Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Teoretykiem nazywam każdego kto nie potrafi merytorycznie rozmawiać.

Byłem widziałem instalacje pompy ciepłą p-p i mam swoje zdanie na ten temat.

Merytorycznie... :D:D:D. Z kim? Z tobą? Dom bez ocieplenia i ciepło w środku? Za jaką cenę? Temperatura utrzymywana przez PC o mocy 5 kW? Nieocieplone ściany ciepłe, przy - 10oC? Nic się na nich nie skrapla? I ty chcesz merytorycznie rozmawiać? Na forum budowlanym możesz takie banialuki wypisywać ale tu się nie da.

 

Drodzy moderatorzy. Kolejny klon Brzęczkowskiego się objawił z idiotyzmami jakimiś. Może przerwać tę bezsensowną "dyskusję" zanim się rozkręci?

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Urządzenie działa ciągle więc nie ma efektu wyłączenia/włączenia i odczucia chłodu.

Wolny kraj, wolny wybór a forum z tego co wiem jest ogólnodostępne

 

Mam klimę 3,8kW mocy grzewczej. Nie była w stanie w zimie ogrzać przestrzeni dziennej nawet do 16* pracując przez tydzień 24/7. A na murach mam 20cm grafitu, tylko strop ciągle nieocieplony. Więc nie opowiadaj bajek, że 5,3kW jest w stanie ogrzać cały dom kompletnie nieocieplony teoretyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym domu nie ma dodatkowego źródła ciepła, tylko mały grzejnik elektryczny w łazience i split wystarcza.

W swoim domu na dzień dzisiejszy mam ogrzewanie kotlem kondensacyjnym i kilka lat temu przy bardzo dużych mrozach zużycie dobowe wychodziło powyżej 25m3 gazu, więc zrobiłem test, zmniejszylem moc kotła na minimum czyli ok 7kW, kocioł pracował całą dobę non stop i temperatura w domu nie spadła poniżej 20oC, dodam że dom wtedy był bez izolacji, konstrukcja z lat 70-komunistyczny kloce, trzy kondygnacje prawie 200m2 z ogrzewanymi piwnicami.

Więc jeśli 7kW wystarczyło na największych mrozach przy 200m2 to split 5,3 na 100 też powinien wystarczyć biorąc po uwagę moc pomiejszona że względu na COP przy -10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym domu nie ma dodatkowego źródła ciepła, tylko mały grzejnik elektryczny w łazience i split wystarcza.

W swoim domu na dzień dzisiejszy mam ogrzewanie kotlem kondensacyjnym i kilka lat temu przy bardzo dużych mrozach zużycie dobowe wychodziło powyżej 25m3 gazu, więc zrobiłem test, zmniejszylem moc kotła na minimum czyli ok 7kW, kocioł pracował całą dobę non stop i temperatura w domu nie spadła poniżej 20oC, dodam że dom wtedy był bez izolacji, konstrukcja z lat 70-komunistyczny kloce, trzy kondygnacje prawie 200m2 z ogrzewanymi piwnicami.

Więc jeśli 7kW wystarczyło na największych mrozach przy 200m2 to split 5,3 na 100 też powinien wystarczyć biorąc po uwagę moc pomiejszona że względu na COP przy -10.

 

Pewnie liczenie OZC cie boli, co ?

Moj dom, jak w stopce wymaga 3,6kW dla -20

 

Nie opowiadaj bzdur, ze dwa razy wiekszy i nieocieplony bedzie wymagał 7kW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym domu nie ma dodatkowego źródła ciepła, tylko mały grzejnik elektryczny w łazience i split wystarcza.

W swoim domu na dzień dzisiejszy mam ogrzewanie kotlem kondensacyjnym i kilka lat temu przy bardzo dużych mrozach zużycie dobowe wychodziło powyżej 25m3 gazu, więc zrobiłem test, zmniejszylem moc kotła na minimum czyli ok 7kW, kocioł pracował całą dobę non stop i temperatura w domu nie spadła poniżej 20oC, dodam że dom wtedy był bez izolacji, konstrukcja z lat 70-komunistyczny kloce, trzy kondygnacje prawie 200m2 z ogrzewanymi piwnicami.

