Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Co mam komentować? Ile waży 100m2 zbrojonej płyty 20cm , każdy może w googlach sprawdzić, nie jest to 100 ton.

 

Przecież nie o płycie piszę a o tradycyjnym fundamencie.

Odgarniamy humus ,kładziemy izolację poziomą ,nast. ławy ,ściany fundamentowe,całość zasypujemy piachem i na to szlichta betonowa. Boki tego sarkofagu oczywiście też zaizolowane . O takim fundamencie akumulacyjnym piszę. Na 100m2 100ton, ale można i więcej jak kto ma ochotę. Koszt identyczny jak normalny fundament tyle że izolacja pozioma trochę niżej jak normalnie.Posadzka np. na poziomie +o,4 a izolacja na -0,30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jako izolację masz na myśli wełne, prawda ?

 

 

 

A co miałeś na myśli pisząc, żebym nie porównywał ? Uważasz którąś technologię za gorszą ? Pewnie kszhową ;)

Tu analizę warunków wilgotnościowo-temperaturowych dla ściany wykonanych w obu technologiach:

[ATTACH=CONFIG]268744[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]268745[/ATTACH]

W tym zestawieniu lepiej wychodzi przegroda wg (prawie) koncpecji kszhu.

 

Miałem na myśli i to i styropian .Jeżeli paroizolacja nie będzie idealna to wyjdą takie kwiatki .

http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert-rechner/?&d0=30&mid0=216&d1=15&mid1=11&bt=0&T_i=20&RH_i=50&T_e=-20&RH_e=80&outside=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w domach szkieletowych i w dachach udaje się szczelnie zrobić paroizolację. Co broni dobrze zrobić ścianę murowaną [ATTACH=CONFIG]268751[/ATTACH]

 

Jakoś nie ma Pan racji ,że się da, bo gdyby się dało, to temp .powierzchni dachu od środka (na ogół karton gips) powinna być niższa przy warstwie izolacji 30-40cm o nie więcej jak 1oC niż temp. powietrza w pomieszczeniu . A nie spotkałem takiego przypadku.aby różnica mieściła się w 1oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie o płycie piszę a o tradycyjnym fundamencie.

Odgarniamy humus ,kładziemy izolację poziomą ,nast. ławy ,ściany fundamentowe,całość zasypujemy piachem i na to szlichta betonowa. Boki tego sarkofagu oczywiście też zaizolowane . O takim fundamencie akumulacyjnym piszę. Na 100m2 100ton, ale można i więcej jak kto ma ochotę. Koszt identyczny jak normalny fundament tyle że izolacja pozioma trochę niżej jak normalnie.Posadzka np. na poziomie +o,4 a izolacja na -0,30

Ja to nazywam brakiem izolacji. Tak robi Isomax i się nie sprawdziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie ma Pan racji ,że się da, bo gdyby się dało, to temp .powierzchni dachu od środka (na ogół karton gips) powinna być niższa przy warstwie izolacji 30-40cm o nie więcej jak 1oC niż temp. powietrza w pomieszczeniu . A nie spotkałem takiego przypadku.aby różnica mieściła się w 1oC.
a co to ma do szczelności paroizolacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze odnosnie tych zarowek i 1125W potrzebnych do ogrzania domu pasywnego przy -14*C

 

http://allegro.pl/lg-klimatyzator-prestige-2-5-kw-inverter-v-h09ak-i4322007179.html

 

min oddana moc to 300W

 

< 3500:- mamy rozwiazany problem "dostarczenia ciepla" w nazimniejsze dni jak i obnizenia temp w razie potrzeby latem....

( chociaz dom pasywny tej energii ponoc potrzebuje minimalnie na jedno jak i drugie )

 

<3500:- a kable mozna sobie odpuscic... a na 40cm styropianu i 5cm egzotycznego drzewa na podlodze stopy marznac nie beda :D

 

WM mechaniczna z odzyskiem ciepla w takich domach jest instalowana i tak.

 

Zainteresowani takim rozwiazaniem nie sa skazani na cieplownika ktory oferuje "Systemy Ogrzewania"....

 

http://bartycka24.pl/zdjecia/firmy/99.jpg

 

A propo żarówek .Przyzwyczajenie jesteśmy do źródeł światła na określonej wysokości, ale jak by tak odwrócić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo Pana rozumiem, piszemy o tanim domu. Zawsze pisałem, ze allegro jest dla bogatszych hobbystów, ale to nie watek, gdzie kupić drożej?

 

Ja o zupie, Pan o dupie - jak zawsze.

 

Ja się Pana pytam "po ile jako Inwestor budujący systemem gospodarczym kupię EPS o którym Pan pisze", a Pan mnie wysyła na alledrogo???

 

Panie, ogarnij sie Pan i daj merytoryczną i konkretną odpowiedź

 

W przeciwnym wypadku powtarzaj Pan za mną:

 

"nie wiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o zupie, Pan o dupie - jak zawsze.

 

Ja się Pana pytam "po ile jako Inwestor budujący systemem gospodarczym kupię EPS o którym Pan pisze", a Pan mnie wysyła na alledrogo???

