Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Za 5 godzin temperatura podłogi wzrośnie niby o 9st, ale część już wypromieniuje, więc rano nie powinna być cieplejsza niż 25-26 stC. Trochę dużo, ale takich mrozów dużo nie będzie

 

Takie temperatury podłogi rzeczywiście występują u mnie tylko podczas dużych mrozów (sprawdzane tanim pirometrem), ale pompa wtedy u mnie zdecydowanie wyjeżdża po za tanią taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Człowieku, a czy dom bez CO to jakas nowość ? Przecież tutaj sporo ludzi grzeje kablami, to dlaczego traktować to jak bajkę ?

 

Bajką jest to, ze wybudujesz i urzadzisz taki dom za 250tyś. I to w kilka miesięcy.

Bajką jest Twoja teoria "wiecznych strat ściany z silikatu"

Bajką jest to, że przy płycie grzewczej nie da sie różnicowac temperatury w pomieszzeniach

Ze PC PW poniżej -10C jadą juz tylko na grzałce

 

.

 

Najpierw może policz akumulację takiej ściany versus ściany z 12cm silikatu, zańim napiszesz o łączeniu zalet.......

 

Oczywiście że są ludzie co grzeją kablami tylko że ci co maj domy energooszczędne ogrzewają w taniej taryfie bo aby grzać w normalnej to trzeba mieć bardzo małe zapotrzebowanie. Więc temu ja chcę bardziej ocieplić dom. Na to się wyda więcej może o 15-20k a będzie tak jak chcę. Temu w ramach tego zamiast tradycyjnych okien dam pakiety aby oszczędzić na kosztach.

Wieczne straty cegły są spowodowane tym ze i tak całej may nie wykorzysta się do akumulacji a w tym bierze udział 10cm przegrody wiec jak masz silke o gr.24cm to ta reszta i tak będzie wiecznie odbierać ciepło z tej warstwy od strony domu i nigdy się nie naładuje tylko wiecznie będzie pobierać ciepło z pomieszczeń wychładzając je. Trochę lepiej wyjdzie dla ściany o gr.15-18cm bo wtedy mniejsza będzie ale za to trzeba dać grubo izolacji. Ale i tak bez ogrzewania zimne ściany z silki będą powodować dyskomfort. Temu dobrze jest piwnice robić z silki bo wiecznie w nich będzie chłodek. Ale obrońcy cegły i tak będą swoje zachwalać.

czemu według Ciebie domu 100m2 nie da się zbudować za 250-300k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczne straty cegły są spowodowane tym ze i tak całej may nie wykorzysta się do akumulacji a w tym bierze udział 10cm przegrody wiec jak masz silke o gr.24cm to ta reszta i tak będzie wiecznie odbierać ciepło z tej warstwy od strony domu i nigdy się nie naładuje tylko wiecznie będzie pobierać ciepło z pomieszczeń wychładzając je. Trochę lepiej wyjdzie dla ściany o gr.15-18cm bo wtedy mniejsza będzie ale za to trzeba dać grubo izolacji. Ale i tak bez ogrzewania zimne ściany z silki będą powodować dyskomfort. Temu dobrze jest piwnice robić z silki bo wiecznie w nich będzie chłodek. Ale obrońcy cegły i tak będą swoje zachwalac

 

Już myslałem, że dałeś sobie spokój z tą kompromitującą "teorią"....

 

Proste pytanie:

Czy dom z silikatów, w ktorym ściany mają U = 0,10 W/m2k bedzie miał większe straty ciepła od domu szkieletowego, gdzie współczynnik dla scian U = 0.10 W/m2K?

Tak/ Nie ?

 

 

Gdzie znalazłeś tezę, ze tylko 10cm ściany bierze udział w akumulacji ?

Rozumiem, że Malbork jest tak samo akumulacujny, jak mój dom, bo tu i tu udział w akumulacji bierze tylko 10cm ściany ?

 

 

czemu według Ciebie domu 100m2 nie da się zbudować za 250-300k?

 

Bo ja pisałem o wybudowaniu i wykończeniu.

A Ty nawet nie wiesz, ile ten GGWC bedzie Cię kosztował, czy rekuperator.

 

Swoją droga - gratuluję Ci żony.

