Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

okna są udręką ale nie można zapomnieć o ścianach bo ściana zgodna z normą ma 0.3 a w pasywnym poniżej 0,1 więc też przez nie mniej ciepła wejdzie.

więc tu chyba najlepszym sposobem będzie zamiast kabli w domu rekuperator z wbudowaną pompą powietrzną i GWC i tu pompa podgrzeje powietrze wlatujące zimą aby dogrzać a w lecie rekuperator z GWC elegancko schłodzą. przy okazji pompa może grzać cwu. tylko w łazienkach i pralni można zamontować kable i powinno być ok. czy jest jakiś lepszy sposób na dom pasywny? czyli pro-vent się kłania bo oni maja taki system. kurcze muszę wysłać im zapytanie o cenę bo pewnie nie będzie najniższa.

Jest prosty sposób. Ogród zimowy na całej południowej ścianie. Tanie to nie jest ale zapewnia możliwość w zimie wykorzystania uzysków, w lecie odcięcie się od nich. Do tego za oknem zielono przez całą zimę. Przy zamówieniu takiego ogrodu w firmie wychodzą pokaźne kwoty ale przy samoróbie z drewna jest to już sensowne. 25 m2 powinno zmieścić się w 10 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odpowiem przekornie ;) polecam taras od północy. rano mam słońce i po południu czyli jak jest znacznie mniej uciążliwe . przez całe południowe "apogeum" gorąca mam cień. bardzo przyjemnie latem.
Świetne rozwiązanie. Sprawdza się doskonale o czym sam się przekonałem. Problem tylko z tymi "uzyskami słonecznymi" w zimie. Duże przeszklenia które je umożliwiają są z reguły w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty sposób. Ogród zimowy na całej południowej ścianie. Tanie to nie jest ale zapewnia możliwość w zimie wykorzystania uzysków, w lecie odcięcie się od nich. Do tego za oknem zielono przez całą zimę. Przy zamówieniu takiego ogrodu w firmie wychodzą pokaźne kwoty ale przy samoróbie z drewna jest to już sensowne. 25 m2 powinno zmieścić się w 10 tyś.

 

myślałem o ogrodzie zimowym ale w nim trzeba by było grzać aby w zimie było ciepło. a poza tym dodatkowa powierzchnia nie jest mi potrzebna ale też jej nie wykluczam. ogród zimowy można chyba doprojektować później lub na własną rękę zrobić więc nie mówię na to stanowczo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez taras? Dlaczego to w ogóle ma grzać pomieszczenia? Masz na myśli odbijanie promieniowania?

 

tak, mam na myśli odbijanie. dlatego trzeba coś co pochłonie. można skorzystać z rady barthz'a i zrobić jasny drewniany taras. myślałem że najlepiej byłoby dać płytki na taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę szklić więcej niż to ma sens? Większe straty zimą bo U okien to kilka razy większe niż U ścieny w pasywnym a latem sam sobie kłopot na głowę sprowadziłeś.

Trzeba myśleć co się robi a nie robić co się myśli. To nie jest skomplikowane.

 

Widzisz, czasem ludzie chcą od życia czegoś więcej niż przewiduje norma.

 

to jaki polecacie taras od południa aby nie przegrzewał pomieszczeń? co stłumi promienie słoneczne żeby się nie przegrzało? czy po prostu nie ma takiego materiału i wszystko będzie ostro grzać?

 

Zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza poza krótkim okresem letniego skwaru, kiedy albo leży się nad wodą albo chowa w budynkach.

 

dziwne ale w okresach jesieni i wiosny słońce na tarasie mam do 10 i od 15. po co mam się prażyć w największe promieniowanie. unikam słońca w południe więc po co mi taras od południa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras to bufor? Niby czego? Wiesz co to takiego taras?

 

w "poniemieckiej" nomenklaturze może to się nazywać oranżeria,pawilon letni,ogród zimowy,weranda.;) jaką nazwę znasz to sobie wybierz. ja mam taras przy domu jak go zabuduję to będę miał "ogród zimowy" . jak dam przeszklenia z fajnym U to naturalnie mam bufor na północnej ścianie który trochę mnie izoluje od "zimna północy" ;)

czego tu nie rozumiesz? nigdy nie widziałeś takiego doczepionego do domu oszklonego "małego domku"? Niemcy często takie dobudówki robili, nie zauważyłeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak jesienią i wiosną narzekasz to latem na pewno musisz się chować.

Ja w te chłodniejsze dni lubię słońce.

 

sorry...taki mamy klimat ;) nie narzekam ale w kontekście ostatniej zimy to bardziej celowe jest zastanowienie jak usunąć nadmiar ciepła.wielkie przeszklenia od południa to nieco utrudniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tam gdzie chcesz, nie ma wytycznych w tym kierunku. Dziadkowie mają wyjście z kuchni (bez okna, tylko z drzwiami przeszkolonymi) na duży, poniemiecki taras a w salonie tylko okna.

