Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie można mylić GWC z inwerterową pompą ciepła! Przecież to różne instalacje służące do różnych celów.

GWC oczyszcza i podnosi temp. powietrza zaciąganego z zewnątrz. Dzięki czemu nie potrzebujemy funkcji rozmrażania rekuperatora. Oszczędzamy wówczas na grzałce, układzie pomiarowym (presostat) i sterowaniu.

ppci mieli (bełta) powietrze wewnętrzne domu i nie zabezpiecza reku przed zamarznięciem.

No ale sprzedawca wciśnie każdą bajkę, żeby tylko sprzedać ppci + kanałówkę.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie można mylić GWC z inwerterową pompą ciepła! Przecież to różne instalacje służące do różnych celów.

GWC oczyszcza i podnosi temp. powietrza zaciąganego z zewnątrz. Dzięki czemu nie potrzebujemy funkcji rozmrażania rekuperatora. Oszczędzamy wówczas na grzałce, układzie pomiarowym (presostat) i sterowaniu.

ppci mieli (bełta) powietrze wewnętrzne domu i nie zabezpiecza reku przed zamarznięciem.

No ale sprzedawca wciśnie każdą bajkę, żeby tylko sprzedać ppci + kanałówkę.

Jak ktoś sprzedaje reku które mogą zamarznąć to, być może ma Pan rację, że gwc do rozmrażania się przyda. Ja nie wciskam nikomu gwc - bo nie jest warte nawet 1000zł a kosztuje 8000-9000 na przeznaczonych do tego materiałach.

Natomiast chłodzenie w domach izolowanych się bardzo przydaje, a gwc się w tym temacie nie sprawdziło. Jak ma Pan dom nieizolowany to grunt trochę ciepła odprowadzi.

 

Kanałówka 6.3kW chłodzenie kosztuje 8000zł z kanałami na dom 150m2 brutto 23%. I przy okazji ma 7,2kW grzania.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że inwestor decyduje, czy izolować dom, czy nie. ja tylko napisałem, że OZC służy do tego, by przekonać inwestora by nie izolował.

Rolą izolowania jest marginalizacja roli ogrzewania i tylko kompletny naiwniak może sądzić, że OZC jest do izolowania i dla inwestora.

 

wiecznie Pan to samo pisze jak katarynka. niech Pan zmieni w końcu płytę bo ja jest przestarzała. już Panu pisałem że OZC służy do pokazania zapotrzebowania a nie zużycia. czego Pan tu nie rozumie? przecież nie da się obliczyć zużycia bo to jest niemożliwe. to czemu Pan wiecznie te same brednie wypisuje? I POWIEM PANU NAJWAŻNIEJSZĄ KWESTIĘ: ZUŻYCIE NIE ŚWIADCZY O TYM CZY MA SIĘ DOM PASYWNY TYLKO ZAPOTRZEBOWANIE. wszyscy Panu tłumaczą a Pan wiecznie swoje w kółko. Pan chyba specjalnie podżega wszystkich głupim pisaniem aby ktoś tu zaglądał. jak nie wie Pan co pisać to pisze pierdoły byle tylko coś napisać. szkoda że jest Pan tak ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecznie Pan to samo pisze jak katarynka. niech Pan zmieni w końcu płytę bo ja jest przestarzała. już Panu pisałem że OZC służy do pokazania zapotrzebowania a nie zużycia. czego Pan tu nie rozumie? przecież nie da się obliczyć zużycia bo to jest niemożliwe. to czemu Pan wiecznie te same brednie wypisuje? I POWIEM PANU NAJWAŻNIEJSZĄ KWESTIĘ: ZUŻYCIE NIE ŚWIADCZY O TYM CZY MA SIĘ DOM PASYWNY TYLKO ZAPOTRZEBOWANIE. wszyscy Panu tłumaczą a Pan wiecznie swoje w kółko. Pan chyba specjalnie podżega wszystkich głupim pisaniem aby ktoś tu zaglądał. jak nie wie Pan co pisać to pisze pierdoły byle tylko coś napisać. szkoda że jest Pan tak ograniczony.