Moja, jakbym jej powiedział, że może obniżyć rachunki za CO o 800 zł rocznie , kosztem płytek i kuchni z Castoramy, chyba zabiłaby mnie śmiechem :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już myslałem, że dałeś sobie spokój z tą kompromitującą "teorią"....

 

Proste pytanie:

Czy dom z silikatów, w ktorym ściany mają U = 0,10 W/m2k bedzie miał większe straty ciepła od domu szkieletowego, gdzie współczynnik dla scian U = 0.10 W/m2K?

Tak/ Nie ?

 

 

Gdzie znalazłeś tezę, ze tylko 10cm ściany bierze udział w akumulacji ?

Rozumiem, że Malbork jest tak samo akumulacujny, jak mój dom, bo tu i tu udział w akumulacji bierze tylko 10cm ściany ?

 

 

 

 

Bo ja pisałem o wybudowaniu i wykończeniu.

A Ty nawet nie wiesz, ile ten GGWC bedzie Cię kosztował, czy rekuperator.

 

Swoją droga - gratuluję Ci żony.

Moja, jakbym jej powiedział, że może obniżyć rachunki za CO o 800 zł rocznie , kosztem płytek i kuchni z Castoramy, chyba zabiłaby mnie śmiechem :)

 

jeżeli mają takie same U to nie ma znaczenia. To takie same pytanie o co czego jest więcej, 1kg pierza czy 1kg piachu. Tyle że dla tych samych U mamy różne grubości ścian oraz inny komfort. Bo przy tych samych U poniżej 0,1W/m2 większy komfort będzie w szkielecie jeżeli patrząc na całokształt.

Remontowałem niedawno łazienkę i z żoną szukaliśmy mebli do niej czy płytek i jakoś dało się znaleźć coś niedrogiego i ładnego. A płytki na ściany miałem z wyprzedaży po niecałe 30zł za 1m2 a na podłogę podobna cena. Płytki były duże i trzeba przyznać że krzywe i śmigła ale udało się to położyć tak ze w miarę fajnie wygląda. Czy drugi raz bym kupił takie same wiedząc że takie są? Pewnie tak bo wątpię że płytki i za 60zł byłyby lepsze. Może takie po 100-200zł byłyby lepsze ale jak dla mnie za drogie. w razie czego w przyszłości jak się uda to sobie kupie lepsze jak będzie okazja i wymienię. Można kupić meble do kuchni za 3k i też będą ładne. Nikt nie powiedział że trzeba kupić za 10k skoro te za 3k też spełnia swoją funkcję. No chyba że chodzi o sam fakt że się dużo zapłaciło za wykończenie 100-200k i by móc się pochwalić każdemu że mieszka się jak w pałacu. Ja zawsze mieszkałem w domu urządzonym w prosty sposób i nie zależy mi na tym aby dom był pięcio gwiazdkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mają takie same U to nie ma znaczenia. To takie same pytanie o co czego jest więcej, 1kg pierza czy 1kg piachu. Tyle że dla tych samych U mamy różne grubości ścian oraz inny komfort. Bo przy tych samych U poniżej 0,1W/m2 większy komfort będzie w szkielecie jeżeli patrząc na całokształt.

 

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu może coś więcej o nowej koncepcji? Ile folii bąbelkowej? Jaka ta ściana? Jaka podłoga? Jak dach?

 

A może ściany będą z samej foli bąbelkowej? Szkielet z namiotu owinie się folią bo styropian i tak jest niepotrzebny na ścianach ale za to zrobi się płytę z 40cm styropianu i do tego kable dobrze ułożyć to na pewno więcej jak 30kWh/m2 się nie zużyje. A jak się wpakuje pompę PP z COP12 to już domek jak w temacie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ściany będą z samej foli bąbelkowej? Szkielet z namiotu owinie się folią bo styropian i tak jest niepotrzebny na ścianach ale za to zrobi się płytę z 40cm styropianu i do tego kable dobrze ułożyć to na pewno więcej jak 30kWh/m2 się nie zużyje. A jak się wpakuje pompę PP z COP12 to już domek jak w temacie będzie.

 

Upraszczając - co akurat jest możliwe (nie jest to żadna nowość): http://www.lupotherm.eu/images/in_situ.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mają takie same U to nie ma znaczenia. To takie same pytanie o co czego jest więcej, 1kg pierza czy 1kg piachu. Tyle że dla tych samych U mamy różne grubości ścian oraz inny komfort. Bo przy tych samych U poniżej 0,1W/m2 większy komfort będzie w szkielecie jeżeli patrząc na całokształt.

