Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy ja kogoś pouczam o domach energooszczędnych czy zwykłych? Jakie niby Ty masz pojęcie o domach pasywnych? W żadnym nigdy nie byłeś ale udajesz specjalistę. Jeżeli ktoś dopuszcza tradycyjne ogrzewanie w takim domu to nie ma o tym pojęcia. Jak moja wiedza przedszkolna potrafi to dostrzec to nie chcę kończyć Twoich studiów ciepłowniczych bo to strata czasu i pieniędzy.
Co ci da wizyta w domu pasywnym? To, że zobaczysz jak wyglądają ściany? Dużo więcej można się dowiedzieć czytając o takich domach, tak opracowania naukowe jak i opisy domów już wybudowanych. Ty nie czytasz tylko wymyślasz, stąd te bezsensowne teorie typu "akumulacja w domu pasywnym przeszkadza". W czym przeszkadza? W utrzymaniu stałej temperatury, co wg ciebie jest niewłaściwe a co wbrew temu co twierdzisz jest podstawą komfortu w domu. Chcesz wybudować dom szkieletowy. Ja już kilka takich domów wybudowałem a ty ile? Uparcie twierdzisz, że to łatwiejsze niż dom murowany. Guzik prawda o czym się sam przekonasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci da wizyta w domu pasywnym? To, że zobaczysz jak wyglądają ściany? Dużo więcej można się dowiedzieć czytając o takich domach, tak opracowania naukowe jak i opisy domów już wybudowanych. Ty nie czytasz tylko wymyślasz, stąd te bezsensowne teorie typu "akumulacja w domu pasywnym przeszkadza". W czym przeszkadza? W utrzymaniu stałej temperatury, co wg ciebie jest niewłaściwe a co wbrew temu co twierdzisz jest podstawą komfortu w domu. Chcesz wybudować dom szkieletowy. Ja już kilka takich domów wybudowałem a ty ile? Uparcie twierdzisz, że to łatwiejsze niż dom murowany. Guzik prawda o czym się sam przekonasz.

 

Akumulacja przeszkadza w ogrzewaniu pasywnym. Jeżeli liczysz na masę akumulacyjną to wtedy zyski bytowe czy słoneczne raczej będą uciążliwe.

Już ktoś podawał przykład majstra który pytał czy się wierzy we wszystko to co pisze. Jak można komuś wierzyć jeżeli dopuszcza CO w domu pasywnym? Jeżeli ktoś narzeka na dom pasywny tzn że go źle zrobił.

To jak kilka takich szkieletów zbudowałeś tzn że zajmujesz się tym zawodowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś narzeka na dom pasywny tzn że go źle zrobił.

 

Jeżeli ktoś nie wybudował żadnego pasywniaka, baaa żadnego domu w ogóle to raczej nie powinien się wypowiadać z taką niezachwianą pewnością siebie.

 

Akumulacja jak sama nazwa wskazuje akumuluje zyski. Przecież nie wykorzystasz wszystkich zysków słonecznych w dzień. W ciężkim domu pójdą sobie wesoło w ściany w dzień, a w nocy jak nie będzie słoneczka to będą oddawać ciepło. A w szkieletorze z braku miejsca gdzie by sobie mogły pójść przegrzeją wnętrze, nie ma ludzkiej siły żeby tak nie było.

 

A nie daj boże braknie prądu na dobę w zimie z mrozem -10. W ciężkim domu, nawet energooszczędnym temperatura spadnie np u mnie 4,7 stopnia przez 24h a u Ciebie pewnie 8,5 stopnia, widzisz różnice?

Edytowane przez schizo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie wybudował żadnego pasywniaka, baaa żadnego domu w ogóle to raczej nie powinien się wypowiadać z taką niezachwianą pewnością siebie.

 

Akumulacja jak sama nazwa wskazuje akumuluje zyski. Przecież nie wykorzystasz wszystkich zysków słonecznych w dzień. W ciężkim domu pójdą sobie wesoło w ściany w dzień, a w nocy jak nie będzie słoneczka to będą oddawać ciepło. A w szkieletorze z braku miejsca gdzie by sobie mogły pójść przegrzeją wnętrze, nie ma ludzkiej siły żeby tak nie było.

 

Jest, trzeba zbudować dom pasywny szkieletowy z ścianą taką o jakiej pisałem czyli aby miał w warstwie przestrzeni instalacyjnej wełnę drzewną i w działówkach dać tą wełnę oraz podwójnie płyty gk to razem z płytą da to tyle masy akumulacyjnej która wystarczy na taki dom. Nie ma potrzeby robić ciężkiej konstrukcji domu z ścian murowanych bo i tak się tego w takim domu nie wykorzysta. Nic Ci te ściany nie przyjmą z zysków bytowych czy słonecznych w takim stopniu jaki byś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil1987b ma rację pod tym względem że CO w pasywniaku szkieletowym (pasywniaku a ni domu niskoenergetycznym) to bezsens bo nie dałoby się nad tym zapanować - a po drugie niepotrzebne koszta.

Rację ma też schizo85 - co z tego że można mieć zyski ze słońca jak będzie można przegrzać dom i trzeba włączać klimę.

Wolę jednak tradycyjne murowane domy (taki też postawiłem) ze względu na masę akumulacyjną - zyski jeśli są zostaną zmagazynowane, nie przegrzejesz ani nie schłodzisz domu w krótkim czasie.

