Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Widzę, ze zostało już mi samotne zmaganie się z tym osiłkiem na f.b. Ale dla ciągłości kabaretu jaki tu tworzył, będę podsyłał jego cudowne myśli.

I tak ostatnio:

Szanowny Panie na politechniki się lepiej nie powoływać, bo to beton zacofania.

Mocny jest.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie masz lepszych zajęć niż walka z TB na f.b.?

A podoba się Tobie jak świadomie wprowadza poprzez swoje nieuctwo w błąd?

i próbka tego:

"Takie cuda, jak jeden, dwa panele PV do zasilania pompy ciepła, to tylko u Pana TB znaleźc można."

Akurat to nie mój cytat.

Skoro przywołujesz mnie do tablicy to odpowiesz na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podoba się Tobie jak świadomie wprowadza poprzez swoje nieuctwo w błąd?

i próbka tego:

"Takie cuda, jak jeden, dwa panele PV do zasilania pompy ciepła, to tylko u Pana TB znaleźc można."

Akurat to nie mój cytat.

Skoro przywołujesz mnie do tablicy to odpowiesz na moje pytanie?

 

Nie uczono Cię że niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie? W odpowiedzi powiem że nie podoba mi się to jak TB kłamie ale on ma taką naturę. Walka z tym jest jak walka z wiatrakami lub jak próba nauczenia psa aby miauczał. Wiadomo że nic z tego nie będzie a i tak dzielnie próbujesz więc chyba faktycznie nie masz lepszych zajęć. Dla mnie to jest swego rodzaju choroba aby śledzić wpisy kogoś tylko po to by na nie ripostować aż do bólu. A jak ktoś jest na tyle głupi aby robić sobie instalacje wg TB to już jego problem a Ty nie musisz być zbawcą ludzkości w tej dziedzinie no chyba że Ci się nudzi i z nudów to robisz. Ale trochę to dziwne jak na kogoś kto handluje kolektorami że wolny czas woli tracić na sprzeczanie się z TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletna pompa z robocizną poniżej 19 tyś

reku jakiś tam jangaz

a dom

to isomury na fundamentach

23 cm na posadzce

25cm na scianach grafitu

na stropie 45 cm

poddasze nieużytkowe 15 cm

okna porządne

 

Patrząc na zużycie ze stopki to pompa staje się średnio opłacalna. Biorąc pod uwagę że przy pompie zyskujesz góra 3x tyle co zużyłeś czyli circa 2000kWh. Przy II taryfie daje ok. 800zł/rok. 19000 /800 wychodzi ok. 24 lata. Przy kredycie - dłużej. Niezawodność pompy - 24 lata - wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zużycie ze stopki to pompa staje się średnio opłacalna. Biorąc pod uwagę że przy pompie zyskujesz góra 3x tyle co zużyłeś czyli circa 2000kWh. Przy II taryfie daje ok. 800zł/rok. 19000 /800 wychodzi ok. 24 lata. Przy kredycie - dłużej. Niezawodność pompy - 24 lata - wątpliwe.

 

fajna racjonalna analiza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy te kciuki szczere czy też szydercze. W zasadzie jednak nie wiem co mam próbować (co masz na myśli akurat tutaj) bo próbuje i próbowałem wiele rzeczy. Każdy może mieć swoje przekonania ale tak jak pisałem, nie myli się/nie odkrywa tylko ten co nic nie robi. Barth3z pytał mnie tutaj o koszty instalacji więc ogrzewanie na dom 100m2 można już mieć od 7 tys zł. (kanałówka, grzejniki na 23% a z usługą do ustalenia) oczywiście im lepszy sprzęt tym drożej ale nawet te najtańsze konfiguracje spisują się zadowalająco. Co do cwu to pompy lub termy. Pompy już dobre można mieć nawet poniżej 3 tys zł, ale to wszystko zależy od zużycia. Czyli generalnie w 10 tys zł można się zmieścić. To jest opcja, jak ktoś chce to nikt nie zabroni mu wybrać węgiel, gaz czy pompę ciepła innego typu. Każdy ma też swoje podejście do tematu.

