Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nydar gdzieś pisał o temp. drewnianego tarasu, po czym został wyśmiany przez "tych wiedzących lepiej".

 

Postanowiłem dzisiaj o 14.30 dokonać pomiarów pirometrem na schodach, na których słońce operuje od 11.00, i tak na wysokości 2,4m npt:

 

1. balustrada drewniana - temp. wierzchniej powierzchni drewnianej poręczy - średnio 65st, ale miejscami i więcej jak 70stC

2. schody z brązowym gresem - temp. 55stC, mniej więcej jednakowa na całej powierzchni schodów

3. przyległa ściana, styropian, siatka, klej, malowane na biało - 42stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynasz czasami wypisywać bzdury jak TB i klakiery, po co?

 

 

 

I przeczysz drugim zdaniem temu pierwszemu - zbyt dużo informacji w za krótkim tekście

 

tylko nie pisz jak tamten, że nie rozumiem co napisałeś :)

 

Dzielę dla własnych potrzeb GMC na dwa rodzaje. Pierwszy to do 18-20oC niskotemperaturowy,drugi powyżej 20--30oC .

Bez nakładów masz niskotemperaturowy bo istnieje przy okazji i tak wydanych pieniędzy na izolację fundamentów.Wartością są małe straty przez posadzkę.

Drugi rodzaj wymaga dodatkowych ekstra izolacji i konstrukcji ale może przechować na potem.Tylko po co wydawać na takie GMC wysokotemperaturowe skoro dom zużywa do 15kWh/m2?

Chcesz się bić?:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar gdzieś pisał o temp. drewnianego tarasu, po czym został wyśmiany przez "tych wiedzących lepiej".

 

Postanowiłem dzisiaj o 14.30 dokonać pomiarów pirometrem na schodach, na których słońce operuje od 11.00, i tak na wysokości 2,4m npt:

 

1. balustrada drewniana - temp. wierzchniej powierzchni drewnianej poręczy - średnio 65st, ale miejscami i więcej jak 70stC

2. schody z brązowym gresem - temp. 55stC, mniej więcej jednakowa na całej powierzchni schodów

3. przyległa ściana, styropian, siatka, klej, malowane na biało - 42stC

 

Tych co wyśmiewali ,zaproś i gołą doopą na balustradzie posadź. Uwierzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele można by o tym człowieku napisać. Autopromocja na wysokim poziomie. Nadmuchany balonik z pustką w środku.

Posłuchaj tego:

"tani dom"

Ściana za 100 zł z ociepleniem i robocizną.

Kolektory PV naklejone na kolektory słoneczne.

gromadzenie na zimę energii pod budynkiem.

 

Mnie to wystarczy by nie traktować gościa poważnie.

 

A widziałeś jakie bzdury wypisuje na portalu ladnydom.pl ? Tam dopiero puszcza wodze fantazji, np.:

"Średni koszt 1 kWh energii uzyskanej dzięki zasobnikowi gruntowemu to 15 000 zł/(80 lat × (1700 kWh/rok + 1310 kWh/rok) = 0,06 zł. Rynkowa wartość tej energii to (1700 × 0,53 + 1310× 0,15)/(1700 + 1310) = 0,36 zł, a więc sześć razy więcej!" - http://ladnydom.pl/budowa/1,113332,11916012,Dom_energooszczedny__Ogrzewanie_domu_i_wody.html?as=2

 

15 tys. zł na 80 lat ... Trzeba być łajdakiem, żeby takie instalacje wciskać inwestorom!

15 tys. przy oprocentowaniu raptem 3% daje nam 450zł rocznie. Czy mam mówić, że wówczas mam ogrzewanie wody za darmo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jakie bzdury wypisuje na portalu ladnydom.pl ? Tam dopiero puszcza wodze fantazji, np.:

"Średni koszt 1 kWh energii uzyskanej dzięki zasobnikowi gruntowemu to 15 000 zł/(80 lat × (1700 kWh/rok + 1310 kWh/rok) = 0,06 zł. Rynkowa wartość tej energii to (1700 × 0,53 + 1310× 0,15)/(1700 + 1310) = 0,36 zł, a więc sześć razy więcej!" - http://ladnydom.pl/budowa/1,113332,11916012,Dom_energooszczedny__Ogrzewanie_domu_i_wody.html?as=2

 

15 tys. zł na 80 lat ... Trzeba być łajdakiem, żeby takie instalacje wciskać inwestorom!

