Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zużyłem w zeszłym roku na wszystko 3400kWh (gotowanie oświetlenie cwu grzanie chłodzenie ) - jak będą prąd wyłączać, mam przygotowane na taką ilość PV z akumulatorami europower. Nie zakładam tego, z powodu, że wolałbym nie korzystać ze światła a grawitacji (cały czas próbujemy i nie tracimy nadziei) [ATTACH=CONFIG]340245[/ATTACH]

 

Tomasz odpuść tą grawitację . Przynajmniej publicznie. A w zaciszu domowym kombinuj.Jak się niemożliwe uda,opublikuj. Będziesz wielki.

Policzmy koszty . Klimatyzator,kabelki,PV, mówiłeś kiedyś o wiatraku . Ile to? 30-40-50 tysi?

Kontra może z 10 + niepodważalne doznania z żywego ognia.

 

ps. Próbujcie. Trzymam kciuki.Za Grzesia też bo próbuje. Oboje próbujecie co jest chwalebne niewątpliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza do maleńkiego kominka, 1.5kW

 

Tomaszu. Tobie mylą się byty. Maleńki kominek wg. Twojej wizji pojmowania świata to 1,5kWh przy mrozach ,bo żyjesz w styropianowym świecie izolowanym od środka. Tymczasem domy o odpowiedniej masie,zwłaszcza pod stopami mogą posiadać kominki kilkakrotnie większej mocy ,bo masa to przejmie. Inercja 0,5oC/dobę jest do przyjęcia. Wymysł 0,1oC to absurd dla potrzeb marketingowych technologicznych możliwości. Pytanie po co komu dokładność temp. wewnętrznej z taką dokładnością,skoro ciało ludzkie reaguje w przedziale 0,5-1oC. A straty spowodowane tą niedokładnością w ciągu roku możesz zniwelować jedną wizytą w barze . No może nie mlecznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu. Tobie mylą się byty. Maleńki kominek wg. Twojej wizji pojmowania świata to 1,5kWh przy mrozach ,bo żyjesz w styropianowym świecie izolowanym od środka. Tymczasem domy o odpowiedniej masie,zwłaszcza pod stopami mogą posiadać kominki kilkakrotnie większej mocy ,bo masa to przejmie. Inercja 0,5oC/dobę jest do przyjęcia. Wymysł 0,1oC to absurd dla potrzeb marketingowych technologicznych możliwości. Pytanie po co komu dokładność temp. wewnętrznej z taką dokładnością,skoro ciało ludzkie reaguje w przedziale 0,5-1oC. A straty spowodowane tą niedokładnością w ciągu roku możesz zniwelować jedną wizytą w barze . No może nie mlecznym .
Zwróć uwagę, że misia puchatego już tu nie ma. Załatwili go przeciwnicy generatorów grawitacyjnych. Gorsza mafia od ciepłowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro był tak wulgarny wobec Perma i innych to cofam frendzla wobec moderatora.

 

Moderatorze wybacz. Krew nie woda.

 

Od Moderatora:

Tak, krew nie woda. Dlatego już dostałeś ostrzeżenie zanim dotarłem do tego wpisu. Nie mam zwyczaju edytować własnych postów - co powiedziałem to podtrzymuję, a jak jestem w błędzie to zwyczajnie się przyznaję. Dlatego rozumiem, że masz obiekcję przed poprawieniem tego co napisałeś, ale wulgarność użytych słów nie współgra z tematyką forum

 

ps. Wybacz,że podniosłem Ci ciśnienie.

Edytowane przez nydar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem, że Tylko, że zużycie spadnie dwukrotnie w stosunku do tego, gdy grzejniki są pod oknami.

30 kWh/m2 to maksymalne straty starych domów przez przegrody. Są jeszcze straty instalacji i wentylacji. Prawidłowo wykonana instalacja, marginalizuje te straty. Czyli ogrzewanie nie może być pośrednie ( centralne ) i dom musi być szczelny ( bez dziur w dachu i ścianach ) z wentylacją z odzyskiem ciepłą.

