Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jeżeli bez opaski pionowej to 30 .Z opaską 20cm.

 

hardcore :) i tylko 550kWh do zgromadzenia przy dT=10st, ale jeśli do tego odpowiednio dobrać solar dachowy (nie przewymiarować), tak aby móc ciągle zasilać nie przekraczając temp. granicznej, to za 0,00NIC zł w ciągu roku można zminimalizować straty przez podłogę na gruncie do zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kolektor muszę przyznać że ciekawa historia ale jesteś pewien na 100% kogo widziałeś? pamiętaj że jest tu wielu jego fanów którzy maja w głowie ten sam zużyty olej i ktoś mógł go udawać aby jego duch czy "geniusz" nie umarł. może tego nie wiesz ale może jesteś obserwowany i wiedzieli że tam będziesz i wszystko pod Ciebie przygotowali. śmierdzi mi tu wielką teorią spiskową ze afera podsłuchowa się do tego nie umywa. Ty, a może to TB maczał palce w tym aby polski węgiel był taki drogi? bo jak padną kopalnie to będzie szczęśliwi że ciepłownicy nie będą mieć czym palić i będą zmuszeni udać się po pomoc do wielkiego zbawcy budownictwa. czy wiecie o kim piszę? nikt nie zna jego imienia, nie widział twarzy ale każdy zna złota ideę: DOM IZOLOWANY BEZ CO.

ludzie pomnik mu postawia że dzięki jemu nie pomarzną przez zimę. on zbawi cały świat jak ciepłownicy padną na kolana. kurde trzeba się chować bo może też jestem obserwowany. jakbym nie dawał znaku życia tzn że mnie dorwali:lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie coś pokiełbasiłem ,bo poprawiałem w tym co zapodałem ,ale w BK podaje też kondensację.

Z drugiej strony program mało wiarygodny. Spróbuj symulować temp. ściany przy izolacji od wewnątrz +40,czy 50oC . W środku jak dzwon zawsze zadana 20 czy 22oC .Przecież ściana przy izolacji od wewnątrz osiągnie takie temp. latem . Okazuje się że program tego nie przewiduje.

 

Bo on nie liczy temp. wewnątrz tylko U przegrody. To ty ustalasz jaką temperaturę utrzymujesz wewnątrz i patrzysz co się dzieje w przegrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Domy pasywne dla mas? Czy moze wlasnie energooszczedne.. ale wtedy ... jakie.'

 

Wyznacznikiem można uznać np . 1000-1500PLN na ogrzewanie -CO domu 100-120m2.

Podstawą takiego domu może być fundament akumulacyjny . Dający pole do popisu z wyborem źródła ale kilkakrotnie tańszy .Może być pexs ,może być kabel .Tyle,że pex daje więcej możliwości ,bo może być np.PC z cOP 4 i kabel z COP 1.Może być pex z zasilaniem w cenie szyszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on nie liczy temp. wewnątrz tylko U przegrody. To ty ustalasz jaką temperaturę utrzymujesz wewnątrz i patrzysz co się dzieje w przegrodzie.

 

Ustawiałem przegrodę z izolacją od wewnątrz. Temp. latem silki z 40oC nie jest nic nienormalnego , a on pokazuje 20 wewnątrz. Zrobisz 60oC ,pokazuje 20 wewnątrz. Ten program daje obraz sytuacji a nie rzeczywiste sytuacje. Powiedział bym ,że jest z dokładnością +/- 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Domy pasywne dla mas? Czy moze wlasnie energooszczedne.. ale wtedy ... jakie.'

 

Wyznacznikiem można uznać np . 1000-1500PLN na ogrzewanie -CO domu 100-120m2.

Podstawą takiego domu może być fundament akumulacyjny . Dający pole do popisu z wyborem źródła ale kilkakrotnie tańszy .Może być pexs ,może być kabel .Tyle,że pex daje więcej możliwości ,bo może być np.PC z cOP 4 i kabel z COP 1.Może być pex z zasilaniem w cenie szyszek .

 

Dla mnie 1500pln na ogrzewanie to drożyzna - podziel przez 10, aby było max 150pln to będzie energooszczędnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kamil T.B. istnieje, właśnie dzisiaj odwiedziłem Pana Brzęczkowskiego w swojej firmie na Bartyckiej.

To ten facet Panie Tomku w słonecznych okularach i brodzie. Który na koniec wizyty rzucił pytanie" Proszę się zastanowić kim ja jestem"

Byłem godzinę, chcecie poznać szczegóły?

I szkoda, że Pan nie skorzystał . Mało poznawcze jest jak się przychodzi i nie daje dojść do słowa. Przynajmniej może działanie inwertora i paroawanie przy obniżonym ciśnieniu udało się wytłumaczyć.I to, że jak jest parowanie to jest pobieranie energii i nie ma znaczenia czy jest to w +7 czy w -15.

Dzięki obniżaniu ciśnienia, problem nie w cyklu, nie w fizyce a w sprężarce, w technologii, w jakiej najniższej temperaturze zapracuje.

