Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie doczytałem twej wypowiedzi do końca sorry. Doliczyłem 30 kWh tak na pałę.Przeliczone, sprawdzone i naprawdę tyle mam, a zaproszenie na kawę i sprawdzenie podtrzymuję.

 

OK skoro tak piszesz to tak musi być ...

moje średniosezonowe dobowe na CO wynosi ~ 32 kWh / dobowe / sezon

bytowe T1 ~ 3 kWh / T2 ~ 10 kWh ( w tym CWU ~ 4,5 kWh)

i tak licząc jesteśmy na zbliżonym poziomie

T1 (1090 kWh) x 0,65 = 710 PLN

T2 (10000 kWh) x 0,27 = 2700 PLN

Razem 3410 PLN i lotto mi to kieszeni nie drenuje :D

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodzi przede wszystkim o świeże powietrze i jak to zapewni WM to po co wietrzyć?

 

Ale żona po prostu czasem chce.

Otworzyć okna, kiedy za oknem kwitnie bez, czy jabłoń, kiedy właśnie przeszła burza itp, itd.

Powietrze z WM jest świeże, ale prawie pozbawione zapachu (zimą przy kopcących kominach to ma swoje plusy)

 

Tak samo żona chciała kominek. Dla klimatu , odgłosu, zapachu.

Za to pewnie nie chciałaby stołu do bilarda z środku salonu :)

 

Dom ma odpowiadaćć naszym potrzebom, a nie - nasze potrzeby mamy doginać pod to, by mieć o kilkaset złotych rocznie niższe rachunki.

To absurd.

 

Ty w ogóle żonę w swoje pomysły wprowadzasz ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żona po prostu czasem chce.

Otworzyć okna, kiedy za oknem kwitnie bez, czy jabłoń, kiedy właśnie przeszła burza itp, itd.

O to to panie,sam otwieram,a swoją drogą zamyka ktoś z was drzwi tarasowe wychodząc rano na kawę,bo ja nie, a póżniej trza klimę włączać:no:

(zimą przy kopcących kominach to ma swoje plusy)

Nie do końca jest to prawdą

 

Dom ma odpowiadaćć naszym potrzebom, a nie - nasze potrzeby mamy doginać pod to, by mieć o kilkaset złotych rocznie niższe rachunki. To absurd.

Koniec kropka ktoś kto myśli inaczej,po prostu nie myśli,sie mu wydaje, że myśli.

 

Ty w ogóle żonę w swoje pomysły wprowadzasz ?

Żartujesz ? Gdyby to robił nie miałby już żony.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żona po prostu czasem chce.

Otworzyć okna, kiedy za oknem kwitnie bez, czy jabłoń, kiedy właśnie przeszła burza itp, itd.

Powietrze z WM jest świeże, ale prawie pozbawione zapachu (zimą przy kopcących kominach to ma swoje plusy)

 

Moja żona jak idzie wiosna i rozchodzą się pyłki to raczej by od nich uciekała niż je wpuszczała do domu. Dawniej miała astmę a przez pyłki ma dalej alergię.

 

Tak samo żona chciała kominek. Dla klimatu , odgłosu, zapachu.

Za to pewnie nie chciałaby stołu do bilarda z środku salonu :)

 

Nie takim środku. Mówiła że chciałaby kominek ale gonić wokół niego już nie wiec jak już coś to będzie bio kominek.

 

Dom ma odpowiadaćć naszym potrzebom, a nie - nasze potrzeby mamy doginać pod to, by mieć o kilkaset złotych rocznie niższe rachunki.

To absurd.

 

Zgadza się temu chcę zbudować komfortowy dom pasywny.

 

Ty w ogóle żonę w swoje pomysły wprowadzasz ?

 

Tak, dobrze wie jaki chcę dom zbudować. Mówi że projekt może być ale ona tym się tak nie przejmuje jak ja. Bardziej informacyjnie. Wie też że planuje dac same pakiety zamiast tradycyjnych okien. Trochę nie dowierza że taki dom można zbudować ale nie protestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak syn dostał dziwnych duszności przy kaszlu to na pogotowiu powiedziano nam że jest za ciepło i najlepiej jak jest 18st. Ale myślę że jak będzie stale 20st to też nie będzie źle a na pewno zdrowiej niż jak 22-23st.

 

 

 

Ja to samo zaobserwowałem. Zmiana szczelności nie zmienia znacząco wyniku więc nawet jak coś nie tak pójdzie i tego nie uda się osiągnąć to wynik i tak jest dobry. Jakbyś dał same pakiety zamiast tradycyjnych okien to pewnie byś zszedł do 10kWh/m2 a przy okazji zaoszczędził na oknach.

 

18C to jest już jednak chłodno. Ale fakt, dzieciaki mniej chorują jak jest 20/21C. A najlepsze miałem z najstarszym synem gdzie mieszkaliśmy w mieszkaniu w którym temp. nocą spadała do 15-16C w mroźne zimy w dzień 19. Dziecko przez prawie rok się tak hartowało i teraz...praktcznie w ogóle nie choruje. Pozostałe dzieciaki już są bardziej wygrzewane i różnicę widać. Może to przypadek ale jak rozmawiam z innymi albo przypominają mi się to jak to na wsi nocą spadała temperatura do podobnych wartości bo przecież wiało jak popadnie przez okna a zimy były po -30C to coś w tym jest. Człowiek mało co choruje/chorował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki będzie spadek i nie wiem jak to policzyć.

będę miał tylko płaską taryfę w domu pasywnym bo inna nie ma sensu. 6x104x0,6=375zł. O ile faktycznie uda się zrobić tak niskie zapotrzebowanie na ciepło. Nawet jak ceny podskoczą dwukrotnie to i tak nadal to będzie tanio i tanie już pozostanie.

