Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

ja mam pytanie do wszystkich co tu piszą. bo ja jak napiszę tak jak poprzednia wiadomość i wracam po pracy do domu i włączam żeby zobaczyć co się dzieje to widzę 6 nowych stron zapisanych więc się pytam czy nie ma cie co robić czy kiego pierona? jak można kurde cały czas siedzieć na forum? nawet jak się jest sprzedawcą to chyba kiepskim skoro jest czas na siedzenie na forum zamiast faktycznie sprzedawanie towaru. ja u siebie w pracy mam tyle roboty że jedynie przy przerwie mogę rzucić okiem co nowego ale zawsze to dużo jest tego napisane że nie zdąży się nawet przeczytać. jeszcze bym zrozumiał jakby autor wątku (bez urazy) był wielkim i szanowanym uczonym o ogromnej wiedzy i miałby kasę za siedzenie na forum i doradzanie ale tak nie jest wiec dziwi mnie to że nawet znajdują się osoby które mają czas na wieczną głupią krytykę. chyba nawet nie macie co robić skoro wolicie marnować czas na głupie pisanie bo tu nic mądrego się nie można dowiedzieć. ale jak chcecie to marnujcie.

Ja mam uczulenie na pracę, alergik jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam uczulenie na pracę, alergik jestem.

 

to ciekawe z czego Pan rodzinę żywi. od głupiego pisania w kółko tego samego raczej wiele się nie zarobi.

kurcze oświeciło mnie, Pan TB chyba nie istnieje a to tylko złośliwy wirus który zatruwa wszystkie fora budowlane i temu nic nie przyswaja bo ma jedno zakodowane i tego się nie przeskoczy. przecież jak wyskakuje błąd w systemie to też w kółko to samo pisze i On działa tak samo. prośba do kogoś u góry o lepszy program antywirusowy to może będzie lepiej.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do wszystkich co tu piszą. bo ja jak napiszę tak jak poprzednia wiadomość i wracam po pracy do domu i włączam żeby zobaczyć co się dzieje to widzę 6 nowych stron zapisanych więc się pytam czy nie ma cie co robić czy kiego pierona? jak można kurde cały czas siedzieć na forum? nawet jak się jest sprzedawcą to chyba kiepskim skoro jest czas na siedzenie na forum zamiast faktycznie sprzedawanie towaru. ja u siebie w pracy mam tyle roboty że jedynie przy przerwie mogę rzucić okiem co nowego ale zawsze to dużo jest tego napisane że nie zdąży się nawet przeczytać. jeszcze bym zrozumiał jakby autor wątku (bez urazy) był wielkim i szanowanym uczonym o ogromnej wiedzy i miałby kasę za siedzenie na forum i doradzanie ale tak nie jest wiec dziwi mnie to że nawet znajdują się osoby które mają czas na wieczną głupią krytykę. chyba nawet nie macie co robić skoro wolicie marnować czas na głupie pisanie bo tu nic mądrego się nie można dowiedzieć. ale jak chcecie to marnujcie.

 

A ja w pracy cały dzień czytam forum :). Nie ma sprawiedliwości na tym świecie ...

 

Wątek się rozwija, bo ma wartość rozrywkową. Nie raz się śmiałem aż mi łzy pociekły. Jest lepszy jak wiocha.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe z czego Pan rodzinę żywi. od głupiego pisania w kółko tego samego raczej wiele się nie zarobi.

kurcze oświeciło mnie, Pan TB chyba nie istnieje a to tylko złośliwy wirus który zatruwa wszystkie fora budowlane i temu nic nie przyswaja bo ma jedno zakodowane i tego się nie przeskoczy. przecież jak wyskakuje błąd w systemie to też w kółko to samo pisze i On działa tak samo. prośba do kogoś u góry o lepszy program antywirusowy to może będzie lepiej.:lol2:

 

Już na samym początku tego wątku padło podejrzenie, że TB jest botem. Powtarza te same zdania, na pytania odpowiada ogólnikami, często nawet nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w pracy cały dzień czytam forum :). Nie ma sprawiedliwości na tym świecie ...

 

Wątek się rozwija, bo ma wartość rozrywkową. Nie raz się śmiałem aż mi łzy pociekły. Jest lepszy jak wiocha.pl

 

to fajna praca ale zajęcie jak na mój przesadzone ale fakt faktem tez nie raz się uśmiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na samym początku tego wątku padło podejrzenie, że TB jest botem. Powtarza te same zdania, na pytania odpowiada ogólnikami, często nawet nie na temat.