15 tys. przy oprocentowaniu raptem 3% daje nam 450zł rocznie. Czy mam mówić, że wówczas mam ogrzewanie wody za darmo ?

No niestety. Trochę to dziwi bo facet ma w końcu doktorat w raczej trudnej dziedzinie. Jakiś znany patent również ma na sumieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa opcja z płótnem. z tego co słyszałem od architekta z którym rozmawiałem dobrze zaprojektowany i wykonany dom pasywny nie powinien się przegrzewać i gwc do chłodzenia powinno wystarczyć. bo w nim mimo że pasywnie ma się ogrzać to też pasywni schłodzić. nie zgłębiałem dokładniej tej myśli tylko potwierdziłem że tak powinno być. więc nie ma potrzeby stosować przykładowo klimy. jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazał Barth, mimo zastrzeżeń estetycznych jest formą pasywnego schładzania domu. Nie dopuścić promieni słonecznych do okien jest priorytetem.

Wtedy faktycznie GWC jest wystarczające. Dla mnie albo szmatka nad tarasem albo np.wschodnie posadowienie. Conajmniej 25% domów w tym kraju ma takie. Ciekawe,czy narzekają na nadmiar ciepła.Skoro przegrody z wyżyłowanym ,U" to upał niegroźny.Wniosek ? Przeszklenia od [południa i zachodu są przyczyną problemów po czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenge-kolor choćby naszej sośniny czy olszy z natury rzeczy zwany sztucznym hebanem,jest ciemny. Ciemny kolor na materiale będącym bądź co bądź izolatorem powoduje wysoką temp. w słoneczny letni dzień. A że ma nawet 50-60oC łatwo się przekonać ,stosując.

Płytki,kafle bezpośrednio na gruncie,tracą nadmiar ciepła ,kierując go w głąb ziemi . Drewno jako izolator nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę szklić więcej niż to ma sens? Większe straty zimą bo U okien to kilka razy większe niż U ścieny w pasywnym a latem sam sobie kłopot na głowę sprowadziłeś.

Trzeba myśleć co się robi a nie robić co się myśli. To nie jest skomplikowane.

 

Dla widoku? Dla przestrzeni? Spytaj się kogoś, co na pkt. kWh nie ma pierdolca. Rzymski sposób na nadmiar słońca wystarcza. Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bzdura teoretyka.

Ja po tym tarasie chodzę. Taras to nie drewno przyklejone do wylewki a lekka konstrukcja dołem wentylowana. Pomiarów nie oszukasz choćbyś nie wiem jak się starał.

 

No to mamy problem,bo ja nie mam koloru wenge a znacznie jaśniejszy. Też wentylowany od dołu bo nad poziomem zero z 30cm. Bosą stopą nie stanę. Chyba że stopa delikatna. Ale Genton też coś wspominał o wysokiej temp. drewna..Musi być,że mamy popsute mierniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazał Barth, mimo zastrzeżeń estetycznych jest formą pasywnego schładzania domu. Nie dopuścić promieni słonecznych do okien jest priorytetem.

Wtedy faktycznie GWC jest wystarczające. Dla mnie albo szmatka nad tarasem albo np.wschodnie posadowienie. Conajmniej 25% domów w tym kraju ma takie. Ciekawe,czy narzekają na nadmiar ciepła.Skoro przegrody z wyżyłowanym ,U" to upał niegroźny.Wniosek ? Przeszklenia od [południa i zachodu są przyczyną problemów po czerwcu.

 

okna są udręką ale nie można zapomnieć o ścianach bo ściana zgodna z normą ma 0.3 a w pasywnym poniżej 0,1 więc też przez nie mniej ciepła wejdzie.

więc tu chyba najlepszym sposobem będzie zamiast kabli w domu rekuperator z wbudowaną pompą powietrzną i GWC i tu pompa podgrzeje powietrze wlatujące zimą aby dogrzać a w lecie rekuperator z GWC elegancko schłodzą. przy okazji pompa może grzać cwu. tylko w łazienkach i pralni można zamontować kable i powinno być ok. czy jest jakiś lepszy sposób na dom pasywny? czyli pro-vent się kłania bo oni maja taki system. kurcze muszę wysłać im zapytanie o cenę bo pewnie nie będzie najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...