Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma najmniejszego problemu im "szybsze" urządzenie grzewcze. Dlatego wg mnie w nieakumulacyjnym domu optymalnym byłby jakiś promiennik... jeśli coś takiego istnieje.

 

Mam w mieszkaniu od 19 lat "najszybsze" eswa005.jpg 140W/m2 folie ESWA 140W/m2 na gk. przyciśnięte wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa, rozumiem (choć nie zaizolowałem sobie jak Pan próbuje mi wmówić... itd, itp - ale inaczej Pan nie potrafi, trudno))

no to mamy inne spojrzenie na temat i jak widać rozstrzygające zdanie mają nie dane matematyczno-fizyczne, a semantyka - w takich warunkach to się nie dogadamy ;)

ale, cały pic polega na tym aby się różnić pięknie :)

System ogrzewania - załatwia sprawę w każdych warunkach. A zyski to bonusy. System ogrzewania ma je uwzględniać. Nie ma znaczenia, że mogą pokryć okresowo i 100%. Ma Pan gaz i kolektor - określę to ogrzewanie gazowe uzupełnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli porównujesz kociołek elektryczny, rurki i hydraulikę do kabli to ja się pytam po co to wszystko jeśli kable nawet kosztują tyle samo? A nie kosztują bo są tańsze.

 

bo możesz podłączyć - teraz lub w przyszłości - pc napędzaną fotowoltaiką. Już teraz masz na taki zestaw dofinansowanie 40% -

http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/programy/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/informacje-o-programie/

 

To się nazywa "samoregulacja", nie potrzebuje skomplikowanej automatyki do 0,1

 

Zauważ, że kable i podłoga z ustawioną temp. 23oC przez cały rok + ppci kanałowa to zestaw do czesania kasy. Przyjeżdżasz do klienta, nie musisz nic sprawdzać, nic liczyć tylko wstawiasz taki zestaw, kasujesz za instalację 2x po 6000 zł i zawijasz do domku. Instalacja w 1 dzień. Na koniec dajesz klientowi pilota do ppci w łapę i mówisz: "do góry to cieplej, na dól to zimniej. Do widzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to już hydraulika, a to jest poza jego wiedzą.

Jego wiedza kończy się na wentylacji i prądzie, choć i z prądem dopiero raczkuje.

 

Bo wiedza wyklucza stosowanie pośrednich systemów ogrzewania. Takie rzeczy mogą robić wyłącznie ciepłownicy, czyli fach zupełnie zbędny w XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ogrzewania - załatwia sprawę w każdych warunkach. A zyski to bonusy. System ogrzewania ma je uwzględniać. Nie ma znaczenia, że mogą pokryć okresowo i 100%. Ma Pan gaz i kolektor - określę to ogrzewanie gazowe uzupełnione...

 

Przecież ja Panu nie zabraniam stosowć swoje nazewnictwo - niech Pan nazywa to jak chce.

 

a gaz to skąd się wziął? z petrolków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to działa? To są kable? I do jakiej temp. się rozgrzewają?

 

U mnie by podłoga miała 23, powietrze 22 - płyta gk ma 27-28 st.C . Termostaty mam bezstykowe z przewodem sterującym ( gdy podam na przewód 230V termostat obniża temperaturę o 5 st od ustawionej, co w praktyce w przypadku mieszkania w starym budownictwie z 2cm izolacją od wewnątrz, oznacza "wyłącz ogrzewanie" ) Gdy przychodziłem, wyłącznikiem w przedpokoju wyłączałem napięcie sterujące i za 2 - 3 minuty było mi ciepło ( podczerwień) Po jakimś czasie, sufit ogrzał podczerwienią podłogę, ta powietrze i termostat zaczął się wyłączać.

Miałem tak do postawienia Toshiby na balkonie a wewnątrz kanałówki zrobionej ze splita. Teraz temperatury nie obniżam. W zimowe miesiące zużywa to 30 - 35 kWh/ miesiąc na 55m2. Po prostu przestałem stosować obniżki.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już o wiele bardziej wolę PPCi - jeszcze taniej i jeszcze efektywniej a na dodatek wg miłoszenko komfortowo.

 

miloszenko ma dom z poddaszem i jednego splita na parterze, czyli ciepło, które nie za bardzo rozchodzi się wszerz pędzi do góry i ogrzewa mu pokoje na poddaszu użytkowym (i to chyba tylko wtedy, gdy zostawi otwarte drzwi). W parterówce już tak łatwo nie bedzie i można jedynie ogrzewać salon. Jeśli taki split miałby ogrzewać inne pokoje to musiałbyś zmienić na wentylację wywiewną z centralnym nawiewem.

Układ ogrzewania u miloszenki nie jest układem c.o. dla domu.