 

myślę, że to nie jest bot tylko eksperymentalna sztuczna inteligencja tworzona od 1989 roku przez IBM a potem kupiona przez Google i niestety już nie rozwijana. serwer na którym została stworzona był w podziemnej wojskowej bazie w USA która do tej pory nie została odtajniona ponieważ chodzą słuchy, że eksperymentowano tam na przypadkowych ludziach . tajemnicą poliszynela jest ostatni obiekt eksperymentu z dużą dozą prawdopodobieństwa mieszkaniec Polski.jest niemal na 100% pewne, że dysponował on wiedzą znacznie wyprzedzającą swoje czasy. wywiad izraelski donosił o niezwykle ważnych informacjach dotyczących wentylacji oraz podgrzewania , podobno miały one wpływ na całą planetę........itd,itp....... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c
Już na samym początku tego wątku padło podejrzenie, że TB jest botem. Powtarza te same zdania, na pytania odpowiada ogólnikami, często nawet nie na temat.
W sumie nawet nie wiadomo czy "Brzęczkowski" to faktycznie Brzęczkowski. Równie dobrze ktoś mógł wymyślić sobie taki nick. Wątek jest rozrywkowy a postać głównego bohatera, zmyślonego czy nie pocieszna bardzo. Gorzej jak próbuje faktycznie "pomagać". Pisze ktoś, że chce tanio docieplić dom bez izolacji i pyta jak to zrobić. Odpowiedź misia jest z reguły taka sama. "nie masz zaizolowanych stóp fundamentowych więc całe ciepło ucieknie ci do gruntu. Nie ma sensu". To co mam zrobić? "Ocieplić od wewnątrz". Z reguły po takim idiotyzmie więcej pytający się nie odzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe z czego Pan rodzinę żywi. od głupiego pisania w kółko tego samego raczej wiele się nie zarobi.

kurcze oświeciło mnie, Pan TB chyba nie istnieje a to tylko złośliwy wirus który zatruwa wszystkie fora budowlane i temu nic nie przyswaja bo ma jedno zakodowane i tego się nie przeskoczy. przecież jak wyskakuje błąd w systemie to też w kółko to samo pisze i On działa tak samo. prośba do kogoś u góry o lepszy program antywirusowy to może będzie lepiej.:lol2:

Mylisz się kamil T.B. istnieje, właśnie dzisiaj odwiedziłem Pana Brzęczkowskiego w swojej firmie na Bartyckiej.

To ten facet Panie Tomku w słonecznych okularach i brodzie. Który na koniec wizyty rzucił pytanie" Proszę się zastanowić kim ja jestem"

Byłem godzinę, chcecie poznać szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zazwyczaj"... Myśli Pan, że czajnik do wody 200W zamiast 2000W byłby tańszy? Czy wykonałby zadanie w zadowalający Pana sposób? Podobnie będzie w kablami czy rurkami jak, da Pan 10W/m2 zamiast 100.

W teorii wszystko jest łatwiejsze, W praktyce - mała moc jest tak upierdliwa w sterowaniu, że szkoda pisać.

Mogę wiedzieć ile Pan uważa, że zaoszczędzi montując 10W/m2 zamiasat 100?

 

Mam zupełnie inną ideę niż Pan... myślę że odpowiednia instalacja która da teoretycznie 10W/m2 nie chodzi mi o kable ani rurki, jest w stanie zaopatrzyć dom w odpowiednią temperaturę...

 

...ile cennych sekund upłynie zanim kable się rozgrzeją? błyskawicznie raczej nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kamil T.B. istnieje, właśnie dzisiaj odwiedziłem Pana Brzęczkowskiego w swojej firmie na Bartyckiej.

To ten facet Panie Tomku w słonecznych okularach i brodzie. Który na koniec wizyty rzucił pytanie" Proszę się zastanowić kim ja jestem"

Byłem godzinę, chcecie poznać szczegóły?

 

jestem jak niewierny tomasz, dopóki nie zobaczę (ale palca nie wsadzę:lol2:) to nie uwierzę:lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan Panie Tomaszu? Ta krytyka jest w dużej części uzasadniona. Czasami mówi Pan naprawdę mądre rzeczy, a czasami zachowuje sie Pan jak zacięta płyta - "Ekonomiczna izolacja to taka, przy której..." Ileż można? Przecież tak Pan nikogo nie przekona. Gdyby tylko chciał Pan posłuchać czasem innego człowieka, a na własne poglądy chciał popatrzeć trochę z dystansem, może doszedłby Pan do wniosku, że czasami nawet Pan się może pomylić. Peoszę o tym pomyśleć.

Ale w sprawie wentylacji się całkiem z Panem zgadzam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo.http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert-rechner/?&d0=30&mid0=216&d1=15&mid1=11&bt=0&T_i=20&RH_i=50&T_e=-20&RH_e=80&outside=0

 

coś Ci się pokiełbasiło, bo dalej beton wstawiasz. Zobacz to (tak będzie u mnie):

http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert-rechner/?&d0=30&mid0=14049&d1=18&mid1=124&d2=6&mid2=131&bt=0&T_i=20&RH_i=50&T_e=-20&RH_e=80&outside=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A sa szczegoly? :)

Są.

