Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdyby, było inaczej, byliby jacyś oszukani.

 

Widzicie? Gdyby Pan Tomasz kłamał to byłoby tu pełno niezadowolonych użytkowników jego instalacji. A tak to nikt się nie żali więc można wnioskować że TB mówi prawdę. Jest tylko mały szkopuł, nie ma też żadnego zadowolonego. Skoro od 25lat Pan to robi to gdzie są te wszystkie domy? Nawet jakby Pan sprzedawał do jednego domu na dzień swoje bajery to skromnie licząc 300x25= 7500 domów. Tyle ich powinno być minimum ale wątpię że utrzymałby się Pan z sprzedaży na jeden dom na dzień. Pewnie powinno być jakieś 10-30 klientów na dzień więc tych domów musi być sporo. A wszyscy chcą zobaczyć chociaż jeden. To dlaczego Pan tego nie chce pokazać? Przecież Pana zadowoleni klienci powinni sami Pana reklamować bo dzięki Panu maja tanie rachunki to proszę zaprosić chociaż jednego na forum który potwierdzi Pańskie tezy i będzie też w stanie zaprosić do siebie chętnych którzy by chcieli to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan tego nie chce pokazać? Przecież Pana zadowoleni klienci powinni sami Pana reklamować bo dzięki Panu maja tanie rachunki to proszę zaprosić chociaż jednego na forum który potwierdzi Pańskie tezy i będzie też w stanie zaprosić do siebie chętnych którzy by chcieli to zobaczyć.

Tu jest problem. Ponoć chciał pokazać:

Nie, to osoba mało myśląca a więc wredna.

Kiedyś umówił się na oglądanie domu zrobionego na 15kWh/m2. Przyjechał na Bartycką 400 km, wszedł do sklepu jak zwykły klient, pogadał coś i wyszedł nie przedstawiając się. Potem napisał, że był i domu takiego nie widział.

A, że się nie zna na instalacjach, a je wykonuje, to nic dziwnego, że rozgoryczony. Trzeba mieć wyrozumiałość i dla takich.

No i nie mogę sobie darować tej jedynej szansy w życiu. To jakbym Boga złapał za nogi. Nikomu z Was nie było dane to coś zobaczyć tylko mnie jako wybrańcowi.

Do dziś żyję z tym piętnem niewykorzystanej jedynej w życiu szansy obejrzenia tych cudów natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem. Ponoć chciał pokazać:

 

No i nie mogę sobie darować tej jedynej szansy w życiu. To jakbym Boga złapał za nogi. Nikomu z Was nie było dane to coś zobaczyć tylko mnie jako wybrańcowi.

Do dziś żyję z tym piętnem niewykorzystanej jedynej w życiu szansy obejrzenia tych cudów natury.

 

A myślisz że TB zna każdego forumowicza i jak się ktoś w drzwiach pojawi to się domyśli o kogo chodzi? Nie wykorzystałeś swojej szansy.

Ale mnie ten barak nie interesuje bo on o niczym nie świadczy. Mnie interesuje realny dom a nie pojadę specjalnie 400km do warszawy aby zapytać o to osobiście Pana Tomasza bo to bezsensu. Pytam tu na forum o jakiś realny przykład ale jak zwykle na to pewnie TB nie odpowie tylko przemilczy i to mnie denerwuje najbardziej. Przecież to nie wstyd ale powód do dumy jeżeli jakiś klient potwierdza zadowolenie publicznie i rekomenduje jakiś produkt czy osobę. A tu ani jednego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakłada podłogówkę na kiepskiej izolacji od gruntu (mniej jak0.1W/m2xK)

 

Panie Tomaszu a skąd te 0,1W/m2K? Ponoć tego się nie da policzyć???? Czyżby zaczął Pan ufać ciepłownikom którzy o liczą? No chyba że Pan to jakoś zmierzył a nie obliczył to jestem ciekaw jak Pan to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Pan Tomasz przeoczył moje pytanie, więc powtórzę:

Czy podejmie się Pan zrobienia instalacji w moim domu? albo chociaż sprzedaży elementów tej instalacji żebym je sam zamontował i uzyskał 30kWh/m2? Oczywiście z wzięciem odpowiedzialności zapisanym na umowie. Dom jest ocieplony więc z uzyskaniem takiej wartości nie powinno być problemów :)

Mam do przeznaczenia na to 45 tys zł - chcę w tej cenie rekuperator, instalację CWU oraz ogrzewanie (nie centralne).

Od nieogrzewanej piwnicy mam jak najbardziej możliwość wykonania przegrody z U=0,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Pan Tomasz przeoczył moje pytanie, więc powtórzę:

Czy podejmie się Pan zrobienia instalacji w moim domu? albo chociaż sprzedaży elementów tej instalacji żebym je sam zamontował i uzyskał 30kWh/m2? Oczywiście z wzięciem odpowiedzialności zapisanym na umowie. Dom jest ocieplony więc z uzyskaniem takiej wartości nie powinno być problemów :)

Mam do przeznaczenia na to 45 tys zł - chcę w tej cenie rekuperator, instalację CWU oraz ogrzewanie (nie centralne).

Od nieogrzewanej piwnicy mam jak najbardziej możliwość wykonania przegrody z U=0,1.

