Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obecny jest o tyle dobry, ze przynajmniej nie będzie brał łapówek a przy okazji zapewni nam nie zły kabaret ze Smoleńskiem.

A, że wojsko zamieni karabiny na krzyże to też będzie wesoło

 

Skąd pewność,że nie będzie brał? Stań przed lustrem i powiedz,że byś nie wziął.Wszak jesteśmy tylko ludźmi uwikłanymi w pokusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy.

Komu jeszcze coś znaleźć?

 

Ostatnio w onecie pokazywali listę poszukiwanych ludzi za których płacą grubą kasę jak ktoś da znać gdzie znaleźć. Więc jak możesz to mi poszukaj szefa al-kaidy a się tam przejadę, złapię i zarobię 50 baniek. Będę miał kasę to będę mógł zainwestować i udowodnić swoje racje budując wiele domów i sprawdzając który najlepiej się spisze. :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w onecie pokazywali listę poszukiwanych ludzi za których płacą grubą kasę jak ktoś da znać gdzie znaleźć. Więc jak możesz to mi poszukaj szefa al-kaidy a się tam przejadę, złapię i zarobię 50 baniek. Będę miał kasę to będę mógł zainwestować i udowodnić swoje racje budując wiele domów i sprawdzając który najlepiej się spisze. :lol2::lol2:

 

Kamil ty zadziwiasz w budowaniu i pojmowaniu.

Taki suchar:

Obywatel jedzie na wojnę i mówi<< Pojadę ,zabiję ze dwóch i wrócę>> A jak ciebie zabiją? << A mnie za co?>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem gdzie Brzęczu będzie mieszał to ogrzewanie, możne ktoś z wa-wy tam się kopnie i rozkmini na miejscu co z tego wyszło. Budynek znajduje się w Choszczówce na ulicy Wyganowskiej 20

Zdjęcie poniżej:

 

Nie zdziwię się jeśli osoby tam zamieszkujące nie będą znały kogoś takiego jak Tomasz Brzęczkowski...

pewnie tak na odczepne zdjęcie zrobił pierwszego lepszego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie widziałem aby lodówka raz chodziła a raz nie tylko ze pracuje cały czas. .

 

Wnioskujesz to po tym, ze jak ją otworzysz, to zawsze sie swieci światło ?

:lol:

 

Przecież to łatwo usłyszeć, czy lodówka działa, czy nie i wierz mi - są długie okresy, źe nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze w przyszłosci Sankom
Dr Strzeszewski od prawie roku nie chce odpowiedzieć na pytania o błędy i oszustwa w OZC.

Ja nie uważam aby trzeba było walczyć z twórcami OZC
A walczyć trzeba, bo to ciepłownicy wymyślili. Program "wkłada" starty instalacji do strat przez izolację. W ogóle gdzieś ma fizykę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Strzeszewski od prawie roku nie chce odpowiedzieć na pytania o błędy i oszustwa w OZC.

A walczyć trzeba, bo to ciepłownicy wymyślili. Program "wkłada" starty instalacji do strat przez izolację. W ogóle gdzieś ma fizykę .

 

Co Pan pisze za głupoty? W tym okienku tabela z zyskami.jpg Pan wpisuje jakie uważa że będą zyski i jak Pan nie chce uwzględniać zysków od CO i cwu to Pan wpisuje 0 i po problemie. Program nie jest zły i daje pogląd na to jakie dom ma zapotrzebowanie na ciepło i aby wiedzieć jakiej mocy instalację CO dobrać aby nie dać za dużą ani za małą. Więc pod tym względem jest on dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Strzeszewski od prawie roku nie chce odpowiedzieć na pytania o błędy i oszustwa w OZC.

.

:D:D:D. Nie rozumie Tomuś, że rozmowa nim to obciach. Już widzę jak Strzeszewski wchodzi do magla i zaczyna rozmowę o OZC. Obudź się Brzęczkowski! Zrobiłeś z siebie bęcwała więc nie miej pretensji, że teraz wszyscy cię zlewają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Strzeszewski od prawie roku nie chce odpowiedzieć na pytania o błędy i oszustwa w OZC.

A walczyć trzeba, bo to ciepłownicy wymyślili. Program "wkłada" starty instalacji do strat przez izolację. W ogóle gdzieś ma fizykę .

