Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Mogę tylko współczuć, że tak spadło. To wina ogrzewania.

A muchy lubią g... i co z tego?

Piszę w tym wątku o domach zużywających na utrzymanie komfortowej temperatury cały rok i 200 l cwu dziennie do 20kWh/m2

A Pan ile kWh zużywa?

Zanim się coś napisze warto przeczytać, zrozumieć a potem pomyśleć. Panie Tomaszu słoma z butów wychodzi to tak bardzo delikatnie mówiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdecydowanie będzie lepsza, nie będę stosował rurek, to pewne. Nie da się nimi zrobić prawidłowej instalacji.

Mając jedno i drugie w tym samym lokalu, po porównaniach wybrałem ogrzewanie podłogi podczerwienią (pisałem o tym) było ponad 1/3 taniej i większy komfort.

 

Gdzie zatem wg ciebie te ciepło uciekło ? Czy masz na mysli to, że grzałeś podczerwienią tylko wtedy, kiedy przebywałeś w domu ?

 

Od pierwszego postu o tym mariażu pisałem. ppci i elektryczne

 

Mnóstwo rzeczy piszesz, a większość mocno naciągana, jak nie z zakresu sci-fi.

 

Pełna zgoda, dlatego nie łączę grzania wody i domu. ppci nie grzeje wody i może chodzić na 30% - dając 1500W a pobierając 120-130. (np moja toshiba w sklepie. Jak ktoś chce zobaczyć, jest włączona przez podlicznik.

 

Skąd wiesz, że daje 1500W ?

 

m2 x 30kWh = 1/3 wydajności pompy x 4000h

 

Dlaczego 30kWh, skoro piszemy o domach jak w temacie? Po drugie dlaczego sezon grzewczy liczysz 4000h, skoro mówimy o domach jak w temacie ?

 

To z czym się Pan nie zgadza?

 

Z głupotami które wypisujesz. Poczytaj wstecz, bo nie będę powielał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, co ty na to ? ;)

Jak to co - przecież odpisał

Mogę tylko współczuć, że tak spadło. To wina ogrzewania.

A muchy lubią g... i co z tego?

Piszę w tym wątku o domach zużywających na utrzymanie komfortowej temperatury cały rok i 200 l cwu dziennie do 20kWh/m2

A Pan ile kWh zużywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szronienie przy -20? a skąd ta woda?

Jeżeli by zabrakło ciepłą, dogrzeje ogrzewanie, np. kable w podłodze. Jedno urządzenie do wszystkiego, może wymyślić tylko ciepłownik, tak jak 130% sprawności na rachunkach za gaz. To jak klej "do wszystkiego"

Proponuję Panu nie brać poważnie tego co uczą na "ogrzewnictwie" oni zawsze będą zwalczać zeroenergetyczność i coś koło tego.

 

Tak, problem ze szronieniem jest największy przy temp. -1 do 3C i gdy np. pada tak jak obserwuję w przypadku powietrznej pompy ciepła kanałowej. Wczoraj w nocy przy mrozie problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable i promienniki do domu wychodzą mi max 5k. To co liczę te 2k więcej to precyzyjne sterowanie cyfrowe a taki jeden sterownik jest drogi plus nieprzewidziane naddatki. W wodnej podłogówce nie ma dokładnego sterowania w pomieszczeniach. Co z tego że ustawi się coś na rozdzielaczu skoro on zanim zatrybi to trochę minie. Jeszcze do pompy nie doliczyłeś koszt montażu no chyba że sam umiesz to zrobić. Ale nawet z tym to różnica między tym co podałeś a tym co ja będę miał to jakieś 12k. To jest różnica która faktycznie można zniwelować poprzez odjęcie izolacji. Tylko że za 15lat pompa padnie i będzie trzeba kupić nową. Pewnie nie będzie się jej dało łatwo podłączyć bo będą inne, może i tańsze ale jednak koszt trzeba ponieś i tak co 10-15lat. Dodatkowa izolacja się nie zużyje i jak dziś ściana będzie mieć U=0,075 to za 50lat też tyle będzie no chyba że się podziurawi paroizolację i wilgoć zniszczy przegrodę. Temu ja będę dawać jeszcze listwy pod przestrzeń instalacyjną aby jakieś przybijanie obrazu do ściany itp nie zniszczyło paroizolacji. w przestrzeni instalacyjnej co prawda będzie wełna ale drzewna a ona może przyjąć znacznie więcej wilgoci od zwykłej nie tracąc na parametrach. Nietrwałym elementem dom jeżeli chodzi o parametry są okna bo gaz mimo wszystko się ulatnia z biegiem lat i szyba traci idealne parametry jakie miała przy produkcji ale to nie jest duża różnica typu ze dwu krotna a dotyczy każdego domu. Ale za to można je wymienić za 20-25lat i dalej będzie dobrze. Tu akurat przy wymianie będzie trudniej w przypadku samych pakietów niż zwykłych okien ale jak za spore oszczędności na początku to i tak warto.