Szanowny Panie, to nie moja wina, że piszę to samo. Proszę zauważyć, że jeszcze w XXI wieku są tacy co za wiedzą nazywają OZC . Mało tego Pan Sobie wyobrazi, że nawet dziś kogoś kto nie izoluje się od gruntu dając symboliczne 20cm styro - nie wszyscy nazywają OGRANICZONYM umysłowo.

http://www.sundolitt.no/upload_images/80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf

 

Jak Pan widzi - było kiedyś 0.1W/m2 xK jest 0.08 a będzie 0.07 - jak Pan potem dołoży ? jeżeli Pan posłucha ograniczonego człowieka posługującego się OZC do wyliczenia zużycia i nie zaizoluje podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Panu pisałem że OZC służy do pokazania zapotrzebowania a nie zużycia
Zapotrzebowania w XXI wieku się nie liczy, nie ma już kotłowni. Chyba, że ktoś strasznie zacofany.

Pan się nie wzoruje na zacofanych i nie znających fizyki ludziach, bo będzie miał Pan drogi dom zużywający nawet ponad 30kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, baraczek jest duży ale kanciapka jest mała i mroczna i oczywiście nie klimatyzowana, ale to pewnie dla komfortu.
To co w głowie się liczy. Nie liczę zapotrzebowania jak nie ma do czego ( brak kotłowni) Nie montuję kolektorów, bo mnie rachunków w podstawówce uczyli.

Szkoda, że Pan tak uciekł i domu nie obejrzał ? Zaprosiłem Pana tu na forum. Przyjął Pan zaproszenie, przyjechał 400km na Bartycką, wszedł i się nie ujawnił. To Pan nazywa "rozumem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowania w XXI wieku się nie liczy, nie ma już kotłowni. Chyba, że ktoś strasznie zacofany.

Pan się nie wzoruje na zacofanych i nie znających fizyki ludziach, bo będzie miał Pan drogi dom zużywający nawet ponad 30kWh/m2.

 

ależ szanowny Panie Tomaszu. OZC nie liczy się tylko po to aby dobrać kotłownię ale też aby sprawdzić czy zakładane 30 lub nawet 40cm ocieplenia ma sens czy nie czy musi być więcej. tylko robiąc OZC może się Pan dowiedzieć jakie jest obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło czyli ile teoretycznie Pan zużyje jeżeli będzie tak jak w obliczeniach. ale że w życiu bywa różnie to może być lepiej lub gorzej. ale najpierw to Pan musi obliczyć. nie wystarczy tylko powiedzieć aby dać 30cm ocieplenia bo są miejsca w Polsce że 20cm od gruntu wystarczy i też może być pasywny. i to nie oznacza że ktoś jest nieukiem i ciepłownikiem tylko danie więcej będzie przeinwestowaniem czyli zmarnowaniem pieniędzy. czy Pana stać na to aby płacić za coś parę tyś więcej i oszczędzić na rok przykładowo 50zł? to nie ma sensu ekonomicznego o którym tu Pan wiecznie piszę. do gruntu traci się tylko 10% lub mniej energii więc ww całym domu nie jest to najwięcej więc niech Pan skończy pisać te brednie. ale są też takie miejsca przy których danie 30cm pozwoli uzyskać jedynie dom raptem 2l zamiast 1,5l. ale pogrubianie izolacji może być nieopłacalne za swojego życia czyli to będzie miał Pan nieekonomiczne. i te współczynniki które Pan podaje że przegroda będzie musiała mieć po 2020roku 0,07 jest wyssane z palca i nic poza tym. no chyba że koncerny naftowe płacą Panu do namawiania aby ludzie więcej ocieplali bo styropian robi się z ropy więc jak będzie na to większy popyt to więcej zarobią. a z tego co słyszałem to po 2020 roku normą ma być dom pasywny a nie zeroenergetyczny więc proszę takich głupot nie pisać. ale osobiście wątpię aby to u nas weszło. po drugie jak ktoś będzie miał gorszy dom to nie będzie miał obowiązku go docieplać więc takie pisanie to też brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw to Pan musi obliczyć.
Może Pan podać metody liczenia, programy czy w ogóle jaki komputer był w 1990 roku?

Polsce że 20cm od gruntu wystarczy i też może być pasywny.
Na 20 cm dom zużyje ponad 50kWh/m2 20 cm nie jest izolacją. Proszę nie nazywać tego jakąkolwiek wiedzą. Takie domy są drogie w inwestycji i eksploatacji.

Naprawdę nie ma czegoś takiego jak 20 cm izolacji a co do obliczeń... zna Pan jak grunt rozprowadza ciepło?