 

Po czym ciepłownik poznaje ciepłownika ? po tym że sam nim jest.

 

Niestety ? albo stety, Pan jest niereformowalny, Panu tłumaczyć coś, to jak ciskać groch o ścianę z żelbetu.

https://www.youtube.com/watch?v=3idRlbtI8IE niech sobie Pan zobaczy wełnę vs EPS .. jak wilgotność początkowa materiału i rodzaj izolacji wpływa na zawilgocenie tej że izolacji. Powinienem wrzucić wykres zmieności U przegrody .. zobaczysz Pan jakiś pan mało poinformowany..

 

Dobrze się przypatrzecie temu filmowi, Wu przypkład.jpg

Tu warunki i pokazane gdzie jest tama przy wełnie.. nagrodę darwina dla tego kto wymyślił tynk na wełnie :D

Wu przypkład wilg.jpg

Wu przypkład U value.jpg

I to o czym się Tomaszkowi nie śniło ..bo jest zapartyj(zamknięty) na wiedzę .. bo jego pycha jest tak wielka .. bo on wie .. sobie zobacz .. te Twoje U zmienne jest na początku ,..kiedy mur "wysycha"

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pan pisze za głupoty? W tym okienku [ATTACH=CONFIG]338924[/ATTACH] Pan wpisuje jakie uważa że będą zyski i jak Pan nie chce uwzględniać zysków od CO i cwu to Pan wpisuje 0 i po problemie. Program nie jest zły i daje pogląd na to jakie dom ma zapotrzebowanie na ciepło i aby wiedzieć jakiej mocy instalację CO dobrać aby nie dać za dużą ani za małą. Więc pod tym względem jest on dobry.

 

Podstawowym błędem w budownictwie, jest instalacja CO. Jedno urządzenie musi być przewymiarowane, choćby nie wiem jak liczyć. OZC jest zupełnie zbędne, z poprawnie wykonaną instalacją, dom nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 a przy takim zużyciu liczenie nie ma sensu, bo dokładność 10kWh jest nieosiągalna, Większe różnice daje ostrzejsza zima.

Niezależnie od zimy i izolacji, system elektryczne ogrzewanie z termostatem elektronicznym w każdym pomieszczeniu i kanałowa inwertorowa pompa ciepła (oczywiście odzysk z wentylacji) zapewni Panu największy komfort latem i zimą za najniższą cenę. A układ sam się dopasuje do warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym błędem w budownictwie, jest instalacja CO. Jedno urządzenie musi być przewymiarowane, choćby nie wiem jak liczyć. OZC jest zupełnie zbędne, z poprawnie wykonaną instalacją, dom nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 a przy takim zużyciu liczenie nie ma sensu, bo dokładność 10kWh jest nieosiągalna, Większe różnice daje ostrzejsza zima.

Niezależnie od zimy i izolacji, system elektryczne ogrzewanie z termostatem elektronicznym w każdym pomieszczeniu i kanałowa inwertorowa pompa ciepła (oczywiście odzysk z wentylacji) zapewni Panu największy komfort latem i zimą za najniższą cenę. A układ sam się dopasuje do warunków.

Dawaj Tomuś! Z byka go!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]338932[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]338933[/ATTACH]

 

Tu bez tynku dużo szybciej ściana dochodzi do siebie .. po murowaniu i izolowaniu ..

 

Tomaszku policz że sobie sprawność systemu C.O policz .. średnio wychodzi około 50% czyli 50% idzie gdzieś sobie .. ale cena nośnika energii jest bardzo bardzo tania .. stąd ludzie nie zważają na to .. bo jeszcze daleko im do poziomu przy grzaniu prądem.

Ja wiem że jesteś kuglarz i zrobisz tak, wchodzi do pokoju i wtedy jest grzanie, a później niech się dzieje co chce, karnie nie będziesz trzymał w całym domu 20st .. bo kable by po po prostu zabiły rachunkami .. i możesz sobie krzyczeć i tupać nóżkami .. taka jest prawda ..

grzejesz totalnie strefowo, a później niech się dzieje co chce...

Chcesz udowotnić ? swoje i zyskać ? to zapraszam do moich rodziców .. 2 lata testowanie .. sprawadza się system płacimy ..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy.

Komu jeszcze coś znaleźć?

