Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Zakładaj, sam nie daję rady.
Mnie tam w końcu zablokowali, nie wiem za co, choć trwało to z pięć miesięcy. :) Pisałem jako zablokowany, bo admin nie bardzo wiedział co się dzieje. :) Mógłbym pisać dalej ale nie będę łamał prawa. I tak tamto forum odwiedzają głównie budowlańcy i sprzedawcy. Komicznie to wygląda, bo każdy reklamuje to co sprzedaje. Jak ktoś zapyta o piec to odzywa się pięciu po kolei sprzedawców pieców. Każdy zachwala swój. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Napisał był Kamil ,,A jak ktoś jest na tyle głupi aby robić sobie instalacje wg TB to już jego problem"

Podaj Kamil jeden powód dla którego twierdzisz,że instalacje wg. TB są dla głupców.

 

Zgadzam się z TB że w domu dobrze ocieplonym jak pasywny które może mieć niskie zużycie nie warto iść w CO a jedynie czysty prąd ma sens. Ale jak on pisze że w domu z lat 50-tych wystarczy przenieś grzejnik spod okien i dać na działówki i że to pomoże zmniejszyć zużycie (chyba nawet o połowie pisał ale nie pamiętam dobrze) to to już jest bzdura. Bzdurą jest też pisanie że jak do tego dołoży się WM to zużycie spadnie do 30kWh/m2. Więc jak ktoś posłucha takie brednie i zrobi sobie w takim domu zabiegi o jakich pisze TB to musi być tylko głupi aby wierzyć że zużycie mu tak nisko spadnie. Ciekawe tylko jak wsadzić WM do jakiegoś domu w którym przykładowo pomieszczenia mają 260cm wysokości? Sufit obniżać o 20cm? Niby można ale wtedy trochę nisko będzie i zrobi się klaustrofobicznie. A nawet jak się wsadzi to jak uszczelnić dobrze taki stary dom bez choćby wymiany stolarki (bo nie pisał że to jest konieczne więc teoretycznie wg TB stare drewniane okna też mogą być). A co najlepsze to pisze o zmianie umiejscowienia grzejników spod okien na działówki, pokazuje zdjęcia a to dom z zwykłym CO i to jeszcze pewnie z piecem na węgiel (ale to mój domysł) i to jest jakaś paranoja. To truje nam du...e że centralne nie ma sensu a sam wrzuca zdjęcia z centralnym no chyba że zaraz zacznie nam pisać ze już centralne ma sens ale tylko wtedy gdy grzejnik na działówkach się powiesi:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z TB że w domu dobrze ocieplonym jak pasywny które może mieć niskie zużycie nie warto iść w CO a jedynie czysty prąd ma sens. Ale jak on pisze że w domu z lat 50-tych wystarczy przenieś grzejnik spod okien i dać na działówki i że to pomoże zmniejszyć zużycie (chyba nawet o połowie pisał ale nie pamiętam dobrze) to to już jest bzdura. Bzdurą jest też pisanie że jak do tego dołoży się WM to zużycie spadnie do 30kWh/m2. Więc jak ktoś posłucha takie brednie i zrobi sobie w takim domu zabiegi o jakich pisze TB to musi być tylko głupi aby wierzyć że zużycie mu tak nisko spadnie. Ciekawe tylko jak wsadzić WM do jakiegoś domu w którym przykładowo pomieszczenia mają 260cm wysokości? Sufit obniżać o 20cm? Niby można ale wtedy trochę nisko będzie i zrobi się klaustrofobicznie. A nawet jak się wsadzi to jak uszczelnić dobrze taki stary dom bez choćby wymiany stolarki (bo nie pisał że to jest konieczne więc teoretycznie wg TB stare drewniane okna też mogą być). A co najlepsze to pisze o zmianie umiejscowienia grzejników spod okien na działówki, pokazuje zdjęcia a to dom z zwykłym CO i to jeszcze pewnie z piecem na węgiel (ale to mój domysł) i to jest jakaś paranoja. To truje nam du...e że centralne nie ma sensu a sam wrzuca zdjęcia z centralnym no chyba że zaraz zacznie nam pisać ze już centralne ma sens ale tylko wtedy gdy grzejnik na działówkach się powiesi:bash:

