Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

A Ty ile będziesz miał z CWU ? Bo ten 1k to z CWU...

 

I musisz wiedzieć, ze mając dwie taryfy, na koszcie prądu bytowego sie oszczędza....

 

Oszczędza kosztem komfortu bo trzeba bardziej grzać w taniej taryfie czyli przegrzewać. Jeżeli 1k jest razem z cwu to świadczy tylko o małym komforcie w domu. Ja mogę w domu spalić 3tony węgla zamiast 10 i co, mam się chwalić że mam dom energooszczędny? Jeżeli według obliczeń wychodzi zapotrzebowanie przykładowo 50kWh/m2 wiec dla utrzymania komfortu tyle się zużyje. Jeżeli z pompą zużyje się 20kWh/m2 to ok, ale jak z pompą wyjdzie 10kWh/m2 to już coś brzydko śmierdzi że jest nie tak i że nie ma komfortu. A ja nie wierzę że dom 220m2 zaizolowany jak energooszczędny ogrzeje się do komfortowej temperatury za 500zł. Bajki każdy pisać może bo kto mu zabroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oszczędza kosztem komfortu bo trzeba bardziej grzać w taniej taryfie czyli przegrzewać. Jeżeli 1k jest razem z cwu to świadczy tylko o małym komforcie w domu. Ja mogę w domu spalić 3tony węgla zamiast 10 i co, mam się chwalić że mam dom energooszczędny? Jeżeli według obliczeń wychodzi zapotrzebowanie przykładowo 50kWh/m2 wiec dla utrzymania komfortu tyle się zużyje. Jeżeli z pompą zużyje się 20kWh/m2 to ok, ale jak z pompą wyjdzie 10kWh/m2 to już coś brzydko śmierdzi że jest nie tak i że nie ma komfortu. A ja nie wierzę że dom 220m2 zaizolowany jak energooszczędny ogrzeje się do komfortowej temperatury za 500zł. Bajki każdy pisać może bo kto mu zabroni?

 

W takim razie g... wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędza kosztem komfortu bo trzeba bardziej grzać w taniej taryfie czyli przegrzewać. Jeżeli 1k jest razem z cwu to świadczy tylko o małym komforcie w domu. Ja mogę w domu spalić 3tony węgla zamiast 10 i co, mam się chwalić że mam dom energooszczędny? Jeżeli według obliczeń wychodzi zapotrzebowanie przykładowo 50kWh/m2 wiec dla utrzymania komfortu tyle się zużyje. Jeżeli z pompą zużyje się 20kWh/m2 to ok, ale jak z pompą wyjdzie 10kWh/m2 to już coś brzydko śmierdzi że jest nie tak i że nie ma komfortu. A ja nie wierzę że dom 220m2 zaizolowany jak energooszczędny ogrzeje się do komfortowej temperatury za 500zł. Bajki każdy pisać może bo kto mu zabroni?

 

Jeśli chodzi o bajki, to przyznać Ci trzeba, źe też jesteś niezły.

 

Swoją droga - zabawne jest to, że juz wiesz, źe twoj dom będzie komfortowy, a ten niby komfortowy nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest to samo....

 

Brzęczykowski, to co Ty uprawiasz, to już jest dno szamba. Oczywiście nic nie broni pokazywania poglądowych zdjeć, ale z zaznacżeniem tego kto to wykonał, a najlepiej linka do artykułu, w ktorym się te zdjęcia znalazło.

To już nie pierwszy raz, bo kradłeś zdjęcia z francuskich stron wcześniej....

Wszędzie zdjęcia, sugerujące, źe to twoje dzieło.

 

Ale ty na 23% sprzedasz wiec wszystko jasne...

 

Honoru za grosz nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bajki, to przyznać Ci trzeba, źe też jesteś niezły.

 

Swoją droga - zabawne jest to, że juz wiesz, źe twoj dom będzie komfortowy, a ten niby komfortowy nie jest...

 

A czy Twoim zdaniem komfortowe jest przegrzewanie w taniej taryfie? sam pisałeś że w sypialni do spania lepiej jest mieć niższą temperaturę. Aby starczyło do kolejnej taryfy to trzeba przegrzać ale potem też niewiadomo czy słonko nie wyjdzie które będzie dogrzewać czyli zaś przegrzeje. Więc co to za komfort? Ale pewnie jak ja bym budował sobie taki duży dom to też bym do niego wpakował pompę ciepła bo to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie. A jeszcze nie było podane czy wszystko w taniej taryfie pompa użyła tylko ogólnie że tyle.

Wiem że dla typowego człowieka z CO dom bez CO brzmi jak bajka ale trudno. Człowiek ma już taką naturę że jak nie rozumie to od bajek wyzywa. Najzabawniejsze jest to że jak bym pisał że zbuduje sobie dom 3l z CO to pewnie każdy by chwalił że słuszny wybór itp ale jak już chcę dom 1l bez CO to jest be. Zrozum że jak budowałbym nawet dom energooszczędny to i tak CO sam bym sobie nie zrobił. Jak dostaje na kompletne CO oferty w granicach 30-50k to mi wygodniej jest dać więcej izolacji bo z tym sobie poradzę i nie robić CO. Promiennik też sobie powieszę na ścianie bo to żadna sztuka ale kompletnego CO nie zrobię a sam z tym nie będę ryzykować bo jak coś schrzanię to poprawki będą bardzo kosztowne. A w CO nie tylko rozkłada się rurki do wodnej podłogówki bo to jest najprostsza rzecz. Ja wolę sobie to uprościć.

