Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Okna też muszą być nieszczelne bo jak nie będzie ruchu powietrza to jak ciepło ma krążyć? Bo ja tam słyszałem że powietrze transportuje ciepło w domu dość dobrze wiec coś je musi wprawiać w ruch. Uszczelnij okna i ciekawe skąd ta różnica ciśnień się weźmie. Bo też słyszałem że WG działa na zasadzie różnicy ciśnień a uszczelniając dom WG nie działa no chyba że źle słyszałem.

 

Mniej słuchaj a więcej poczytaj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślę że kłótnia z TB nic nie zmieni a jak na jego głupoty nikt nie będzie reagował to jak nie będzie miał z kim polemizować to może odpuści.

Znam Brzęcza już wiele lat i uwierz mi nie odpuści nawet jak nikt tego nie będzie czytał. A ja przy okazji mam niezły kabaret, a i sama sztuka pisania też coraz lepiej idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co relacjonował TB to jak przyszło co do czego to nawet się nie przedstawiłeś więc nie wiem czy to powód do dumy że kawał drogi przejechałeś na daremno.

Był bym idiotą aby specjalnie grzać 800 km na Bartycką i pogadać z Brzęczem. Woziłem swoją małzowinkę do szpitala na zabiegi i aby zabić czas wpadłem na taki pomysł aby poznać osobiście Brzęcza. Ależ przedstawiłem się ale na samym końcu wychodząc. Chciałem go posłuchać co ma do zaoferowania normalnym anonimowym klientom. Ale jak już zaczął mi czytać reklamy to wyszedłem bo było to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był bym idiotą aby specjalnie grzać 800 km na Bartycką i pogadać z Brzęczem. Woziłem swoją małzowinkę do szpitala na zabiegi i aby zabić czas wpadłem na taki pomysł aby poznać osobiście Brzęcza. Ależ przedstawiłem się ale na samym końcu wychodząc. Chciałem go posłuchać co ma do zaoferowania normalnym anonimowym klientom. Ale jak już zaczął mi czytać reklamy to wyszedłem bo było to bez sensu.

 

No to posłuchałeś co ma do powiedzenia i na odchodne mu powiedziałeś kim jesteś tylko czemu po przedstawieniu się nie zamieniłeś z nim słów? Może by nawet Ci pokazał historyczne reku z pudełka po ciasteczkach? Bo pewnie na zapleczu trzyma w gablocie. Może nawet pokazałby Ci PC z COP20 i większym w zależności ile chcesz. Jednym słowem przegapiłeś to co mogłoby być najciekawsze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty montujesz w takim domu kanały gdzie wysokość pomieszczeń jest 260cm? Gdzie te kanały chowasz aby nie przeszkadzały?

 

Każdy przypadek jest inny ale można zrobić w kątach i zabudować, obniżyć tylko część wstawić ledy itp. wyjdzie że tak miało być. Mam zdjęć trochę to muszę kiedyś wrzucić jak się robi. Wykorzystuje się też kanały z WG, idzie się w ścianie (jak można rozpruć) itd. Generalnie trzeba szukać jak najmniejszych szkód. Ale z lat 50 budynku nie robiłem... :) Najstarszy z końcówki 60tych dopiero zaczęty i jeszcze została wymiana stolarki, izolacje i na końcu test szczelności. Powinno być parę rzeczy na odwrót ale dużo by o tym przypadku pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez to "w razie W" chodzi o brak prądu? (wtedy to nic nie będzie działać), kable się zepsują i to jeszcze wszystkie na raz? No chyba że cena za prąd podskoczy z 4razy ale wtedy to wszyscy będą mieć drogo niezależnie czy mają czy nie mają pompy do ogrzewania.

