Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie ma Pan pojęcia. trudno sobie wyobrazić by ktoś mający pojecie zalewał rurki w podłodze, grzał grunt czy liczył U z lambdy, która jest wyznaczana w warunkach nie mających nic wspólnego tymi jakim podlega dom.

 

O czym ty chłopie piszesz. Potrafimy pocisk wysłać z dziesiątek kilometrów z dokładnością 1m do celu ,a nie potrafimy policzyć strat domu?

Może inaczej . Ty nie potrafisz i nie będziesz potrafił bo to wymaga umiejętności. Uwierz,że są tacy co potrafią ,bo są tacy co i te pociski potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O czym ty chłopie piszesz. Potrafimy pocisk wysłać z dziesiątek kilometrów z dokładnością 1m do celu ,a nie potrafimy policzyć strat domu?

Może inaczej . Ty nie potrafisz i nie będziesz potrafił bo to wymaga umiejętności. Uwierz,że są tacy co potrafią ,bo są tacy co i te pociski potrafią.

 

Nie potrafi Pan policzyć, bo nie zna fizyki i parametrów. OZC to oszustwo marketingowe. Nie da się pogodzić wiedzy i rurek w wylewce czy grzejników pod oknem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy? Można konkretnie? Co jest lepsze od precyzyjnie ustawionej temperatury podłogi?

 

Należy założyć pewne tezy .

By dalej dyskusja miała sens, należy ustalić ,czy przy pewnym zapotrzebowaniu na ciepło ( okolice pasywności) jest możliwość ustawiania precyzyjnej temperatury posadzki w poszczególnych pomieszczeniach.

Uważam,że nie. Zatem temp. podłogi constans jest optymalna bez względu na temp.zewnętrzną . Taka posadzka oddaje lub nie, energię,w zależności od wzrostu lub spadku temp. we wnętrzu. Do nadmiarów doskonałym rozwiązaniem jest wentylacja wyporowa i możliwa z rekuperatorem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety można "nie umieć spojrzeć na coś krytycznie, być zaślepionym, ograniczonym, nie widzieć tego, co jest oczywiste, czytelne, być dogmatycznym w swoich poglądach" i tak do zaje...a.

 

No i być chorym psychicznie debilem, ja już inaczej tego nie mogę nazwać. Jeszcze wszyscy mu Panują. Na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze, o wiedzy nie wspominając. TB na razie jest w posiadaniu jedynie "i" :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś montuje urządzenie do grzania domu i wody (gaz, węgiel, olej , pompa ciepła) , to trudno go nazwać osobą techniczną, to zwykły laik.

Uzasadnienie:

Urządzenie takie musi dać komfort termiczny przy skrajnych temperaturach, a więc 99% czasu pracuje przewymiarowane.

 

czyli jak twoje inwerterowe pompy pracujące na 30% możliwości.

Wiesz, że mają one takie same sprężarki jak te zastosowane w pompach ciepła powietrze-woda?

 

Nie ma Pan pojęcia. trudno sobie wyobrazić by ktoś mający pojecie zalewał rurki w podłodze, grzał grunt czy liczył U z lambdy, która jest wyznaczana w warunkach nie mających nic wspólnego tymi jakim podlega dom.

 

Jaka wg ciebie jest tolerancja lambdy styropianu mierzonego w warunkach laboratoryjnych w stosuneku do tego przyklejonego na ścianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym policzyć OZC dla domu parterowego o powierzchni 150m2 tyle że barth ma taki dom i też ma małe zapotrzebowanie na ciepło mimo niekorzystnego AV.

 

Policz dla swojego. Najpierw dla 150m2, a później dla 100m2.

 

Szacuję a nie wróżę. W takich domach o małych potrzebach nie da się tego policzyć. Jedynie można zaobserwować jak postawisz dwa takie same domy i w jednym dasz kable a w drugim podłogówkę z kociołem elektrycznym.

 

Szacunki bierzesz z sufitu. Do o małych potrzebach tak samo się liczy jak dla domów o dużych potrzebach. Problem w tym, że w praktyce błędy wykonawcze w domach o małym zapotrzebowaniu dają straty o dużych wartościach procentowych względem zapotrzebowania.