Nie mieszaj jednego z drugim i unikaj wysokich temp. jeśli już ci szkodzą.

Taaa. Pokaz mi projekty w których taras nie jest przy salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzą gotowe projekty? Projekt można przerobić albo jeszcze lepiej wykonać indywidualny, w którym wszystko pasuje inwestorom a nie skazywać się na czyjeś niesprawdzone fantazje.
Trzeba zabrać taras sprzed salonu. Najlepiej by wychodziło się na niego z kuchni albo z łazienki. Może też z WC. W końcu twoi dziadkowie zdaje się tak mieli? No to inaczej nie powinno być oczywiście. Z kuchni i koniec. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to możesz mieć i z wc ale nie wciskaj, że tylko z salonu, salon tylko od południa i salon koniecznie tylko z dużymi przeszkleniami.
Znowu musisz mieć rację? Umarłbyś jakbyś przyznał się do błędu? W salonach stosuje się duże okna z przyczyn estetycznych. Duże okna są od południa by łapać słońce w zimie. Salony są projektowane od południa. Taras jest przedłużeniem przestrzeni rekreacyjnej czyli salonu a nie sracza czy kuchni czy czego jeszcze. Możesz sobie głupoty wymyślać a tego nie zmienisz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz coś z funkcjonariusza poprzedniego systemu albo przynajmniej rodzinne tradycje: "nie ważne, że to nie prawda ale przyznajcie się towarzyszu a będziecie wolni".

Skończ z tym, to już minęło i oby nie wróciło.

 

 

 

Skończ też z tą socjalistyczną urówniałowką i daj ludziom robić jak chcą. Aby tylko nie wciskali, że mają najlepiej i tak mają mieć wszyscy. Tutaj masz przykład z życia, foto z dziś:

 

20140720_173619.jpg

 

Wyjście z salonu na południe, jedyne miejsce wokół domu do przebywania na zewnątrz i jak widać pełniące funkcje tarasu. Jakoś przeszkleń za wiele w tych drzwiach nie ma a salon ma główne przeszklenia na wschód bo inwestor tak chciał ze wzgl. na widoki. Zresztą cały salon zaprojektowany od trzech stron z głównym naciskiem na wschód.

Także jeszcze raz - zatrzymaj swoje puste doktryny dla siebie bo obowiązków o jakich piszesz nie ma na szczęście.

Zobacz sobie jak wyglądają projekty. 99,9% to domy z salonem i dużymi oknami za którymi jest taras. To, że ktoś ma z sypialni wyjście do ogrodu nie zmienia tego trendu. Możesz sobie cuda wymyślać ale nie zmienisz tego co jest brane pod uwagę przy projektowaniu i co jest widoczne w projektach. Salon z dużymi oknami a za nimi taras. To, że jakiś promil robi inaczej nie zmienia tego co napisałem. Salon z tarasem od północy nie pozwala na uzyski słoneczne w zimie. Bez tarasu też. Tarasy nie od salonu są projektowane incydentalnie. Gdybyś nie miał klapek na oczach i nie był pieniaczem szukającym dziury tam gdzie jej nie ma może byś to pojął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wszystkich projektów indywidualnych więc nie zadawaj idiotycznych pytań.

Niech każdy projektuje jak chce a nie jak perm wciska bo czasy w których każdy miał mieć taką samą klitkę w bloku albo klocek na własnej działce minęły.

To już wiesz czemu twoje pytanie o to co ma taras wspólnego z salonem było idiotyczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykręcaj się manipulacjami, taras nie ma nic wspólnego z salonem a że ktoś tak robi to nie znaczy, że to norma.

Poczytaj:

 

 

 

To odnośnie tych 99,9% projektów (btw, skąd masz te statystyki?); a to odnośnie UPODOBAŃ i WOLI inwestorów:

 

 

 

 

 

 

 

I wiele, wiele innych.

 

A tu zdjęcia:

 

http://www.athenamarmor.pl/uploads/images/Realizacje/kuchnie/kuchnie_06.jpg

 

http://1.bp.blogspot.com/_LqefbGaay9E/S_u70OO7YQI/AAAAAAAABaI/Tl5pDiNwVTI/s1600/mieszkanie+019.JPG

 

http://bi.gazeta.pl/im/2f/62/b8/z12083759Q,Aranzacje-wnetrz--kuchnie--Jesli-jakas-czesc-zapasow.jpg

 

Nie wciskaj więc wszystkim swojej jedynie słusznej prawdy bo akurat racji nie masz.

Wyjątki potwierdzające regułę. Nie twierdzę, że robi się inaczej. Twierdzę i mam rację, że taras z reguły jest lokowany przy salonie. Okna w salonach są z reguły duże. Jedną z ich funkcji jest docieplanie wnętrza w zimie światłem słonecznym. Salon z tarasem od północy na to nie pozwala. Gdzie tu jest sprzeczność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...