Czy czytał Pan 44 strony PN jak to w dużym przybliżeniu liczyć?

Tu czasami piszą ludzie którzy uważają, że wystarczy deltaT i U katalogowe, do obliczeń. Tylko czy należy się opinią laików sugerować?

Spytam Pana wprost: zrozumiał Pan co to jest izolowanie i dał Pan 40 cm styropianu, czy nie jest Pan w stanie pojąć po co jest izolacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan podać metody liczenia, programy czy w ogóle jaki komputer był w 1990 roku?

Na 20 cm dom zużyje ponad 50kWh/m2 20 cm nie jest izolacją. Proszę nie nazywać tego jakąkolwiek wiedzą. Takie domy są drogie w inwestycji i eksploatacji.

Naprawdę nie ma czegoś takiego jak 20 cm izolacji a co do obliczeń... zna Pan jak grunt rozprowadza ciepło?

Czy czytał Pan 44 strony PN jak to w dużym przybliżeniu liczyć?

Tu czasami piszą ludzie którzy uważają, że wystarczy deltaT i U katalogowe, do obliczeń. Tylko czy należy się opinią laików sugerować?

Spytam Pana wprost: zrozumiał Pan co to jest izolowanie i dał Pan 40 cm styropianu, czy nie jest Pan w stanie pojąć po co jest izolacja?

 

zaś Pan wycina parę słów i tylko to komentuje. tak się zachowuje człowiek inteligentny?

nie wiem jakie były metody liczenia w latach 90 bo wtedy na gówno papu mówiłem ale ja nie piszę o 1990roku. niech Pan XXw zostawi za sobą. w tych czasach węgiel nie był tak drogi jak teraz i wtedy nie opłacało się robić domu pasywnego, nawet dawanie 10cm styropianu było przesadą. ale teraz mamy XXI i ludzie chcą wiedzieć ile dom może "palić". bez OZC nie można tego stwierdzić. jak Pan nie zrobi OZC a dom nie będzie miał dużych przeszkleń od południa tylko od północy, będzie miał okna dachowe albo garaż w bryle domu to jak Pan takiemu inwestorowi wytłumaczy że kable które Pan mu zaproponował zażywają więcej niż Pan obiecał? bo on w końcu dał w podłogę te 30cm a domek i tak za dużo spala? komuś może się taki domek podobać i zarazem będzie chciał tani w utrzymaniu. inwestor ma na Pańskie słowo wierzyć? on Panu powie że sąsiad nie ma takich bajerów, dom słabiej ocieplony i płaci za ogrzewanie 2000zł a on liczył że jak da 30cm styro od gruntu to będzie płacił za ogrzewanie 500zł a tu lipa i wyjdzie przykładowo 1500zl i co wtedy? oczami Pan będzie świecił? a tak to zrobiłby Pan OZC i pokazał mu wyraźnie że przy jego założeniach ogrzewając kablami to będzie drogo i jeżeli chce taniej to musi tu czy tam dołożyć ocieplenia lub garaż oddzielić od budynku. jak tego nie zrobi to nie będzie taniej. więc aby sprzedać takiemu gościowi kable Pan mu nie zrobi OZC bo jakby Pan zrobił to chłop by se pompę ciepła kupił i by miał rachunki grubo poniżej 1000zł a miałby domek taki jaki chciał. więc ma Pan w interesie aby ludzie nie liczyli OZC bo dzięki temu może Pan ludźmi manipulować.

pewnie zaś Pan będzie głupio pisał o roli ocieplenia i bla bla bla bo tylko tyle Pan potrafi, nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Pana ale dla mnie OZC jest synonimem braku wiedzy i walki z izolowaniem . Może dlatego, ze długo w tym robię.

Podstawowa wiedza o izolowaniu wyklucza robienie OZC.

chłop by se pompę ciepła kupił i by miał rachunki grubo poniżej 1000zł a miałby domek taki jaki chciał. więc ma Pan w interesie aby ludzie nie liczyli OZC bo dzięki temu może Pan ludźmi manipulować.
Jestem przeciwny oszołomom i manipulatorom, jestem przeciwny OZC. I nie wiem co ma pompa ciepła i 1000zł do OZC? Nie wyobrażam sobie domu 100m2 palącego ponad 1000zł tak jak nie wyobrażam sobie pogodzenia fizyki izolacji z OZC!

