Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam chłodzenie (GWC).

 

 

 

Od czego ?

 

 

 

Do tego dolicz jeszcze ogrzewanie cwu. Policz całośćinwestycji i np. 15 lat kosztów eksploatacji. Później porównaj do Aquarea 3kW z wodną podłogówką i zasilającą cwu.

 

 

 

Co masz na myśli pisząc bardziej precyzyjny ?

 

Podaj koszty gwc, i instalacji na pompie aquaera. Ile ten gwc schlodzi? Co z odprowadzeniem wilgoci? Dom niech bedzie 100m2. W przyblizeniu te koszty rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj koszty gwc, i instalacji na pompie aquaera. Ile ten gwc schlodzi? Co z odprowadzeniem wilgoci? Dom niech bedzie 100m2. W przyblizeniu te koszty rzecz jasna.

 

GWC po prostu mam i nie potrzebuję chłodzenia. A kosztował mnie ok. 3 tys. W największe upały (sierpniowe) miałem nawiew na poziomie 15oC. Temperatura była poniżej punktu rosy, więc nadmiar wody kondensował w żwirowcu.

 

Aquarea ok. 11tys. netto, rury 1,6tys. netto, rozdzielacz 500zł netto, zasobnik ok. 2500zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC po prostu mam i nie potrzebuję chłodzenia. A kosztował mnie ok. 3 tys. W największe upały (sierpniowe) miałem nawiew na poziomie 15oC. Temperatura była poniżej punktu rosy, więc nadmiar wody kondensował w żwirowcu.

 

Aquarea ok. 11tys. netto, rury 1,6tys. netto, rozdzielacz 500zł netto, zasobnik ok. 2500zł netto.

 

Dzieki. Te ceny rozumiem same materialy. Czyli doliczyc musialbym 8% i robocizne? Tyle ze nie wiem ile biora za montaz. Liczyles wszystko podlogowke? Gwc masz na czym? Zwykle rury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do izolowania... Dom z cegły z lat 50-tych ma największe straty do gruntu i przez nieszczelności ( wentylacja grawitacyjna) potem jest dach . Ściana jest najmocniejszym elementem. Poza tym w ścianie jest szczelina wentylacyjna, więc przyklejanie styropianu na zewnątrz, jest bez sensu.

 

W latach 50 raczej masowo nie budowano jeszcze ścian warstwowych ze szczeliną. Głównie była to ściana szerokości 25 cm bo taki ma wymiar cegła, w domach piętrowych zdarzały się ściany 38 cm czyli 25 +1 + 12 cm i ewentualnie grubsze. Ściana ze szczeliną to raczej 70 80 lata.

Skoro ozc to kłamstwo to jeżeli zrobie sobie altanke z cegly grubosci 6 cm zrobi mi Pan instalacje zużywającą 30kwh na m2 ? Przecież grubość ściany nie ma znaczenia.

Altanka będzie bez zadnych otworów, wpakujemy do srodka tylko system grzewczy, jakieś czujniki i zamurujemy żeby było szczelnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę

a możesz mi w koncu odpowiedzieć dlaczego mój dom jest nieizolowany

i te 350 zł kosztów co rocznie to bardzo dużo?

 

Nie jestem fanem dyskusji z ludźmi mało inteligentnymi, a głupim w ogóle nie odpowiadam.

Jeżeli ma Pan konkretne pytanie do rozwiązań w temacie, to proszę bardzo, natomiast pytania dlaczego ma Pan dom nieizolowany, czy dlaczego ktoś Pana skrzywdził hydraulicznym ogrzewaniem, TO NIE DO MNIE. To nie ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 50 raczej masowo nie budowano jeszcze ścian warstwowych ze szczeliną. Głównie była to ściana szerokości 25 cm bo taki ma wymiar cegła, w domach piętrowych zdarzały się ściany 38 cm czyli 25 +1 + 12 cm i ewentualnie grubsze. Ściana ze szczeliną to raczej 70 80 lata.

Skoro ozc to kłamstwo to jeżeli zrobie sobie altanke z cegly grubosci 6 cm zrobi mi Pan instalacje zużywającą 30kwh na m2 ? Przecież grubość ściany nie ma znaczenia.

Altanka będzie bez zadnych otworów, wpakujemy do srodka tylko system grzewczy, jakieś czujniki i zamurujemy żeby było szczelnie.....

 

Nie pisałęm o altankach tylko o domach z lat 50 i starszych. W altance bardzo trudno o szczelność, która jest podstawą! OZC jest oszustwem, to wynika z fizyki budowli. To wynika z logiki i termodynamiki. Nawet prosty przykład... w tym samym domu, grzejniki przeniesiono spod okien na ściany działowe, zużycie spadło 2x. IMAG1345.jpgIMAG1342.jpg -Poza tym, jak można mówić o podstawach wiedzy, jak dopuszcza się instalacje zużywającą 50 czy nawet 70kWh/m2 rocznie, o więcej nie wspominam, bo to już nawet brakiem wiedzy nie można nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiu złapałem cię na kłamstwie przy domu jj

do dziś nie przeszło ci słowo przepraszam-kłamałem

ok mam dom nieizolowany i płacę 350 zł za rok grzania i jestem głupkiem

pasuje mi to

 

To co Pan robi w wątku, który zwalcza wszelkie rodzaje ogrzewania hydraulicznego?