 

Co Ty możesz pisać o komforcie w szkielecie szkielecie versus silikat, skoro w takich nowoczesnych domach nie miałeś okazji żyć.

Możesz napisać, "moim zdaniem", ale podstaw ku temu ńie masz żadnych, a Twoje teorie to zwykle bajki....

 

Chciałem jeszcze zwrócić uwagę, że wczoraj wyliczyłeś, że dom z silikatu ze ściana o U= 0.102 ma MNIEJSZE zapotrzebowanie, niż dom szkieletowy o ścianach ze współczynnikiem 0.072, jaki planujesz. Czyżby akumulacja coś dawała ?

Wiem, wiem, na pewno pewno za to będzie zimny i niekomfortowo bedzie ciągnęło mu od scian :)

 

Remontowałem niedawno łazienkę i z żoną szukaliśmy mebli do niej czy płytek i jakoś dało się znaleźć coś niedrogiego i ładnego. A płytki na ściany miałem z wyprzedaży po niecałe 30zł za 1m2 a na podłogę podobna cena. Płytki były duże i trzeba przyznać że krzywe i śmigła ale udało się to położyć tak ze w miarę fajnie wygląda. Czy drugi raz bym kupił takie same wiedząc że takie są? Pewnie tak bo wątpię że płytki i za 60zł byłyby lepsze. Może takie po 100-200zł byłyby lepsze ale jak dla mnie za drogie. w razie czego w przyszłości jak się uda to sobie kupie lepsze jak będzie okazja i wymienię. Można kupić meble do kuchni za 3k i też będą ładne. Nikt nie powiedział że trzeba kupić za 10k skoro te za 3k też spełnia swoją funkcję. No chyba że chodzi o sam fakt że się dużo zapłaciło za wykończenie 100-200k i by móc się pochwalić każdemu że mieszka się jak w pałacu. Ja zawsze mieszkałem w domu urządzonym w prosty sposób i nie zależy mi na tym aby dom był pięcio gwiazdkowy.

 

Tak, tak, szwagier tez kupił bajerancki zestaw do hydromasażu.

Ładny był i niedrogi.

Tylko, ze po trzech latach "chrom" odpryskuje, a część dysz jest zakanieniona, mimo, iż woda u nas miękka.

Ładne i tanie meble do kuchni tez kupiliśmy do łazienki, jak się przeprowadaliśmy do "tymczasowego" domu na czas budowy.

Juz nie są ładne.

 

Nie jestem wtjątkowym estetą, ale nie chcę żyć w pomieszczeniach, które "w miarę fajnie wyglądają" tylko po to, by wydawać 800zl mniej na ogrzewanie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczając - co akurat jest możliwe (nie jest to żadna nowość): http://www.lupotherm.eu/images/in_situ.pdf

 

Pamiętam, że ktoś w wątku o buforze zastosował coś takiego na próbę - ZERO EFEKTU. Potem owinął wełną i było prawie zgodnie z obliczeniami. Także czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz fotohobby wkład BEF 450 z tego co widziałem. Jest tam szyber? Podoba mi się, ale chyba trochę drogi jak na okazyjne palenie i wezmę coś tańszego:

 

https://wklady-kominkowe.com/pl/wklad-kominkowy-thorma-valencja-8-kw-z-wermikulitem.html?gclid=CKb207LvhckCFYoEwwodkM0P-Q

 

Tylko piszą, że nie ma szybra. Nie wiem jak to się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szybra, szyber to złoooo.... :) nowe wkłady juz go nie mają.

Regulacją dolotu powietrza się szybkość spalania reguluje.

 

Ta thorma tez wyglada fajnie, w sumie byłem bliski jej kupienia, tylko wtedy nikt o niej nic nie wiedział.

Model Thorma Alicante ma tu użytkownik qubic.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie sporo tańszy dom od "styropianowca". Dużo przeszkleń. Niedługo pokażę zdjęcia i więcej opiszę koncepcje.

 

A skąd mamy mieć pewność ze tych zdjęć Pan gdzieś nie wykradnie? Nie obchodzą mnie zdjęcia, niech Pan poda adres to ktoś kto ma najbliżej to zajedzie i sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...