W pasywnym szkielecie przyjdą ludzie na imprezę to uruchomienie klimy raczej będzie nieuniknione.

W pasywnym murowańcu podkręcisz co najwyżej obroty na reku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w szkielecie jest cieplej i przyjemniej niż w domu murowanym.

 

:lol:

To jest dobre ;)

Te złote myśli trzeba zacząć kolekcjonować :)

 

. Nic Ci te ściany nie przyjmą z zysków bytowych czy słonecznych w takim stopniu jaki byś chciał.

 

Jest i druga złota myśl :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ścianie jaką przedstawiłeś kamilu1987b to nie będzie różnicy w przyjemności bo "na wygląd" ściana będzie wyglądała identycznie jak murowana ;)

..cieplej to może być i w domu z 5cm styro na ścianie - kwestia odpowiedniego źródła ciepła i jego kosztów użytkowania, więc takie argumenty zupełnie nie są obiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil1987b ma rację pod tym względem że CO w pasywniaku szkieletowym (pasywniaku a ni domu niskoenergetycznym) to bezsens bo nie dałoby się nad tym zapanować - a po drugie niepotrzebne koszta.

Rację ma też schizo85 - co z tego że można mieć zyski ze słońca jak będzie można przegrzać dom i trzeba włączać klimę.

Wolę jednak tradycyjne murowane domy (taki też postawiłem) ze względu na masę akumulacyjną - zyski jeśli są zostaną zmagazynowane, nie przegrzejesz ani nie schłodzisz domu w krótkim czasie.

W pasywnym szkielecie przyjdą ludzie na imprezę to uruchomienie klimy raczej będzie nieuniknione.

W pasywnym murowańcu podkręcisz co najwyżej obroty na reku ;)

 

W domu pasywnym nie stosuje się klimy bo dom pasywny sam się ogrzewa i chłodzi. Jeżeli do komfortu jest potrzebna klima to nie jest to dom pasywny a niskoenergetyczny. Właśnie szkielet daje możliwość że podkręcisz reku i będzie chłodniej. W murowanym jak nagrzeją się ściany to ani reku Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ścianie jaką przedstawiłeś kamilu1987b to nie będzie różnicy w przyjemności bo "na wygląd" ściana będzie wyglądała identycznie jak murowana ;)

..cieplej to może być i w domu z 5cm styro na ścianie - kwestia odpowiedniego źródła ciepła i jego kosztów użytkowania, więc takie argumenty zupełnie nie są obiektywne.

 

Jaka przyjemność?

Ja chcę bez typowego ogrzewania mieć przyjemnie w domu. A akumulacja w tym ie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty drzwi na taras otworzysz i Ci żaden reku nie pomoże....

 

Rekuperator ma mu dom schłodzić.... Jeszcze GWC - mógłbym ewentualnie sie zgodzić, ale nie, rekuperator, ktory bedzie dmuchał powietrzem o temperaturze 22-23C przy obecności całej masy zysków bytowych i slonecznych...

 

Tak to jest, jak sie fizyki nie czuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, trzeba zbudować dom pasywny szkieletowy z ścianą taką o jakiej pisałem czyli aby miał w warstwie przestrzeni instalacyjnej wełnę drzewną i w działówkach dać tą wełnę oraz podwójnie płyty gk to razem z płytą da to tyle masy akumulacyjnej która wystarczy na taki dom. Nie ma potrzeby robić ciężkiej konstrukcji domu z ścian murowanych bo i tak się tego w takim domu nie wykorzysta. Nic Ci te ściany nie przyjmą z zysków bytowych czy słonecznych w takim stopniu jaki byś chciał.

 

Zdajesz sobie sprawę ile ważą te płyty gk ,konstrukcja i wełna ? Ciężar tych materiałów przekłada się na masę akumulacyjną. Zrobisz z silki,pochłonie wiele.

Zrobisz konstrukcję szkieletową pochłonie nic.

Posadzka w szkielecie uczestniczy w akumulacji w zasadzie tylko przy bezpośrednim nasłonecznieniu.

Też mam szkielet ,który nie powstał w 3-y m-ce i 30cm izolacji w ścianach ,50 w stropie,trzyszybowe okna a jak we wrześniu kilka dni chłodnych i bez słońca to chce się uruchomić ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty drzwi na taras otworzysz i Ci żaden reku nie pomoże....

 

Rekuperator ma mu dom schłodzić.... Jeszcze GWC - mógłbym ewentualnie sie zgodzić, ale nie, rekuperator, ktory bedzie dmuchał powietrzem o temperaturze 22-23C przy obecności całej masy zysków bytowych i slonecznych...

 

Tak to jest, jak sie fizyki nie czuje....

 

Oczywiście że reku musi być wspomagany gwc. W każdym domu jak otworzysz drzwi tarasowe to będzie ciężko potem schłodzić ale murowany gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. skoro tak to mam takie pytanie - masz dom pasywny szkieletowy. Przychodzi do Ciebie 12-15 osób na imprezę.Na zewnątrz 20-22stopnie na plusie. Serwujesz gorące dania, leje się wódeczka, żarty itp. Z mojego doświadczenia tyle osób potrafi znacznie podnieść temp w domu murowanym a co dopiero w szkielecie. Jak obniżysz temp bez klimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...