 

Może się wypowiem bo akurat termomodernizacje robię. I teraz tak... nie spotkałem jeszcze się z redukcją do wartości które podaje Pan Tomasz...ale on pisze, że robi to od 25 lat więc ma zatem powinien mieć ogromne doświadczenie. Co ja wiem... wiem, że nawet stary dom można zrobić na tyle aby był rzeczywiście dużo bardziej oszczędny niż do tej pory. Wiadomo, każdy przypadek jest inny ale przy kompleksowym podejściu można wbrew pozorom dużo zrobić. Tzn: 1. wymieniamy stolarkę, izolujemy jak się i ile się da, zakładamy wm z reku i robimy test szczelności, potem system jak najtańszy ale jak najbardziej efektywny.

 

I czy się nie da.... da się, ale wiadomo, że w domach gdzie robimy rswego rodzaju remont nieco może być kucia i bałaganu ale coś za coś. Sufity obniżyć można ale nie trzeba. Co do zużycia energii przez grzejniki pod oknem i na działówkach...to różnice są. Robiłem test przez tydzień zimą i wychodziło mi średnio 2 razy większe zużycie przy grzaniu 1 pokoju. Wiadomo, warunki może nie były takie same lecz zbliżone i jednak różnica była. To samo jak odłączałem podłogówki na 8cm styropianu to zużycie gazu spadało a grzejniki nadrabiały temp. w pomieszczeniach. Ale poniżej 30 kwh/m2/rok czy już nawet 20 kwh/m2/rok....nie wiem ja 25 lat się tym nie bawię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niby? W końcu jest spokój.

 

NO jak spokój jak się ludzie wybierają na FB popisać :) to chyba tęsknią. ale szczerze rzecz biorąc to jak jest jakiś temat jaki by nie był to się pisze... a tak to nuda by była. PS. dzisiaj rozmawiałem z jednym z gości, który również próbował budować generator grawitacyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO jak spokój jak się ludzie wybierają na FB popisać :) to chyba tęsknią. ale szczerze rzecz biorąc to jak jest jakiś temat jaki by nie był to się pisze... a tak to nuda by była. PS. dzisiaj rozmawiałem z jednym z gości, który również próbował budować generator grawitacyjny...
Niektórym brakuje kłótni. :) Mało jest takich, którzy podkładaliby się do bicia tak jak Brzęczkowski. Łatwa ofiara. A ten od generatora to jak wyglądał? Może tak:

JanTaratajcio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wypowiem bo akurat termomodernizacje robię. I teraz tak... nie spotkałem jeszcze się z redukcją do wartości które podaje Pan Tomasz...ale on pisze, że robi to od 25 lat więc ma zatem powinien mieć ogromne doświadczenie. Co ja wiem... wiem, że nawet stary dom można zrobić na tyle aby był rzeczywiście dużo bardziej oszczędny niż do tej pory. Wiadomo, każdy przypadek jest inny ale przy kompleksowym podejściu można wbrew pozorom dużo zrobić. Tzn: 1. wymieniamy stolarkę, izolujemy jak się i ile się da, zakładamy wm z reku i robimy test szczelności, potem system jak najtańszy ale jak najbardziej efektywny.

 

I czy się nie da.... da się, ale wiadomo, że w domach gdzie robimy rswego rodzaju remont nieco może być kucia i bałaganu ale coś za coś. Sufity obniżyć można ale nie trzeba. Co do zużycia energii przez grzejniki pod oknem i na działówkach...to różnice są. Robiłem test przez tydzień zimą i wychodziło mi średnio 2 razy większe zużycie przy grzaniu 1 pokoju. Wiadomo, warunki może nie były takie same lecz zbliżone i jednak różnica była. To samo jak odłączałem podłogówki na 8cm styropianu to zużycie gazu spadało a grzejniki nadrabiały temp. w pomieszczeniach. Ale poniżej 30 kwh/m2/rok czy już nawet 20 kwh/m2/rok....nie wiem ja 25 lat się tym nie bawię...

