności ogrzewania na przegrody termiczne.

Dokąd Pan tego nie zrozumie, lub sam nie sprawdzi, może Pan tylko pisać durne uwagi lub wystąpić o bana.

Dom z lat 50. ściany z przerwą powietrzną, na stropie piętra trocinobeton, nie ocieplone ściany fundamentowe i podłoga parteru. Okna drewniane skrzynkowe. Zużycie 170 kWh/m2/rok. Czary mary i ze 170 robi się 30kWh/m2/rok. Wystarczy zastosować WM z rekuperacją i zmienić piec na coś innego. Szanowny Żwirku nie widzisz, że to bzdura?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, po odseparowaniu strat ciepła na wentylację przez odzysk ciepła z wentylacji oraz instalację, przez niecentralne ogrzewanie elektryczne, wyszło, że żaden dom, nawet taki z cegły z lat 50-tych nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 . TO SĄ ŁATWO SPRAWDZALNE FAKTY.

 

A gdzie inwerter ?! :p

 

Wystarczy zastosować WM z rekuperacją i zmienić piec na coś innego.

 

nie na coś innego, tylko na kable ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie inwerter ?! :p

 

 

 

nie na coś innego, tylko na kable ;)

Inwerter jest zamiast gwc, skutecznie chłodzi latem i dogrzewa bardzo tanio powietrze zimą, nawet za 5gr za kWh przy silnikach DC i 20-40% wydajności małej jednostki ( do 5kW)

Ale to jak Pan chce mieć mniej jak 30kWh/m2

 

Badania, które każdy może sam zrobić ( jak chce ), są jednoznaczne. Po odseparowaniu strat przez wentylację i na instalacji - straty "czyste" przez przegrody nie wynoszą więcej niż 30kWh/m2 .

Dla wizualizacji - 30kWh/m2 na samo ogrzewanie - to 540 zł za zimowy miesiąc!!!

 

Też mnie te wyniki nie bardzo pasują, bo od wielu lat walczę o izolację, ale nic na to nie poradzę. To dane z wielu domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarza woda. A skąd woda w -20? Używam pomp ciepła powietrze powietrze, montuję je od 6 sezonów i nie słyszałem o przypadku zamarznięcia.

Może Pan podać typ tej pompy Panu co zamarzła? Nie będę jej stosował .

 

To była pompa z seri fujitsu lt ale nad wiekszymi zbiornikami wodnymi zdarzają się take problemy niestety praktycznie wszystkie urządzenia tak mają. Z tego co wiem daikina vrv 'sezonal smart' dawała rade. Ja chce montować to u siebie nad sporym jezorkiem zobaczymy czy da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, po odseparowaniu strat ciepła na wentylację przez odzysk ciepła z wentylacji oraz instalację, przez niecentralne ogrzewanie elektryczne, wyszło, że żaden dom, nawet taki z cegły z lat 50-tych nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 . TO SĄ ŁATWO SPRAWDZALNE FAKTY.

Pana komercyjne programy OZC są zwykłym oszustwem, marketingowym bagnem, nie mającym nic wspólnego z fizyką. To ochrona rynku, to przenoszenie niskiej efektywności ogrzewania na przegrody termiczne.

Dokąd Pan tego nie zrozumie, lub sam nie sprawdzi, może Pan tylko pisać durne uwagi lub wystąpić o bana.

 

A Pan jaki rynek chroni? czy nie rynek pomp p-p z tym Pana centralnym ogrzewaniem? Czy te pompy nie są dobrym biznesem? O bagnie prosze nie wpominac bo tym mozna okreslic panskie teorie i fantazje.

O bana prosze sie nie martwic z mojej strony, nigdy nie zgłaszałem Pana do tego wyróznienia (chociaz sam nie wiem dlaczego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była pompa z seri fujitsu lt ale nad wiekszymi zbiornikami wodnymi zdarzają się take problemy niestety praktycznie wszystkie urządzenia tak mają. Z tego co wiem daikina vrv 'sezonal smart' dawała rade. Ja chce montować to u siebie nad sporym jezorkiem zobaczymy czy da rade.

 

Dziękuję z informacje. Fujitsu i Daikin będę odradzał. Tak się złożyło, że montowaliśmy Mitsubishi, York, LG, Midea Toshiba i nic nigdy nie zamarzło, może więc Pan te polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan jaki rynek chroni? czy nie rynek pomp p-p z tym Pana centralnym ogrzewaniem? Czy te pompy nie są dobrym biznesem? O bagnie prosze nie wpominac bo tym mozna okreslic panskie teorie i fantazje.

O bana prosze sie nie martwic z mojej strony, nigdy nie zgłaszałem Pana do tego wyróznienia (chociaz sam nie wiem dlaczego)

 

Pompy ciepła p-p wyparły gwc w 2009-2010 . Nie chronię rynku, tylko nie oszukuję, że straty instalacji to straty przez izolację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z lat 50. ściany z przerwą powietrzną, na stropie piętra trocinobeton, nie ocieplone ściany fundamentowe i podłoga parteru. Okna drewniane skrzynkowe. Zużycie 170 kWh/m2/rok. Czary mary i ze 170 robi się 30kWh/m2/rok. Wystarczy zastosować WM z rekuperacją i zmienić piec na coś innego. Szanowny Żwirku nie widzisz, że to bzdura?