A więc jak co piątek jadę ci ja do Warszawy z moją ładniejszą polową do Brudnowskiego Szpitala, Dzisiaj by wypełnić czas pobytu mojej lepszej polowy w szpitalu wpadłem na diabelny pomysł: odwiedzenia naszego miszcza bo już przestajecie wierzyć czy faktycznie istnieje. Do Batyckiej dojeżdżam gdzieś około godziny 12 zostawiam samochód na parkingu i wyruszam na poszukiwanie pawilonu w którym nasz "wieszcz" głosi nieprzerwanie od 24 lat ten kaganek oświaty. Przy parkingu jest informacja i panie na podstawie nazwiska i rodzaju działalności wskazują pawilon" lwa". Jest nim 15A. dla nie po znaki wkładam ciemne okulary i dzielnie maszeruję do pawilonu. Nie dawno chodziły tu zdjęcia tego boxu. Wchodzę do środka a tam panuje taki lekki półmrok, bo chyba jedynym światłem jest ( prócz żarówki) szyba wystawowa. W rogu pod przeciwległą ściana w półmroku siedzi miszcz z lapem na kolanach. Widząc mnie zrywa się do mnie . Oczywiście udałem głupa zainteresowanego kupnem ręku do domku jednorodzinnego. Opiszę trochę sklep bo warto to zobaczyć. Jak się wchodzi do tego sklepu to jest od razu wrażenie jak by się wlazło do jakiegoś magazynu, a przejście to wąziutka ścieżka między dziesiątkami pudeł z jakimiś rozdzielaczami. pod ścianą stoją trzy centrale reku, duża, średnia, mała i właśnie ta mała jako klienta zainteresowała mnie najbardziej ale Pan Tomasz miał tylko jeden egz. i jako hałaśliwą mi szczerze odradzał a i tak jej już nie sprowadzał. Ale mnie jako klientowi najbardziej pasowała. Stała również pompa do grzania wody jednak podczas rozmowy o pompach Pan Tomasz przyznał, że chodzi tylko do -7 i włącza się grzałka ale nie wiemy kiedy się włącza i najlepiej to sprawdzać pod licznikiem. Samo pomieszczenie jako sklep to schyłek lat 56-62 ubiegłego wieku jakiś mały magazynek gdzie gratów zatrzęsienie, bez półek, na podłodze wszystko to leżało. Na ścianach za to parę promienników na podczerwień tez chyba z lat 70 ubiegłego wieku. Wrażenie potworne, no i szef tego całego bałaganu siedzący na kanapie i stukający w laptopa. Natomiast rozmowa była trochę o wszystkim ale jak zaczęły wchodzić teksty typu "robimy to od 24 lat natychmiast ucinałem temat przechodzą na jakiś inny, Mogłem sprawić wrażenie bardzo niecierpliwego bo co się dało " macałem" skacząc w miarę wolnego miejsca po sklepie. Natomiast dowiedziałem się dla czego pompa chodzi do -36 stopni. W sumie gatka to była o dupie Maryni, Pan Tomasz zademonstrował mi jak szumią reku ten najmniejszy i najgłośniejszy a ten największy i najdroższy. Może ucho mam rozdeptane ale była to kwestia szumu samego powietrza i średnicy bo różna kanałów.

Zacytował mi parę sloganów które to szyscy znacie.

Widziałem już różne firmy w środku, moja przecież to też nie szczyt nowoczesności i automatyki ale ten sklep to faktycznie zatrzymanie się czasu 24 lata w stercz. I śmieszne jest to to u człowieka, który niby jest w XXI wieku. Jak widzę go na tej kanapce z tym lapem w dłoniach to dla niego czas się wiele lat temu zatrzymał. Polemika z Panem Brzęczkowskim jest porażką, próbowałem uzyskać odpowiedz tylko na jedno pytanie" ale nie był mi w stanie nic powiedzieć. Wiedziałemt o od dawna ale teraz przekonałem się sam, że polemika z Brzeczkowskim jest na zasadzie kabaretu a nie na podstawie rzeczowej rozmowy. Tego nigdy nie osiągniecie .Żyje w innym świecie.

Można się o tym przekonać osobiście, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może faktycznie coś pokiełbasiłem ,bo poprawiałem w tym co zapodałem ,ale w BK podaje też kondensację.

Z drugiej strony program mało wiarygodny. Spróbuj symulować temp. ściany przy izolacji od wewnątrz +40,czy 50oC . W środku jak dzwon zawsze zadana 20 czy 22oC .Przecież ściana przy izolacji od wewnątrz osiągnie takie temp. latem . Okazuje się że program tego nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...