Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pan nie zrozumie, nawet jak się 1000 razy powtórzy, więc nie wiem, po co Pan pisze w moim wątku.

Co tu jest niejasnego.

Chce Pan mieć dom 30 kWh/m2 - trzeba zrobić dobrze instalację.

Chce Pan lepszy dom, należy dołożyć izolację.

Większe zużycie niż 30kWh/m2 to już wina instalacji.

 

To się bardzo łatwo liczy, więc od razu można oddzielić tych co się na tym znają od ciepłowników.

"Wiedza" ciepłownika zaczyna się powyżej 30kWh/m2 stąd, to co napisałem dla niego jest po prostu abstrakcją, czy tak jak dla Pana oszustwem. To jak dla inkwizycji Ziemia krążąca wokół Słońca.

 

Ale ja nie chcę domu 30kWh/m2. Teraz pan pisze że jak się chce lepszy to trzeba dołożyć izolację, czyli już klimy Pan nie sprzedaje? Tzn że ona nie spowoduje zmniejszenia zużycia a tylko dodatkowa izolacja? Za chwilę jak to przeczyta pana dostawca klim to zerwie z panem umowę że promuje Pan izolację a nie klimy. Nieładnie Panie Tomaszu:mad: Przyjadą do Pan, zwiną wszystkie klimy i powiedzą :goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę domu 30kWh/m2. Teraz pan pisze że jak się chce lepszy to trzeba dołożyć izolację, czyli już klimy Pan nie sprzedaje? Tzn że ona nie spowoduje zmniejszenia zużycia a tylko dodatkowa izolacja? Za chwilę jak to przeczyta pana dostawca klim to zerwie z panem umowę że promuje Pan izolację a nie klimy. Nieładnie Panie Tomaszu:mad: Przyjadą do Pan, zwiną wszystkie klimy i powiedzą :goodnight:

Ja tylko napisałem, że nie ma domów gorszych od 30kWh/m2 , wszystko powyżej to brak wiedzy, a właściwie branżowa działalność ciepłowników.

Czy wie Pan np, dlaczego OZC jest kompletną bzdurą i wypaczaniem fizyki? Czy może Pan nie chce tego wiedzieć?

Są na politechnikach wydziały ogrzewania, my tu piszemy o domach zeroenergetycznych (lub blisko zeroenergetycznych) a Pan powołuje się na materiały tych, którzy z definicji muszą z zeroenergetycznością walczyć. Nie widzi Pan tego?

Ciepłowników wspierają oszukani przez nich, co jest normalne, nie mogą już nic zmienić, więc wmawiają sobie ( nie mnie) że zrobili dobrze.

 

Ja robię na co dzień instalacje poniżej 15kWh na ogrzewanie, chłodzenie i cwu i nikt nie ma zastrzeżeń.

 

Wie Pan dlaczego, nie zalewa się rurek w wylewce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem, że nie ma domów gorszych od 30kWh/m2 , wszystko powyżej to brak wiedzy, a właściwie branżowa działalność ciepłowników.

Czy wie Pan np, dlaczego OZC jest kompletną bzdurą i wypaczaniem fizyki? Czy może Pan nie chce tego wiedzieć?

Są na politechnikach wydziały ogrzewania, my tu piszemy o domach zeroenergetycznych (lub blisko zeroenergetycznych) a Pan powołuje się na materiały tych, którzy z definicji muszą z zeroenergetycznością walczyć. Nie widzi Pan tego?

Ciepłowników wspierają oszukani przez nich, co jest normalne, nie mogą już nic zmienić, więc wmawiają sobie ( nie mnie) że zrobili dobrze.

 

Ja robię na co dzień instalacje poniżej 15kWh na ogrzewanie, chłodzenie i cwu i nikt nie ma zastrzeżeń.

 

Wie Pan dlaczego, nie zalewa się rurek w wylewce?

 

Wiem jak Pan uważa i w pańskim przekonaniu jest to złe. Ale to czy ma to sens zależy od domu. Jeżeli to ma być dom o zużyciu poniżej 15kWh/m2 to faktycznie jest to bezsensu ale jak ponad 30kWh/m2 to jest to dobre rozwiązanie. Nie jest prawdą że jak dom zużywa więcej jak 30kWh/m2 to jest to błąd instalacji. Skoro robi Pan tak wiele tych instalacji to czemu nikt o tym jeszcze nie słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na politechnikach wydziały ogrzewania, my tu piszemy o domach zeroenergetycznych (lub blisko zeroenergetycznych) a Pan powołuje się na materiały tych, którzy z definicji muszą z zeroenergetycznością walczyć.