 

Antygrawitacja TB jest zbyt mglista. Twoje kombinowanie jest bliższe ziemi. Kciuki trzymam szczerze.

Zastanawia mnie tylko sens , kanałówka,grzejniki,kable, PC do CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Może być bezsens przewymiarowanego systemu reagującego na wahania temperatury rzędu 0.1 st?

 

Mówisz o szczegółach podejrzanej ideologii. 0,1oC jest absurdem . Ale zamiast stałego grzania łazienki,zwłaszcza ,że tam jest wyciąg do WM, okresowy nawiew dla komfortu, jest rozwiązaniem jak najbardziej słusznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antygrawitacja TB jest zbyt mglista. Twoje kombinowanie jest bliższe ziemi. Kciuki trzymam szczerze.

Zastanawia mnie tylko sens , kanałówka,grzejniki,kable, PC do CWU.

 

Dziękuję zatem. Jaki sens... Koszty. Bo instalację można mieć na dom 100-120m2 za 20 tys zł. Mowa tutaj o cwu, grzejniki, pompa ciepła do grzania i chłodzenia, rekuperacja. Gdyby ktoś chciał najwyższą półkę/ładniejszy design to więcej ale jak obserwuję na razie nie ma ogromnych różnic pomiędzy kanałówkami tymi tańszymi a droższymi. Jak wiemy jedni kupują fiata a inni lexusa. Podobnie z domami. Warto jednak dom dobrze zaizolować, wrzucić tani system w instalacji i w utrzymaniu i po sprawie. Opcji jest kilka. Powtarzam nie każdy musi lubić akurat taką. A technologia idzie do przodu. Kieruję się w koncepcję jak największej autonomiczności. W tym roku będę chciał przetestować klimy w tandemie z PV prosto od producenta. Zobaczymy jak to będzie działać. Liczę też że jak skończą się chore dotacje to i ceny PV spadną. Na razie dla mnie kalkulacja jest in plus w porównaniu np. do gazu gdzie ogrzewam za 2 razy mniej niż zwykle.

 

Raz jeszcze sens. W innych krajach robią te instalacje i sens widzą więc u nas też nie powinno być inaczej. My tutaj w Polsce mamy swoje przyzwyczajenia i czasem nie łatwo od nich odchodzić :). Raz jeszcze powtarzam, że kto nic nie robi nie jest w stanie o niczym się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o szczegółach podejrzanej ideologii. 0,1oC jest absurdem . Ale zamiast stałego grzania łazienki,zwłaszcza ,że tam jest wyciąg do WM, okresowy nawiew dla komfortu, jest rozwiązaniem jak najbardziej słusznym.
Wiesz dobrze o co z Brzęczkowskim chodzi. Po pierwsze, przedstawia znane już wcześniej rozwiązania jako swoje własne pomysły, po drugie, wymyśla nieistniejące prawa fizyki, byle tylko pasowały do jego teorii, po trzecie proponuje systemy, które, wg niego do tych bzdurnych praw pasują. Szybko reagujący system wykorzystujący przewymiarowane urządzenia to jego pomysł, przyznasz, że idiotyczny. To, że od czasu do czasu napisze coś z sensem niewiele zmienia. W wentylacji kiedy pisze jakie można kupić elementy do WM też pisze z sensem ale jak zaczyna teoretyzować to łeb spada takie bzdury pisze. Potępia w czambuł to na czym się nie zna. Tobie trzeba to tłumaczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zatem. Jaki sens... Koszty. Bo instalację można mieć na dom 100-120m2 za 20 tys zł. Mowa tutaj o cwu, grzejniki, pompa ciepła do grzania i chłodzenia, rekuperacja. Gdyby ktoś chciał najwyższą półkę/ładniejszy design to więcej ale jak obserwuję na razie nie ma ogromnych różnic pomiędzy kanałówkami tymi tańszymi a droższymi. Jak wiemy jedni kupują fiata a inni lexusa. Podobnie z domami. Warto jednak dom dobrze zaizolować, wrzucić tani system w instalacji i w utrzymaniu i po sprawie. Opcji jest kilka. Powtarzam nie każdy musi lubić akurat taką. A technologia idzie do przodu. Kieruję się w koncepcję jak największej autonomiczności. W tym roku będę chciał przetestować klimy w tandemie z PV prosto od producenta. Zobaczymy jak to będzie działać. Liczę też że jak skończą się chore dotacje to i ceny PV spadną. Na razie dla mnie kalkulacja jest in plus w porównaniu np. do gazu gdzie ogrzewam za 2 razy mniej niż zwykle.

