Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Domy, bez izolacji zużywają na ogrzewanie, przy poprawnie wykonanej instalacji, bez pompy ciepła, do 30kWh/m2 rocznie, a tu jest temat o domach zużywających do 20kWh na ogrzewanie, chłodzenie i cwu. Jak ma Pan coś w temacie, to proszę, a jak tylko pajacowanie, to trudno. A Szanowny V... na początku wątku uprzejmie poprosił, bym na jego posty nie zwracał uwagi.

 

Ale to jest kłamstwo co Pan pisze. Czyli rozumiem że jak w nieizolowanym domu ale za to z izolacją podłogi (30-50cm) może być zużycie do 30kWh/m2 ale jak wpakuje się do domu klimę czyli normalną pompe ciepła która jest centralnym urządzeniem to za to będzie to dom jak w temacie czyli poniżej 20kWh/m2. Tylko jest zasadniczy problem. Pan pisał że Pańska pompa ma COP12 lub nawet więcej więc z takim COPem to dzięki pompie dom powinien zużywać maks.3-5kWh/m2 bez izolacji ścian ale z pompą. Więc coś tu śmierdzi z tymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale to jest kłamstwo co Pan pisze. Czyli rozumiem że jak w nieizolowanym domu ale za to z izolacją podłogi (30-50cm) może być zużycie do 30kWh/m2 ale jak wpakuje się do domu klimę czyli normalną pompe ciepła która jest centralnym urządzeniem to za to będzie to dom jak w temacie czyli poniżej 20kWh/m2. Tylko jest zasadniczy problem. Pan pisał że Pańska pompa ma COP12 lub nawet więcej więc z takim COPem to dzięki pompie dom powinien zużywać maks.3-5kWh/m2 bez izolacji ścian ale z pompą. Więc coś tu śmierdzi z tymi danymi.

 

To, że Pan nie wie jak, to nie znaczy, że ja kłamię. A to bardzo proste, jak się zna fizykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Pan nie wie jak, to nie znaczy, że ja kłamię. A to bardzo proste, jak się zna fizykę.

 

To niech mi Pan powie z jakim cudem dom bez ocieplenia który mając izolację tylko w podłodze i kable może zużywać do 30kWh/m2? Stare domy to nawet WM z reku nie mają tylko zwykłą WG więc te domy to durszlaki to z jakim cudem durszlak może mieć takie zużycie? Sam Pan pisał że durszlaki mają ponad 30kWh/m2 a żeby dom nie był durszlakiem to musi mieć WM z rekuperatorem a żaden dom starszego typu tego nie ma. Więc co Pan chrzani że dom z lat 50-tych stosując kable może zużywać poniżej 30kWh/m2? Oczywiście jak ktoś przeprowadzi gruntowny remont, ociepli, założy WM z reku i zadba o szczelność to może uda mu się zejść do 60kWh/m2 bo i tak fundamenty będą wynik ciągły mocno w dół. Wtedy aby było małe zużycie potrzebna jest pompa ciepła bo tylko ona jest w stanie je obniżyć. Kable w tym domu grzeją z COP1 a pompa z COP3-4 więc nie ma bata. Nawet jak da Pan pół metra izolacji w podłodze to i tak nic nie zmieni bo stare fundamenty będą mocno wychładzać ściany. Ale to wszystko jest dla opcji jak zrobi się odpowiednią termoizolację a Pan nic o tym nie pisał tylko o posadce i kablach dla obniżania rachunków. A jeszcze na domiar złego to jak do takiego domu wpakuje się klimę to domek mieści się jak w temacie. A temat tyczył się ogrzewania a ostatnio dodał Pan do tego jeszcze cwu ale wtedy jak cwu to już nie zasługa klimy czy kabli więc jest to argument nie uzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac nie znasz sie ;)

 