Za rachunki poniżej 1000zł odpowiada izolacja i elektronika (sterowanie) nie OZC .

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuję kolektorów, bo mnie rachunków w podstawówce uczyli.

I najwyraźniej te rachunki na tym poziomie podstawówki pozostały. Nic ponad to.

Szkoda, że Pan tak uciekł i domu nie obejrzał ? Zaprosiłem Pana tu na forum.

Na forum to ja sam wszedłem tylko dla tego, że tu niezły kabaret idzie.

Przyjął Pan zaproszenie, przyjechał 400km na Bartycką, wszedł i się nie ujawnił. To Pan nazywa "rozumem"?

Niech Pan sobie nie pochlebia nie do Pana jechałem 400km a w okolicy będę zakładał instalacje, będzie Pana kłuła w oczy w drodze do i z pracy. I tylko dla tego zaszczyciłem Pana moją osobą, że miałem godzinę luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Pana ale dla mnie OZC jest synonimem braku wiedzy i walki z izolowaniem . Może dlatego, ze długo w tym robię.

Podstawowa wiedza o izolowaniu wyklucza robienie OZC.

Jestem przeciwny oszołomom i manipulatorom, jestem przeciwny OZC. I nie wiem co ma pompa ciepła i 1000zł do OZC? Nie wyobrażam sobie domu 100m2 palącego ponad 1000zł tak jak nie wyobrażam sobie pogodzenia fizyki izolacji z OZC!

Za rachunki poniżej 1000zł odpowiada izolacja i elektronika (sterowanie) nie OZC .

 

dla mnie wróżenie z fusów to jest bycie oszołomem i wielkim oszustem a Pan to robi bo nie przedstawia Pan żadnych obliczeń tylko kieruje się Pan przypuszczeniami że 30cm izolacji wystarczy. a jak podaje Panu przykłady dwóch domów w różnych rejonach że będą mieć inne zapotrzebowanie to Pan nic o tm nie pisze bo to jest dla Pana niewygodne a Pan woli takich tematów unikać. już Panu wiele razy pisałem że jestem za ocieplaniem i sam mam zamiar dać pod płytą 30cm izolacji i na przegrodach ale też mam zamiar zrobić OZC aby sprawdzić czy w moim terenie mi to wystarczy. to znaczy że jak zrobię OZC to jestem ciepłownikiem? z jakiej racji skoro dam te 30cm ocieplenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wróżenie z fusów to jest bycie oszołomem i wielkim oszustem a Pan to robi bo nie przedstawia Pan żadnych obliczeń tylko kieruje się Pan przypuszczeniami że 30cm izolacji wystarczy. a jak podaje Panu przykłady dwóch domów w różnych rejonach że będą mieć inne zapotrzebowanie to Pan nic o tm nie pisze bo to jest dla Pana niewygodne a Pan woli takich tematów unikać. już Panu wiele razy pisałem że jestem za ocieplaniem i sam mam zamiar dać pod płytą 30cm izolacji i na przegrodach ale też mam zamiar zrobić OZC aby sprawdzić czy w moim terenie mi to wystarczy. to znaczy że jak zrobię OZC to jestem ciepłownikiem? z jakiej racji skoro dam te 30cm ocieplenia?

 

Pan liczy, jak potrafi, nie znając U. Czytał Pan 44 strony jak się liczy straty do gruntu? Może Pan robić OZC ma to tyle do izolowania co wydmuchanie nosa.

Jaki jest sens dawać 30 cm izolacji od gruntu, gdy już dziś wiadomo, że 40 cm może być przymało?

http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sundolitt.no%2Fupload_images%2F80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf

podłoga

do 2010 U - 0.1W/m2 xK 2015 U 0.08 W/m2 xK i 2020 U 0.07W/m2 xK

Skoro dziś to 40 cm a za kilka lat 50 cm.

 

OZC to bzdura, zupełnie pomija starty do gruntu.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celach umożliwienia sterowaniem chłodzeniem z kanałówki, dopracowujemy skrzynkę rozdzielczą o zmiennym wydatku na pomieszczenia. Siłowniki plus czujniki NTC - dobrze ze są ciepłe dni, można będzie dopracować sterowanie[ATTACH=CONFIG]270318[/ATTACH]

 

no i sięgniemy magicznych 40tyś na dom 150m2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...