Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

100-160W/m2 podłogi do domu jak w temacie ale akumulacyjnego to moim zdaniem zbędny wydatek ponieważ spokojnie połową tej mocy będziemy ogrzewać i to też od czasu do czasu. Natomiast do domu z małą akumulacją faktycznie im więcej tym lepiej bo to oznacza szybsze nagrzewanie. Taki dom może być bardziej ekonomiczny od masywnego, w ktorym stale trzeba utrzymywać komfortową temp.

I chyba mylicie liczenie strat, które warto zrobić choćby po to aby określić czy to dom pasywny będzie czy nie, z liczeniem urządzenia grzewczego - bez tego w przypadku kabli można się obyć.

Do akumulacyjnego ogrzewania można spokojnie 20W/m2 nawet mniej .

 

Mało tego Panie kszu. Niedługo już tak będzie!! Bardzo mała moc i ZERO programowania. W domach z autonomicznym ogrzewaniem - bardzo ważna będzie mała moc - by zmniejszy ilośc ( a więc i cenę ) ogniw PV.

Zdecydowanie, programowanie czas/temperatura/ pomieszczenie w domach zeroenergetycznych jest zbędne. Tak więc mała moc na m2 i OZE>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma to Pan na projekcie ! Teraz to nawet jest obowiązkowe.

 

A kiedyś... Czy jak Pan widzi opla corsę 1.3 disel - to może Pan określic spalanie czy musi Pan liczyc?

 

ale też Pan piał że nie da się tego policzyć a Ci co liczą są nienormalni więc Pan ufa tym co to obliczają?

czyli mam rozumieć że nie wie Pan co trzeba zrobić aby był dom pasywny tylko jak już ma Pan taki projekt to na jego podstawie dobierze Pan najlepszy (czyli kable) system ogrzewania? tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jaką temperaturę posadzki trzeba ustawić w łazience aby mieć temperaturę powietrza 24st?
W pokojach podłoga jest do 1 st. cieplejsza, w łazienkach 4do7 zależnie od wentylacji. Czyli minimum 28 st. Dlatego też taką popularnośc mają drabinki z "farelką" na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też Pan piał że nie da się tego policzyć a Ci co liczą są nienormalni więc Pan ufa tym co to obliczają?

czyli mam rozumieć że nie wie Pan co trzeba zrobić aby był dom pasywny tylko jak już ma Pan taki projekt to na jego podstawie dobierze Pan najlepszy (czyli kable) system ogrzewania? tak?

Proszę nie mylic! Pisze Pan raz o liczeniu zapotrzebowania, czyli kotłowni a teraz o zużyciu. Napisałem, że zapotrzebowania się współcześnie nie liczy.

Co do dobrania... bez problemów. Nic innego od 25 lat nie ronię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akumulacyjnego ogrzewania można spokojnie 20W/m2 nawet mniej .

 

Mało tego Panie kszu. Niedługo już tak będzie!! Bardzo mała moc i ZERO programowania. W domach z autonomicznym ogrzewaniem - bardzo ważna będzie mała moc - by zmniejszy ilośc ( a więc i cenę ) ogniw PV.

Zdecydowanie, programowanie czas/temperatura/ pomieszczenie w domach zeroenergetycznych jest zbędne. Tak więc mała moc na m2 i OZE>

 

Wydaje się,że fundament grzewczy o masie >100ton/100m2 byłby niezłym rozwiązaniem .Przejął by wszystko z Pana ulubionego wiatraka,PV i kolektorów ,nomen omen Kolektora 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale skąd w projekcie takie założenia tego nie pisze. Trzeba zrobić OZC a misio twierdzi, że OZC bzdura. Wg niego domy "izolowane" rodzą się same z siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie mylic! Pisze Pan raz o liczeniu zapotrzebowania, czyli kotłowni a teraz o zużyciu. Napisałem, że zapotrzebowania się współcześnie nie liczy.

Co do dobrania... bez problemów. Nic innego od 25 lat nie ronię.

 

czyli Pan nie wie jak ma wyglądać dom pasywny bo to nie Pana działka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie Pan zrozumie - dlaczego duża moc. Moja Corelia Noirot ma 3kW.

 

nie jest potrzebna. mam oprócz kabli w łazience, konwektor 500W bez wentylatora i robi się błyskawicznie gorąco jeśli chcemy szybko podnieść temperaturę.kupiłem na wyprzedaży w Casto :)

chyba, że ma pan salon łazienkowy to takie 3 kW jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-160W/m2 podłogi do domu jak w temacie ale akumulacyjnego to moim zdaniem zbędny wydatek ponieważ spokojnie połową tej mocy będziemy ogrzewać i to też od czasu do czasu. Natomiast do domu z małą akumulacją faktycznie im więcej tym lepiej bo to oznacza szybsze nagrzewanie. Taki dom może być bardziej ekonomiczny od masywnego, w ktorym stale trzeba utrzymywać komfortową temp.

I chyba mylicie liczenie strat, które warto zrobić choćby po to aby określić czy to dom pasywny będzie czy nie, z liczeniem urządzenia grzewczego - bez tego w przypadku kabli można się obyć.

 

kszhu, TB nie ma pojęcia czym się różni zapotrzebowanie (zużycie) od obciążenia cieplnego. Pakując kable 100W/m2 czy 160W/m2 nie trzeba się tym przejmować, bo kable dadzą radę nawet w durszlaku. Dla instalatora jest to oczywiste podejście, bo ma wszystko w d... Ale klient chciałby wiedzieć jakie będą rachunki za CO i CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest potrzebna. mam oprócz kabli w łazience, konwektor 500W bez wentylatora i robi się błyskawicznie gorąco jeśli chcemy szybko podnieść temperaturę.kupiłem na wyprzedaży w Casto :)

chyba, że ma pan salon łazienkowy to takie 3 kW jak najbardziej

Ja piszę o domach komfortowych a nie konwektorkach z Casto w łazience gdzie jest wentylacja z dołu do góry!

Przecież może Pan postawi barak, wstawi konwektorki z Casto, O co Panu w tym wątku chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...