Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maty ,kabelki .Uffff. A może kilkaset ton masy akumulacyjnej( za fri) pod nogami z pykającą dostawą energii .Tak by posadzka miała 22-23oC.

Brak zysków grzeje. Zyski- nie grzeje .Stała temp. w środku bez względu na temp. zewn. :D

No właśnie. Jakoś ta stała temperatura niektórym przeszkadza. lepiej na siłę chłodzić i grzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena.

 

Jaka cena? 138zł netto za 1m2 pakietu to dużo?

 

Spada zapotrzebowanie, ale rośnie obciążenie cieplne.

 

Nieznacznie, coś za coś. Ale i tak stosując do dogrzewania czysty prąd daje się kable czy grzejniki które są mocniejsze niż potrzeby domu. Mi wychodzi obciążenie w okolicach 18W/m2 przy takich pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty ,kabelki .Uffff. A może kilkaset ton masy akumulacyjnej( za fri) pod nogami z pykającą dostawą energii .Tak by posadzka miała 22-23oC.

Brak zysków grzeje. Zyski- nie grzeje .Stała temp. w środku bez względu na temp. zewn. :D

 

Myślałem że już Ci przeszedł ten pomysł z fundamentem grzewczym a tu wciąż do tego bijesz. Aby podłoga o temperaturze 23st mogła spokojnie ogrzać dom to i tak ściany czy dach muszą być bardzo dobrze zaizolowane a wtedy takie coś jest bezsensowne ale już o tym kiedyś pisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że już Ci przeszedł ten pomysł z fundamentem grzewczym a tu wciąż do tego bijesz. Aby podłoga o temperaturze 23st mogła spokojnie ogrzać dom to i tak ściany czy dach muszą być bardzo dobrze zaizolowane a wtedy takie coś jest bezsensowne ale już o tym kiedyś pisaliśmy.

 

Gdybyś wiedział o czym piszesz to chętnie bym podyskutował.Tak to cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla Ciebie ważne jest grzanie piachu to nie mamy o czym rozmawiać. Mnie chodzi o to aby ogrzewanie było zbędne a nie głównym celem w domu.

 

Generalnie ogrzewanie jest jednym z celów. Po co piszesz grzanie piachu ,skoro dom to i tak kilkaset ton masy. Tyle,że ważne jest gdzie te kilkaset ton jest. Ogrzewanie nigdy w naszym klimacie nie będzie zbędne,bo wynika to z różnicy zysków domu i średniej dobowej temp. w sezonie grzewczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ogrzewanie jest jednym z celów. Po co piszesz grzanie piachu ,skoro dom to i tak kilkaset ton masy. Tyle,że ważne jest gdzie te kilkaset ton jest. Ogrzewanie nigdy w naszym klimacie nie będzie zbędne,bo wynika to z różnicy zysków domu i średniej dobowej temp. w sezonie grzewczym

 

Ale Tobie chodzi o podłogę czyli o piach a nie o całą konstrukcję. Idealna izolacja spowoduje przesunięcie momentu ogrzewania a do jakiego poziomu to zależy od izolacji. Im więcej izolacji tym mniejsza potrzeba ogrzewania. Oczywiście że nigdy w naszym klimacie nie będzie to zbędne ale może być ograniczone do minimum i dzięki temu źródło awaryjnego ogrzewania może być też minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty są bardzo drogie i z definicji mocno przewymiarowane dla domów jak w temacie. Poza tym nie dają oszczędności pracy w 2 taryfie, bo praktycznie nie ma możliwości akumulacji.

 

 

 

Fajny, tylko cholernie drogi. I z tego co czytałem, nie ma możliwości zaprogramowania harmonogramu tygodniowego.

 

Tak, problemem jest to że są dosyć mocne. Zwracałem uwagę że do domów dobrze zaizolowanych potrzeba rozwiązań o mniejszych mocach. Co do grzejnika to da się programować przedziały grzania z podziałem na dni. Czy drogi...no nie wiem całość instalacji i tak wyjdzie taniej niż centralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tobie chodzi o podłogę czyli o piach a nie o całą konstrukcję. Idealna izolacja spowoduje przesunięcie momentu ogrzewania a do jakiego poziomu to zależy od izolacji. Im więcej izolacji tym mniejsza potrzeba ogrzewania. Oczywiście że nigdy w naszym klimacie nie będzie to zbędne ale może być ograniczone do minimum i dzięki temu źródło awaryjnego ogrzewania może być też minimalne.