 

Czekam, aż przestestujesz u siebie i zaprezentujesz tani i efektywny układ ogrzewania nadmuchowego oparty na ppci. Ja nie widzę na rynku tanich i wysokoefektywnych urządzeń do takiego układu. W takim domu jaki planujesz 100m2 dla dwóch osób prędzej poszedłbym w nagrzewnicę elektryczną w kanale nawiewnym. Taniej się nie da i nie ma obawy, że mocy zabraknie.

 

I wszyscy klienci, którzy nie drążą tematu jak my tutaj będą zadowoleni bardziej niż z każdego innego rozwiązania.

Trzeba oddzielić rozwiązania "dla wszystkich" od rozwiązań "samorobów".

 

Oczywiście i nie mam zamiaru tego podważać. Dla TB to jest dobre źródło dochodu i tylko takie rozwiązanie będzie forsował. Tak jak pisałem, mówiąc o tym zestawie jako tani i komfortowy jest mocno dyskusyjne i jest kilka innych kombinacji które może inwestor wdrożyć z równie dobrym lub lepszym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla TB to jest dobre źródło dochodu i tylko takie rozwiązanie będzie forsował.
Przecież tłumaczę jak. Podaję linki , nazwy. Dlaczego ma ktoś u mnie kupować? Nie robię tajemnic. Nawet Pan kszu zrezygnował po otrzymaniu ceny.

Faktem jest, ze centrale i kanały mam tańsze i lepsze niż na allegro, ale kable elektra ma dość drogie. A inwertorami nie handluje.

Tak jak pisałem, mówiąc o tym zestawie jako tani i komfortowy jest mocno dyskusyjne i jest kilka innych kombinacji które może inwestor wdrożyć z równie dobrym lub lepszym efektem.
Cena to nie kwestia dyskusji - widać od razu która lepsza, ale trudno porównywać inne rozwiązania skoro Pan nie podaje co + za ile. Poza tym, czy "tamtymi" lepszymi rozwiązaniami się nie handluje? Czy tylko ja nimi nie mogę?

To co dziś robię, wynika z 24 lat "przesiewu" . Ale jak Pan zna coś lepszego, nich się Pan na forum podzieli a nie tak jak "prezes" enigmatycznie "wiem ale nie powiem"

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty mam bezstykowe z przewodem sterującym ( gdy podam na przewód 230V termostat obniża temperaturę o 5 st od ustawionej, .

No to jestem pod wrażeniem tej elektroniki co pilnuje temp. co 0,1 stopnia. A wy tu szukacie jakiś skomplikowanych elektronik do utrzymania temp. A nasz miszczu rozwiązał to jak najprościej, pstryczkiem w korytarzu i steruje (przepraszam, sterował ) ręcznie, jak przyszedł z pracy. Po zamontowaniu splita w kanałówce samo się to dzieje.

Pewnie ten split jak pies wyczuwa przyjście miszcza z pracy.

Czyli skok technologiczny z XIX do XXI wieku. I tak się rodzi postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pod wrażeniem tej elektroniki co pilnuje temp. co 0,1 stopnia. A wy tu szukacie jakiś skomplikowanych elektronik do utrzymania temp. A nasz miszczu rozwiązał to jak najprościej, pstryczkiem w korytarzu i steruje (przepraszam, sterował ) ręcznie, jak przyszedł z pracy. Po zamontowaniu splita w kanałówce samo się to dzieje.

Pewnie ten split jak pies wyczuwa przyjście miszcza z pracy.

Czyli skok technologiczny z XIX do XXI wieku. I tak się rodzi postęp.

I nawet tego Pan nie załapał?

To wyjaśnię... odkąd dogrzewa inwertor, zużycie jest tak małe, że przestałem korzystać z pstryczka. Wcześniej, system odgrzewania podłogi podczerwienią, był tak szybki, że nie korzystałem z czasówki tylko wyłącznika, bo nie wiedziałem z dokładnością do 2-3 minut o której przyjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet tego Pan nie załapał?

To wyjaśnię... odkąd dogrzewa inwertor, zużycie jest tak małe, że przestałem korzystać z pstryczka. Wcześniej, system odgrzewania podłogi podczerwienią, był tak szybki, że nie korzystałem z czasówki tylko wyłącznika, bo nie wiedziałem z dokładnością do 2-3 minut o której przyjadę.

Genialne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie żony i kochanki a o te, pomiędzy którymi ma następować przepływ energii.

...

 

Nie rozumiem, mógłbyś wskazać w wypowiedzi Horher'a, z której cytowałem te dwa ciała z twojego pytania?

JAk opona będzie w otoczeniu wysokiego ciśnienia to powietrze nie ucieknie nawet jak będzie dziurawa. Tak więc analogia jest dobra. Mówimy o płycie, która ma temperaturę otoczenia. NIe ma przepływu ciepła. Do przepływu ciepła jest potrzebna różnica temperatur, tak jak do przepływu powietrza różnica ciśnień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...