Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No to proszę koszty faktyczne dom parterówka szkielet powierzchnia podłóg 103m2 powierzchnia grzana 91m2.

Ściany zewnętrzne U-0,14

Podłoga U-0,11

Strop U-0,09

Obciążenie cieplne budynku 27,6W/m2

Rekuperator Zhender ComfoAir 350 luxe komplet z robocizną 11500pln

Maty elektryczne bezpośrednio pod panele 56m2 4,48 kw,maty pod płytki 14m2 1,96kw,do tego 8szt sterowników 10000pln jeszcze nie zamontowane

Klima LG H09AK Prestige 3500 razem z montażem

Bojler cwu 140l 1000pln

RAZEM 26 000 pln

Witam.

Małe podsumowanie po ponad 4 latach;

1. Maty elektryczne używane tylko w wiatrołapie,reszta kasa w błoto.

2. W łazienkach dołożone tzw. farelki włączane tylko na czas kąpieli i to nie zawsze.

3. Reszta bez zmian, czyli;

W domu mieszkają 3 osoby wszystko na prąd 2 taryfy w drugiej taryfie chodzi bojler, pralko suszarka i zmywarka reszta bez ograniczeń.

Koszt całkowity prądu od 1-09-2014 do 19-12-2018 13 382 pln to nie pomyłka sprawdzone w historii konta.

Średnio miesięcznie 260 pln.

Niedowiarków zapraszam do obejrzenia nówki nie używanego komina i wyciągu historii z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogrzewam klima LG H09AK Prestige, a kabli nie używam, bo nie ma takiej potrzeby nawet jak zdarzały się co prawda rzadko i to parudniowe mrozy poniżej -15.

 

I to ma być komfort ?

 

Zimne . nieogrzewane podłogi , zimno promieniujące od nieogrzewanej podłogi ?

Hałas od klimy + wyczuwalny przepływ powietrza ?

 

Nierównomierne temperatury w całym domu ...

Ktoś na forumbudowlanym robił test grzania domu 1 klimatyzatorem i była porażka (zimne podlogi , zróżnicowanie temperatur i wcale nie małe zużycie prądu)

 

Jak dla mnie najbardziej komfortowe dla człowieka jest ogrzewanie podłogowe i nie ważne czy to kable/maty czy też ogrzewanie wodne.

 

Każde inne jest dużo mniej komfortowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
I to ma być komfort ?

 

Zimne . nieogrzewane podłogi , zimno promieniujące od nieogrzewanej podłogi ?

Chodzę po domu bez kapci i jakoś tego nie odczuwam.

Hałas od klimy + wyczuwalny przepływ powietrza ?

Klima chodzi na najniższym biegu więc halnego nie robi i żeby cokolwiek usłyszeć trzeba słuchać w nocy, a ponieważ śpię w sypialni nie w salonie to jej nie słyszę.

Nierównomierne temperatury w całym domu ...

No rzeczywiście nierównomierne salon 22-24 sypialnie 20-22

Ktoś na forumbudowlanym robił test grzania domu 1 klimatyzatorem i była porażka (zimne podlogi , zróżnicowanie temperatur i wcale nie małe zużycie prądu)

Typowe polactwo wyszło nie mam, nie widziałem, nie sprawdziłem, ale wiem bo szwagra siostry syn mówił.

Jak dla mnie najbardziej komfortowe dla człowieka jest ogrzewanie podłogowe i nie ważne czy to kable/maty czy też ogrzewanie wodne.

Tu masz rację "JAK DLA CIEBIE"

 

Każde inne jest dużo mniej komfortowe ...

Bo moje jest mojsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moje jest mojsze.

Nie tłumacz, szkoda czasu. Mam niemal identyczne doświadczenia jak ty, maty w łazience i wiatrołapie niepotrzebne, w zasadzie cały dom obrabia 1 klima. Jestem średniociepłolubny (22-23), a w domu nie chodzę w kapciach bo nie ma takiej potrzeby. Dla mnie jest komfortowo, a koszty inwestycyjne nie mają sobie równych (3 konwektory i klima). Gdybym wpakował kasę w typową PC to na zero w porównaniu do teraz wyszedłbym chyba po 30 latach i to w bardzo optymistycznym wariancie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę po domu bez kapci i jakoś tego nie odczuwam.

