Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, że ładujesz w dzień, a jeździsz nocą ? :D
Z dachu spływa, jak stoi pod sklepem.

Toż to jakiś power bank, a nie ładowarka do laptopa. Laptop zużywa ok 50-80W. Taki panel nie daje takiej mocy. Nawet jak leży pod 1000Watowym halogenem.
ma 10 000mAh - laptop 100mA...

Leży na parapecie i wyrabia się, w weekendy się doładuje bez odbioru.

 

W zimowy i pochmurny dzień to nawet nie wystartuje. A jeśli nawet, to zapewne będzie to praca max. przez godzinę 12-13:00. Po co mam wtedy grzać jak mnie nie ma ? Powietrze nie ma takiej zdolności akumulacyjnej, żeby dotrwać do wieczora...

kan bartycka.jpg są na sklepie, zawsze można zobaczyć ile dają.

 

 

 

 

 

W zimowy i pochmurny dzień to nawet nie wystartuje. A jeśli nawet, to zapewne będzie to praca max. przez godzinę 12-13:00. Po co mam wtedy grzać jak mnie nie ma ? Powietrze nie ma takiej zdolności akumulacyjnej, żeby dotrwać do wieczora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dachu spływa, jak stoi pod sklepem.

ma 10 000mAh - laptop 100mA...

 

Laptop ma 100mA ??? Chyba w stand-by ;)

 

Leży na parapecie i wyrabia się, w weekendy się doładuje bez odbioru.

 

Jakiej mocy jest ten panel ? Wątpię, żebyś przez weekend naładował taką baterię.

 

[ATTACH=CONFIG]332647[/ATTACH] są na sklepie, zawsze można zobaczyć ile dają.

 

Tak daje, jak ten panel w powerbanku :) Wiesz, żeby wynaczyć moc panela/urządzenia to oprócz poboru prądu jest jeszcze podawane napięcie ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej jak Pan Sobie kupi i sprawdzi, bo widzę, że wiedzę ma Pan "linkową" czyli żadną . laptop bierze 16-27W , średnio 23W przy 230V to ile A?

Wątpię, żebyś przez weekend naładował taką baterię.

Ładuje się cały dzień, a w weekend :
w weekendy się doładuje bez odbioru.
Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto zalewa rurki w wylewce podłogi, to są dość abstrakcyjne tematy, by nie "pojechać" arystotelesowskim Tabula rasa

Nie cenię przymiotów intelektualnych ludzi, którzy znają sprawność 110%, montują grzejniki pod oknami, by zimno nie weszło, znają domy tracące 50 czy więcej kWh/m2 przez przegrody. Umieszczają termostaty na górze grzejnika, czy rurki zasilane z pompy ciepła w podłodze.

Ale cóż i ciepłowników trzeba nauczać, bo za 4 lata standard zeroenergetyczny wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek czekam na odpowiedź, czy za 200zł ogrzeję swój durszlak twoją metodą? :popcorn:

Liwko, nie męcz Tomka, nie odpowie Tobie, bo nie wie. Też go męczyłem aż dostąpiłem zaszczytu jako ciepłownik Nr1. Obraził si ę na mnie bo go zasypywałem liczbami.

Liczby dla Pana Tomka to czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DUUUZO! Wiecej od klimatyzatora..... przeciez wystarczy wymienic wentylator w laptopie na 4 razy efektywniejszy, matryce i procesor na taki co chce 4 razy mniej pradu....

Rece opadaja.... Dzis taki Laptop to max 5W :p

 

Varme, na Twoje nieszczescie TB ma racje odnosnie zuzycia pradu przez laptopa, no powiedzmy przez lapka nie tego za 900 zl tylko tego za 2500 :)

 

Ja mam sluzbowy, i on na full pracy bierze niecale 18W, a srednio zuzywa 13-14W a nie jest to jeszcze jakis topowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kiedy to się zwróci...? :D

 

Wiesz, odpowiedni laptop do pracy (zalezy kto co na nim jeszcze robi) moze byc albo efektywnym narzedziem albo powodem nerwow i frustracji.