 

Panie, ogarnij sie Pan i daj merytoryczną i konkretną odpowiedź

 

W przeciwnym wypadku powtarzaj Pan za mną:

 

"nie wiem"

A ile wg Pana dostaje się dziś rabatu od cent katalogowej? Ile kosztuje 40cm EPS 200 na 120m2 płytę?

Zaoszczędzony 3000zł na izolacji w pompę wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie o płycie piszę a o tradycyjnym fundamencie.

Odgarniamy humus ,kładziemy izolację poziomą ,nast. ławy ,ściany fundamentowe,całość zasypujemy piachem i na to szlichta betonowa. Boki tego sarkofagu oczywiście też zaizolowane . O takim fundamencie akumulacyjnym piszę. Na 100m2 100ton, ale można i więcej jak kto ma ochotę. Koszt identyczny jak normalny fundament tyle że izolacja pozioma trochę niżej jak normalnie.Posadzka np. na poziomie +o,4 a izolacja na -0,30

 

Roztrząsałem taki przypadek. A ile Ty dałbyś tej izolacji poziomej? 10? 20? cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wg Pana dostaje się dziś rabatu od cent katalogowej? Ile kosztuje 40cm EPS 200 na 120m2 płytę?

 

nie wiem, dlatego pytam Pana, który jak widzę orientuje się rewelacyjnie także w cenach EPS

 

Nie rozumie Pan Pytania, czy specjalnie udaje idiotę?

 

Skoro Pan nie wie, proszę powtarzać za mną:

"nie wiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie stary.... "Systemy Ogrzewania" a definicje przeciez byly juz w 1990r, a wiec jakiego ogrzewania...

Domy izolowane trzeba bylo ogrzewac w latach 90' a teraz juz nie... moze wtedy nawet mialy zapotrzebowanie na cieplo ? :D

 

Pierwszy reku TB... ten 1y na swiecie? :D

...bo nasz w domu jest z 1986r.

 

Zreszta forum budowlane naswietla osobe ta jeszcze bardziej....

 

Tu ten pierwszy High Tech rekuperator na swiecie.... nikt wczesniej na to nie wpadl :D

 

"Jest Pa w błędzie. Pierwszy wymiennik zrobiłem z blaszanego pudełka po angielskich herbatnikach i plastikowych okładek od zeszytów. Wcześniej nikt tego nie montował "

 

Czy wy tutaj piszacy wiedzieliscie o jego akrobacjach na tamtym forum? Duzo tego jest?

 

http://www.forumbudowlane.pl/vt/23052/0/kto-chce-poznac-podstawy-pomyslow-brzeczkowskiego-ankieta?postdays=0&postorder=asc

 

Mozna sie niezle posmiac w piatkowe popoludnie...:cool:

Niezłe kwiatki tam są. :) Dziwić może tylko to, że zawsze znajdzie się ktoś kto traktuje misia poważnie i próbuje namówić go na uzasadnienie tych chorych pomysłów. Czekaj tatka latka...

 

Pudełko po angielskich herbatnikach... Cały misiu puchaty. Zrobił...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różne rzeczy słyszałem już w przepychankach między EPSem a XPSem. W wątku o płycie fundamentowej poszło na noże, ale nawet największy i najbardziej zaciekły obrońca EPSa nie powiedział że jest lepszy od XPSa :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy słyszałem już w przepychankach między EPSem a XPSem. W wątku o płycie fundamentowej poszło na noże, ale nawet największy i najbardziej zaciekły obrońca EPSa nie powiedział że jest lepszy od XPSa :jawdrop:

Ja zawsze słyszałem, że cena/izolacja EPS jest lepszy. A to, ze chłonie wodę wolniej podawano, nie podawano, że jej nie oddaje.

Ogólnie stosuje się EPS http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.plastkemiforetagen.se%2FMaterial%2FEPS%2520Bygg%2520Grundboken.pdf&ei=jOi2U-K8C6aS7AaTuoAw&usg=AFQjCNFS1PCxYk2RnkoCZo7FLTyo6d4w_w&sig2=6t9hhTFsBwI4BswZeD3krg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do wszystkich co tu piszą. bo ja jak napiszę tak jak poprzednia wiadomość i wracam po pracy do domu i włączam żeby zobaczyć co się dzieje to widzę 6 nowych stron zapisanych więc się pytam czy nie ma cie co robić czy kiego pierona? jak można kurde cały czas siedzieć na forum? nawet jak się jest sprzedawcą to chyba kiepskim skoro jest czas na siedzenie na forum zamiast faktycznie sprzedawanie towaru. ja u siebie w pracy mam tyle roboty że jedynie przy przerwie mogę rzucić okiem co nowego ale zawsze to dużo jest tego napisane że nie zdąży się nawet przeczytać. jeszcze bym zrozumiał jakby autor wątku (bez urazy) był wielkim i szanowanym uczonym o ogromnej wiedzy i miałby kasę za siedzenie na forum i doradzanie ale tak nie jest wiec dziwi mnie to że nawet znajdują się osoby które mają czas na wieczną głupią krytykę. chyba nawet nie macie co robić skoro wolicie marnować czas na głupie pisanie bo tu nic mądrego się nie można dowiedzieć. ale jak chcecie to marnujcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...