Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Myślę, że ok. wiosny przyszłego roku. W tym roku chcę wystartować i zrobić SSZ.

 

To się wspaniale składa! Ja mam troszkę ambitniejsze plany na ten rok, ale co wyjdzie - zobaczymy. Tak, czy siak pompa będzie przy wykończeniówce, więc wiosna-lato przyszłego roku. Może się dogramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I kto to mówi :) Ten co żadnych podatków płacić nie musi ;)

 

Za takie kłamstwo mogę Cię do sądu podać. Widziałeś moje CIT-y? Deklaracje VAT może widziałeś? A może prywatne PIT-y?

 

Metodą jednego takiego mogę Cię śmiało i jawnie zapytać:

gdzie napisałem, że nie muszę płacić podatków?

 

Zaczynasz nim przesiąkać i pierdolić farmazony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie kłamstwo mogę Cię do sądu podać. Widziałeś moje CIT-y? Deklaracje VAT może widziałeś? A może prywatne PIT-y?

 

Metodą jednego takiego mogę Cię śmiało i jawnie zapytać:

gdzie napisałem, że nie muszę płacić podatków?

 

Zaczynasz nim przesiąkać i pierdolić farmazony

 

Nic nie musisz udowadnia. Po prostu zapamiętałem coś kiedyś pisał:

jak dobrze pokombinuję i puszczę materiały na dom przez swoją firmę, co nie jest wielkim problemem, to z każdego 1000zł brutto zaoszczędzę 333zł (Vat+podatek), co przy koszcie domu 200m2 245000zł netto (st. deweloperski - takie mam wyceny materiałów) daje 100350pln i czniam jakieś dofinansowania i nikt mi nie dyktuje z czego i jak mam budować

 

więc chyba jasne jest, że wrzucając " w koszty" nie musisz płacić od tych materiałów podatków. Sorry, że napisałem "żadnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz udowadnia. Po prostu zapamiętałem coś kiedyś pisał:

 

 

więc chyba jasne jest, że wrzucając " w koszty" nie musisz płacić od tych materiałów podatków. Sorry, że napisałem "żadnych".

 

No to jak z tego wysnułeś wniosek, że podatków nie płacę, to moja reakcja była chyba uzasadniona.

 

Nie wypieram się słów, które zacytowałeś :p, Ty na 8% musisz kombinować z kolegą, ja nie potrzebuję mieszać do tego obcych. To nie znaczy że podatku od tych materiałów nie płacę, płace ale mniejszy, tak jak Ty kombinujesz

 

Naprawdę jak ktoś myśli o wrzucaniu w koszty, to świat schodzi na psy

 

EDIT:

zresztą mogę metoda jednego takiego dalej Cię zapytać:

gdzie ja napisałem, że wrzucam w koszty?

 

 

...

 

 

dobra - wyluzuj :lol:

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam konkretnie pisze ile co kosztuje więc widać jak na dłoni. jeżeli mówisz że drogo to jaka jest normalna cena przypuśćmy za 1m2 czyli 10mb kabla?

 

Pisze to kura pazurem. To TB twierdzi, że na alledrogo najdrożej jest - wiele razy tak argumentował, że w internecie najdrożej, a alledrogo w internecie. czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

"Koszt całorocznego ogrzewania ,wentylacji, klimatyzacji nie powinien przekroczyć kwoty 300 PLN rocznie czyli średnio 12 x mniej niż najoszczędniejszy dom zbudowany w technologii tradycyjnej"

koniec cytatu

 

Pojechał Pan całkiem po bandzie panie Tomaszu. Tyle, jak nie mniej to tutaj większość na cały wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję ceny a czy to taniej czy drożej to każdy może sam rozstrzygnąć. Gdyby sklepy internetowe były tańsze, to jaki sens byłoby mieć sklep w realu?

 

choćby takie że w necie może być tylko strona i jak ktoś ma dobre kontakty to może sprzedaż prowadzić z sypialni bez magazynu. i będzie to o wiele tańsze niż sklep w postaci budynku. wielu tak robi że zamawia w hurtowni z przesyłką do klienta i on zbiera za to marżę. wtedy taki gość może mieć o wiele niższe ceny i na tym zarabiać. można mieć też sklep lub raczej małą kanciapę w której będzie biurko, kom i lampka a przed budynkiem opisane sklep z kablami grzewczymi i sprowadzać dla miejscowych na zamówienie a w biurze tylko się mądrzyć. nawet geniuszem nie trzeba być, wystarczy mieć katalogi producentów i tyle. znam osobiście takiego gościa co tak żyje i nawet jak jest na urlopie na plaży to potrafi z laptopem siedzieć, komórką i prowadzić sprzedaż.