 

Ma odpowiednie zapotrzebowanie bo sam widziałem odpowiednie papiery. Po prostu CO nie nadaje się do domów pasywnych i tyle a tym bardziej z pompą ciepła.

 

Gdzie zatem te "nadprodukowane" przez pompe ciepło ucieka, skoro to dom pasywny (ciepły i szczelny) ?

 

Domku nie budowała ekipa pana marka tylko poważna firma w fabryce itd.

 

Wolę sprawdzoną ekipę Pana Marka, niż "poważną" firmę. Jeśli zaczniesz budować to to poczujesz.

 

Pompa ciepła też dobrej firmy viessmann i osobiście montowali. Wszystko było dobrze zrobione poza tym ze wpakowali do domu zbędne CO z pompą ciepła.

 

Viessmann robi jedne ze słabszych pomp na rynku. Nawet to nie jest ich produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła też dobrej firmy viessmann i osobiście montowali. Wszystko było dobrze zrobione poza tym ze wpakowali do domu zbędne CO z pompą ciepła.

 

Na temat tej firmy, jeżeli chodzi o pompy, nie mam dobrego zdania. Dużo by pisać.

Natomiast. Wiesiek zawsze zaleca do swoich instalacji dodatkowy bufor (kasa). A skoro jest tam ten bufor, to zostanie przez PC naładowany z jakimś tam COP i PC na długi czas się wyłączy. Co się stanie z tą energią w domu pasywnym? Cudownie wyparuje? Spytaj się maluxa ile kWh zużywa na CO jego pompa w domu 3-litrowym i nie pieprz więcej głupot. Do tego jeszcze dojdzie CWU, które w domu pasywnym potrafi być większe od CO.

Nie wierze w te twoje bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ,kto pisał. Jego kompetencje,umiejętności liczenia. Potrafimy wysłać z ziemi łazika ,który wyląduje na Marsie w pkt. A z dokładnością +/- 100m ,a nie potrafimy policzyć strat domu z dokładnością 5%. Kamil. Błagam. Nie idź tą drogą.

 

ps. Masz psa? Może Saba się wabi.

 

Parę stron wcześniej ktoś tak mi napisał jak mówiłem że w bielsku widziałem papiery potwierdzające że dom jest zbudowany zgodnie z normami i że jest to dom pasywny. Skoro się nie wierzy w papiery to nie ma innego wyjścia jak zbudować i opomiarować bo może wtedy będzie to jakiś dowód. Ale masz rację że teoretycznie to wszystko da się zmierzyć ale do tego trzeba jakiegoś geniusza co zrobi to dokładnie i że będą to pewne wyniki. Ale ktoś to chyba mierzył skoro prawie 30lat temu zrodził się pomysł na dom pasywny. I skoro ktoś po pomiarach to stwierdził tzn że tak jest. Tylko że wtedy patrzyli na małe zużycie i do ogrzewania i to aby w domu nie było trzeba robić CO a do dogrzania wykorzystać wentylację podgrzewając powietrze nawiewne do 50st. Ktoś w tym wątku kiedyś pisał że w Niemczech roili badania jak przy -14st w pokoju za pomocą żarówki utrzymywana była odpowiednia temperatura. Skoro w taki mróz sie dało to czemu zyski bytowe miałyby nie wystarczyć przy -5st czy przy -10st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym wątku kiedyś pisał że w Niemczech roili badania jak przy -14st w pokoju za pomocą żarówki utrzymywana była odpowiednia temperatura.

 

Phiii..., to było dawno, wtedy żarówki dużo prądu żarły. Ja natomiast gdzieś słyszałem :rolleyes:, że ktoś ładuje cały dom golarką elektryczną. 3 minuty i spokój całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tej firmy, jeżeli chodzi o pompy, nie mam dobrego zdania. Dużo by pisać.