 

Raz jeszcze sens. W innych krajach robią te instalacje i sens widzą więc u nas też nie powinno być inaczej. My tutaj w Polsce mamy swoje przyzwyczajenia i czasem nie łatwo od nich odchodzić :). Raz jeszcze powtarzam, że kto nic nie robi nie jest w stanie o niczym się przekonać.

 

Z całym szacunkiem,ale instalacja dla domu 100m2 za 20kPLNto zgroza .Zgrozą jest też dla takiego domu ,bo przy tym metrażu parterowy, myślenie o klimatyzacji.W lipcu średnia temp.dobowa jest poniżej 20oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze o co z Brzęczkowskim chodzi. Po pierwsze, przedstawia znane już wcześniej rozwiązania jako swoje własne pomysły, po drugie, wymyśla nieistniejące prawa fizyki, byle tylko pasowały do jego teorii, po trzecie proponuje systemy, które, wg niego do tych bzdurnych praw pasują. Szybko reagujący system wykorzystujący przewymiarowane urządzenia to jego pomysł, przyznasz, że idiotyczny. To, że od czasu do czasu napisze coś z sensem niewiele zmienia. W wentylacji kiedy pisze jakie można kupić elementy do WM też pisze z sensem ale jak zaczyna teoretyzować to łeb spada takie bzdury pisze. Potępia w czambuł to na czym się nie zna. Tobie trzeba to tłumaczyć?

 

Perm odpuść. To,że przypisuje sobie rozwiązania wcześniej wymyślone należy olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem,ale instalacja dla domu 100m2 za 20kPLNto zgroza .Zgrozą jest też dla takiego domu ,bo przy tym metrażu parterowy, myślenie o klimatyzacji.W lipcu średnia temp.dobowa jest poniżej 20oC

 

Co tutaj jest zgrozą? Średnia dobowa... No właśnie dobowa. W tym roku zas ogrom ludzi montowało klime. Co do 20k to można i taniej... Z reszta i pewnie jakby było za 10k to i tak by to nie każdemu pasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm odpuść. To,że przypisuje sobie rozwiązania wcześniej wymyślone należy olać.
? Czyżbyś nagle stwierdził, że jest inspirujący? :) Generalnie facet mi nie przeszkadza, jak już pisałem. Zabawa w przepychanki, z tym, że ja żartuję a on się wkurza najwyraźniej. Jedyne co jest naganne, to, że te swoje bzdury wciska ludziom nieświadomym. "Chcę ocieplić dom styropianem z zewnątrz" pisze ktoś. "Nie ma sensu, nic to nie da trzeba od środka" pisze Brzęczkowski. Pisze to ludziom, którzy w takim domu mieszkają a ostatnią rzeczą o jakiej myślą jest remont wnętrz. Potem następuje konsternacja i zaczyna się jazda, bo ktoś się odezwie, że Brzęczkowski bzdury pisze, ten zamieszcza swoje idiotyczne rysuneczki i pisze sążniste posty o ucieczce ciepła do gruntu i tak z pomocy nici. Pytający głupieje i nie wie co ma dalej robić. Na FB to norma, tu mu na szczęście nie pozwalają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...