Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Dziwne jest tylko to, że komuś jeszcze chce się z tym fikołkiem poważnie rozmawiać.

Mnie się nie chce z nim dyskutować od około dwóch lat. Jego fantazję traktuję w wymiarze dobrego kabaretu. A i tak miał chłopak szczęście gdy założył na FM temat gdzie mnie osobiście szkalował. Nie potrzebnie wysłałem pismo do właścicieli portalu nie zgrywając wcześniej tekstów. Dziś Brzęczu miałby duże problemy z wymiarem sprawiedliwości.

Ale za to teraz mam ten komfort, że miszcz czytając moje wypowiedzi nie jest w stanie ich skomentować.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekawa teoria ......., a ja postawiłem na docieplenie budynku:bash:

I błąd, według najnowszej teorii. Masz tu namacalny przykład:

Przeważnie robimy nowe domy, ale trafił się mocno oszklony duży dom z betonu, o bardzo rozbudowanej powierzchni bryły. Rachunki za centralne były po 1500 zł miesięcznie.

 

http://static.urzadzone.pl/gallery/1786/0_0709991304db1e509ffa4369896bee3411ae80bf.jpg

Bez izolowania, zrobimy z niego 20kWh/m2 .

Ruszają w przyszłym tygodniu, to poproszę o zdjęcia.

Co prawda nic więcej o tej budowie się nie dowiemy jak również o jego inwertorowym generatorze grawitacyjnym ale spróbuj moze uda się Tobie coś na prv dowiedzieć

.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I błąd, według najnowszej teorii. Masz tu namacalny przykład:

 

Co prawda nic więcej o tej budowie się nie dowiemy jak również o jego inwertorowym generatorze grawitacyjnym ale spróbuj moze uda się Tobie coś na prv dowiedzieć

.

 

Ale ile projektów pan Tomasz rozpoczął !

Izolowane domy, plywające domy, szklane domy (noooo.... Te akurat ktoś inny ;))

Domy izolowane folią bąbelkową (biada, jak trafi sie ktoś, kto lubi nimi strzelać), generatory grawitacyjne, wiadra z piaskiem, inwentory z COP 12

 

To jest nasz narodowy skarb !

 

Wprawdzie, póki co niczego nie skończył, ale to póki co, powtarzam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żeś Pan określił te 30cm skoro nie uznajesz Pan liczenia U przegrody ? A jak dam piankę PIR to też musi być 30 cm?

 

Nie czepiaj sie szczegółow, ostatnio czyli do ostatniej teorii o stratach powyzej 30 kWh/2 jako błedów instalcji TB proponował ok 50 cm styro, 30 cm to on zalecał w 1990 roku. Jestes sporo do tyłu. Ale, ale, ostatnio jest mowa o generatorze grawitacyjnym (inwertorowym) który wywróci do gory nogami wszystkie dotychczasowe teorie, jezeli mozesz to sie wstrzymaj z ta pianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale, ostatnio jest mowa o generatorze grawitacyjnym (inwertorowym) który wywróci do gory nogami wszystkie dotychczasowe teorie, jezeli mozesz to sie wstrzymaj z ta pianką.

Nie, temat inwertorowego generatora jest już pozamiatany, najnowszym wynalazkiem miszcza jest ten dom, który prezentowałem wcześniej. Zwróćcie uwagę, że jak sam miszcz pisał (a trzeba śledzić na fm co pisze bo to bardzo pouczające i ważne dla nauki a w szczególności fizyki inaczej), ze podłogi w tym budynku się nie da ruszyć bo parkiet jest wykonany z bardzo drogiego drewna (a co, bogatemu wolno). A więc 50 cm styro w posadzkę odpada. Czytać należy wszystko co napisze miszczunio a napisał wyraźnie, że bez ocieplenia zrobi z niego 20kWh. A więc już na podanym i namacalnym przykładzie widać, że nie trzeba ocieplać w ogóle jak widać na przykładzie prezentowanego budynku. Nie musi wcale być w podłodze 50 cm a i tak jeszcze miszcz zszedł z 30kWh ze styropianem w podłodze do 20kWh bez tego styropianu. Jak dla mnie miszcz jest miszczem świata w obniżaniu rachunków.

Ale wszystkich zniecierpliwionych przy budowie domu (Kamil) pragnę pocieszyć i przestrzec przed pochopnym podejmowaniem jakichkolwiek prac przy budowie domu.

Jak znam z długich obserwacji miszczcza to do końca roku zejdzie do 10 kWh a więc warto poczekać.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się pisze o kaloryczności nośników, bo tu można naginać sprawnością kotłów itp. Nie ma to większego wpływu. Dużo większy wpływ ma źle wykonana instalacja.

podstawowe błędy instalacyjne:

- ogrzewanie bufora i rozprowadzanie ciepłą

- ogrzewanie durszlaka (dom z WG)

- ogrzewanie podłogowe na mniej niż 30 cm izolacji

- grzejniki pod oknami

- grzejniki konwekcyjne w łazienkach

- termostaty na w górnej części grzejnika

to generuje ogromne zużycie. Przy prawidłowo wykonanej instalacji - straty nie przekraczają 30kWh/m2 w starych domach.

 

Ech... miotacie się, dyskutujecie. A ja widzę mantrę wklejoną na każdej stronie. A wolał bym zobaczyć ten generator... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kamil ! W końcu ktoś odważył się porządnie wygarnąć Brzeczkowskiemu. Ciepłownik z niego pełną gębą :)

 

A wracając do różnic pomiędzy ogrzewaniem czystym prądem, a pompą ciepła. Liczyłeś ile będzie Cię kosztował zestaw do grzania nCO i cwu ? Możesz przedstawić?