 

Grzesiu, ale ja rozumiem ze jak zrobi sie pozadna termomodernizacje to mozna zejsc bardzo z zuzyciem dosc znacznie ale TB tego nie poleca, dla niego wazniejsze aby grzejnik powiesic na dzialowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż jakąś ilość m2 grzejników na ścianach zewnętrznych jakiegoś przeciętnego domu i ilość m2 ścian zewnętrznych bez okien . W starych nieocieplonych domach lub licho ocieplonych to znaczący czynnik dla strat przez ściany zewnętrzne. Zwłaszcza,że zimą taki grzejnik oddalony od ściany o max. 2-3cm ,z temp. 70oC,często był umieszczany w niszach ( wnękach,cieńsza ściana).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym brakuje kłótni. :) Mało jest takich, którzy podkładaliby się do bicia tak jak Brzęczkowski. Łatwa ofiara. A ten od generatora to jak wyglądał? Może tak:

JanTaratajcio?

 

Brzęczu chyba z tym Haratajko wszczyknęli sobie marichłanę i się nawzajem słuchali. Z mózgów wyszła jajecznica... ale żeby za to bana? Przecież znać że to świry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym brakuje kłótni. :) Mało jest takich, którzy podkładaliby się do bicia tak jak Brzęczkowski. Łatwa ofiara. A ten od generatora to jak wyglądał? Może tak:

JanTaratajcio?

 

Nie, z innym :) nawet nie wiedziałem że się tym zajmował a gościa znam. tak przy okazji wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Sam grzejnik na działòwce to cudów nie zdziala.

 

TB pisał wyraźnie że zajmuje się od 25lat domami tylko izolowanymi. Zwróć uwagę na to że wg TB dom izolowany musi mieć min.30cm styro od gruntu i kable w posadzce a każdy inny przypadek to dom nieizolowany czyli szkodnik. Nawet od szkodników wyzwał wszystkich którzy stosują CO a sam serfuje nam tu zdjęcia z grzejnikiem który jest zasilany przez CO. Nie czujesz paranoi? A nawet jakbyś powiesił ten grzejnik na działówce to przy piecu na węgiel który jest w 99% domach starszych nie odczujesz różnicy w rzucanym węglu do pieca tyle że w domach bez WM taki układ będzie bezsensowny bo aby to działało to musi być WG i grzejnik pod oknem bo dzięki nieszczelnościom od okien przez które ma wchodzić powietrze do domu jest cyrkulacja dzięki której ciepło jest rozprowadzane po całym pokoju. Może nie jest to równomiernie i jakoś dobrze ale jest. A czemu przy WM grzejnik pod oknem jest bezsensowny? Bo nie ma takiej właśnie cyrkulacji bo okna są szczelniejsze. Temu TB pisał że w domu izolowanym jakby grzejnik był pod oknem to by grzał szybę. Ale jaki dom z lat 50-tych zrobisz dobrze szczelnie bez termomodernizacji i wymiany stolarki aby móc w nim dać WM? A jak Ty montujesz w takim domu kanały gdzie wysokość pomieszczeń jest 260cm? Gdzie te kanały chowasz aby nie przeszkadzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB pisał wyraźnie że zajmuje się od 25lat domami tylko izolowanymi. Zwróć uwagę na to że wg TB dom izolowany musi mieć min.30cm styro od gruntu i kable w posadzce a każdy inny przypadek to dom nieizolowany czyli szkodnik. Nawet od szkodników wyzwał wszystkich którzy stosują CO a sam serfuje nam tu zdjęcia z grzejnikiem który jest zasilany przez CO. Nie czujesz paranoi? A nawet jakbyś powiesił ten grzejnik na działówce to przy piecu na węgiel który jest w 99% domach starszych nie odczujesz różnicy w rzucanym węglu do pieca tyle że w domach bez WM taki układ będzie bezsensowny bo aby to działało to musi być WG i grzejnik pod oknem bo dzięki nieszczelnościom od okien przez które ma wchodzić powietrze do domu jest cyrkulacja dzięki której ciepło jest rozprowadzane po całym pokoju. Może nie jest to równomiernie i jakoś dobrze ale jest. A czemu przy WM grzejnik pod oknem jest bezsensowny? Bo nie ma takiej właśnie cyrkulacji bo okna są szczelniejsze. Temu TB pisał że w domu izolowanym jakby grzejnik był pod oknem to by grzał szybę. Ale jaki dom z lat 50-tych zrobisz dobrze szczelnie bez termomodernizacji i wymiany stolarki aby móc w nim dać WM? A jak Ty montujesz w takim domu kanały gdzie wysokość pomieszczeń jest 260cm? Gdzie te kanały chowasz aby nie przeszkadzały?