 

I tutaj w zupełności się zgadzam. Nie jestem fanem grzania masy czyli ścian, wylewki itd. Ale każdy ma swoje podejście. Uważaj kamilb1987b bo i Ciebie kolega kolektor1 czy asolt nazwie klonem T.B. jak mnie przez to że dostrzegam pewne rzeczy inaczej... Przykro mi tylko że nikogo nie atakuję a sam jestem przez kogoś wyśmiewany szanowni Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tobie chodzi o podłogę czyli o piach a nie o całą konstrukcję. Idealna izolacja spowoduje przesunięcie momentu ogrzewania a do jakiego poziomu to zależy od izolacji. Im więcej izolacji tym mniejsza potrzeba ogrzewania. Oczywiście że nigdy w naszym klimacie nie będzie to zbędne ale może być ograniczone do minimum i dzięki temu źródło awaryjnego ogrzewania może być też minimalne.

 

Otóż to ,,Im więcej izolacji tym mniejsza potrzeba ogrzewania". Duża masa pod nogami to +/- 100 do 200mb. peksa. Nadmiary ciepła pochłoną mury połączone z masą akumulacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj w zupełności się zgadzam. Nie jestem fanem grzania masy czyli ścian, wylewki itd. Ale każdy ma swoje podejście. Uważaj kamilb1987b bo i Ciebie kolega kolektor1 czy asolt nazwie klonem T.B. jak mnie przez to że dostrzegam pewne rzeczy inaczej... Przykro mi tylko że nikogo nie atakuję a sam jestem przez kogoś wyśmiewany szanowni Panowie.

 

Nie uważaj się za atakowanego czy klona TB. Niuans to masa pod nogami a nie ściany.

Ściany to radiator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważaj się za atakowanego czy klona TB. Niuans to masa pod nogami a nie ściany.

Ściany to radiator.

 

Nie wiem ale kolega kolektor1 już mnie osądził i tu i na fb (nie mylić z facebooki'em :) ) Co do Twojej teorii murów pochłaniających nadmiary ciepła.... dom na płycie czy fundamencie izolowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj kamilb1987b bo i Ciebie kolega kolektor1czy asolt nazwie klonem T.B. jak mnie przez to że dostrzegam pewne rzeczy inaczej... Przykro mi tylko że nikogo nie atakuję a sam jestem przez kogoś wyśmiewany szanowni Panowie.

Grzesiu, nie spinaj się tak, Twoje ostrzeżenia są nie na miejscu. Moja zasada w dyskusjach to taka:

"Mądry gdy ładne ubranie włoży jest dotąd mądrym gdy gęby nie otworzy"

Po za tym do tej pory nie skojarzyłem, ze Ty na f.b masz inny nick niż tu a czytam dość dokładnie obydwa watki i również jak mam coś do powiedzenia to i tu i tam to się wypowiadam.

Nie wiem ale kolega kolektor1 już mnie osądził i [/]tu[/b] i na fb ...

Prześledziłem ostatnich 10 stron i jakoś nie znalazłem abym tu w jakiś sposób Cię osądzał. To jedno.

Natomiast jeżeli chodzi o f.B to sposób Twoich wypowiedzi tam i tu są co by tu nie mówić całkiem inne stąd nie skojarzyłem, że jesteś tą samą osobą. Ale aby nie byc gołosłownym to popatrz co wypisujesz:

Tak na przyszłość, to budynki które nie mają izolowanych fundamentów powinno ocieplać się od wewnątrz...

Temat był przez wiele lat tam wałkowany, jak myślisz dla czego nie jest to popularna metoda ocieplania? Poszperaj na f.b wypowiadali się fachowcy od ociepleń, którzy dali sobie spokój jak ich Brzęczu nawyzywał od nieuków. A jesteś w stanie to udowodnić, znasz wszystkie za i przeciw? Wiesz co się będzie działo z budynkiem gdy nie dopełnisz choć jednego warunku przy tym sposobie ocieplenia?

dalej: Tu muszę wstawić całość:

 

 

Ogrzewanie gazowe, to jeden z głupszych wynalazków ludzkości

- bardzo droga instalacja

-niebezpieczne

-koszmarnie droga eksploatacja

-nie ma kontroli temperatury latem.