 

Klima chodzi na najniższym biegu więc halnego nie robi i żeby cokolwiek usłyszeć trzeba słuchać w nocy, a ponieważ śpię w sypialni nie w salonie to jej nie słyszę.

 

No rzeczywiście nierównomierne salon 22-24 sypialnie 20-22

 

Typowe polactwo wyszło nie mam, nie widziałem, nie sprawdziłem, ale wiem bo szwagra siostry syn mówił.

 

Tu masz rację "JAK DLA CIEBIE"

 

 

Bo moje jest mojsze.

 

Mam w salonie klimę Gree 3,5KW na R32 i próbowałem tą klimą grzać dom , więc coś tam mogę powiedzieć ..

Jak dla mnie nawet na pierwszym biegu klima jest słyszalna i tyle ...

Jedna klima nie potrafi ogrzać całego domu (wszystkich pomieszczeń) jednakowo.

Z tego co piszesz masz aż 4 stopnie różnice w całym domu 22-24 i 20-22 więc widać dogrzewa nierównomiernie.

Klima kanałowa potrafi równomiernie nagrzać cały dom , ale nawet wtedy w łazienkach montuje się maty grzewcze albo kable , bo nadmuchu ciepła w tych pomieszczeniach się nie robi (jak jest rekuperacja).

 

Nawet wielki "fan" ogrzewania nadmuchowego kanałowego TB proponuje kanałówka + maty grzewcze (lub kable).

 

Jak dla mnie ogrzewanie nadmuchowe nie jest komfortowe , ale oczywiście to moja indywidualna opinia ..

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na drobny szczegół ty masz dom murowany ja szkieletowy, a to wielka różnica.

Masz rację nie da się ogrzać całego domu wszystkich pomieszczeń jednakowo, wiele zależy od rozkładu pomieszczeń.

Ja mam klimę w salonie który jest umieszczony centralnie 2 sypialnie na prawo i sypialnia i kuchnia na lewo od salonu.

Różnica 2 stopni pomiędzy salonem a pozostałą częścią nie jest dla mnie problemem, to raczej na plus.

I żeby nie było w każdym pomieszczeniu mam zainstalowane elektryczne maty podłogowe ze sterownikami dla każdego pomieszczenia indywidualnie,bo też nie chciało mi się wierzyć że "TO" da radę, a jednak sprawdza się. Mat nie używam i jestem zadowolony nie wiem może gdyby temp. przez 2 tygodnie byłaby poniżej -10 trzeba byłoby się z matami przeprosić.

Edytowane przez 1964as
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Dobrze rozumiem że typowo grzejesz tylko klimą i to przeważnie wystarcza? Domek masz dobrze docieplony jak na dom parterowy, czyli dobrze sufit i podłogę, a trochę mniej ściany gdyż przez nie będą niższe straty ciepła niż przez resztę. Jednym słowem mając U ściany na poziomie 1 wiele lepiej by nie było a większe koszta inwestycji. Nie myślałeś o PV? Mając wszystko na prąd to łatwy sposób na spore oszczędności. Kolega je montował na kredyt na specjalnych warunkach i chwali sobie że rata jest niewiele wyższa od rachunku za prąd,a po paru latach spłaty będzie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Przebrnąłem przez kikaset stron tego tematu omijając w miarę możliwości posty P. TB i dalej nic nie wiem w związku z tym proszę o opinię :

dom szkieletowy 83 m.kw. uż + garaż ok. 30 m.kw. nieocieplony,i oddzielony dylatacją podłogi od domu. Izolacja 3 x 30 czyli 10 XPS + 20 EPS, ściany 5 + 15 wełny + 10 cm fasadowej, strop nad poddaszem nie użytkowym 30 cm granulatu wełny. Powietrzna pompa ciepła do cwu i częściowo do podłogówki wodnej + kominek na pellet z zasobnikiem w pomieszczeniu gospodarczym lub powietrzna pompa ciepła tylko do cwu + klimatyzator kanałowy, rekuperator, Być może PV, W łazience folia grzewcza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...