Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Widze za Pana nie zbanowali. Pan dalej swoje o tym gruncie. To jaka temperature mamy pod domem w zime? 0st? Czy troszeczke mniej? Wiec po co to porownywac do sciany? Skoro norma na dom pasywny czy NF15 mowi ze Udo gruntu ma byc 0,12 a dajac 30cm ocieplenia 0,030 uzyskujemy 0,1 to po co dawac wiecej izolacji? Ja tego nie musze liczyc bo audytor zrobi OZC i sie sprawdzi czy wychodzi dom pasywny. A Pan na sile chce byc madrzejszy. Nie jest Pan ekspertem w tej dziedzinie wiec jakim prawem Pan kwestionuje to co bylo ustalone? I to jeszcze bez obliczen. Z glowka cos nie tak?

Bo przy 30 cm uzyska Pan najwyżej 30kWh/m2. http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.byg.dtu.dk%2F~%2Fmedia%2FInstitutter%2FByg%2Fundervisning%2Fstudent%2Fbyg%2520s12-043.ashx

Danmarks Tekniske Universitet

Institut for Byggeri og Anlæg

 

Tabel 1: De forskellige isoleringsmaterialer vil blive sammenlignet ved U-værdierne i denne tabel.

Klimaskærm U-værdi

Terrændæk 0,070 W/m2K

Ydervægge 0,080 W/m2K

Tag 0,070 W/m2K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie jest Pan ekspertem w tej dziedzinie wiec jakim prawem Pan kwestionuje to co bylo ustalone?
Prawem fizyki.

Zwiększając izolację do gruntu, obniżamy jego temperaturę, a więc rośnie delta T. Z tym, że najbardziej obniża się temperatura w środkowej części podłogi. Różnica między środkową z zewnętrzną częścią podłogi zależna jest od zdolności rozpraszania ciepła przez grunt, a te są od 0.4W/m2xK do4W/m2xK .

Liczenie - zmieniając tylko U styropianu, jest parodią liczenia.

Skąd Pan wie, że nie jestem audytorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy 30 cm uzyska Pan najwyżej 30kWh/m2. http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.byg.dtu.dk%2F~%2Fmedia%2FInstitutter%2FByg%2Fundervisning%2Fstudent%2Fbyg%2520s12-043.ashx

Danmarks Tekniske Universitet

Institut for Byggeri og Anlæg

Jakim cudem powoływany często tu przez pana j-j, ma dom pasywny skoro od gruntu mniej niż 30cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - są tu podane wartości http://www.sundolitt.no/upload_images/80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf

lub w tym opracowaniu Danmarks Tekniske Universitet

Udvikling og analyse af højisolerede klimaskærmskonstruktioner str 2

 

Czyli twierdzi pan, że j-j nas wprowadza w błąd?

Panie Tomaszu, jeżeli pan wyżej ceni ulotkę od producenta styropianu, niż praktyczne rozwiązania i realne wyniki, to nic na to nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzi pan, że j-j nas wprowadza w błąd?

Panie Tomaszu, jeżeli pan wyżej ceni ulotkę od producenta styropianu, niż praktyczne rozwiązania i realne wyniki, to nic na to nie poradzę.

Twierdzę, że Pan wprowadza nas w błąd. 35 cm jest pod większością domu.

Co do ulotki producenta... Podałem jeszcze opracowanie Uniwersytetu technicznego z Danii.

Poza tym ma własne doświadczenia. No i na koniec... mało jest tu piszących co mają symboliczne 20 cm izolacji od gruntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę, że Pan wprowadza nas w błąd. 35 cm jest pod większością domu.

Więc jak pan wytłumaczy przypadek użytkownika j-j, na którego zresztą nieraz się pan powołuje, a który ma mniej niż 30cm ocieplenia od gruntu?

 

Proszę także wskazać te domy.

Skoro jest ich większość, to nie powinno być z tym problemu.

Ja osobiście nie spotkałem się tu z żadną osobą która miałaby więcej niż 30cm ocieplenia pod domem. Przeważnie jest mniej.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dlatego zaleca się 0.07W/m2 xK czyli 45 cm eps gdy pod izolacją jest wentylacja a 55cm gdy jest kontakt z gruntem...[/url]

 

Oczywiście chodzi o domy jak w temacie.

 

WOW, ledwo parę dni (upałów) i już makówka podwyższyła standardy???0,08 na 0,07? 40 czy 50 na 45 i 55???

 

Upały jednak są szkodliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j ma 35cm pod połową domu, bo pod tą połową ma żwirowe GWC. tutaj można oglądać jego budowę fundamentów oraz GWC:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=2254894&viewfull=1#post2254894

 

A pod połową ma chyba 24cm o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawem fizyki.

Zwiększając izolację do gruntu, obniżamy jego temperaturę, a więc rośnie delta T. Z tym, że najbardziej obniża się temperatura w środkowej części podłogi. Różnica między środkową z zewnętrzną częścią podłogi zależna jest od zdolności rozpraszania ciepła przez grunt, a te są od 0.4W/m2xK do4W/m2xK .

Liczenie - zmieniając tylko U styropianu, jest parodią liczenia.

Skąd Pan wie, że nie jestem audytorem?

 

wiem bo Pan pisał że nie liczy a audytorzy liczą no chyba że jest Pan pseudo audytorem to już wtedy inna kwestia.

skąd Pan może wiedzieć czy przy 30cm izolacji od gruntu wyjdzie dom 30kWh a nie 15? nie wiedziałem że Pan dorabia na boku jako jasnowidz tylko kula mnie nie przekonuje aby w nią wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod połową ma chyba 24cm o ile dobrze pamiętam.

 

Dobrze pamiętasz. I o dziwo ma dom pasywny. Ciekawe czy nie budując żwirowca pod domem ,dałby wszędzie 24cm ,a może nawet mniej?

Trochę to rujnuje teorie o rzekomym braku możliwości zejścia ze zużyciem <30kWh/m2 przy izolacji cieńszej jak 30cm. Ktoś tu coś naciąga.

Panie kol. TB .Pan tak często powołuje się na dom j-j. Gość ma dom certyfikowany ,pasywny a izolacji mniej jak 30cm pod połową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w końcu jest kłopotem, taras czy duże przeszklenie od południa ? Zresztą, dla mnie ani jedno ani drugie. Nie wyobrażam sobie nie mieć wyjścia na taras od południowej strony. Nie wiem dlaczego to taki wielki kłopot, że mam tak nie budować?

 

 

 

A co masz na myśli? Chodzi Ci o GWC pod domem ?

 

 

 

Wprowadza wilgoć ? Pracujące GWC w okresie grzewczym raczej wyciąga stamtąd wilgoć.

 

A gdzie ja piszę,że masz tak nie budować. Ja tylko dzielę się spostrzeżeniami w trzecie lato mieszkania.

Wprowadzanie wilgoci ,mam na myśli bezprzeponowe GWC w lecie z możliwością zraszania zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...