 

Dlaczego coś takiego, jeszcze się proponuje? Głównie chodzi o kasę.

Centralne gazowe musi być przewymiarowane

Bardzo często łączy się ogrzewanie wody i domu w jednym

Ludzie który to montuję, nie znają się na ogrzewaniu, np. umieszczają grzejniki konwekcyjne pod oknami, drabinki w łazienkach, termostaty na górze grzejnika...

Czy naprawdę brak podstawowej wiedzy czyni z kogoś instalatora? Czy uczący ogrzewania muszą dla kasy pluć fizyce w twarz i OSZUKIWAĆ INWESTORÓW O 110 % SPRAWNOŚCI?

Czy drozsze..??

Nie da się tego dobrze zrobić!!!

Prawidłowo wykonana instalacja w domu np. 150m2 pozwala na kontrolę temperatury zimą i latem i przy zużyciu 200 l ciepłej wody dziennie, rachunek za rok nie przekroczy 2000zł jak dom jest kilkudziesięcioletni. W domach izolowanych jest to mniej.

 

Panie Tomaszu o takich rzeczach przekonują się jedynie takie osoby które to widziały albo potrafią zaufać i rozsądnie myśleć... My mamy o tyle szczęście że udało się tego doświadczyć, zbadać i zastosować inne rozwiązania czy ktoś to wybierze to jego wola...

A to spytam tu bo tam nie dostałem jeszcze odpowiedzi:

A cóż to takiego udało się Tobie doświadczyć, zbadać i zastosować z tego co twierdzi Brzęczu., bo tam jak papuga za nim powtarzasz te brednie, stąd tak ostre moje wypowiedzi.

Znalazłem jeszcze też coś ciekawego:

Drogie technologie?! A to ciekawe, pompa ciepła p-p koszt od 4 tys zł. Zatem pytam czy to drogo? Nie lepszym podejściem jest mieć dom o jak najmniejszym możliwym zapotrzebowaniu i do tego dobrany tańszy system. I wiem co piszę, bo jestem osobą, która przechodziła historie z centralnym, budownictwem tradycyjnym czy rodzajami spalania węgla. Gaz to też absurd... sam doświadczyłem to że grzanie gazem jest drogie podobnie jak i gotowanie.

No to nareszcie jest ktoś kto pompą p-p napędza chałupęza 4 tysi. Opisz, wklej parę zdjęć, napisz coś więcej, może i ja przejdę na taki system.

Grzesiu, jeżeli Cię uraziłem to przepraszam, ale jak masz coś do powiedzenia to pisząc uzasadnij to na tyle mocno aby nikt nie mógł zarzucić Tobie braku znajomości tematu. Bo gadanie dla gadania nic nie wnosi.

Kwintesencję wypowiadanych głupot przez Brzęcza poczytaj tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?240317-Budynki-mieszkalne-TERMOS

A to co i jak z tymi teoryjami Brzęcza najlepiej chyba opisuje : מרכבה

poczytaj.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj w zupełności się zgadzam. Nie jestem fanem grzania masy czyli ścian, wylewki itd. Ale każdy ma swoje podejście. Uważaj kamilb1987b bo i Ciebie kolega kolektor1 czy asolt nazwie klonem T.B. jak mnie przez to że dostrzegam pewne rzeczy inaczej... Przykro mi tylko że nikogo nie atakuję a sam jestem przez kogoś wyśmiewany szanowni Panowie.

 

Problemem jest to że aby w domu był komfort to cała kubatura domu musi być ogrzana czyli nawet ściany i podłoga. Aby było komfortowo to nie można ogrzewać tylko powietrza ale też te ściany i podłogę. Temu ważne aby tego nie było za dużo. Więc postawiłem na szkielet drewniany domu konstrukcja ściany1.15x150.jpg oraz na płytę tego typu płyta pod szkielet1.jpg pozwoli to na niedużą masę ściany która na dom pasywny będzie w sam raz oraz na niegrubą wylewkę na grubej izolacji by traciła mało ciepła i dzięki temu nigdy nie będzie zimna jeżeli w domu będzie 20-22st a nie musi być ciepła, odczuwalnie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...