Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,Dla myślących wystarczy co napisałem, a niemyślący niech robią centralne"

Uzurpuje sobie Pan prawo do bycia wyrocznią absolutną.

Tak nie jest. Mimo,że dla Pana niewyobrażalne ale piec dla CO o mocy 10-kWh w domu pasywnym jest możliwy . Powiedział bym ,że nawet komfort +/- 1oC jestem w stanie utrzymać,paląc choćby szyszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Dla myślących wystarczy co napisałem, a niemyślący niech robią centralne"

Uzurpuje sobie Pan prawo do bycia wyrocznią absolutną.

Tak nie jest. Mimo,że dla Pana niewyobrażalne ale piec dla CO o mocy 10-kWh w domu pasywnym jest możliwy . Powiedział bym ,że nawet komfort +/- 1oC jestem w stanie utrzymać,paląc choćby szyszkami.

 

nawiasem mówiąc jak się wpakuje piec centralny do domu to nie można domu robić super szczelnego jak termos czyli nie będzie pasywny więc przykład nie na miejscu ale rozumiem o co Ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Tomaszu, dalej nie rozumiem czemu mi Pan piszę że czegoś nie rozumiem? przecież potwierdziłem Panu że domy izolowane są ok i powinni najlepiej wszyscy je budować ale nie wszystkich na to stać i wielkim kłamstwem jest jak Pan pisze że te domy są tańsze w budowie od zwykłych. wklejam po raz kolejny wcześniejsze słowa i proszę powiedzieć co jest tańsze, no chyba że Pan nie umie liczyć ale to nie problem bo wystarczy kalkulator.

 

ciekawe, czyli według Pana 30cm XPS pod płytę jest tańsze niż danie 10cm styropianu na ocieplenie fundamentu?

30cm styro szarego jest tańsze niż 15cm białego? 50cm najcieplejszej wełny w dachu jest tańsze niż 30cm zwykłej? okna 3-szybow są tańsze od 2-szybowych? montaż w ociepleniu jest tańszy niż tradycyjny w murze? nawet danie śmieciucha i grzejniczki w w pokojach jest tańsze od kabli w całym domu?

więc gdzie do cholery jasnej ma Pan taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec- kominek szczelny z dopływem powietrza zewnętrznego i nie widzę powodu by dom był nieszczelny.Komin systemowy na zewnątrz i dom szczelny a nawet pasywny.

 

ta..komin i szczelny dom to dwie różne rzeczy. a po drugie pisałeś o piecu do CO a nie kominku z osobnym dopływem powietrza. w CO dom nie może być szczelny bo musi być wentylacja grawitacyjna i tyle. nie można robić szczelnego domu i dawać WM a taka jest wymagana w pasywnym ale to powinieneś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta..komin i szczelny dom to dwie różne rzeczy. a po drugie pisałeś o piecu do CO a nie kominku z osobnym dopływem powietrza. w CO dom nie może być szczelny bo musi być wentylacja grawitacyjna i tyle. nie można robić szczelnego domu i dawać WM a taka jest wymagana w pasywnym ale to powinieneś wiedzieć.

 

Możesz kotłownię wentylować grawitacyjnie i odciąć ją od domu szczelnymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Tomaszu, dalej nie rozumiem czemu mi Pan piszę że czegoś nie rozumiem? przecież potwierdziłem Panu że domy izolowane są ok i powinni najlepiej wszyscy je budować ale nie wszystkich na to stać i wielkim kłamstwem jest jak Pan pisze że te domy są tańsze w budowie od zwykłych. wklejam po raz kolejny wcześniejsze słowa i proszę powiedzieć co jest tańsze, no chyba że Pan nie umie liczyć ale to nie problem bo wystarczy kalkulator.

Może Pan podać gdzie tak napisałem ?

ciekawe, czyli według Pana 30cm XPS pod płytę jest tańsze niż danie 10cm styropianu na ocieplenie fundamentu?

