Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Panie Tomaszu, pan raczy żartować, ogrzewanie podłogowe to nie czajnik.

Takich kabli nie uruchomi pan z pełną mocą, bo temp. podłogi przestanie być komfortowa.

Rozumiem natomiast pana jako sprzedawce. Jest towar, trzeba go sprzedać.

Dlaczego? Mam w łazience programator kiedy ma by jaka temperatura, większa moc działa lepiej.

A co do sprzedaży... Czy Szanownemu asoltowi - sprzedawcy pomp ciepła do centralnego, też Pan zarzucił, że zamiast izolowac - liczy i ta tak liczy, by sprzedawac pompy do co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Tomaszu, ma Pan wątek o domu pasywnym więc po co cały czas Pan trąbi o tym centralnym? czy ktoś Panu pisał że w pasywnym robi się centralne?

pisze Pan że OZC nie ma sensu bo maty mają taką moc a nie inną więc rozumiem że nadają się do domów pasywnych i do zwykłych też. skoro nie OZC to proszę powiedzieć jakie będę miał rachunki jak zajdzie potrzeba grzania tymi matami? bo inne będą kwoty dla domu 10l a inne dla 1,5l. więc jakie? mówimy o utrzymywaniu tej samej temperatury w domu 10l i 1,5l i przypuśćmy że będzie to 22st. jakie rachunki będę miał w sezonie grzewczym dla dwóch tak różnych domów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wybudowany jak przytaczany przez pana "izolowany", ale z ogrzewaniem podłogowym wodnym, to jaki dom wg. pana?

O ile większe będzie miał zużycie? Mile widziane wyliczenia.

 

Kiedyś go o to wypytywałem, to skończyło się na straszeniu prawnikiem i sądem :)

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Mam w łazience programator kiedy ma by jaka temperatura, większa moc działa lepiej.

A co do sprzedaży... Czy Szanownemu asoltowi - sprzedawcy pomp ciepła do centralnego, też Pan zarzucił, że zamiast izolowac - liczy i ta tak liczy, by sprzedawac pompy do co?

Łazienka jest kiepskim porównaniem. Akurat jest to jedno pomieszczenie w domu gdzie trochę cieplejsza podłoga po kąpieli może być dobra.

Proszę mi odpowiedzieć, po co tak duża moc kabli i kiedy ona ma zostać użyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wybudowany jak przytaczany przez pana "izolowany", ale z ogrzewaniem podłogowym wodnym, to jaki dom wg. pana?

O ile większe będzie miał zużycie? Mile widziane wyliczenia.

Trudno napisac, bo nikt nie zastosował ogrzewania pośredniego w domach izolowanych. W podręcznikach dotyczących domów 100-150 kWh /m2 było podawane, że różnica pomiędzy ciepłem wyprodukowanym a odebranym była 10-30kWh/m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno napisac, bo nikt nie zastosował ogrzewania pośredniego w domach izolowanych.

Skoro trudno to określić, można przyjąć że jednak jest możliwy dom wg. pana "izolowany", z ogrzewaniem podłogowym wodnym.

W podręcznikach dotyczących domów 100-150 kWh /m2 było podawane, że różnica pomiędzy ciepłem wyprodukowanym a odebranym była 10-30kWh/m2

Wg. tych podręczników co dzieje się z tą różnicą jeśli cała instalacja znajduje się w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, ma Pan wątek o domu pasywnym więc po co cały czas Pan trąbi o tym centralnym? czy ktoś Panu pisał że w pasywnym robi się centralne?

pisze Pan że OZC nie ma sensu bo maty mają taką moc a nie inną więc rozumiem że nadają się do domów pasywnych i do zwykłych też. skoro nie OZC to proszę powiedzieć jakie będę miał rachunki jak zajdzie potrzeba grzania tymi matami? bo inne będą kwoty dla domu 10l a inne dla 1,5l. więc jakie? mówimy o utrzymywaniu tej samej temperatury w domu 10l i 1,5l i przypuśćmy że będzie to 22st. jakie rachunki będę miał w sezonie grzewczym dla dwóch tak różnych domów?

10 l czy 1.5... Pan się nie może odkleic od tego centralnego! - Co do temperatury... na ogół jest 23 zimą i latem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan chce wodne, jest droższe, gorzej sterowalne i ciepło wytwarza się gdzie indziej niż odbiera. Przecież po to się domy izoluje, by takich głupot nie popełniac!

Nie zajmujemy się tym czego ja chcę, tylko proszę odpowiedzieć, czy jest możliwy dom zbudowany jak wg. pana "izolowany" z ogrzewaniem podłogowym wodnym.

 

I co się dzieje z tą różnicą energii wyprodukowanej do odebranej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 l czy 1.5... Pan się nie może odkleic od tego centralnego! - Co do temperatury... na ogół jest 23 zimą i latem

 

nie pisałem o centralnym tylko o matach które Pan proponuje. jak Panu wygodniej to do obliczeń może Pan wziąć te 23st. mnie to obojętne. jaki rachunek będę miał w domu 10l a jaki w 1,5l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmujemy się tym czego ja chcę, tylko proszę odpowiedzieć, czy jest możliwy dom zbudowany jak wg. pana "izolowany" z ogrzewaniem podłogowym wodnym.

 

I co się dzieje z tą różnicą energii wyprodukowanej do odebranej?

Nie. Zużycie będzie większe niż przy kablach i komfort niższy. Poza tym koszt wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zużycie będzie większe niż przy kablach i komfort niższy. Poza tym koszt wzrośnie.

Wyższe o ile?

Jeśli przy kablach będzie zużycie załóżmy 5kWh/(m2rok), to jakie zużycie będzie przy ogrzewaniu podłogowym wodnym?

 

I co się dzieje z tą różnicą energii wyprodukowanej do odebranej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie- liczenie nie jest możliwe. Na wykładach z tego tematu, które prowadzi Pan Dariusz Koc - dowiedziałby się Pan, że OZC to opis domu 150kWh/m2, że centralne strasznie spłaszcza wynik...

Czy czasem pan Dariusz Koc nie jest weryfikatorem audytów energetycznych? Tylko po co skoro liczenie nie ma sensu?

http://www.zae.org.pl/Portals/ZAE/bledy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka jest kiepskim porównaniem. Akurat jest to jedno pomieszczenie w domu gdzie trochę cieplejsza podłoga po kąpieli może być dobra.

Proszę mi odpowiedzieć, po co tak duża moc kabli i kiedy ona ma zostać użyta?

 

Czy to aż tak duży dyskomfort, żeby grzać podłogę w łazience ponad średnią temp. w domu ? Przecież idąc pod prysznic to po chwili jest już za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...