Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie coś takiego, tylko folię bąbelkową - to ma 7 warstw, 3 bąbelków i 4 folii refleksyjnej.

 

Jak tak to spoko. Tyle tylko, że w Twoim linku jest porównanie tej folii do 20cm wełny i praktycznie nie ma różnicy. Wybacz, ale coś o kubaturze 23, albo 28m3 nie jest porównywalne z domem. Mimo to tutaj:

 

http://lupotherm.eu//pl/ceny

 

piszą na zachętę, że to odpowiada 35cm wełny, a cenowo wychodzi jak 24cm styropianu. A 24cm styropianu lepiej izoluje niż 20cm wełny... Ciekawe też ile będzie kosztował 1m2 elewacji na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma szybra, szyber to złoooo.... :) nowe wkłady juz go nie mają.

Regulacją dolotu powietrza się szybkość spalania reguluje.

 

Ta thorma tez wyglada fajnie, w sumie byłem bliski jej kupienia, tylko wtedy nikt o niej nic nie wiedział.

Model Thorma Alicante ma tu użytkownik qubic.

 

Dzięki. W sumie podobne konstrukcje i sprawność, tylko materiał gorszy od BEF, bo blacha kotłowa zamiast żeliwa. Na spalenie metra drzewa rocznie chyba się nada? Zapytam qubica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Ciekawe też ile będzie kosztował 1m2 elewacji na gotowo.

 

:jawdrop:

 

Jakiej elewacji ?

 

http://alufox.pl/pl/ nasz odpowiednik takiej folii refleksyjnej (bo o tym mowa), trochę gorszy jeśli chodzi o właściwości, ale zdecydowanie tańszy.

Zasada kładzenia (izolacji) dokładnie taka sama.

 

http://alufox.pl/zastosowanie/zas-n-sciany.jpg

 

Cena 1m2 (polskiego "odpowiednika" tej folii refleksyjnej) to około 12zł.

 

Ps. I można porównać - kubatura nie powoduje strat, tylko powierzchnia przegrody.

Edytowane przez sSiwy12
cenę i grafiką zapodałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie jaja robisz? Ci ludzie zyja w ukryciu przed cieplownikami. Sa obieci programem

ochronnym! Nawet w Castoramie nie podaja prawdziwego kodu pocztowego.

 

On nic nie moze przedstawic bo tylko wiecej klamstw i kompromitacji bedzie....

 

Glupoty gada... Jakies styropianowce... Etc. po co..

Ja zastepuje PC grzejnikami z jego baraku i man dom jak w temacie....

A on sie produkuje.... :D

 

Tyle że ostatnio wyszło na jaw że kopiuje zdjęcia wiec aby wierzyć że coś robi pożytecznego to musi podać adres aby zobaczyć że nie jest kłamcą do potęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się "nie sprawdziły".

Domy się pewnie sprawdziły tylko miszcza, wieszcza wygnali z budowy jak zaczął głosić te swoje głupoty.

To będzie sporo tańszy dom od "styropianowca". Dużo przeszkleń. Niedługo pokażę zdjęcia i więcej opiszę koncepcje.

Tia, będzie tak z domami pływającymi. Ani widu ani słychu.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilb- raczej fotochobby i liwko mają rację

a jeśli chodzi o grzanie w taryfach to jednak kable mogą mieć pewne kłopoty

u ciebie dzienna taryfa to +- 70 groszy

a nocna 30 do 35 gr

zwróć uwagę co się dzieje przy powietrznej pompie

u mnie 35 groszy dzielę przez 2,5 [pewnie więcej ale niech tak zostanie]

czyli kilowat energii cieplnej kosztuje mnie wtedy max 14 groszy

a w droższej przy wyższych temperaturach w dzień cop liczę pod 3

czyli 70 grdzielę przez 3 i wychodzi mi 23 grosze za kilowat energii

dla 10 groszy strat na kilowacie jestem gotów dopłacić z 50-60 zł w całym sezonie grzewczym dla pełnego komfortu

mi tani prąd konczy się o 15 a okienko na grzanie mam ustawione z przesunięciem do 16,30

wierz mi że pompa nie weżmie przez te 90 min 1kwh drogiego prądu

a sobota i niedziela-wiadomo rozpusta pełna

 

niech ci liwko nawet przy gruntowej tego nie liczy.

przy czystym pradzie już tak wesoło nie byłoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty możesz pisać o komforcie w szkielecie szkielecie versus silikat, skoro w takich nowoczesnych domach nie miałeś okazji żyć.

Możesz napisać, "moim zdaniem", ale podstaw ku temu ńie masz żadnych, a Twoje teorie to zwykle bajki....