 

To nie był akt odwagi tylko szczera prawda. Jeżeli chce się rachunki zbijać instalacjami to też się jest ciepłownikiem i tyle. Zawsze najlepszym sposobem na obniżenie będzie izolacja lub pompa ciepła bo nie zawsze izolacja zdziała cuda. Tyle ze dzięki izolacji będzie dom pasywny a dzięki pompie dom energooszczędny o małym zużyciu.

Liczyłem kiedyś i na kable+promienniki ok.5k, na sterowniki porządne cyfrowe to łącznie ok.2k i pompa do cwu za 3-5k w zależności jaka się trafi. Ale nie wiem czy na początku nie sprawdzę jakiejś farelki jak się będzie spisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był akt odwagi tylko szczera prawda. Jeżeli chce się rachunki zbijać instalacjami to też się jest ciepłownikiem i tyle. Zawsze najlepszym sposobem na obniżenie będzie izolacja lub pompa ciepła bo nie zawsze izolacja zdziała cuda. Tyle ze dzięki izolacji będzie dom pasywny a dzięki pompie dom energooszczędny o małym zużyciu.

 

Można dać pompę ciepła do pasywnego, dzięki czemu będzie to to dom o bardzo małym zużyciu.

 

Liczyłem kiedyś i na kable+promienniki ok.5k, na sterowniki porządne cyfrowe to łącznie ok.2k i pompa do cwu za 3-5k w zależności jaka się trafi. Ale nie wiem czy na początku nie sprawdzę jakiejś farelki jak się będzie spisywać.

 

Rozumiem, że to na domek 100m2 i 3 osoby, tak ?

 

A dla moich 140m2 i cwu dla 4 osób ile by wyszło wg twojego podejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem kiedyś i na kable+promienniki ok.5k, na sterowniki porządne cyfrowe to łącznie ok.2k i pompa do cwu za 3-5k w zależności jaka się trafi. Ale nie wiem czy na początku nie sprawdzę jakiejś farelki jak się będzie spisywać.

Rozumiem że zimą będziesz korzystał z zimnej wody bo ta pompka to w porywach do -5 jak dobrze pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... miotacie się, dyskutujecie. A ja widzę mantrę wklejoną na każdej stronie. A wolał bym zobaczyć ten generator... :(

 

Mantrę... Wie Pan, że ciepłownicy są tak wyprani z szarych komórek, że dalej robią ogrzewania hydrauliczne. Trzeba powtarzać i powtarzać. W 1990 tak było z rekuperacją. Po jakimś czasie i ci głupsi załapią.

podstawowe błędy instalacyjne:

- ogrzewanie bufora i rozprowadzanie ciepłą

- ogrzewanie durszlaka (dom z WG)

- ogrzewanie podłogowe na mniej niż 30 cm izolacji

- grzejniki pod oknami

- grzejniki konwekcyjne w łazienkach

- termostaty na w górnej części grzejnika

Poza tym, UNIKANIE BŁĘDÓW INSTALACYJNYCH JEST TEMATEM TEGO WĄTKU.

 

A nad generatorem dopiero rozpoczęły się prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie i ci głupsi załapią. .

Ci mądrzejsi za cholerę nie załapią, tylko głupich można namówić na cyrk Brzęcza. Ale jakoś i tych głupich też brak.

A nad generatorem dopiero rozpoczęły się prace.

Dał na początek takiego kopa z grawitacji, ze cewy aż się popaliły.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kb.pl/teksty/2014/05/01/domy-pasywne-opinie-koszty-cechy-charakterystyczne/#

 

Jakość materiałów użytych do budowy – materiały użyte do budowy domów pasywnych powinny charakteryzować się wysokim współczynnikiem akumulacji ciepła. Dzięki temu w budynkach pasywnych nie występują odczuwalne różnice temperatur pomiędzy dniem, a nocą.

 

Artykuł pisał jakiś ciepłownik bo gościu bierze pod uwagę CO w takim domu więc ciężko taką osobę brać pod uwagę. Oczywiście, jeżeli dom będzie miał dużą akumulację to CO mu nie zaszkodzi ale i tak zużyje więcej energii niż byłoby w założeniach. Szkoda że nie mam możliwości tego udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poniżej -5C to będziesz CWU grzał prądem w jednej taryfie ?

 

Sami pisaliście że pompy to już przy niższych temperaturach potrafią grzać dalej z dobrym COPem to już z tego się wycofujecie? A nawet jak w mrozy z COP1 będzie grzało to w bilansie rocznym i tak będzie to korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać pompę ciepła do pasywnego, dzięki czemu będzie to to dom o bardzo małym zużyciu.

 

Pompa w domu pasywnym do ogrzewania to przerost formy nad treścią. Jak masz zapotrzebowanie 10kWh/m2 to myślisz że z pompa będziesz miał 3kWh/m2?

 

Rozumiem, że to na domek 100m2 i 3 osoby, tak ?

 

A dla moich 140m2 i cwu dla 4 osób ile by wyszło wg twojego podejścia ?

 

Ja to liczyłem na swój przyszły domek 104m2 i rodzina 2+2. Nie wiem ile u Ciebie by wyszło ale za cwu podobnie a za kable i promienniki dodatkowe jakieś 2-3k od tego co mi wychodzi. Jeszcze trzeba zaznaczyć że Twój domek jest specyficzny bo nikt tak nie buduje i nie budował więc niewiadomo jak się będzie spisywać jeżeli chodzi o trwałość i ogólne założenia. Temu pewnie z małej obawy wolisz zatapiać rurki w podłodze by móc ewentualnie wsadzić pompę ciepła aby w razie niepowodzenia mieć niskie rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...