Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy to aż tak duży dyskomfort, żeby grzać podłogę w łazience ponad średnią temp. w domu ? Przecież idąc pod prysznic to po chwili jest już za gorąco.

 

Wchodzimy do łazienki,otwieramy prysznic ,zdejmujemy gacie ,czy co tam kto ma, rzut oka w lustrze na tricepsy i już ciepło i przyjemnie.

Taki scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Dużo zależy od indywidualnych wymagań.

 

Ja zastanawiam się, czy nie wystarczy grzać tylko grzejnikiem ściennym z wentylatorkiem. Z takiego ogrzewania będzie więcej pożytku (szybsza reakcja, szybsze schnięcie ręczników) niż programowanie wyższej temp. posadzki na godzinę przed kąpielą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aż tak duży dyskomfort, żeby grzać podłogę w łazience ponad średnią temp. w domu ? Przecież idąc pod prysznic to po chwili jest już za gorąco.
Nie napisałem, że nie da się życ, ale dlaczego nie mie większego komfortu za mniejsze pieniądze? Dlaczego myślący ludzie w łazience wieszają drabinkę z nadmuchem http://grzejemy.pl/pl/p/Elektryczny-grzejnik-drabinkowy-ATLANTIC-DORIS-Ventilo-nadmuch-1,75-kW/292 gorącego powietrza w dół a bezmyślni samą? Nie wiedzą, że w łazience jest wentylacja "spod drzwi" do kratki wysoko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem pan Dariusz Koc nie jest weryfikatorem audytów energetycznych? Tylko po co skoro liczenie nie ma sensu?

http://www.zae.org.pl/Portals/ZAE/bledy.pdf

 

Panowie Koc i Duda to naprawde nie wiedzą co liczą i po co liczą (prawdopodobnie nie wiedzą bo ich TB nie uswiadomił ze nic sie nie liczy, Panie Tomaszu to powazne niedopatrzenie z Pana strony), nie wiadomo czy i jak liczą konstruktorzy domów izolowanych w których TB wykonuje instalacje. Jest oczywistym ze TB nic liczy bo pierwsze liczyc ne potrafi, po drugie te obliczenia za niego ktos juz wczesniej wykonał, czyli jego projektanci. Nikt na forum nie sądzi, aby TB posiadał taką wiedzę aby weryfikowac obliczenia swoich projektantów. Kazdy budynek tych obliczen wymaga aby potwierdzic ze faktycznie jest izolowanym czy pasywnym. Samo stwierdzenie przez TB ze tak jest w istocie nie ma zadnego znaczenia pod wzgledem prawnym i technicznym i naraza TB na smiesznosc lub wg niego wsciekły opór ciepłowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się, czy nie wystarczy grzać tylko grzejnikiem ściennym z wentylatorkiem. Z takiego ogrzewania będzie więcej pożytku (szybsza reakcja, szybsze schnięcie ręczników) niż programowanie wyższej temp. posadzki na godzinę przed kąpielą...

 

przy kablach jaka będzie temperatura posadzki? jeżeli kable maja moc tak jak pisał TB w łazience 160W/m2 to jak ogrzeją pomieszczenie do żądanej temperatury to się po prostu wyłączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się, czy nie wystarczy grzać tylko grzejnikiem ściennym z wentylatorkiem. Z takiego ogrzewania będzie więcej pożytku (szybsza reakcja, szybsze schnięcie ręczników) niż programowanie wyższej temp. posadzki na godzinę przed kąpielą...

Takie ogrzewanie zakładamy - Sam mam grzejniki Corelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się, czy nie wystarczy grzać tylko grzejnikiem ściennym z wentylatorkiem. Z takiego ogrzewania będzie więcej pożytku (szybsza reakcja, szybsze schnięcie ręczników) niż programowanie wyższej temp. posadzki na godzinę przed kąpielą...

Jestem jak najbardziej za. Szybkie dogrzanie wtedy kiedy trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd Pan wie że akurat dom będzie miał te 15kWh? ile i jaki typ izolacji musi być aby spełnić ten warunek?
Przecież ma to Pan na projekcie ! Teraz to nawet jest obowiązkowe.

 

A kiedyś... Czy jak Pan widzi opla corsę 1.3 disel - to może Pan określic spalanie czy musi Pan liczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-160W/m2 podłogi do domu jak w temacie ale akumulacyjnego to moim zdaniem zbędny wydatek ponieważ spokojnie połową tej mocy będziemy ogrzewać i to też od czasu do czasu. Natomiast do domu z małą akumulacją faktycznie im więcej tym lepiej bo to oznacza szybsze nagrzewanie. Taki dom może być bardziej ekonomiczny od masywnego, w ktorym stale trzeba utrzymywać komfortową temp.

I chyba mylicie liczenie strat, które warto zrobić choćby po to aby określić czy to dom pasywny będzie czy nie, z liczeniem urządzenia grzewczego - bez tego w przypadku kabli można się obyć.

Dom z małą czy dużą akumulacją nie ogrzejesz w kilka minut. Uruchamianie pełnej mocy takiej podłogówki, to niekomfortowa temp. dla stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

I chyba mylicie liczenie strat, które warto zrobić choćby po to aby określić czy to dom pasywny będzie czy nie, z liczeniem urządzenia grzewczego - bez tego w przypadku kabli można się obyć.

Znowu dorabiasz tłumaczenie niezgodne z intencjami misia. Nie wiem po co? Napisał wprost; w domu izolowanym strat się nie liczy - OZC jest niepotrzebne. Na pytanie; skąd zatem wiadomo, że dom będzie izolowany nie odpowiada od lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...