Jak pisałem że z silki chciałbym zbudować dom to była fala komentarzy że ciężki materiał i się człowiek urobi, jak z BK to że to słaby materiał i w rękach się kruszy. Ciągle wszyscy tylko marudzą. Tak na prawdę to każdy chwali swoje. Więc postanowiłem połączyć zalety lekkiego materiału (BK) z masywną silką i zrobić dom szkieletowy a do akumulacji zastosować wełnę drzewną. Aby było stabilniej to dać podwójnie płyty osb czyli z zew i wew konstrukcji a na wykończenie zamiast jednej to dwie płyty gk aby bez problemu móc coś przykręcić do ściany nie obawiając się że jedna płyta nie wytrzyma. Dzięki temu jak na dom pasywny jest warstwa 9cm o dobrej pojemności cieplnej wystarczającej do stabilizacji temperatury w domu. Wydaje mi się to na najlepsze jak dla mnie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że mam idealnie. Kładę się spać w temperaturze 20 stopni, wstaje w 21. Tak właśnie ładuje się podłogówka w taniej taryfie. Do wieczora znowu się wychładza do 20 i znowu idę spać w tej niższej temperaturze, a wstaje w wyższej.

 

To znaczy, że Twój dom wychładza się OBECNIE od rana do wieczora o 1 stopień, czy w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB, marnujesz się na forum! Gnaj na Żoliborz może wezmą Cię do rządu. Zrobiłbyś,w swoim mniemaniu,dużo dobrego.

Żeby przekonać pokaż wpisy z forum. Te akcje z cudzymi zdjęciami dawane jako twoje własne, udawanie że to żaden problem, zawzięte promowanie swoich obłędnych teorii bez względu na fakty i to własne przekonanie, że jak zwalczają to znaczy, że mam rację, a nie że jestem ..... ( nie wpisuję bo to byłoby niezgodne regulaminem FM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoim zdaniem komfortowe jest przegrzewanie w taniej taryfie? sam pisałeś że w sypialni do spania lepiej jest mieć niższą temperaturę. Aby starczyło do kolejnej taryfy to trzeba przegrzać ale potem też niewiadomo czy słonko nie wyjdzie które będzie dogrzewać czyli zaś przegrzeje. Więc co to za komfort? Ale pewnie jak ja bym budował sobie taki duży dom to też bym do niego wpakował pompę ciepła bo to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie. A jeszcze nie było podane czy wszystko w taniej taryfie pompa użyła tylko ogólnie że tyle.

Wiem że dla typowego człowieka z CO dom bez CO brzmi jak bajka ale trudno.

 

Człowieku, a czy dom bez CO to jakas nowość ? Przecież tutaj sporo ludzi grzeje kablami, to dlaczego traktować to jak bajkę ?

 

Bajką jest to, ze wybudujesz i urzadzisz taki dom za 250tyś. I to w kilka miesięcy.

Bajką jest Twoja teoria "wiecznych strat ściany z silikatu"

Bajką jest to, że przy płycie grzewczej nie da sie różnicowac temperatury w pomieszzeniach

Ze PC PW poniżej -10C jadą juz tylko na grzałce

 

Więc postanowiłem połączyć zalety lekkiego materiału (BK) z masywną silką i zrobić dom szkieletowy a do akumulacji zastosować wełnę drzewną
.

 

Najpierw może policz akumulację takiej ściany versus ściany z 12cm silikatu, zańim napiszesz o łączeniu zalet.......

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil za przeproszeniem skończ już pieprzyć głupoty bo to zaczyna się robić nudne. Nie masz pojęcia co piszesz ale upierasz się jak głupi przy swoim.

 

Powiedz mi o jakim przegrzewaniu przy grzaniu w drugiej taryfie mówisz? Hę? Wpadnij do mnie to Ci pokaże jak mi się dom przegrzewa. Temperatura jest ustawiona na 21.9 w taniej taryfie i 21.4 w drogiej. Po to jest wylewka bo w niej się akumuluje ciepło i stopniowo uwalnia przez cały dzień, ta sławna bezwładność ogrzewania podłogowego Więc po pierwsze nigdy mi się nie wychłodził dom poniżej temperatury 21.9 w dzień. Po drugie, przy pochmurnej pogodzie, podkreślam słowo pochmurnej jeszcze nigdy miałem w dzień więcej niż 22.3. No to nie pozostaje mi nic innego niż wysypać piasek w salonie i udawać że mam plaże w ciepłym kraju, takie upały. Co innego jak jest słoneczko w okienka to wtedy rzeczywiście wzrasta temperatura w porywach do 25 i wtedy mam przegrzewanie. Przy mojej powierzchni okien która jest hmm no normalna w domu. Ale oczywiście u Ciebie z dużo większą nic nie będzie się przegrzewać, żyj w swoim świecie dalej.