Więc jeśli 7kW wystarczyło na największych mrozach przy 200m2 to split 5,3 na 100 też powinien wystarczyć biorąc po uwagę moc pomiejszona że względu na COP przy -10.

 

Bzdura całkowita. Nierozsądne myślenie i wnioski wydumane z niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim domu na dzień dzisiejszy mam ogrzewanie kotlem kondensacyjnym i kilka lat temu przy bardzo dużych mrozach zużycie dobowe wychodziło powyżej 25m3 gazu, więc zrobiłem test, zmniejszylem moc kotła na minimum czyli ok 7kW, kocioł pracował całą dobę non stop i temperatura w domu nie spadła poniżej 20oC, dodam że dom wtedy był bez izolacji, konstrukcja z lat 70-komunistyczny kloce, trzy kondygnacje prawie 200m2 z ogrzewanymi piwnicami.

Więc jeśli 7kW wystarczyło na największych mrozach przy 200m2 to split 5,3 na 100 też powinien wystarczyć biorąc po uwagę moc pomiejszona że względu na COP przy -10.

 

Zapomniałeś dodać, że przeniosłeś grzejniki z spod okien na ściany wewnętrzne i zamontowałeś wentylację mechaniczną z rekuperatorem :D

Do tego uszczelniłeś dom i wsadziłeś w podłoge 30cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem na swoim domu, kocioł pracował przez kilka dni non stop, i był w stanie utrzymać temperaturę na poziomie 20oC.

Polska to dziwny kraj ludzi wierzących tylko w swoją rację :)

 

Czlowieku, tu ludzie maja opomiarowane kable, pompy ciepła, spisują zuzycie gazu.

Podaja te dane. Zgadza sie to z OZC (jesli je mają)

Jakby Twoje rewelacje byly prawdą, to nikt by nawet na styropian z hurtwni nie popatrzył, bo izolowanie byloby nieekonomiczne.

 

Juz mi Brzeczkowski przyslal prywatna wiadomosc, w ktorej po swojemu "wyjasnia" ten fenomen.

A Ty jestes jego klonem, niestety.

Niestety dla poziomu tego Forum

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ciekaw jestem, co o tym myślicie ?

To może być rewolucja.

30% oszczędności ...

Myślę że to (jak setki podobnych "cudownych" środków) zwykłe nabijanie frajerów w butelkę. Jeśli wierzysz że przezroczysta warstwa grubości 8 mikronów blokuje 90% promieni podczerwonych, to właśnie jesteś frajerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimę 3,8kW mocy grzewczej. Nie była w stanie w zimie ogrzać przestrzeni dziennej nawet do 16* pracując przez tydzień 24/7. A na murach mam 20cm grafitu, tylko strop ciągle nieocieplony. Więc nie opowiadaj bajek, że 5,3kW jest w stanie ogrzać cały dom kompletnie nieocieplony teoretyku.

 

Przy jakich warunkach zewnętrznych dobijales tylko do 16 stopni? 4 kW w twoim domu powinno sobie spokojnie do -5 poradzić, więc albo było -10 albo otwarte okna...

 

Jaką masz maksymalna moc obliczeniowa systemu CO dla swojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich warunkach zewnętrznych dobijales tylko do 16 stopni? 4 kW w twoim domu powinno sobie spokojnie do -5 poradzić, więc albo było -10 albo otwarte okna...

 

Jaką masz maksymalna moc obliczeniowa systemu CO dla swojego domu?

Daj spokój! W cuda wierzysz? Sroka pisze o - 10 na zewnątrz i + 22oC wewnątrz. BEZ OCIEPLENIA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich warunkach zewnętrznych dobijales tylko do 16 stopni? 4 kW w twoim domu powinno sobie spokojnie do -5 poradzić, więc albo było -10 albo otwarte okna...

 

Po pierwsze primo -

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=405099

 

Po drugie primo - nie miałem jeszcze zaizolowanego stropu (zresztą ciągle nie mam) i właśnie układałem styropian na chudziaku i dlatego grzałem. Więc można powiedzieć, że od gruntu też izolacji nie było (ale jej przybywało).

 

Ale i tak dom był dużo lepiej ocieplony, niż ten, do którego się odnosiłem - bo miał 20cm grafitu na ścianach zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...