Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy jeśli owinę izolacją 1m3 wody, kamienia, powietrza, o równych temperaturach, z układami utrzymującymi tą temperaturę przez cały czas (grzałka + termostat), to przepływ energii przez izolację będzie się zmieniał? Niby ten przepływ zależy wyłącznie od różnicy temperatur i parametrów przegrody, więc nie ma znaczenia ile w środku jest energii. Jeśli zatem warunki wewnątrz mają być stabilne, to ucieczka ciepła będzie równa, niezależnie od tego jakiej gęstości ciało jest w środku i jaką ma pojemność cieplną.

 

Można samemu przeprowadzić eksperyment piekarnikowy. Włączamy na powiedzmy 50 stC, czekamy aż się ustabilizuje i mierzymy zużycie przez kilka godzin. Potem wkładamy kilkanaście litrów wody, najlepiej z przykryciem żeby nie parowała i robimy to samo.

 

Czy zużycie się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po to są pompy w mało doskonałych domach aby mieć niskie zużycie energii. Gdyby nie pompa to czystym prądem byś płacił 4razy więcej a gazem przynajmniej dwa lub trzy razy więcej.

 

Nie wiem dlaczego chcesz oszczędzać kWh zamiast pieniędzy, skoro kilowatogodziny z powietrza są darmowe. Twoje planowane 1,1m izolacji na stropie, przy 100m2 stropu oznaczają ponad 15 tyś złotych. Zrobienie z tego i tak bardzo dobrych 50cm da 8 tyś zysku. Podobnie sprawa ma się ze ścianami i podłogą, a dopuszczasz jeszcze tanią klimatyzację, no i potrzebujesz bojlera i promienników.

Razem to grubo ponad 20 tyś, więc spokojnie wystarczy na porządną pompę ciepła, która załatwi ci grzanie, chłodzenie i CWU, a rachunki będziesz miał niższe.

 

Pomyśl tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szanowny Tomaszku, napisałeś że kłamię pisząc, że za CO płacę około 700zł :p

 

Nie. Teraz mija się Pan z prawdą, nie bez udziału świadomości. Napisałem tylko, że ma Pan źle zrobioną instalację. Że musiał to robić jakiś ciepłownik, bo na pewno nie osobą myśląca.

Nawet najgorzej zbudowany dom np. taki z lat 50-tych, z prawidłowo wykonaną instalacją grzewczą, nie zużyje więcej jak 30kWh/m2 na ogrzewanie. Oczywiście bez udziału OZE i pompy ciepła.

Jeżeli Pan zapłacił 500 zł za sezon z pompą ciepła, a dom jest lepiej izolowany niż w latach 50-tych, to ma Pan źle wykonaną instalację. Poza tym, instalator pozbawił Pana komfortu, latem.

Pan dalej nie rozumie, dlaczego instalatorzy nie montują rurek w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po to są pompy w mało doskonałych domach aby mieć niskie zużycie energii. Gdyby nie pompa to czystym prądem byś płacił 4razy więcej a gazem przynajmniej dwa lub trzy razy więcej.

 

Przy prawidłowo wykonanej instalacji, domy nie zużywają ponad 30 kWh/m2 bez pompy ciepłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Teraz mija się Pan z prawdą, nie bez udziału świadomości. Napisałem tylko, że ma Pan źle zrobioną instalację. Że musiał to robić jakiś ciepłownik, bo na pewno nie osobą myśląca.

Nawet najgorzej zbudowany dom np. taki z lat 50-tych, z prawidłowo wykonaną instalacją grzewczą, nie zużyje więcej jak 30kWh/m2 na ogrzewanie. Oczywiście bez udziału OZE i pompy ciepła.

Jeżeli Pan zapłacił 500 zł za sezon z pompą ciepła, a dom jest lepiej izolowany niż w latach 50-tych, to ma Pan źle wykonaną instalację. Poza tym, instalator pozbawił Pana komfortu, latem.

Pan dalej nie rozumie, dlaczego instalatorzy nie montują rurek w podłodze?

 

A ty dalej te swoje dyrdymały :)

Wiesz co to takiego?

http://tomatrade.pl/grafika/oferta/4/1.png

Wiesz że mam odwierty?

Wiesz ile prądu zużyję na chłodzenie domu?

Wiesz że mam mało sufitu ponieważ mam dwie antresole?

Wiesz jak przyjemnie chodzi się na bosaka po podłodze w łazience?

Itd itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego chcesz oszczędzać kWh zamiast pieniędzy, skoro kilowatogodziny z powietrza są darmowe. Twoje planowane 1,1m izolacji na stropie, przy 100m2 stropu oznaczają ponad 15 tyś złotych. Zrobienie z tego i tak bardzo dobrych 50cm da 8 tyś zysku. Podobnie sprawa ma się ze ścianami i podłogą, a dopuszczasz jeszcze tanią klimatyzację, no i potrzebujesz bojlera i promienników.

Razem to grubo ponad 20 tyś, więc spokojnie wystarczy na porządną pompę ciepła, która załatwi ci grzanie, chłodzenie i CWU, a rachunki będziesz miał niższe.

 

Pomyśl tylko.

 

W sufit pójdzie granulat a on jest tani i temu można go dać więcej więc cenowo tak drogo nie będzie jak myślisz. jak się zmniejszy izolację to zwiększy moc grzewczą wiec mocniejsza pompa. Dostałem ofertę taką:

 

1.Pompa ciepła Ecopower C8i o zmiennej mocy cieplnej 5-8kW - 16600zł/netto

2. Węzeł cieplny z zasobnikiem CWU 200 ltr, pompka CCW (dostawa i montaż) - 6800zł/netto

3. Odwiert pionowy 160mb (2x80mb) wykonany metodą płuczkową - 12700zł/netto

 

Więc za pompe z odwiertami jakieś 32k brutto wychodzi. Do tego trzeba zrobić wodną podłogówkę i pewnie razem w 40k się zmieści. Powietrzne pompy o połowę tańsze ale z mniejszym COPem a przy niej tak tanio jak przy gruntowej to nie będzie. Z pompa sobie sam nie poradzę a z grubszą izolacją to już tak. Promiennik tez powieszę na ścianie czy suficie bez problemu. Jak pompa załatwia sprawę chłodzenia? Przez chłodną podłogę? Wielu pisało że to mało komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej te swoje dyrdymały :)

Wiesz co to takiego?

http://tomatrade.pl/grafika/oferta/4/1.png

Wiesz że mam odwierty?

Wiesz ile prądu zużyję na chłodzenie domu?

Wiesz że mam mało sufitu ponieważ mam dwie antresole?

Wiesz jak przyjemnie chodzi się na bosaka po podłodze w łazience?

Itd itd...

 

Szanowny Panie, odwiertów się od 20 lat nie robi. Czynnik ma temperaturę wrzenia -52 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścian o tej samej grubości pół metra to silka gr.18cm + 30cm styro i tynki da U=0,102W/m2 ale razem też z działówkami zmienia konstrukcję na ciężką i
Warto znać fizykę budowli. Nie ma czegoś takiego jak U ściany. Proszę się zapoznać z definicją U będzie Pan wiedział. Takie programy jak OZC, to zwykłe oszustwo.

Podobnie oszustwem jest wyliczanie U z lambdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...