Oczywiście jak TB uda się zrobić ten generator i wszyscy będziemy mieć darmowy ekologiczny prąd to izolowanie nie będzie potrzebne ale zobaczymy bo na razie to czarno widzę. Miało to być prędko a jednak tak nie będzie.

 

Oj Kamil, Kamil, raz piszesz jedno raz drugie. Dopiero było że nie ma szans zrobić ogrzewania w domu 3l za 25 tys. Ja mam dom bardziej energożerny bo aż 5l, a z instalacją zmieściłem się w 23,5 tys, stawiał bym że nawet 23 tys, nie dość że mam ogrzewanie to jeszcze CWU i chłodzenie jakieś. Pompa w cenie 16 tys. była akurat z montażem, bez podłączenia wodnego które masz rację wykonałem sam, tak samo jak podłogówkę i podłączenie zasobnika.

 

Ale przestań naginać fakty żeby pasowały do Twoich teorii, porywasz się samemu na budowę domu o czym nie masz zielonego pojęcia, baaa Ty ogólnie o budowaniu nie masz pojęcia, dopiero się uczysz z mniejszym bądź większym skutkiem, i to niby dasz radę sam zrobić i się nauczysz. A położenia podłogówki i spięcia tego z pompą i zbiornikiem CWU już nie dasz rady a promienniki już sam podłączysz niby. Zdecyduj się, albo budujesz sam i wszystko liczysz w ten sposób albo licz wszystko ekipami. Akurat położenie podłogówki była najłatwiejszą rzeczą którą robiłem na budowie, a spięcie tego wszystkiego powiedziałbym że pośrodku stawki trudności które napotkałem w czasie budowy.

 

Jak poszukasz dobrze to bez problemu znajdziesz instalatora który całą kotłownię na gotowo z Panasonikiem nawet 5kW złoży Ci w tej cenie którą ja miałem. Przypominam że tylko na pompę miałem VAT 8%, reszta leciała na 23% i bez żadnych rabatów po hurtowniach. A będziesz miał na to tak ja pisał Ci też fotohobby jak oszczędzisz na ociepleniu, strop 50cm, 10cm spod płyty i kilkanaście cm ze ściany.

 

Swoją drogą to jesteś bardzo naiwny jeśli myślisz że izolacja przez 50lat nie straci nic ze swoich właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem regulacje drzwi i okien, chlopaki robili przeciagi, a temp. pow spadla do ok 14o. Potem bez wlaczonego ogrzewania wrocila do normy.

Lubie akumulacje.[ATTACH=CONFIG]338533[/ATTACH]

Mogę tylko współczuć, że tak spadło. To wina ogrzewania.

?

No nareszcie miszcz zawitał na swój wątek.

I od razu widać jak reaguje alergicznie na jakiekolwiek argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko współczuć, że tak spadło. To wina ogrzewania.

Jaka wina ? Że nie zadzialalo, a temp. wrocila do normy ?

A muchy lubią g... i co z tego?

Piszę w tym wątku o domach zużywających na utrzymanie komfortowej temperatury cały rok i 200 l cwu dziennie do 20kWh/m2

A Pan ile kWh zużywa?

To bede dopiero wiedzial jak zamieszkam. Ale nie lapie sie w zalozeniach, bo bede zuzywal wiecej CWU,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja to przezytek! Teraz poprawna instalacja i jest 20-30kWh/m2.

 

Izolacja to podstawa. Instalacja też ma znaczenie. Ale wiem do czego/kogo pijesz :). A propo moja pompa bierze teraz 450W na zewnątrz - 5C w domu góra 23C dół 20,5C. Jak tam u Ciebie pobory na Twojej pow-woda względnie klimia?

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...