 

Nikt Ci nie każe budować domu z pompą ciepła tylko staramy się tu pokazać Ci że rozwiązanie które prezentujesz nie będzie w żadnym wypadku komfortowe i sensowne. Wspominasz coś o przegrzewaniu domu z grzaniem w 2 taryfie a nie bierzesz pod uwagę że u Ciebie ono rzeczywiście będzie występować. Za połowę kosztów tego ocieplenia które planujesz masz pompę ciepła z podłogówką. Albo od biedy nawet koszt grzania na 20 lat kablami w wylewce jak już nie chcesz się pchać w pompę ciepła powietrzną. Ja nie widzę sensu robienia gruntowej a Ty tylko taką zakładasz. Ale i ją da się zrobić tanio, mimo tej oferty którą zawzięcie przedstawiasz. Dolne źródło we własnym zakresie i a pompa polska nie jest droga. Ale przecież powietrza ma gorszy COP to odpada, my mający takie się nie znamy. Nie dyskutuj z tymi wyliczeniami bo to są fakty, czysta matematyka, ale jak wiemy masz awersję do liczenia a jak już to tylko na swoją korzyść. Ale co my wiemy maluczcy mieszkający w naszych niekomfortowych domach, przecież wszystkowiedzący Kamil wie lepiej od Nas jakie mamy temperatury w domu i jakie są koszty ogrzewania w naszych domach. My głupi praktycy nie możemy się liczyć z teoretykami pokroju Twojego i mistrza clowna TB. Czyż budowlaniec mieszający beton w betoniarce dyskutuje z ężynierami o wytrzymałości betonu. Co najwyżej może sobie łopatę piasku do betonu sypnąć więcej.

 

Chcesz budować dom szkieletowy samodzielnie, podkreślam słowo samodzielnie, nie mając o tym zielonego pojęcia, bo raczej wątpię żebyś XXX lat stawiał domy w Skandynawii albo nawet od biedy w USA czy Kanadzie a nie zrobisz sam instalacji w kotłowni czy podłogówki nie rozłożysz? Nie rozśmieszaj mnie. Wszystkiego się idzie nauczyć. Ale tutaj właśnie uprawiasz kreatywną matematykę jak wszędzie. Jak Ci pasuje do Twoich wydumanych teorii to liczysz normalnie a jak nie no to cóż, tu się nagnie, tam się doda, tutaj gdzieś jakieś zero na końcu dopiszemy. Jeszcze życzę szczęścia w kupieniu w dobrej cenie dobrego drewna na ten dom. Życzę szczęścia w zmieszczeniu się w zakładanej kwocie.

 

Wiem że zaraz znajdziesz milion argumentów na swoją obronę więc nie musisz, ja się poddaję. Jak już zaczniesz budować, bo na razie widzę długi okres planowania, bezmyślnego planowania, załóż dziennik, wszyscy skorzystają, my ciepłownicy będziemy mieli rozrywkę a może przekonasz cały naród do budowania dobrych domów pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozpocząć budowę domu pokazowego. Zamiast grubych i drogich izolacji ścian, jest folia bąbelkowa z warstwą aluminium. Zobaczymy ja się sprawdzi.

 

Tia jak dobrze liczę to już 4 dom pokazowy - pozostałe 3 jakoś nie powstały, brak wiadomości co do zakończenia budowy i ewentualnej lokalizacji.

 

Ps. Znów TB wyważa otwarte drzwi - to już było Panie Hawranek, to już było i to dawno temu (kilkanaście lat temu): http://www.lupotherm.eu/images/in_situ.pdf - nasz odpowiednik to ALUFOKS + kilka innych (zasada działania taka sama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom 24kWh/m2*rok z 8cm wylewki z kablami 10W co 15cm. Wychodzi 0,18 kWh/m2 dziennie, co oznacza niecałe 3 godziny pracy kabli, a w siarczyste mrozy okres ten będzie 2x dłuższy i wyniesie 6-7 godzin, natomiast potrzeba będzie 0,4kWh/m2.

 

Moja wylewka ma pojemność cieplną 0,03kWh/m2*K, co oznacza, że jeśli chcę wpakować w nią jednorazowo 0,4kWh/m2, to muszę podgrzać ją o 13stC. Kable jednak potrzebują na to aż 7-miu godzin, więc oprócz popołudniowego dwugodzinnego okresu taniego prądu, będę musiał je włączyć również w nocy - w zależności od temperatury za oknem od godziny, do 5-ciu.

Za 5 godzin temperatura podłogi wzrośnie niby o 9st, ale część już wypromieniuje, więc rano nie powinna być cieplejsza niż 25-26 stC. Trochę dużo, ale takich mrozów dużo nie będzie, a najwyżej przeniosę część na droższy prąd w godzinach 18-20. Jeszcze jak dojdzie kominek w te mrozy, to już całkiem nie ma się o co martwić. I będzie tanio bez metra izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...