Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Zatem pozwolę sobie odpowiedzieć . Pompa powinna chodzić non stop i być odpowiednio mała aby zaspokoiła potrzeby energetyczne domu.

Skoro rekuperator pracuje non stop ,to jaki jest powód by nie robiła tego PPCi. Jedno urządzenie w domu dla CO i CWU .

Skoro GWC i RSŚ załatwia sprawę wstępnego podgrzewania powietrza świeżego ,to coś z tym zużytym wypada zrobić. Najrozsądniej PPCi

PPCi pracuje zadaniowo. Doprowadza temperaturę czego tam chcesz do pożądanej i wyłącza się. Jak chcesz to ominąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nareszcie ktoś z głową, nieco inną od wszystkich

 

Podobnie myślimy, mam nadzieję przemyślałeś temat dogłębnie, aż do spodu

 

Mam nadzieję, że wodę gruntową masz nisko. A warunki wodne stabilne.

Wystarczy, że raz w roku podejdzie woda pod powierzchnię terenu i suszenie piasku pod domem zaczynasz od nowa. Policz ile to kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej moc musi być na tyle mała aby zadanie do wykonania nigdy nie było możliwe do wykonania w ciągu 24/24h.Jest to w miarę proste do wykonania logistycznie bo energii w zużytym powietrzu jest trochę za mało.
Ale są zmienne warunki zewnętrzne, to raz a dwa , nie ma tak małych pomp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to po co w takim domu kable o mocy 100W/m2?
Gdyby był sens dawac inną moc na sterowanie, takie firmy jak duńska DEVI, fińska ENSTO polska ELEKTRA norweski NEXANS czeski i słowacki FENIX, izraelski THERMOVAL... produkowałby inne moce a nie tylko 100W/m2 do pokoi i 150W/m2 do łazienek.

Nawet Szwedzi się na tym znają: http://www.ebeco.se/golvvarme/thermoflex-kit-200

A o sensie pisałem wcześniej.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są zmienne warunki zewnętrzne, to raz a dwa , nie ma tak małych pomp.

 

Jeszcze niedawno nie było tak małych jak są obecnie.Pan będzie dobrej myśli. Kwestią czasu jest że będą, zwłaszcza że jak Pan sam pisze, wymóg zeroenergetycznego domu zbliża się nieuchronnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno nie było tak małych jak są obecnie.Pan będzie dobrej myśli. Kwestią czasu jest że będą, zwłaszcza że jak Pan sam pisze, wymóg zeroenergetycznego domu zbliża się nieuchronnie.
Teco mam - pobierają 350W

Mitsubishi na dom 150m2 - 700W wątpię czy jest sens robi słabsze sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był sens dawac inną moc na sterowanie, takie firmy jak duńska DEVI, fińska ENSTO polska ELEKTRA norweski NEXANS czeski i słowacki FENIX, izraelski THERMOVAL... produkowałby inne moce a nie tylko 100W/m2 do pokoi i 150W/m2 do łazienek.

A o sensie pisałem wcześniej.

 

Równie dobrze można napisać, że nie produkują mniejszych mocy dedykowanych tylko do domów o małym zapotrzebowaniu bo by nie zarobili, nie ma wcale ich tak dużo, a przy opcji 100W/m2 i 150W/m2 mają dużo większe widełki i można je zastosować we wszystkich domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można napisać, że nie produkują mniejszych mocy dedykowanych tylko do domów o małym zapotrzebowaniu bo by nie zarobili, nie ma wcale ich tak dużo, a przy opcji 100W/m2 i 150W/m2 mają dużo większe widełki i można je zastosować we wszystkich domach.
Nikt nie twierdzi, że nie można zastosowac w domach nieizolowanych. Jeżeli Pan czytał, to pisałem, że odwrotnie się nie da. Czyli centralnego (pośredniego ) w domach izolowanych się nie stosuje.