Netto czy brutto? Bo to z 10K różnicy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Pan Tomasz przeoczył moje pytanie, więc powtórzę:

Czy podejmie się Pan zrobienia instalacji w moim domu? albo chociaż sprzedaży elementów tej instalacji żebym je sam zamontował i uzyskał 30kWh/m2? Oczywiście z wzięciem odpowiedzialności zapisanym na umowie. Dom jest ocieplony więc z uzyskaniem takiej wartości nie powinno być problemów :)

Mam do przeznaczenia na to 45 tys zł - chcę w tej cenie rekuperator, instalację CWU oraz ogrzewanie (nie centralne).

Od nieogrzewanej piwnicy mam jak najbardziej możliwość wykonania przegrody z U=0,1.

 

45 tys. spokojnie masz instalację z reku, pompą ciepła do cwu, pompą kanałową powietrzną oraz grzejniki. Jak dom dobrze zaizolujesz to masz bez problemu poniżej 30kwh/m2. Co do wyliczeń Pana Brzęczkowskiego to ja nie wiem dla jakich parametrów on liczy te 30kwh/m2/r dla domów z lat 50tych... to nie jest ot takie siup. Ja niestety nie mam doświadczenia z domami z tamtych lat.

 

Tymczasem dzień powoli się kończy a generatora nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 tys. spokojnie masz instalację z reku, pompą ciepła do cwu, pompą kanałową powietrzną oraz grzejniki. Jak dom dobrze zaizolujesz to masz bez problemu poniżej 30kwh/m2. Co do wyliczeń Pana Brzęczkowskiego to ja nie wiem dla jakich parametrów on liczy te 30kwh/m2/r dla domów z lat 50tych... to nie jest ot takie siup. Ja niestety nie mam doświadczenia z domami z tamtych lat.

 

Tymczasem dzień powoli się kończy a generatora nie widać...

 

30 kWh/m2 jest w domach starych, bez pompy ciepła

A generator... problemy z izolacją drutu na cewkach, działamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że za tyle to wszystko da się zrobić a nawet taniej ;)

Na PC gruntową (ecopower, ekontech itp) + 180 do 200m odwiertów (starczyłoby pewnie 160, ale chcę mieć zapas) + podłogówka, reku przeciwprądowy (samoróbka) + glikolowe GWC (samoróbka) + zbiornik CWU liczę właśnie około 45 tys, ale będę miał wtedy około 60kWh/m2.

Ale skoro mógłbym mieć 30kWh/m2 to chętnie bym tyle dał żeby tyle osiągnąć przy innych rozwiązaniach.

Czekam aż Pan Tomasz odpisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 kWh/m2 jest w domach starych, bez pompy ciepła

A generator... problemy z izolacją drutu na cewkach, działamy dalej.

 

Pisałem że w nowym spokojnie poniżej...

 

Tylko zastanawia mnie Pana doświadczenie z domami z lat 50 tych bo gdzieś to ostanio wyczytałem na forum. Jakie przyjmuje Pan wartości obliczeniowe dla tych 30 kwh/m2/rok. Tzn. jakie temp., jaki konkretnie ten dom...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo. znowu Pan Tomasz przeoczył mój post :)

panie Tomaszu - proszę o przeczytanie postów które napisałem wyżej i danie mi odpowiedzi.

pozdrawiam Pana serdecznie :D

 

Żeby tylko Twoje posty omijał. Tak z nim bywa że kłamie jak z nut i na wszelki prośby o instalacje nie odpowiada i udaje że nie widzi. Taką już ma naturę i nic na to się nie poradzi. Nawet ja i wielu się z nim zgodziło że CO się nie powinno robić w domach jak w temacie, wielu jest co ma kable do grzania a i nawet z nimi nie chce rozmawiać tylko wiecznie błaznuje te same śpiewki. A nawet zrobił krok dalej i od jakiegoś czasu twierdzi że do 20kWh/m2 jest razem z ogrzewaniem, chłodzeniem i cwu a do tego wystarczy jak będzie 30cm styro od gruntu bo nie określił jaśniej izolacyjności całego domu. Nawet nie określił jakich domów się to tyczy bo wiadomo że różne domy zaizolowane w ten sam sposób będą miały różne zapotrzebowanie. Ale dla TB to nie ma znaczenia bo tego nie rozumie bo domy nie mają zapotrzebowania tylko zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że w nowym spokojnie poniżej...

 

Tylko zastanawia mnie Pana doświadczenie z domami z lat 50 tych bo gdzieś to ostanio wyczytałem na forum. Jakie przyjmuje Pan wartości obliczeniowe dla tych 30 kwh/m2/rok. Tzn. jakie temp., jaki konkretnie ten dom...?

 

Po jego wpisie sam widzisz że wyraźnie napisał że domy z lat 50-tych które mają prawidłowo wykonaną instalację zużywają do 30kWh/m2 czyli są to domy izolowane. A widziałeś chociaż jeden dom z poprzedniej epoki które miały 30cm styro od gruntu? Albo chociaż które mają 10cm od gruntu? Już nawet nie pytam czy widziałeś dom który w ubiegłym stuleciu był ogrzewany kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...