Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jak już bym się spodziewał imprezy to bym wcześniej wychłodził do 18st w salonie a podczas dużej ilości osób i tak podkręci się reku więc będzie dmuchać chłodem. Mam liczną rodzinę więc takich okazji będę miał dużo że będzie dużo ludzi i po zamieszkaniu dam znać jak to wygląda. Ale tak jak sam pisałeś nawet w murowanym się przegrzeje, tyle że w murowanym jak się przegrzeje to nawet jak pójdą goście to w domu dalej będzie gorąco a szkielet szybko się wychłodzi.

 

Buahaha :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widać,że masz prawdziwy problem że zrozumieniem tego co się do Ciebie pisze , w ogóle nie zrozumiałości sensu mojego poprzedniego

 

 

 

 

Wpisu

 

Wpisu reklamy jakiejś firmy która wypisuje argumenty aby ich produkt wywyższyć nie jest przekonujący. jakbym zajmował się domami murowanymi to też bym tego bronił bo to dla takiej firmy chleb a chlebem dla firm robiących prefabrykaty jest dom o konstrukcji szkieletowej. Zawsze jeden znajdzie haka na drugiego i tak w kółko. A że ja się nie zajmuje ani jednym ani drugim i szukam lepszego rozwiązania to wybieram dom szkieletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to Cie może trochę zaskoczę - w murowanym domu po wyjściu gości otwierasz (w domu w którym mieszkam nie ma reku) dosłownie na chwilkę drzwi aby przewietrzyć pomieszczenie (5minut), zamykasz i masz chłód. Podczas takiego pobytu ściany nie zdążą ogrzać się od gości.

 

To samo robisz w szkieletowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Prędkość podnoszenia temperatury podczas takiej imprezy jest znacznie szybsza niż zdolność odebrania nadmiaru tego ciepła przez ściany.
Bądź precyzyjnym kolego. To zależy jakiej imprezy. Zlot kombatantów raczej temperatury bardzo nie podniesie ale wieczór panieński homoseksualnych nimfomanek jak najbardziej. Myślę jednak, że największą temperaturę osiągnie tu połączenie nimfomanek z kombatantami. W domu szkieletowym oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź precyzyjnym kolego. To zależy jakiej imprezy. Zlot kombatantów raczej temperatury bardzo nie podniesie ale wieczór panieński homoseksualnych nimfomanek jak najbardziej. Myślę jednak, że największą temperaturę osiągnie tu połączenie nimfomanek z kombatantami. W domu szkieletowym oczywiście.

 

Na nimfomanki to nawet Malbork będzie za mało akumulacyjny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i właśnie do tego zmierzam ;) Trzeba by zrobić bardzo przewymiarowane GWC oraz reku aby mogły dokonać bardzo dużej wymiany powietrza które obniżyłoby temp. Tylko że to ciągnie za sobą koszta. I co z tego ze zaoszczędziliśmy na samym pozbyciu się centralnego jak musieliśmy to wsadzić w reku i GWC...

 

Dlatego tańsza jest klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to Cie może trochę zaskoczę - w murowanym domu po wyjściu gości otwierasz (w domu w którym mieszkam nie ma reku) dosłownie na chwilkę drzwi aby przewietrzyć pomieszczenie (5minut), zamykasz i masz chłód. Podczas takiego pobytu ściany nie zdążą ogrzać się od gości.

.

 

Latem w upały jakoś tego nie widzę :) nie schłodzisz domu wietrząc w 5 minut czy nawet i dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

To juz jakiś kabaret jest :)

Wychołodzić dom do temperatury 18C latem na przyjście gości, żeby po dwóch godzinach mieć tam i tak 24C czy więcej.

I to ma być komfort.....

Pomijając juz wykonalność tego schłodzenia przy gotowaniu, odkurzaniu, krzątania sie przed imprezą......

 

W szkielecie schłodzisz bez problemu. Ustawisz większą wymianę powietrza i po chwili będzie chłodniej. Ale to można ustawić przykładowo na godzinę przed imprezą. Może te 18st to przesadziłem ale 19-20 może być a jak się zjawią goście to się bardziej podkręci reku. Zawsze jeżeli mieszkając zobaczy się że pasywne chłodzenie nie daje tego co by się chciało, bo przykładowo jak pasywne schłodzenie da 25st i więcej nie zejdzie co normalnie nie powinno być problemem jeżeli to będzie przez parę godzin to jak ktoś się uprze to może założyć sobie tak jak w każdym domu klimę w salonie. Ale czy to będzie zdrowe aby przy upałach utrzymywać 20st to nie jestem taki pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź precyzyjnym kolego. To zależy jakiej imprezy. Zlot kombatantów raczej temperatury bardzo nie podniesie ale wieczór panieński homoseksualnych nimfomanek jak najbardziej. Myślę jednak, że największą temperaturę osiągnie tu połączenie nimfomanek z kombatantami. W domu szkieletowym oczywiście.

Ale wtedy wysoka temperatura jest pożądana:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkielecie schłodzisz bez problemu. Ustawisz większą wymianę powietrza i po chwili będzie chłodniej. Ale to można ustawić przykładowo na godzinę przed imprezą. Może te 18st to przesadziłem ale 19-20 może być a jak się zjawią goście to się bardziej podkręci reku. Zawsze jeżeli mieszkając zobaczy się że pasywne chłodzenie nie daje tego co by się chciało, bo przykładowo jak pasywne schłodzenie da 25st i więcej nie zejdzie co normalnie nie powinno być problemem jeżeli to będzie przez parę godzin to jak ktoś się uprze to może założyć sobie tak jak w każdym domu klimę w salonie. Ale czy to będzie zdrowe aby przy upałach utrzymywać 20st to nie jestem taki pewny.

 

 

 

A schładzanie do 19, po to by wkrótce mieć 24 jest bardzo zdrowe, pomijajac juz to, że awykonalne...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas pewnie ma rację bo wypisując tutaj za i przeciw jednego i drugiego systemu ma jeszcze w głowie kilka innych warunków/przypadków przy których jego teoria się sprawdzi. Drugi już ma na uwadze coś innego i stąd tak szeroko rozwinięta dyskusja :)

 

Proponuję więc dla rozluźnienia jechać na ten cały Malbork, do tych nimfomanek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi się przewymiarowanego systemu do wentylacji i gwc. reku i tak jak się robi to na możliwą wymianę całej kubatury czyli jak domek 100m2 to te 300m3 trzeba przewidzieć aby wymienić gdy będzie taka potrzeba i pod to dobierze się też gwc.

 

A możesz mi powiedzieć, jakiego GWC będziesz potrzebował, żeby na godzine przed impreza zbić temperaturę z 22-22C do 18C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...