 

Ok, moim zdaniem będzie większy komfort w pasywnym szkielecie niż murowanym domu. Ale aby to potwierdzić trzeba byłoby zbudować taki i taki dom i wtedy porównać. Inaczej to będzie trudne. Nawet jak ja swój dom postawię i spełnią się moje przewidywania to nie będzie oznaczać że w każdych warunkach szkielet będzie lepszy. Od zbyt wielu czynników zależy czy dom będzie pasywny ale łatwiej mu to osiągnąć w szkielecie niż w domu murowanym.

 

Chciałem jeszcze zwrócić uwagę, że wczoraj wyliczyłeś, że dom z silikatu ze ściana o U= 0.102 ma MNIEJSZE zapotrzebowanie, niż dom szkieletowy o ścianach ze współczynnikiem 0.072, jaki planujesz. Czyżby akumulacja coś dawała ?

Wiem, wiem, na pewno pewno za to będzie zimny i niekomfortowo bedzie ciągnęło mu od scian :)

 

Ma podobne zapotrzebowanie. Przy bardzo ciężkiej konstrukcji program liczy że dom będzie miał betonową podłogę i sufit a ściany z ciężkiego materiału. A sufitu betonowego nie będzie więc zapotrzebowanie wyjdzie podobnie. Wydaje mi się że OZC nie jest za dobrym programem do obliczeń na taki dom jak pasywny. W tej kwestii zgadzam się z TB że program robiony do obliczeń przeważnie CO nie będzie dobrze obliczać domu który CO nie potrzebuje bo program nie rozumie pasywności bo nie do tego został stworzony.

 

Tak, tak, szwagier tez kupił bajerancki zestaw do hydromasażu.

Ładny był i niedrogi.

Tylko, ze po trzech latach "chrom" odpryskuje, a część dysz jest zakanieniona, mimo, iż woda u nas miękka.

Ładne i tanie meble do kuchni tez kupiliśmy do łazienki, jak się przeprowadaliśmy do "tymczasowego" domu na czas budowy.

Juz nie są ładne.

 

Nie jestem wtjątkowym estetą, ale nie chcę żyć w pomieszczeniach, które "w miarę fajnie wyglądają" tylko po to, by wydawać 800zl mniej na ogrzewanie.

 

Ja pisałem ze w cenie energooszczędnego zrobię pasywny, więc jak za energooszczędny w stanie deweloperskim zapłaci się 220-250k z CO i to jeszcze przez firmy to ja za te pieniądze zrobię pasywny lub nawet taniej bo nie będę robić kominka i dam pakiety zamiast okien pasywnych czy energooszczędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Wydaje mi się że OZC nie jest za dobrym programem do obliczeń na taki dom jak pasywny. W tej kwestii zgadzam się z TB że program robiony do obliczeń przeważnie CO nie będzie dobrze obliczać domu który CO nie potrzebuje bo program nie rozumie pasywności bo nie do tego został stworzony.

 

 

Programów do obliczenia zapotrzebowania na ciepło przez budynek jest multum, i dynda im (programom), czy ogrzewanie będzie centralne, czy nadmuchowe (to też jest centralne) czy elektryczne (np. kable), czy bez ogrzewania.

Tak samo jak liczenie czy kasy starczy na zakup chleba, czy tortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:

 

Jakiej elewacji ?

 

http://alufox.pl/pl/ nasz odpowiednik takiej folii refleksyjnej (bo o tym mowa), trochę gorszy jeśli chodzi o właściwości, ale zdecydowanie tańszy.

Zasada kładzenia (izolacji) dokładnie taka sama.

 

http://alufox.pl/zastosowanie/zas-n-sciany.jpg

 

Cena 1m2 (polskiego "odpowiednika" tej folii refleksyjnej) to około 12zł.

 

Ps. I można porównać - kubatura nie powoduje strat, tylko powierzchnia przegrody.

 

Robiłem na alufoxie powiem tak. to zwykła PE plus folia aluminiowa i w zasadzie podobnie zadziała ekran zagrzejnikowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilb- raczej fotochobby i liwko mają rację

a jeśli chodzi o grzanie w taryfach to jednak kable mogą mieć pewne kłopoty

u ciebie dzienna taryfa to +- 70 groszy

a nocna 30 do 35 gr

zwróć uwagę co się dzieje przy powietrznej pompie

u mnie 35 groszy dzielę przez 2,5 [pewnie więcej ale niech tak zostanie]

czyli kilowat energii cieplnej kosztuje mnie wtedy max 14 groszy

a w droższej przy wyższych temperaturach w dzień cop liczę pod 3

czyli 70 grdzielę przez 3 i wychodzi mi 23 grosze za kilowat energii

dla 10 groszy strat na kilowacie jestem gotów dopłacić z 50-60 zł w całym sezonie grzewczym dla pełnego komfortu

mi tani prąd konczy się o 15 a okienko na grzanie mam ustawione z przesunięciem do 16,30

wierz mi że pompa nie weżmie przez te 90 min 1kwh drogiego prądu

a sobota i niedziela-wiadomo rozpusta pełna

 

niech ci liwko nawet przy gruntowej tego nie liczy.