 

Mnie za to denerwuje, ze sie wam nie chcialo nawet sprawdzic zuzycia pradu sredniej klasy lapka tylko jedziecie po koledze TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i porównać pracę dwóch silników AC i DC o identycznym wydatku przy 100% przy 50% i 30%

 

100% - AC 270W DC 180W

50% - AC 190W DC 40W

30% - AC 155W DC 16W

 

Szanowny Panie Barth3 z tym też, podobnie jak Pan asolt, się Pan nie zgadza?

Silniki takiej mocy mają sprawność rzędu 80%. Identyczny wydatek czyli, jak rozumiem oddawana moc jest w tym przypadku fikcją. silnik AC przy 270W mocy pobieranej oddaje około 220W, DC z przykładu misia pobiera 180W oddaje 150W i jest to maksymalna moc jaką te silniki mogą osiągnąć. To jest oczywiste. Kolejne schody dla misia zaczynają się gdy mówimy o obniżaniu mocy silnika. Silnik AC, wskutek niedoskonałości sterowania przy mocy oddawanej 50% czyli 110W (220W/2) pobiera 190W to znaczy jego sprawność spada do 70% a przy mocy oddawanej 30% czyli 66W do około 40% (o ile te dane są w ogóle prawdziwe). Silnik DC, którego maksymalna moc oddawana (100%) to 150W przy 50% oddaje 75W. Według misia pobiera przy tym 40W. Przy 30% oddaje 50W pobiera 16W. Te silniki produkują energię. Wystarczyłoby do wału każdego takiego silnika podłączyć inny, generujący prąd. Sprawność mają podobną więc przy 30% mocy oddawanej przez silnik napędzający generator, ten produkował będzie 40W energii elektrycznej. Pobiera 16W produkuje 40W.

Dobre, nie! Co za inwencja! Jak to mówią "głupota nie boli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogrzewanie sufitowe, to chętnie bym je sobie zafundował, ale jest trudne w montażu i przez to droższe od podłogowego. Poza tym, jak już mam wybierać co takiego rozgrzać do 25-28 st C i z czego zrobić promiennik, to wolę mieć ciepło w giry. Dywan przeszkadza w propagacji energii, ale daje poczucie ciepła w nogi. Sterownik określając czas działania elementu grzewczego siłą rzeczy uwzględnia opór cieplny wykładziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką fajną stronkę o ogrzewaniu podczerwienią http://www.e-instalacje.pl/a/14751,ogrzewanie-podczerwienia oraz taki przykładowy koszt panela http://ogrzej.com.pl/grzejnik-na-podczerwien-panel-grzewczy-radius-350w.html 540zł za jeden panel w pokoju na suficie jest skomplikowany? A może drogi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogrzewanie sufitowe, to chętnie bym je sobie zafundował, ale jest trudne w montażu i przez to droższe od podłogowego. Poza tym, jak już mam wybierać co takiego rozgrzać do 25-28 st C i z czego zrobić promiennik, to wolę mieć ciepło w giry. Dywan przeszkadza w propagacji energii, ale daje poczucie ciepła w nogi. Sterownik określając czas działania elementu grzewczego siłą rzeczy uwzględnia opór cieplny wykładziny.

 

Czym dom cieplejszy tym temp. niższa. Dla domu około pasywnego,nie jest ważna posadzka. Czy to parkiet( raczej ważna wilgotność powietrza),czy wykładzina,lub panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką fajną stronkę o ogrzewaniu podczerwienią http://www.e-instalacje.pl/a/14751,ogrzewanie-podczerwienia oraz taki przykładowy koszt panela http://ogrzej.com.pl/grzejnik-na-podczerwien-panel-grzewczy-radius-350w.html 540zł za jeden panel w pokoju na suficie jest skomplikowany? A może drogi?
Przy takim panelu (60cm x 60cm, moc 350W, czyli 972W/m2) rzeczywiście temperatura musi być wysoka (wspomniane przez Ciebie 85 st. C). Zakładając straty pomieszczenia 10W/m2, i umieszczając ogrzewanie na całym suficie, wystarczą dużo niższe temperatury (25-30 st. C).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...