 

Walka z zeroenergetycznością....ta, lobby energetyczne.

Znam takiego co walczy z wentylatorami w rekuperatorach....też ciekawy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA RYMUJĘ!

 

Między uszami Tomasza Brzęczkowskiego,

mieszczą się wspaniałe domy mój kolego.

Co jeden to lepszy, tanio ogrzać się daje,

bo fizyki normalnego człowieka nie uznaje.

Widzę, ze dopiero teraz uznajecie Brzęczkowskiego za gieniusza. Nawet wiersze piszecie o im a przecież on już wiele lat temu bił na głowę Niemców, Norwegów i Amerykanów, którzy to do dziś nie mają patentu na tanie ogrzewanie. Popatrzcie niżej:

Wysłany: 25.02.2013

W temacie ogrzewanie i klimatyzacja domów zero energetycznych, Niemcy, Skandynawowie, Amerykanie nie mogą sobie poradzić z trzema podstawowymi problemami:

 

1) Komfort termiczny przy bardzo skutecznych izolacjach termicznych, ciepło z nasłonecznienia, ciepło bytowe, ciepło z zysków od sprzętu domowego i światła stanowi ogromny problem.

 

2) Cena kompletnej instalacji na zewnątrz i wewnątrz

 

3) Prostota instalacji, łatwość montażu, serwisowania i trwałość.

 

Rozwiązałem i przetestowałem te trzy problemy.

 

Ad-1 Instalacja stabilnie utrzymuje temperaturę, nadmiar ciepła odprowadzając do pomieszczeń gdzie tego nadmiaru nie ma.

 

Ad -2 Cena kompletnej instalacji wraz OZE jest niższa od najtańszego centralnego ogrzewania gazowego

 

Ad 3 Montaż, konserwacja jest banalnie prosty i nie wymaga kosztów.

 

 

:D

Przecież za jego stwierdzeniami poszło już miliony osób w Polsce, tylko głupi Niemce, Norwedzy i Amerykańce do dziś żyją w średniowieczu nie korzystając z tego kaganka oświaty, który niesie nasz wielki i nie doceniany przez was WÓDZ.

Miszczu, jestem z Tobą i jak lew będę bronił Twoich i ponadczasowych idei. Jesteś wielki, choć Ty mnie tak srogo karasz nakładając na mnie symbol banity i ciepłownika.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze dopiero teraz uznajecie Brzęczkowskiego za gieniusza. Nawet wiersze piszecie o im a przecież on już wiele lat temu bił na głowę Niemców, Norwegów i Amerykanów, którzy to do dziś nie mają patentu na tanie ogrzewanie. Popatrzcie niżej:

Wysłany: 25.02.2013

 

Przecież za jego stwierdzeniami poszło już miliony osób w Polsce, tylko głupi Niemce, Norwedzy i Amerykańce do dziś żyją w średniowieczu nie korzystając z tego kaganka oświaty, który niesie nasz wielki i nie doceniany przez was WÓDZ.

Miszczu, jestem z Tobą i jak lew będę bronił Twoich i ponadczasowych idei. Jesteś wielki, choć Ty mnie tak srogo karasz nakładając na mnie symbol banity i ciepłownika.

To z tego tematu: Forum budowlane

Próbowali Brzęczkowskiego przekonać ale on jak głaz, tępy do bólu. Ubaw z nim po pachy. Takiego fikołka ze świecą szukać. Duda chyba w pewnym momencie zwątpił choć te jego wyliczenia... Obciach normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego Dudy i tego drugiego Dudy jest jeszcze inny Duda. A obliczenia bezwzorowe są autorstwa TB ( obliczenia bez wzorów muszą byc bo fizyka jeszcze nie jest w takim stopniu zaawansowana )

 

namnożyło się Dud, Dudów... pewnie chodzi wam o gościa od http://www.domadd.pl/

 

Pan Ludomir Duda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...