Natomiast. Wiesiek zawsze zaleca do swoich instalacji dodatkowy bufor (kasa). A skoro jest tam ten bufor, to zostanie przez PC naładowany z jakimś tam COP i PC na długi czas się wyłączy. Co się stanie z tą energią w domu pasywnym? Cudownie wyparuje? Spytaj się maluxa ile kWh zużywa na CO jego pompa w domu 3-litrowym i nie pieprz więcej głupot. Do tego jeszcze dojdzie CWU, które w domu pasywnym potrafi być większe od CO.

Nie wierze w te twoje bajki.

 

Ta energia nie wyparuje tylko przegrzeje dom jak wystąpią zyski bytowe czy słoneczne bo pompa załaduje wylewkę betonową i ona będzie ogrzewać i połączy się to razem z zyskami więc zdubluje się ogrzewanie zwykłe z pasywnym. A tak gdyby pompa nie załadowała podłogi energią to dom by był ogrzany przez zyski. Oczywiście że jak przyjdzie wieczór czy noc i wszyscy pójdą spać to nie będzie zysków i jak ktoś chce aby cały czas była ta sama temperatura to kable czy promienniki ja utrzymają i pobiorą bardzo mało energii bo dużo tego nie będzie trzeba. Ale ja tam wolę jak jest w pokoju trochę chłodniej więc dzięki małej akumulacji ogrzewanie nie centralne to zapewni aby zużyć tylko tyle co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym wątku kiedyś pisał że w Niemczech roili badania jak przy -14st w pokoju za pomocą żarówki utrzymywana była odpowiednia temperatura. Skoro w taki mróz sie dało to czemu zyski bytowe miałyby nie wystarczyć przy -5st czy przy -10st?

 

Żarówek, nie żarówki.

Poza tym, ogrzewanie żarówkami uwzględniało zyski bytowe.

 

Co do zysków bytowych to przyjmowanie 3W/m2 jest nieco naciągane. Zyski bytowe powinny być obliczane per osoba i czasu spędzanego w domu z uwzględnieniem, czy dużo gotują, pieczą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta energia nie wyparuje tylko przegrzeje dom jak wystąpią zyski bytowe czy słoneczne bo pompa załaduje wylewkę betonową i ona będzie ogrzewać i połączy się to razem z zyskami więc zdubluje się ogrzewanie zwykłe z pasywnym. A tak gdyby pompa nie załadowała podłogi energią to dom by był ogrzany przez zyski. Oczywiście że jak przyjdzie wieczór czy noc i wszyscy pójdą spać to nie będzie zysków i jak ktoś chce aby cały czas była ta sama temperatura to kable czy promienniki ja utrzymają i pobiorą bardzo mało energii bo dużo tego nie będzie trzeba. Ale ja tam wolę jak jest w pokoju trochę chłodniej więc dzięki małej akumulacji ogrzewanie nie centralne to zapewni aby zużyć tylko tyle co potrzeba.

 

To nie zgromadzona "energia" przegrzeje dom tylko nadwyżki zysków bytowych i słonecznych przegrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta energia nie wyparuje tylko przegrzeje dom jak wystąpią zyski bytowe czy słoneczne bo pompa załaduje wylewkę betonową i ona będzie ogrzewać i połączy się to razem z zyskami więc zdubluje się ogrzewanie zwykłe z pasywnym.

 

Ale przecież pompa nic nie ładuje, utrzymuje stałą temperaturę podłogi na poziomie 23-24C, jak jakieś pomieszczenie dostanie wiecejnsłońca, to obieg wody w podlogówce przetransportuje tą energię do pozostałych pomieszczeń.

Jeszcze raz Ci napiszę, żeby mięć koszty użytkowania kabli i pompy na zbliżonym poziomie, to trzeba by kilkaset, a może nawet i tysiąc kWh wyprodukowanych przez pompę wywalać oknami.

 

Ty sobie lepiej rurki w podłodze zalej, źeby sie nie okazał, ze mino wszelkich starań rzeczywistość Ci się rozminięcie z teorią i te promienniki w sezonie wyrażnie ponad 1tyś zł. wezmą.

Bo najwyrażniej w Bielsku coś im nie wyszło. Poza ładnym certyfikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...