Ps. I dlaczego (choć wyrażał Pan wcześniej chęć) nie ujawnił się Pan, by zobaczyć dom?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan Panie Tomaszu? Ta krytyka jest w dużej części uzasadniona. Czasami mówi Pan naprawdę mądre rzeczy, a czasami zachowuje sie Pan jak zacięta płyta - "Ekonomiczna izolacja to taka, przy której..." Ileż można? Przecież tak Pan nikogo nie przekona. Gdyby tylko chciał Pan posłuchać czasem innego człowieka, a na własne poglądy chciał popatrzeć trochę z dystansem, może doszedłby Pan do wniosku, że czasami nawet Pan się może pomylić. Peoszę o tym pomyśleć.

Ale w sprawie wentylacji się całkiem z Panem zgadzam :).

Dlaczego nikogo? Myśli Pan że nikt nie zna fizyki i ekonomii? Że profesor Żmijewski jest głupkiem?

Do gruntu, przy tej samej izolacji i ogrzewaniu podłogowym ucieka znacznie więcej ciepła niż dachem. Jeżeli Pan już ma zrobione 25 cm od gruntu - to przekona się Pan, że zużycie przekroczy 30kWh/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na dobrej drodze. Zszedł Pan z 40 na 25cm .

Proszę mnie sprostować o ile się mylę. J-J ma 24cm izolacji pod posadzką a w miejscu gdzie jest GWC który jest nieopłacalny i nie obniża temp. gruntu pod domem ,35cm . A dom ma pasywny. Pan twierdzi ,że mniej jak 25cm izolacji to zużycie większe jak 30kWh/m2. On ma 24 cm i zużycie mniejsze jak 15kWh. Pan mówi a on ma. Któryś z Panów mówi nieprawdę. To przykre jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kamil T.B. istnieje, właśnie dzisiaj odwiedziłem Pana Brzęczkowskiego w swojej firmie na Bartyckiej.

To ten facet Panie Tomku w słonecznych okularach i brodzie. Który na koniec wizyty rzucił pytanie" Proszę się zastanowić kim ja jestem"

Byłem godzinę, chcecie poznać szczegóły?

Trzeba było go nagrać. :) Tak poważnie to odzierasz nas trochę ze złudzeń. Domyślamy się, że Brzęczkowski, wbrew temu co twierdzi nie jest rozchwytywanym fachowcem tylko z trudem walczy o przetrwanie ale co innego domyślać się a co innego wiedzieć. Każdy z nas jest jaki jest. Internet pozwala na wykreowanie postaci trochę z bajki osobom które tego potrzebują. On najwyraźniej tak i nie piszę tego z ironią. Z racji kontaktów wiem sporo o Brzęczkowskim ale nie mam zamiaru tego upubliczniać. Mogę tylko napisać, że wbrew temu co niektórzy o nim sądzą jest zupełnie normalny. (miałem tego nie pisać, bo sam często twierdziłem inaczej ale to była część zabawy). Myślę, że sporo osób polubiłoby go osobiście choćby za poczucie humoru. Zostawmy może nasze życie prywatne w spokoju, bo zrobi się nieprzyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na dobrej drodze. Zszedł Pan z 40 na 25cm .

Proszę mnie sprostować o ile się mylę. J-J ma 24cm izolacji pod posadzką a w miejscu gdzie jest GWC który jest nieopłacalny i nie obniża temp. gruntu pod domem ,35cm . A dom ma pasywny. Pan twierdzi ,że mniej jak 25cm izolacji to zużycie większe jak 30kWh/m2. On ma 24 cm i zużycie mniejsze jak 15kWh. Pan mówi a on ma. Któryś z Panów mówi nieprawdę. To przykre jest.

 

j-j ma dwa GWC. Pierwszy, wstępny żwirowiec przed domem. On podgrzewa powietrze do temp. gruntu obok domu, a wchodząc pod chałupę uzyskuje jeszcze kilka stopni.

 

A jest możliwość aby pokazał ile będzie w środku gdy temp. ściany zewnętrznej osiągnie np. 50oC?

 

Nie.

 

Mogę tylko napisać, że wbrew temu co niektórzy o nim sądzą jest zupełnie normalny. (miałem tego nie pisać, bo sam często twierdziłem inaczej ale to była część zabawy). Myślę, że sporo osób polubiłoby go osobiście choćby za poczucie humoru. Zostawmy może nasze życie prywatne w spokoju, bo zrobi się nieprzyjemnie.

 

:cry: wzruszyłem się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na dobrej drodze. Zszedł Pan z 40 na 25cm .

Proszę mnie sprostować o ile się mylę. J-J ma 24cm izolacji pod posadzką a w miejscu gdzie jest GWC który jest nieopłacalny i nie obniża temp. gruntu pod domem ,35cm . A dom ma pasywny. Pan twierdzi ,że mniej jak 25cm izolacji to zużycie większe jak 30kWh/m2. On ma 24 cm i zużycie mniejsze jak 15kWh. Pan mówi a on ma. Któryś z Panów mówi nieprawdę. To przykre jest.

Jak ma pasywny, to ma elektryczne ogrzewanie podłogowe i 35cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza, że kompletnie pan nie rozumie tematu.

 

Horher, a widziałeś tą koncepcję?:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223881-B%C4%99dzie-ma%C5%82y-ekonomiczny-i-tanio-koncepcja&p=6358393&viewfull=1#post6358393

Mi na cały dom 150m2 - 30cm styro grafitowego + 30cm EPS 100 pod podłogę wychodzi 25tys.

Ma swoje plus i minusy. Kiedy startujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...