 

Jeszcze trzeba dodać że te domy zazwyczaj są z stodołami czy z chlewkami. Najgorsze jest to że TB nie poleca ocieplenia całego domu tylko najwyżej podłogę, wpakowanie kabli i WM aby dom miał zużycie do 30kW/m2. Nawet ten geniusz nie wie że aby WM dobrze działała to dom musi być szczelny a stare domy takie nie są więc temu WM z reku w nich mija się z celem. Jest tak wiele detali aby je pilnować by dom był jak najbardziej energooszczędny a on tylko o jednym gada. W klimach to na pewno ma z tego jakiś grosz skoro tak je zachwala pomijając kłamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwerter jest zamiast gwc, skutecznie chłodzi latem i dogrzewa bardzo tanio powietrze zimą, nawet za 5gr za kWh przy silnikach DC i 20-40% wydajności małej jednostki ( do 5kW)

 

Nie wiem dlaczego, ale różnica pomiędzy jednostkami 3,5kW a 5kW jest bardzo duża. Parametry jednostek 5kW (SCOP) lecą na pysk względem jednostek 3,5kW.

np. Samsung Premium 3,5kW - SCOP - 4,6, a 5kW już "tylko" 4.

czy np. ostatnio wklajny GREE U-Crown. Jedn. 3,5kW ma COP 5,1, a wersja 5kW też już tylko 4.

 

Wydaje się, że praca jedn. 3,5kW z 60-80% mocy i tak będzie tańsza niż praca jednostki 5kW na 30-40%.

 

Badania, które każdy może sam zrobić ( jak chce ), są jednoznaczne. Po odseparowaniu strat przez wentylację i na instalacji - straty "czyste" przez przegrody nie wynoszą więcej niż 30kWh/m2 .

Dla wizualizacji - 30kWh/m2 na samo ogrzewanie - to 540 zł za zimowy miesiąc!!!

 

Też mnie te wyniki nie bardzo pasują, bo od wielu lat walczę o izolację, ale nic na to nie poradzę. To dane z wielu domów.

 

To w takim bądź razie po co izolować ? Żeby zejść poniżej 30kWh ? Przecież staje się to nie opłacalne.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując różne systemy ogrzewania w tym samym lokalu, koszt kWh z klimatyzacji wyszedł mi w okolicy 5gr. w najzimniejszy miesiąc, jaki był od 6 sezonów ( 23 01 2012 - 23 02 2012 ) Klimatyzacja Toshiba daisekai 2kW. z silnikami DC.

 

Czy są zainteresowani dołożyć się i przeprowadzić bardzo profesjonalne badanie zależności

- COP a temperatura dolnego źródła

- COP a procent obciążenia pompy.

 

Badania byłyby przeprowadzone na niedrogiej kanałówce DC w PIB ITE w Radomiu. Mają tak komory chłodnicze do -35st. i doskonałe stanowiska badawcze.

Proszę zainteresowanych o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale różnica pomiędzy jednostkami 3,5kW a 5kW jest bardzo duża. Parametry jednostek 5kW (SCOP) lecą na pysk względem jednostek 3,5kW.

np. Samsung Premium 3,5kW - SCOP - 4,6, a 5kW już "tylko" 4.

czy np. ostatnio wklajny GREE U-Crown. Jedn. 3,5kW ma COP 5,1, a wersja 5kW też już tylko 4.

 

Wydaje się, że praca jedn. 3,5kW z 60-80% mocy i tak będzie tańsza niż praca jednostki 5kW na 30-40%.

 

 

 

To w takim bądź razie po co izolować ? Żeby zejść poniżej 30kWh ? Przecież staje się to nie opłacalne.

 

Proste jak do tej samej obódowy włożyć większy parownik i skraplacz. Przekaże mniej energi i tylko prętkosc przepływu powietsza zwiększaja . Dlatego w kanalowcach wraz z mocą rosnie obódowa. Wolę mieć dwie jednostki po 2.5 kw niż jedną 5kw cenowo podobnie. Tak mam u siebie w pracy na 50m2 i jest super bo bardzięj moge sterować temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak do tej samej obódowy włożyć większy parownik i skraplacz. Przekaże mniej energi i tylko prętkosc przepływu powietsza zwiększaja . Dlatego w kanalowcach wraz z mocą rosnie obódowa. Wolę mieć dwie jednostki po 2.5 kw niż jedną 5kw cenowo podobnie. Tak mam u siebie w pracy na 50m2 i jest super bo bardzięj moge sterować temperatura.

Nie chcę być złośliwy ale postaraj się bo w tak krótkim poście zrobiłeś 4 błędy ortograficzne a o polskich znakach nie wspomnę. Tym bardziej iż każdy błąd podkreśla się na czerwono przy pisaniu.

 

10419956_295026327288295_5412811732744117024_n.jpg

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak połączyć okna wystawione 10cm za mur (na kotwach) ze styropianem? W środku mam taśmy paroszczelne i już jest wytynkowane, a na zewnątrz myślałem dać styropian 10cm wokół samego okna, uzupełnić pianką i nakleić taśmę paroprzepuszczalną, a na wierzch jeszcze 20cm styropianu. Problem to brak taśm, które się kleją do styropianu. Co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...