Ps. Poza tym, że jak Sam Pan raczył stwierdzić "jestem głupkiem" jest Pan mało kulturalny. Pozdrawiam i życzę więcej powodów do cieszenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałęm o altankach tylko o domach z lat 50 i starszych. W altance bardzo trudno o szczelność, która jest podstawą! OZC jest oszustwem, to wynika z fizyki budowli. To wynika z logiki i termodynamiki. Nawet prosty przykład... w tym samym domu, grzejniki przeniesiono spod okien na ściany działowe, zużycie spadło 2x. [ATTACH=CONFIG]340209[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]340210[/ATTACH] -Poza tym, jak można mówić o podstawach wiedzy, jak dopuszcza się instalacje zużywającą 50 czy nawet 70kWh/m2 rocznie, o więcej nie wspominam, bo to już nawet brakiem wiedzy nie można nazwać.

 

Centralne hydrauliczne z ręki miszcza - kaloryfer na działówkę i już jest przez pół taniej. A mówił, że centralne to głupota... I jeszcze termostaty w górnej części ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy 30kWh/m2 na samo ogrzewanie to małe zużycie? Bez pompy ciepła wyjdzie Panu 540 zł miesięcznie na samo ogrzewanie!!

Dlatego warto izolować!!!

Co do izolowania... Dom z cegły z lat 50-tych ma największe straty do gruntu i przez nieszczelności ( wentylacja grawitacyjna) potem jest dach . Ściana jest najmocniejszym elementem. Poza tym w ścianie jest szczelina wentylacyjna, więc przyklejanie styropianu na zewnątrz, jest bez sensu. Skoro nie można dołożyć izolacji od gruntu, to zamiast przyklejać styropian do ścian, lepiej dać za 6000-7000 zł dobę kanałówkę i zasobnik z pompą ciepłą. Osiągnie Pan wtedy większy efekt mniejszym nakładem.

A grzejniki... jak wiszą pod oknem, to wiadomo, że ciepłownik czyli tuman je instalował. Nie zimno wchodzi a ciepło ucieka. Taki grzejnik 2 do 3 razy więcej pobiera, niż gdyby był na ścianie działowej.

 

Mieszkam u teściowej w domu kostce z lat 80-tych. Część pokoi którą zajmuje jest w dobudowanym kawałku nad dawnym chlewkiem więc jest tam praktycznie goły pustak o grubości ściany jakieś 40cm. Faktycznie ta część domu budowana w tamtych latach ma pustkę powietrzną i tam jest cieplej niż w mojej części która nie ma praktycznie izolacji. Więc temu pytam czy jak powieszę grzejniki na działówkach to zużycie mi spadnie do 30kWh/m2? Nie wierzę że dom z lat 50-tych był jakoś uszczelniony i że miał WM a nie pisał Pan przy tym przykładzie że trzeba to zrobić tylko aby grzejniki tam powiesić. A jak już wieszać to jak? Bo jakoś rur z centralnego nie mam jak poprowadzić do działówek aby nie przeszkadzały lub aby top nie było koszmarnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC jest marketingowym oszustwem nie mającym nic wspólnego z fizyką. Gdyby nie OZC, nikt nie kupiłby gazu, węgla...

 

Tomek zlituj się nad sobą. Oboje wiemy ,że najtańsze ogrzewanie domu ,,izolowanego" z odpowiednią masą akumulacyjną to grawitacyjne na maleńki piecyk węglowy,no może na drewno.

No bo widzisz Tomek .Chodzi to jak i prąd odłączą/wyłączą a i górnicy/leśnicy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zlituj się nad sobą. Oboje wiemy ,że najtańsze ogrzewanie domu ,,izolowanego" z odpowiednią masą akumulacyjną to grawitacyjne na maleńki piecyk węglowy,no może na drewno.

No bo widzisz Tomek .Chodzi to jak i prąd odłączą/wyłączą a i górnicy/leśnicy zadowoleni.

 

Maleńkim piecykiem nie ogrzejesz domu a wątek jest o domach komfortowych a wieczne gonienie do pieca nie jest komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńkim piecykiem nie ogrzejesz domu a wątek jest o domach komfortowych a wieczne gonienie do pieca nie jest komfortowe.

 

No wiesz . Napalenie w kominku co drugi-trzeci dzień wysiłkiem a tym bardziej gonieniem nie jest.

Z pewnością nie zdajesz sobie sprawy jakim gonieniem jest adopcja kilkoro dzieci dla zysków bytowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz . Napalenie w kominku co drugi-trzeci dzień wysiłkiem a tym bardziej gonieniem nie jest.

Z pewnością nie zdajesz sobie sprawy jakim gonieniem jest adopcja kilkoro dzieci dla zysków bytowych .

 

Nie chcę adoptować tylko przyjąć do domu dzieci jako rodzina zastępcza. Mimo że państwo płaci na każde takie dziecko to przy okazji masz więcej zysków bytowych a przy okazji też nie będzie Ci się nudzić za bardzo jak Twoje dzieci pójdą w swoje strony. Taki mamy chory system w naszym kraju że nie pomaga się normalnym rodzinom finansowo aby mogły łatwiej utrzymać swoje dzieci i im zapewnić lepszy byt tylko jak się okaże że rodzice nie dają rady to wolą odebrać im dzieci i umieścić w domu dziecka czy rodzinie zastępczej której na każde dziecko płaca chyba 1000 czy 1500zł miesięcznie. Taki mamy system. Obecna władza niby chce coś tam zmienić czyli aby państwo płaciło na dziecko 5stów ale to raczej wydaje mi się że chcą rzucić coś jak kiełbasę psom którzy jedząc nie myślą co się wokół dzieje. Widać z resztą jak zmieniają na stanowiskach innych ludzi na swoich aby móc wszystkim manipulować. Głupi ludzie uwierzyli że pisiory chcą zrobić dla nich coś dobrego to jak będziemy mieć jak w Rosji czy Korei to będzie już za późno. No chyba że Pan Tomasz grawitacją ich wszystkich pogoni:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...