Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

:) ooops... Czyzby tej

 

http://www.nie-co.pl

 

Tam sa te domy klamczuszka wedlug definicji z 1990r.

 

Brawo Varme, cytat pochodzi ze strony której twórcą jest Tomasz Brzęczkowski, a który na FM wiesza psy na ludziach tak izolujących, nazywając ich nieukami, szkodnikami itd. Tutaj sam sobie zaprzecza i tworzy teorie gdzie powinno się dawać nawet 1m styropianu.

Ot,facet ma takie rozdwojenie jażni.

TB, pochwal się czy twoje mieszkanie jest ocieplone? Jeśli tak to spółdzielnia ile go dała i od wewnątrz czy od zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale o co się bić? O to,że południowe okna generują potrzebę klimatyzacji ,bo GWC nie wystarczy,czy o to że wschodnie są lepsze?

A może o to,że przegrody domu powinny spełniać funkcje energetyczne a okna funkcje doświetlenia wnętrz?

Funkcji nie powinno się łączyć bo wyjdzie uśredniona wydajność każdej z nich, czyli nędzna.Chcesz światła, daj okna. Chcesz energii słońca ,daj kolektor.Zgromadzisz i wykorzystasz na potem . Dasz okno z funkcją światła i energii ,masz kłopot.

 

miałeś na jakimś forum swój dziennik budowy? będę wdzięczny za link.

jestem ciekaw jakie masz te okna że Ci tak przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę dla tych co są mało myślący i muszą dotknąć by zrozumieć. To jest bardzo prosty system, bardzo precyzyjny system i tani.

Ale jak ktoś się dał przekonać, że na dłuższą metę bańki powietrza pod obciążeniem będą trwalsze niż kulki... to może nie zrozumieć tego o czym piszę.

 

aha czyli mamy wszyscy Panu na słowo liczyć, tak? jeżeli na piśmie złoży Pan oświadczenie że jak zbuduję dom z Pana wytycznymi bez robienia OZC i dom potem nie spełni oczekiwań i odda Pan za to pieniądze to zbuduję co Pan ze chce. ZGODA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie wylewki kolektorem jest ciekawą teorią ale w praktyce tej energii nie ma na tyle aby był to układ opłacalny.

To nie jest tylko wentylatorek i pustka pod podłogą ale też kanały z/do kolektora, konieczność równomiernego rozłożenia przepływu itp. itd. no i sam kolektor.

Ja na tę zimę mam zamiar mieć zrobiony kolektor (wg zaleceń TB bo jest maksymalnie prosty i tani) i pchać nim powietrze przez WM. Na pewno lepiej to rozłoży energię po chałupie niż zyski słoneczne.

 

Takie coś można podłączyć pod tą posadzkę z folii kubełkowej:

http://www.fawel.mojabudowa.pl/pliki/fawel/p1080637.jpg

więcej: http://www.fawel.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=2&rok=2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z całą południową ścianą ze szkła ,od podłogi do wys. 250cm ,to jest problem i zadaszenie nawet 70-80cm nic nie daje ,bo i tak posadzka przy oknie nagrzewa się a od niej pomieszczenia. Zacienienie 4m to konieczność, bo nie idzie na tarasie drewnianym wytrzymać.Dechy nagrzewają się do ponad 50oC i promieniują ciepłem . Co w tym dziwnego?

 

Zawsze myślałem ,że forum to między innymi wymiana idei. Ty nazywasz to syfieniem . Ja twierdzę ,że kszhanisz.

 

Nie sądzisz ,że nadszedł czas na leczenie psychiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar jak masz taras drewniany to się nie dziwię że się tak nagrzewa. może zmień je na płytki to może nie będzie tak źle. u siebie mam płytki na balkonie i w gorące lato nie pamiętam aby był skwar na balkonie. to że masz z tym problem nie oznacza że jest to wina dużych przeszkleń. można mieć też zielony taras i nie ma prawa się przegrzać od tego. jak taras się nagrzewa to pewnie że duże okna to przekleństwo a przy roletach opuszczonych w dzień nikt nie będzie siedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są opuszczone rolety .To są przesłony w poziomie i problem dotyczy przebywania tam w upalny słoneczny dzień . Dla okien od posadzki pod sufit zadaszenie nic nie daje. I na tym polega absurd namawiania na południowe przeszklenia.Takie przeszklenia wymagają albo poziomych przysłon czy rolet lub klimatyzacji . A to jest kosztem . Mniej kosztowym rozwiązaniem wydaje się posadowienie na wschód. Tyle,że nie wszędzie to można zastosować,tak zresztą jak i poludniową wystawę. Zakładam ,że domy budujemy z ustawieniami do kierunków geograficznych tak jak działka pozwala 1/4 poł. i pośrednie,1/4wsch.i pośrednie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są opuszczone rolety .To są przesłony w poziomie i problem dotyczy przebywania tam w upalny słoneczny dzień . Dla okien od posadzki pod sufit zadaszenie nic nie daje. I na tym polega absurd namawiania na południowe przeszklenia.Takie przeszklenia wymagają albo poziomych przysłon czy rolet lub klimatyzacji . A to jest kosztem . Mniej kosztowym rozwiązaniem wydaje się posadowienie na wschód. Tyle,że nie wszędzie to można zastosować,tak zresztą jak i poludniową wystawę. Zakładam ,że domy budujemy z ustawieniami do kierunków geograficznych tak jak działka pozwala 1/4 poł. i pośrednie,1/4wsch.i pośrednie itd.

 

zadaszenie trochę da ale nie zbawi od przegrzania. tak jak pisałeś klima. według mnie do domu pasywnego powinien wystarczyć GWC jak ktoś taki ma. każdy dom też jest inny i inne sytuacje. u Ciebie problemem jest drewniany taras i on oddając ciepło powoduje przegrzanie. zrób z tym coś bo za klimę się nie wypłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny człowiek w normalnym świecie .....

 

Kszhu straszna nienawiść z Ciebie kipi. Od dłuższego czasu czytam ten temat i widze że takim uczuciem traktujesz sporą ilość user-ów.

Widziałem na zdjęciach taras jak i bardzo spore przeszklenia od południa i nie dziwie się Nydarowi.

Śmiem nawet twierdzić że te 4m może mu braknąć, ponieważ u siebie też zacieniam taras ~ 4m a taras ma 5 x 7

Mimo wszystko pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli mamy wszyscy Panu na słowo liczyć, tak? jeżeli na piśmie złoży Pan oświadczenie że jak zbuduję dom z Pana wytycznymi bez robienia OZC i dom potem nie spełni oczekiwań i odda Pan za to pieniądze to zbuduję co Pan ze chce. ZGODA?
Zapewne Pan nie zrozumiał. Nie piszę dla mało myślących.

Wie Pan po co jest OZC ?

Wie Pan kiedy powstało?

Wie Pan, dlaczego nie jest potrzebne w domach izolowanych?

 

Wie Pan te rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...