 

Znajdź nydara ! :D

 

Dobrze wiesz że obciążenie które jest liczone w programie tyczy się -20st. Więc jak mi wychodzi 18W/m2 to przy domku 104m2 mamy 104x18=1,87kW. W największy liczony mróz tyle potrzeba. A przy takich dniach jak obecnie gdzie jest ok.0st na zewnątrz to ile potrzeba? Połowę z tego? 1kW to bez problemu użytkując dom zrobisz. A jakby się zdarzyło że zrobisz tylko połowę z tego to jak CO chcesz dostarczać brakujące 500W ciepła? Myślisz że jakiekolwiek urządzenie grzewcze w CO będzie w stanie tylko tyle dać jak już zacznie pracować? A skoro chcesz pompę tzn że ona weźmie tylko 125W bo to sugeruje praca z COPem?

 

kamil, te wartości to moc / godzinę! Nie włączasz ogrzewania po to, żeby dostarczyć 500W ciepła! Czekasz, aż temperatura w domu spadnie o np. 0,5oC, a to będzie dobrych kilkakilowatów. Ilość tego ciepła wynika z masy akumulacyjnej budynku.

 

I skoro osiągniesz obciążenie cieplne na poziomie 1,87kW (przy -20oC) i jeśli w takich dniach jak dziś będzie połowa, to zapotrzebowanie dobowe wyniesie ok. 22kWh/dobę. Kilka kWh dostarczysz w postaci ciepła bytowego. Resztę musi pójść z jakiegoś "grzejnika"

 

Ale jeszcze jest kwestia taka że jedno pomieszczenie potrzebuje tyle a drugie tyle. Jak niby CO ma sobie z tym poradzić?

 

Sądzisz, że w domu 100m2 zróżnicujesz ogrzewanie w pokojach ?

 

Wszyscy mówią że PC jest jak lodówka tylko działa w drugą stronę ale jakoś nie widziałem aby lodówka raz chodziła a raz nie tylko ze pracuje cały czas. Pewnie z różna intensywnością ale jednak cały czas. Temu PC nie nadają się do domów które nie potrzebują normalnego ogrzewania.

 

:D

 

Teraz sprawdziłem w OZC że niezależnie od tego ile się przyjmie zysków to obciążenie zostaje takie same a tylko zapotrzebowanie się zmienia.

 

Brawo.

 

Więc w zależności ile się ich wytworzy to albo będzie potrzeba dogrzewania sztucznego albo nie. Na pewno rodzinie czteroosobowej łatwiej to będzie zrobić w domu 100m2 niż przykładowo małżeństwu bez dzieci w domu 150m2. I na tym polega pasywność aby zwykłym użytkowaniem domu móc go ogrzać wtedy gdy inni muszą już dawno załączać ogrzewanie. Czytając Twój dziennik i wiele wpisów sądziłem że to rozumiesz ale widzę że inni przekonali Cię do swojego zdania że mimo co byś nie zrobił to i tak CO jest potrzebne. Nawet mi wielu przyznało rację że faktycznie w domu zyskami można się grzać bo jest ich sporo ale większym problemem może być przegrzewanie niż ogrzewanie. A jak zacząłem pisać że tak jak w każdym domu to mogę w salonie założyć klimę to już nie wiedząc gdzie mnie podejść to piszą byle co aby tylko pokazać że bez CO się nie obejdzie. Bo oni tak mają tzn że to jest jedyna słuszna droga.

 

Kamil, błądzisz ... CO w domu jak mój zda egzamin. Faktem jest, że w takim przypadku pompa ciepła będzie pracowała 2x częściej na rzecz cwu, ale i tak jeśli przełączy się na CO to będzie pracować z dobrym COP'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem w OZC że niezależnie od tego ile się przyjmie zysków to obciążenie zostaje takie same a tylko zapotrzebowanie się zmienia.

Brawo.

dobrze że jest stały progres, tak wygląda studiowanie, studiowanie problemu.

Spełniło się moje proctwo, jak na początku Kamilowi pisałem, że jak przemyśli, to dojdzie do tego poziomu, że najlepiej jest dobrze izolować.

 

I na tym polega pasywność aby zwykłym użytkowaniem domu móc go ogrzać wtedy gdy inni muszą już dawno załączać ogrzewanie.

Kluczem standardu pasywnego jest osiągnięcie 10w/,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...