przy czystym pradzie już tak wesoło nie byłoby

 

Ale grzanie taryfowe może mieć sens w domach energooszczędnych gdy jeszcze więcej energii schodzi na ogrzewanie. Ale poza tym i tak więcej się przebywa w droższej taryfie bo po pracy czy szkole. Więc bieżące zużycie jest w droższej taryfie temu w domu pasywnym to jest bezsensu bo na dogrzanie zużyje się mniej energii niż przy codziennym użytkowaniu. Ale to też są kwestie indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma podobne zapotrzebowanie. Przy bardzo ciężkiej konstrukcji program liczy że dom będzie miał betonową podłogę i sufit a ściany z ciężkiego materiału. A sufitu betonowego nie będzie więc zapotrzebowanie wyjdzie podobnie. Wydaje mi się że OZC nie jest za dobrym programem do obliczeń na taki dom jak pasywny. W tej kwestii zgadzam się z TB że program robiony do obliczeń przeważnie CO nie będzie dobrze obliczać domu który CO nie potrzebuje bo program nie rozumie pasywności bo nie do tego został stworzony.

 

 

 

 

No tak, Ty rozumiesz to lepiej :lol:

Zgłoś się do jego twórców, ze im go poprawisz :)

 

Fakt jest faktem - murowany wypadł lepiej, niż szkielet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZY TARYFIE WEKENDOWEJ

albo inaczej napiszę wprost-żyjemy w domu w taki sposób że mamy w d...e kiedy piekarniki w kuchni pracują

jedynie żona stara się robić pranie w soboty i programuje na tani prąd pealkę na tani prąd

przy g12w to nawet bytowy wychodzi taniej niż przy g11

no ale może się mylę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grzanie taryfowe może mieć sens w domach energooszczędnych gdy jeszcze więcej energii schodzi na ogrzewanie. Ale poza tym i tak więcej się przebywa w droższej taryfie bo po pracy czy szkole. Więc bieżące zużycie jest w droższej taryfie temu w domu pasywnym to jest bezsensu bo na dogrzanie zużyje się mniej energii niż przy codziennym użytkowaniu. Ale to też są kwestie indywidualne.

 

Juz Ci raz pisałem, że w dwóch taryfach masz oszczędność na prądzie bytowym - szczególnie, kiedy masz cały tani weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na alufoxie powiem tak. to zwykła PE plus folia aluminiowa i w zasadzie podobnie zadziała ekran zagrzejnikowy...

 

Trochę nie tak .

Ma 3 warstwy: 2 refleksyjne, a między nimi folię "bąbelkową":

 

http://alufox.pl/img/cms/opisproduktu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tak .

Ma 3 warstwy: 2 refleksyjne, a między nimi folię "bąbelkową":

 

http://alufox.pl/img/cms/opisproduktu2.jpg

 

No tak jak piszę folia (nie dodałem że z 2 stron) ale pomiędzy piankę polietylenową PE nie bąbelkową :) Mamy jeszcze coś takiego http://www.isobooster.pl/czym_jest_isobooster.php - tutaj jest bąbelkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokusiłem się o wycenę materiałów "ściany kamila" i ściany BK+styro -> obie aby miały U=0,072.

 

BK kl 400 grubości 24 to 45,5zł

1m2 styro (200zł/m3) =72,5zł

razem 118zł/m2

 

Przy kamila ścianie:

25xm styro = 50zł

15cm wełny = 18,5zł

osb3/12mm = 12zł

mfp12mm = 14zł

folia = 1,5zł

wełna drzewna 5cm = 14zł

Drewno przyjmuję około 10zł bo nie wiem ile dokładnie m3 idzie na m2 takiej ściany

razem 120zł/m2

 

...te same koszta. Z mojego doświadczenia jednak szybciej postawię 1m2 ściany z BK i przykleję na niego 1m2 styro niż wykonam ścianę "kamila".

Edytowane przez drapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zgodzę się napylone ale mamy tam piankę PE. Ekrany zagrzejnikowe lepszej jakości mają PE oraz folię AL i teraz pytanie jaką to różnicę robi?

 

Ta 3 warstwowa działa jak termos (taka sama zasada), natomiast te lepsze np. 7 warstwowe działają jak super termos.

Różnica z termosem jest taka, że nie ma próżni, a przestrzeń wypełniona jest albo pianką, albo bąbelkami, które utrudniają przekazywanie ciepła przez konwekcję.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...