 

Ty chcesz wybudować dom 100m2 o zapotrzebowaniu 6kWh/m2/rok w cenie 300tys.zł ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Chciałem w przyszłym roku ale raczej mi się nie uda. Bardziej realne wydaje się za dwa lata ale czas pokaże.

 

No to masz kupę czasu, żeby to sobie policzyć, od finansowej strony.

Bo bardzo lekko do tego podchodzisz.

Nie wiesz, ile bedzie kosztował Cię GGWC, ile dokładnie rekuperator i promienniki. Ile pompa do CWU i jaki to będzie koszt.

Chcesz improwizować ?

 

Masz jakąś rezerwę ? Płytę będziesz robił pierwszy raz w życiu i jesteś przekonany, źe NA PEWNO będzie tak równa, że można będzie mozna kłaść na nią płytki, panele ?

A jesli nie i 1-2tyś pójdzie na wyrównanie ?

I tak jest że wszystkim. Nie da się wszystkiego przeliczyć, ale Ty nawet nie próbujesz...

Ktoć Ci dał dobrą radę - zdobądż szczegółowy kosztorys budowy domu szkieletowego, gdzie uwzględniona jest każda paczka gwoździ, każdy metr folii, czy taśmy.

I przelicz pod swój projekt, żebyś się nie zdziwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz kupę czasu, żeby to sobie policzyć, od finansowej strony.

Bo bardzo lekko do tego podchodzisz.

Nie wiesz, ile bedzie kosztował Cię GGWC, ile dokładnie rekuperator i promienniki. Ile pompa do CWU i jaki to będzie koszt.

Chcesz improwizować ?

 

Masz jakąś rezerwę ? Płytę będziesz robił pierwszy raz w życiu i jesteś przekonany, źe NA PEWNO będzie tak równa, że można będzie mozna kłaść na nią płytki, panele ?

A jesli nie i 1-2tyś pójdzie na wyrównanie ?

I tak jest że wszystkim. Nie da się wszystkiego przeliczyć, ale Ty nawet nie próbujesz...

Ktoć Ci dał dobrą radę - zdobądż szczegółowy kosztorys budowy domu szkieletowego, gdzie uwzględniona jest każda paczka gwoździ, każdy metr folii, czy taśmy.

I przelicz pod swój projekt, żebyś się nie zdziwił...

 

Trochę czasu jest. Sporo zawyżam i temu piszę że w maks 300k chcę się zmieścić. Nie ma z czego zrobić się większa kwota bo wszystko będzie dość proste do ogarnięcia a części składowe nie są zbyt drogie. Przykładowo jak liczyłem koszt ściany zewnętrznej to w 160zł brutto za 1m2 się mieści a na to jeszcze szpachla itp i malowanie. Ale to jest już wykończeniówka. Obecnie bracia robią sobie wykończenie mieszkania w bliźniaku i wiem że można tanio kupić coś ładnego i dobrego. Nie kupowali płytek po 150zł/m2 czy paneli za 100zł/m2 i ja też nie zamierzam. Stan deweloperski chcę zmieścić w 150-200k i uważam że przy swoim projekcie jest to możliwe bez problemu. Ale większość z prac to trzeba samemu robić. Nawet już mam plan jak zrobić sobie samemu z pomocą jednej osoby konstrukcję ścian w szkielecie, reasumując to do prac mi wystarczy jedna osoba a zrobi się to też w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nawet już mam plan jak zrobić sobie samemu z pomocą jednej osoby konstrukcję ścian w szkielecie, reasumując to do prac mi wystarczy jedna osoba a zrobi się to też w miarę szybko.
Ta... Przekonasz się ile zabawy jest z duperelkami w szkielecie. Żyjesz Kamil w świecie fikcji a co gorsza niewiele do ciebie dociera. Postaw sobie na próbę drewnianą budkę 2x2 z daszkiem. Może to cię otrzeźwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szkieletor stan deweloperski kosztował 160 tys. budowała ekipa, ja tylko pilnowałem coby czegoś nie zabrakło i nie było radosnej twórczości,jakże często spotykanej wśród naszych budowlańców,;)wiem co mówię toż to już 30 lat na budowach przemysłowych co prawda,ale budowa to budowa. Wykończenie w środku i na zewnątrz (podjazdy,taras,ogród) ech szkoda gadać,ale kosztowało więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... Przekonasz się ile zabawy jest z duperelkami w szkielecie. Żyjesz Kamil w świecie fikcji a co gorsza niewiele do ciebie dociera. Postaw sobie na próbę drewnianą budkę 2x2 z daszkiem. Może to cię otrzeźwi.

 

Pisząc w miarę szybko mam na myśli że szybciej niż zabawa w murowanie itp. Przygotuję podwaliny z kątownikami, czyli na podwalinie zaznaczę w którym miejscu mają być słupki i potem w tym miejscu przykręcę kątowniki do których przykręcę potem słupki. Wtedy wystarczy zbić jakby ramę z jednym słupkiem na środku, postawić, zabezpieczyć a potem jak będą stały już wszystkie ramy to zacznie się przykręcanie pozostałych słupków.

Znasz się trochę na tej dziedzinie to mam do Ciebie pytanie. Czy mogę najpierw postawić szkielet ścian zewnętrzny, zabezpieczyć zastrzałami, obić poszyciem zewnętrznym a potem na to zamontować wiązary? Chodzi mi przede wszystkim o statykę budynku aby się nie poskładał gdy nie będzie w środku działówek. Lepiej byłoby mi działówki zrobić potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...