 

Gdzie w ogóle polecałem XPS?

Gdzie w ogóle porównywałem ceny izolacji.? Podaję wyraźnie: izolacja jest droższa ogrzewanie jest tańsze - liczy się bilans. Nie po to się izoluje by robić centralne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Panowie nie mogą się przyzwyczaić, że nie ma czegoś takiego jak ogrzewanie pośrednie! Kiedyś jakiś dziwoląg wymyślił, że gdzie indziej się produkuje ciepło a gdzie indziej odbiera. A potem do tego cały biznes i OZC.

jak się Panowie nie odkleją od transportu ciepła, to nie będziecie budować tanich i komfortowych domów pasywnych.

 

Przypominam o 7 punktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ładnym Domu bodajże, był opisywany parę lat temu budyneczek z tym rozwiązaniem - trzy artykuły

 

Skończyło się na tym, że nie podali efektów tego GAC'a. Pewnie nie wyszło jak w isomaxie.

 

Dokładnie. Izolacja z pod wylewki na całej powierzchni domu pod stopami fundamentowymi ,a boki zaizolowane ,poniżej stóp fundamentowych . Temp. posadzki 22-23oC a w domu 21-22oC . Nadmiar od słońca przechwyci bez problemu i rozproszy. To przy okazji rozwiązuje straty przez ławy fundamentowe o które tak piekli się TB.

To co pokazałeś na rysunku,to moje czy Kolektora 1 GMC .

 

A nie lepiej/taniej jest wyłożyć izolacją ściany fundamentowe od wewnątrze, a izolację spod chudziaka przesunąć na poziom końca ławy / pierwszego bloczka ścainy fundamentowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym świecie stosowane są metody pośrednie jak i bezpośrednie metody ogrzewania w domach pasywnych, energooszczędnych i jakich tam kto jeszcze chce.

 

Może się pan Tomasz z tym nie zgadzać, ale fakt pozostanie faktem.

Myli się Pan - nikomu to się nie udało.

jakiś rok temu napisałem do sponsorów domu http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/ że im się nie uda.

 

Jeżeli ktoś dopuszcza pośrednie ogrzewanie, może Pan być pewien: NIE ZNA SIĘ NA IZOLOWANIU

W 1990 roku wiceminister budownictwa, twórca KAPE wykluczył możliwość, by pogodzić wiedzę o izolowaniu z pośrednim ogrzewaniem.

Wie Pan jeżeli ktoś przyjmuje jako warunek EP<120 kWh/m2! to co za problem zrobić dom pasywny.

Dla mnie 40 to góra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na tym, że nie podali efektów tego GAC'a. Pewnie nie wyszło jak w isomaxie.

 

 

 

A nie lepiej/taniej jest wyłożyć izolacją ściany fundamentowe od wewnątrze, a izolację spod chudziaka przesunąć na poziom końca ławy / pierwszego bloczka ścainy fundamentowej ?

 

Nie trzeba szukać kwadratowych jaj. 40cm EPS od gruntu kable i termostaty w pomieszczeniach, centrala frapol passiv lub premium i zamiast GWC inwertorowa pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba szukać kwadratowych jaj. 40cm EPS od gruntu kable i termostaty w pomieszczeniach, centrala frapol passiv lub premium i zamiast GWC inwertorowa pompa ciepła.

A wy tu wymyślacie kwadratowe jaja. Macie na tacy przepis na dom jak w temacie. I jeszcze do tego tani i komfortowy, Czegóż jeszcze chcieć więcej, nic tylko wybudować. Nie zapomnieć tylko o rurach z jonami srebra i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myli się Pan - nikomu to się nie udało.

Może pan nie polecać pewnych rozwiązań, wg. pana gorszych.

Natomiast negując fakty rzeczywistości pan nie zmieni.