a takich jest wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćby takie że w necie może być tylko strona i jak ktoś ma dobre kontakty to może sprzedaż prowadzić z sypialni bez magazynu. i będzie to o wiele tańsze niż sklep w postaci budynku. wielu tak robi że zamawia w hurtowni z przesyłką do klienta i on zbiera za to marżę. wtedy taki gość może mieć o wiele niższe ceny i na tym zarabiać. można mieć też sklep lub raczej małą kanciapę w której będzie biurko, kom i lampka a przed budynkiem opisane sklep z kablami grzewczymi i sprowadzać dla miejscowych na zamówienie a w biurze tylko się mądrzyć. nawet geniuszem nie trzeba być, wystarczy mieć katalogi producentów i tyle. znam osobiście takiego gościa co tak żyje i nawet jak jest na urlopie na plaży to potrafi z laptopem siedzieć, komórką i prowadzić sprzedaż.

a takich jest wielu.

A ten w sklepie, będzie siedział i się przyglądał? czy zadzwoni do producenta, ze jak tamtemu rabatów nie cofnie to on wycofa jego towar. Coraz mniej ludzie dają nabrać się na "opinie" na forach. Np w wentylacji, chcą zobaczyć czym się różnią kanały, jak pracują centrale, a potem szukają w necie. Producentowi się nie kalkuluje coś takiego.

Proszę Sobie zdać sprawę, że ponad 90% wentylacji montujemy. A te niecałe 10% jest sprzedawane w komplecie np. z kanałami PE i skrzynkami. Wtedy wychodzi najtaniej. A ten co siedzi na plaży, będzie produkował kanały? Zamówi skrzynki na wymiar?

A serwis? Nie dostanie taki plażowicz rabatów jak nie przeszkoli ludzi u producenta i nie będzie serwisował.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

"Koszt całorocznego ogrzewania ,wentylacji, klimatyzacji nie powinien przekroczyć kwoty 300 PLN rocznie czyli średnio 12 x mniej niż najoszczędniejszy dom zbudowany w technologii tradycyjnej"

koniec cytatu

 

Pojechał Pan całkiem po bandzie panie Tomaszu. Tyle, jak nie mniej to tutaj większość na cały wydaje.

To nie moje, Oni dorabiają OZE do moich instalacji.

Jakim cudem może wyjść więcej niż 300zł za dom 150m2 ?

To proste i niedrogie rozwiązanie.

Jeżeli da Pan 40cm EPS od gruntu i kable A powietrze dogrzeje i schłodzi Pan inwertorem,. I teraz 15 W z reku i 200-300 W inwertera zasili Pan z PV , To kable zużyją od 200 do 400kWh. -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten w sklepie, będzie siedział i się przyglądał? czy zadzwoni do producenta, ze jak tamtemu rabatów nie cofnie to on wycofa jego towar. Coraz mniej ludzie dają nabrać się na "opinie" na forach. Np w wentylacji, chcą zobaczyć czym się różnią kanały, jak pracują centrale, a potem szukają w necie. Producentowi się nie kalkuluje coś takiego.

 

albo siedział przykładowo na FM cały dzień i szerzył różne ciekawe teorie. ale jedno chyba będzie można Panu przyznać że do domów pasywnych kable chyba wychodzą najkorzystniej.

tylko ciekawi mnie co z cwu? bo ogrzewanie prądem wody wydaje mi się cenowo bardzo drogie już na samą myśl. i tu tanie taryfy nic chyba nie pomogą. jaki jest na to dobry sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo siedział przykładowo na FM cały dzień i szerzył różne ciekawe teorie. ale jedno chyba będzie można Panu przyznać że do domów pasywnych kable chyba wychodzą najkorzystniej.

tylko ciekawi mnie co z cwu? bo ogrzewanie prądem wody wydaje mi się cenowo bardzo drogie już na samą myśl. i tu tanie taryfy nic chyba nie pomogą. jaki jest na to dobry sposób?

 

Po kolei ze wszystkim Pan się zgodzi, Za długo to robię, praktyka ma ogromną przewagę nad forumową teorią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawi mnie co z cwu? bo ogrzewanie prądem wody wydaje mi się cenowo bardzo drogie już na samą myśl.
A jakie jest tańsze?

Mam prysznic 3 litry na minutę - 5 minut rano i 2 minuty wieczorem + mycie rąk - daje 0.8 kWh dziennie - jestem w domu 330 dni - jakby nie liczyć 200zł rocznie na osobę nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawi mnie co z cwu? bo ogrzewanie prądem wody wydaje mi się cenowo bardzo drogie już na samą myśl. i tu tanie taryfy nic chyba nie pomogą. jaki jest na to dobry sposób?

Zostać morsem, ale tu potrzeba znowu jakieś pompy, coby latem wodę schładzała (i większość zimy)):p

Grzanie gazem, pelletem, często nawet węglem wychodzi drożej od najtańszej nocnej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...