 

:D Nieszczelne okna nie są powodem cyrkulacji ciepła w pomieszczeniu . Cyrkulację powoduje różnica temp. między grzejnikiem a przegrodami zewnętrznymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak dobrze rozumiem, to trzeba według Ciebie przejść nad tym do prządku dziennego.

 

Myślę że kłótnia z TB nic nie zmieni a jak na jego głupoty nikt nie będzie reagował to jak nie będzie miał z kim polemizować to może odpuści.

 

Zwróć uwagę, ze im więcej się pisze o jego głupotach, sposobie przedstawiania swoich racji, obrażaniu w tym imiennie, tym więcej osób będzie patrzyło na niego jak na jakiegoś dziwoląga.

 

Już i tak na niego tak patrzą. Nikt raczej na forum nie wchodzi po to by przeczytać tylko jeden post i to jeszcze mądrości TB aby się do tego stosować. Jak ktoś tak robi to musi być głupi a na to wypociny każdego kto piszę prawdę o TB nic nie pomogą. Popatrz choćby na obecna sytuację polityczną. Wiadomo że kaczor to idiota ale i tak znalazł się ktoś kto mu uwierzył i jeszcze go bronią i poklepują po ramieniu. Takim ludziom tez nie przemówisz do rozumu choćbyś na głowie stanął. Są przypadki że ktoś musi się na czymś przejechać aby zrozumieć i nie ma sensu najmniejszego uzdrawianie kogoś na siłę. (sorry za wtrącenie wątku politycznego ale to dobrze obrazuje o co mi chodzi)

 

Nie ja jeden ripostuje, nie ja pierwszy nie ostatni. Swego czasu Brzęczu założył wątek gdzie nie źle obrzucał mnie błotem, jego szczęście, że nie skończyło się to w sądzie. Wcześniej moderator na pisemne ustosunkowanie się do tematu wykasował cały wątek.

 

JEST NAPISANE: JAK KTOŚ CIĘ UDERZY W LEWY POLICZEK NASTAW MU PRAWY no ale widać naszą polską wiarę jak wygląda w prawdziwym życiu

 

A już jak ktoś da się wkręcić na te głupoty to pewnie Ty się będziesz cieszył jako pierwszy, mając możliwość ostrzeżenia.

 

Z czego się tu cieszyć? Można najwyżej współczuć jak potem miszcz by pisał że przykładowo źle się grzejnik powiesiło i temu więcej się zużywa.

 

Jestem jak najdalej od zbawiania kogokolwiek. Co do nudów i pisania na tym forum to zauważ , ze masz już niezłą ilość napisanych postów przy stosunkowo małym tu stażu, gdzie ja przy Tobie jestem mały pikuś. A więc nie wiem kto się tu nudzi. A tak na marginesie masz już jakąś koncepcję swojej budowy? Bo z twoich postów mało co wynika. Napisałeś ponad 4tyś postów celem poznania tematu czy zaistnienia?