Fachowcem nie jestem ale na zdrowy rozum to dziwnie brzmi. jak zwykle TB nic nie odpowie konkretnego tylko zaś pewnie wywinie kota ogonem albo naopowiada mi że CO nie ma sensu w domu jak w temacie, tyle że ja to rozumiem. Ale nie rozumiem jak można kłamać że w domu bez dobrej izolacji wystarczy w podłodze dać 30-50cm styro i grzać kablami to będzie się zużywało do 30kWh/m2. A jak się wpakuje pompę, klimę to zejdzie się poniżej 20kWh/m2. Rozumiem jak by się powiedziało ze trzeba też mieć zaizolowany dobrze dach i ściany, dać cieplejsze okna itp ale TB o tym nic nie pisał. Wiec to jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Ale widocznie kłamstwo ma wrodzone i nie jest tego świadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem nie jestem ale na zdrowy rozum to dziwnie brzmi. jak zwykle TB nic nie odpowie konkretnego tylko zaś pewnie wywinie kota ogonem albo naopowiada mi że CO nie ma sensu w domu jak w temacie, tyle że ja to rozumiem. Ale nie rozumiem jak można kłamać że w domu bez dobrej izolacji wystarczy w podłodze dać 30-50cm styro i grzać kablami to będzie się zużywało do 30kWh/m2. A jak się wpakuje pompę, klimę to zejdzie się poniżej 20kWh/m2. Rozumiem jak by się powiedziało ze trzeba też mieć zaizolowany dobrze dach i ściany, dać cieplejsze okna itp ale TB o tym nic nie pisał. Wiec to jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Ale widocznie kłamstwo ma wrodzone i nie jest tego świadom.

 

Pan nie zrozumie, nawet jak się 1000 razy powtórzy, więc nie wiem, po co Pan pisze w moim wątku.

Co tu jest niejasnego.

Chce Pan mieć dom 30 kWh/m2 - trzeba zrobić dobrze instalację.

Chce Pan lepszy dom, należy dołożyć izolację.

Większe zużycie niż 30kWh/m2 to już wina instalacji.

 

To się bardzo łatwo liczy, więc od razu można oddzielić tych co się na tym znają od ciepłowników.

"Wiedza" ciepłownika zaczyna się powyżej 30kWh/m2 stąd, to co napisałem dla niego jest po prostu abstrakcją, czy tak jak dla Pana oszustwem. To jak dla inkwizycji Ziemia krążąca wokół Słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nie zrozumie, nawet jak się 1000 razy powtórzy, więc nie wiem, po co Pan pisze w moim wątku.

Co tu jest niejasnego.

Chce Pan mieć dom 30 kWh/m2 - trzeba zrobić dobrze instalację.

Chce Pan lepszy dom, należy dołożyć izolację.

Większe zużycie niż 30kWh/m2 to już wina instalacji.

 

To się bardzo łatwo liczy, więc od razu można oddzielić tych co się na tym znają od ciepłowników.

"Wiedza" ciepłownika zaczyna się powyżej 30kWh/m2 stąd, to co napisałem dla niego jest po prostu abstrakcją, czy tak jak dla Pana oszustwem. To jak dla inkwizycji Ziemia krążąca wokół Słońca.

 

Mam altankę 2x2m, konstrukcja szkieletowa drewniana pokryta płytą OSB, na podłodze mam 30 cm styropianu, proszę mi zrobić instalację, która zapewni 20 st wewnątrz przez całą zime i zużyje 120 kWh - dla zapewnienia szczelności mogę całą altankę pokryć np. grubą warstwą izolacji bitumiczno-kauczkową albo innym cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam altankę 2x2m, konstrukcja szkieletowa drewniana pokryta płytą OSB, na podłodze mam 30 cm styropianu, proszę mi zrobić instalację, która zapewni 20 st wewnątrz przez całą zime i zużyje 120 kWh - dla zapewnienia szczelności mogę całą altankę pokryć np. grubą warstwą izolacji bitumiczno-kauczkową albo innym cudem...

 

O 20 stopniach nie było mowy!!! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam altankę 2x2m, konstrukcja szkieletowa drewniana pokryta płytą OSB, na podłodze mam 30 cm styropianu, proszę mi zrobić instalację, która zapewni 20 st wewnątrz przez całą zime i zużyje 120 kWh - dla zapewnienia szczelności mogę całą altankę pokryć np. grubą warstwą izolacji bitumiczno-kauczkową albo innym cudem...

 

Utrzymywanie 20stC przez cały czas jest niekomfortowe dla kieszeni. To się bardzo łatwo liczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...