 

System który pan proponuje, jeżeli działa tak jak to pan opisuje, ogrzewa domy także centralnie przy pomocy kanałówki, skoro kable w sezonie grzewczym zużywają 200-400kWh/rok, a cały dom 2000-3000kWh/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pan nie polecać pewnych rozwiązań, wg. pana gorszych.

Natomiast negując fakty rzeczywistości pan nie zmieni.

 

System który pan proponuje, jeżeli działa tak jak to pan opisuje, ogrzewa domy także centralnie przy pomocy kanałówki, skoro kable w sezonie grzewczym zużywają 200-400kWh/rok, a cały dom 2000-3000kWh/rok

Są zyski ze sprzętów i słońca, i zamiast gwc wstawiamy inwertor i kanałówkę . Chłodzi latem i dogrzewa powietrze zimną dając średnio w sezonie grzewczym z 1kWh 4.

Więc Pan policzy ile zużyją kable przy 40cm EPS od gruntu i gdy powietrze ma 22 stC a podłoga 23?

To proste liczenie

Da Pan radę zbilansować te 3000kWh czy pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu proste pytanie:

Ile dom jak w temacie zużywający 20kWh/(m2rok) o powierzchni grzanej 150m2, zużyje prądu w ciągu roku na ogrzewanie?

Oj Grzesiu, miszcz jest od wyższych celów a nie po to by odpowiadać na nasze pierdoły. Przecież napisał że te 150m jak w temacie zużyje 3000kWh/rok. Dasz radę to zbilansować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu proste pytanie:

Ile dom jak w temacie zużywający 20kWh/(m2rok) o powierzchni grzanej 150m2, zużyje prądu w ciągu roku na ogrzewanie?

Normalnie domy takie zużywają do 2000kWh jak podlicznik na ogrzewanie założymy. Ale od 4 lat zamiast gwc inwerter dający z 1 kwh zimą 4

czyli podłoga - 200-400kWh a inwerter 400-500 - jak Pan widzi wychodzi poniżej 1000-ca.

Gdzie Pan problem widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można podwarzać. Dom faktycznie pasywny jest tańszy od katalogowego w budowie. Pan naprawdę nie rozumie zagadnienia a pisze "bzdury" - by komentować, trzeba mieć pojęcie.

 

proszę tu Pan stwierdza że dom pasywny jest tańszy w budowie a to jest nieprawda. a CO w zwykłym domu nie jest droższe niż kable które Pan poleca więc w niczym nie jest tańsze.

nie musi Pan polecać XPSa bo się Pan nie zna na tym ale jego się stosuje pod płytę fundamentową a na zwykły fundament tradycyjny nie musi być taki mocny materiał więc zwykłe fundamentowe też wystarczają a one są tańsze. nie musi Pan robić porównań bo je Panu już parę razy przedstawiałem. na to wszystko wyda się sporo kasy i różnica o której Pan pisze wcale się nie zbilansuje. więc w tej sprawie proszę nie pisać pierdół bo aż oczy bolą jak się czyta.

i po raz kolejny niech Pan przypadkiem zaś nie śpiewa tego samego co się nie robi w domach izolowanych bo to wiem i temu Panu nie zaprzeczam. nie zgadzam się z stwierdzeniem że taki dom jest tańszy bo to kłamstwo. on jest tańszy w utrzymaniu i to dużo i patrząc na budowę i utrzymanie to też nie jestem pewien na 100% czy na pewno taniej wyjdzie od domu energooszczędnego. a Pańskie zapewnienia bez konkretnych dowodów są tyle warte co marudzenie mojej córki o lody gdy jest chora czyli NIC. jeżeli jest Pan taki mądry to proszę podać chociaż jeden przykład z zdjęciami, rachunkami itp że wychodzi taniej. skoro się tym Pan zajmuje od 24lat to przynajmniej jeden dom powinien Pan przedstawić publicznie a jak nie to lepiej się nie odzywać. bo głupoty to każdy może pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...