 

Mam dużo postów ale duża większosć to są posty z moich wątków w których opisywałem różne swoje koncepcje itp stąd taka ich ilość. Jak chcesz znać obecną koncepcję to zapraszam do mojego wątku w którym jak będziesz miał uwagi to pisz śmiało.

 

Przede wszystkim to ja produkuję kolektory ale żeby móc cokolwiek powiedzieć o ich działaniu i eksploatacji też je montuję, nawet czasami zapitalając po dachu.

Raczej nie martw się o mój czas, patrz by Tobie go nie zabrakło. /patrz na wytłuszczenie/

 

Tak jak pisałem to jak mam jakąś swoją wizję to to opisuje i każdy może skomentować, z niczym się nie ukrywam. Ostatni na L4 się siedziało to nie miałem co robić wiec z nudów faktycznie na forum siedziałem bo i tak z złamaną noga nic więcej nie mogłem robić.

 

A na to pytanie odpowiem w innym terminie, czekając na Twoją konsekwencję, odpowiedź będzie bolesna.

 

kto szuka nie błądzi

 

A tak na marginesie Brzęczu raz zaśmiał się ze mnie sarkastycznie gdy zdarzył mi się błąd ortograficzny, nie minął tydzień gdzie zapałałem go na dwóch błędach. Miałem wiele przyjemności w popisie moich złośliwości.

 

Jak to mówią, kto się czubi ten się lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil... Teraz majaczysz! Spojrz na poczatek watku!

I definicje kabareciarza!

Dom izolowany max 30kWh/m2!:lol2:

 

A przeciez ostatnio kazdy dom taki jest! To ponoc kwestia instalacji... A ty cos

Tam o styropianie!

Czytaj co Snafca pisal bo zle cytujesz....

 

Wiem że tak pisał a gdzieś temu zaprzeczyłem? I to nie tylko na początku wątku bo prawie przez cały tak pisał. Bo teraz to już tak jak sam napisałeś to już każdy taki może być byle on położył na nim swoją rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Nieszczelne okna nie są powodem cyrkulacji ciepła w pomieszczeniu . Cyrkulację powoduje różnica temp. między grzejnikiem a przegrodami zewnętrznymi .

 

Okna też muszą być nieszczelne bo jak nie będzie ruchu powietrza to jak ciepło ma krążyć? Bo ja tam słyszałem że powietrze transportuje ciepło w domu dość dobrze wiec coś je musi wprawiać w ruch. Uszczelnij okna i ciekawe skąd ta różnica ciśnień się weźmie. Bo też słyszałem że WG działa na zasadzie różnicy ciśnień a uszczelniając dom WG nie działa no chyba że źle słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co szkodzi położyć rurki "w razie W" ? :yes:

 

Co rozumiesz przez to "w razie W" chodzi o brak prądu? (wtedy to nic nie będzie działać), kable się zepsują i to jeszcze wszystkie na raz? No chyba że cena za prąd podskoczy z 4razy ale wtedy to wszyscy będą mieć drogo niezależnie czy mają czy nie mają pompy do ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu już twierdził że warto bo wtedy koszty grzania spadną....ale nie pomyślał chyba o kosztach cwu właśnie..., chyba Kamil :)

 

Faktycznie o tym nie pomyślałem ale ja nie chcę adoptować tylko przyjąć najwyżej jako rodzina zastępcza bo dzięki temu państwo płaci a dzieci więc to i tak będzie rekompensowane i to z naddatkiem. Ostatnio ktoś wspominał mi że niby chyba nawet ponad 2k państwo daje na dziecko w rodzinie zastępczej. Więc szczerze mówiąc to co dzieci by więcej zużyły na cwu by mnie nie przeraziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...