Czyli... Jeżeli ten dom z lat 80-tych ogrzewać Pan będzie grzejnikami elektrycznymi na ścianach działowych ( najlepiej promienniki ) w łazienkach da Pan grzejniki z nawiewem w dół, uszczelni Pan okna i założy wentylację z rekuperatorem, to przekona się Pan, że zużycie nie przekroczy 30kWh/m2 (540 zł miesięcznie za samo ogrzewanie bez cwu i reszty) , Z czego łatwo wysnuje Pan wniosek, że wszystko powyżej 30kWh/m2 to straty instalacyjne. (wentylacja jest instalacją)

 

Na przykład tak tekst

540 zł miesięcznie to koszt ogrzewania (samego) domów 150m2 z cegły . Starych domów! Z poprawnie wykonaną instalacją bez PC i OZE

Pisał Pan też że w takim domu musi być WM z reku czyli trzeba dom uszczelnić a jak to pan niby chcesz uszczelnić bez wymiany choćby starych okien na nowe, trzyszybowe które mają potrójne uszczelnienie a stare tego nie mają. Domy murowane w tamtych czasach nie miały dokładnych pustaków czy cegieł które by można było na cienkiej spoinie montować tylko na zwykłej zaprawie która nie jest szczelna. Niby ściana otynkowana ale czy na tyle by można było z czystym sumieniem stwierdzić że sama ściana jest szczelna? Ale nawet jak tak by było to jeszcze dochodzą okna które aby były szczelne to muszą mieć ciepły montaż na taśmach czyli otwór okienny musi być równy. A niech mi Pan pokaże chociaż jeden dom z tamtych lat do którego przyłoży Pan poziomicę i pokaże idealne oko. A nie pisał Pan że trzeba okna wymieniać a jak bez tego Pan je uszczelni? Więc tak na dobrą sprawę co mam zrobić z w domu z lat 80-tych aby zużycie spadło? Bo coś mi się wydaje że tańsza wersja tu nie przejdzie. I jeszcze pytanie jak reku wsadzić do domu który ma w pokoju 2,6m wysokości? Obniżyć sufit o kolejne 20cm aby kanały schować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. Próbujcie. Trzymam kciuki.Za Grzesia też bo próbuje. Oboje próbujecie co jest chwalebne niewątpliwie

 

nie wiem tylko czy te kciuki szczere czy też szydercze. W zasadzie jednak nie wiem co mam próbować (co masz na myśli akurat tutaj) bo próbuje i próbowałem wiele rzeczy. Każdy może mieć swoje przekonania ale tak jak pisałem, nie myli się/nie odkrywa tylko ten co nic nie robi. Barth3z pytał mnie tutaj o koszty instalacji więc ogrzewanie na dom 100m2 można już mieć od 7 tys zł. (kanałówka, grzejniki na 23% a z usługą do ustalenia) oczywiście im lepszy sprzęt tym drożej ale nawet te najtańsze konfiguracje spisują się zadowalająco. Co do cwu to pompy lub termy. Pompy już dobre można mieć nawet poniżej 3 tys zł, ale to wszystko zależy od zużycia. Czyli generalnie w 10 tys zł można się zmieścić. To jest opcja, jak ktoś chce to nikt nie zabroni mu wybrać węgiel, gaz czy pompę ciepła innego typu. Każdy ma też swoje podejście do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot tak zwyczajnie

tak po ludzku

Brzęczkowski jest prostym człowiekiem. Te jego "szanowny panie" to przykrywka na którą większość daje się nabierać. Z forum "Budujemy Dom" z tego co wiem usunęli go za groźby. Nie wiem czy komuś z was wpadłoby do głowy grozić komuś, kto się z tobą nie zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banned wobec TB to w zasadzie bluźnierstwo wobec demokracji .na forum . Ale skoro jakiś k. tak uznał,to cóż.Nowa władz ,nowe porządki .A może zbieg okoliczności.

 

Tak. Jakiś k. tak uznał. Zapoznajcie się Panowie z regulaminem pkt 5.2.5:

b) Nie jest dozwolone zamieszczanie wypowiedzi w blogach i na forum lub

Materiałów, które:

• naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy

moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub

przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie

poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne),

Nie ma przyzwolenia, na używanie wulgarnego słownictwa wobec innych użytkowników i takie osoby będą dostawały porządkowego, krótkookresowego bana by miały czas na ochłonięcie. Także - jeszcze dziś pewnie wróci.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...