Gdyby Pan się znał na domach izolowanych - wiedziałby Pan dlaczego, nie produkują mniejszych mocy.

bo by nie zarobili,
A Pan myśli, że sprzedawcy pośrednich systemów grzewczych są charytatywni ? Cynicznie ogłupiają ludzi. Przecież myśląca osoba nie założy sobie ogrzewania, gdzie ciepło jest produkowane gdzie indziej niż odbierane !Prawda? Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy będzie sens robić takie czy mocniejsze w epoce przez Pana wieszczonej 0-20
Wykorzystuję co jest. Na produkcję pomp ciepła nie mam wpływu. Ale zapewniam Pana, że pobierająca maksymalnie 700W mitsu... ogrzeje i schłodzi powietrze nie tylko w domu pasywnym ale i izolowanym. Za to mam wpływ na centrale wentylacyjne i pewien jestem 90% RS160 ( 36m2) i przeciwprądowo regeneracyjnego RE400 jeszcze więcej...

Pracujemy teraz nad nowym wymiennikiem i centralą - chciałbym taki ideał miec na 25 lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post

Nikt nie twierdzi, że nie można zastosowac w domach nieizolowanych. Jeżeli Pan czytał, to pisałem, że odwrotnie się nie da. Czyli centralnego (pośredniego ) w domach izolowanych się nie stosuje.

Gdyby Pan się znał na domach izolowanych - wiedziałby Pan dlaczego, nie produkują mniejszych mocy.

 

To przerabialiśmy już setki razy, to że tak myślisz nie jest żadna wykładnią.

 

 

A Pan myśli, że sprzedawcy pośrednich systemów grzewczych są charytatywni ? Cynicznie ogłupiają ludzi.

 

To także wszyscy wiedzą i niczym się oni nie różnią od tych producentów mat i ich instalatorów nie wyłączając Ciebie.

 

 

Przecież myśląca osoba nie założy sobie ogrzewania, gdzie ciepło jest produkowane gdzie indziej niż odbierane !Prawda?

Myśląca osoba może się także zabezpieczyć i stworzyć sobie system pozwalający na alternatywy. Zastosować rozwiązanie także tanie w eksploatacji i pozwalające na komfort który jest pojęciem względnym, komfort w Twoim wydaniu nie jest jedynym i słusznym. PRAWDA???

 

Nie ciągnijmy już tego, bo i tak do żadnego konsensusu nie dojdziemy.

Edytowane przez szwedii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuję co jest. Na produkcję pomp ciepła nie mam wpływu. Ale zapewniam Pana, że pobierająca maksymalnie 700W mitsu... ogrzeje i schłodzi powietrze nie tylko w domu pasywnym ale i izolowanym. Za to mam wpływ na centrale wentylacyjne i pewien jestem 90% RS160 ( 36m2) i przeciwprądowo regeneracyjnego RE400 jeszcze więcej...

Pracujemy teraz nad nowym wymiennikiem i centralą - chciałbym taki ideał miec na 25 lecie.

 

Życzę sukcesu, szczerze, ale proszę się spieszyć bo PPCi z coraz wyższym COPem będą stanowiły konkurencję której bym nie lekceważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był sens dawac inną moc na sterowanie, takie firmy jak duńska DEVI, fińska ENSTO polska ELEKTRA norweski NEXANS czeski i słowacki FENIX, izraelski THERMOVAL... produkowałby inne moce a nie tylko 100W/m2 do pokoi i 150W/m2 do łazienek.

Nawet Szwedzi się na tym znają: http://www.ebeco.se/golvvarme/thermoflex-kit-200

A o sensie pisałem wcześniej.

 

czyli mam rozumieć to, że kable o mocy 100W w pokojach szybciej ogrzeją pomieszczenie i dzięki temu szybciej się wyłącza? to ustawia się temperaturę w pokoju czy podłogi? jaka musi być temperatura podłogi aby w pokoju było przykładowo 22st? bo wydaje mi się że 1st więcej to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...