 

W razie w trzebaby nie raz kłaść rurki, kaflaka postawić, mieć PV, wiatrownię itp, itd. Nie przewidzimy wszystkiego. Bez prądu obecnie nie ma życia. Ale jak się ma systemy o małym zapotrzebowaniu to mały agregat może być bardzo pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak, sam TB twierdzi ze mozna obnizyc przez to zuzycie dwukrotnie, to mało?. Kazdy by chciał COP=15, a tu dwukrotne zmiejszenie zuzycia to juz za mało.

Skoro TB tak twierdzi to jest chyba prawda.

 

Z tym COPem to mnie ciekawi jedno. TB pisze że robi instalacje w domach tylko izolowanych o zużyciu do 30kWh/m2 a dając pompę ciepła można zejść z zużyciem do 20kWh/m2, a gdzie te COPy co tak cudownie powinny obniżyć rachunki 20-to krotnie? Bo jak przy COPie1 dla kabli może mieć zużycie 30kWh/m2 to z COP20 to zużycie powinno spaść z 20razy o ile dobrze liczę te COPy. Więc skoro pompa pozwoli raptem zmieścić się w normach wątku to gdzie te COPy Wyparowują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posłuchałeś co ma do powiedzenia i na odchodne mu powiedziałeś kim jesteś tylko czemu po przedstawieniu się nie zamieniłeś z nim słów

Chciałem zobaczyć jak bajeruje klientów na te swoje teoryjki.

Może by nawet Ci pokazał historyczne reku z pudełka po ciasteczkach? Bo pewnie na zapleczu trzyma w gablocie.

A jakże pokazał swój pierwszy wymiennik do reku. Dostąpiłem tego zaszczytu.

Może nawet pokazałby Ci PC z COP20 i większym w zależności ile chcesz. Jednym słowem przegapiłeś to co mogłoby być najciekawsze:P

To było w lecie a więc reku nie chodził , ale specjalnie się przyglądałem na zewnątrz, nic specjalnego. Rozmowa bardziej toczyła się o reku, jako panaceum na wszystkie bolączki tego świata. A jak spytałem ile tego srebra w tych reklamowanych przez niego kanałach udał głupka Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna też muszą być nieszczelne bo jak nie będzie ruchu powietrza to jak ciepło ma krążyć? Bo ja tam słyszałem że powietrze transportuje ciepło w domu dość dobrze wiec coś je musi wprawiać w ruch. Uszczelnij okna i ciekawe skąd ta różnica ciśnień się weźmie. Bo też słyszałem że WG działa na zasadzie różnicy ciśnień a uszczelniając dom WG nie działa no chyba że źle słyszałem.

 

Słyszałeś o wyporze termicznym? Jest taki wzór pV=nRT, a z niego wynika, że podgrzany gaz zwiększa również swoją objętość, lub przy braku takiej możliwości - ciśnienie. Skoro objętość rośnie przy stałej masie, to znaczy, że gęstość spada, a jak płyn ma niższą gęstość od innego płynu, to unosi się do góry. Proste. Potem to powietrze ochładza się i znów opada, napędzając cyrkulację.

Dzięki temu działają kominy i tradycyjne kominki, ale również zasobniki warstwowe na CWU, oraz wiatry i prądy morskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczu ma was w dupie i założył własny wątek "

Sam robię instalację 15kWh/m2 http://www.forumbudowlane.pl/vt/59430/0/sam-robie-instalacje-15kwh-m2

Zobaczymy jak wątek się będzie rozwijał.

Nikt tam nie będzie pisał oprócz tych kliku dziwaków, do których te idiotyzmy trafiają, a którzy uparcie nie dostrzegają, że nasz misiu zamiast wiedzy prezentuje ignorancję zawstydzającą wręcz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczu ma was w dupie i założył własny wątek "

Sam robię instalację 15kWh/m2 http://www.forumbudowlane.pl/vt/59430/0/sam-robie-instalacje-15kwh-m2

Zobaczymy jak wątek się będzie rozwijał.

Wątek się rozwija, nawet nydar ochoczo się przyłączył za co mu dzięki. Będzie przynajmniej wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...