Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

wiem bo Pan pisał że nie liczy a audytorzy liczą no chyba że jest Pan pseudo audytorem to już wtedy inna kwestia.

skąd Pan może wiedzieć czy przy 30cm izolacji od gruntu wyjdzie dom 30kWh a nie 15? nie wiedziałem że Pan dorabia na boku jako jasnowidz tylko kula mnie nie przekonuje aby w nią wierzyć.

To nie kwestia wiary a wiedzy. A Pan nie musi izolować domu. Może Pan rozprowadzić rurki i zrobić pośrednie ogrzewanie pompą ciepła, wyjdzie drożej, bez klimy, ale efekt będzie podobny. I nie 30 cm (bo to było w latach 90-tych) Izolacja pod naciskiem, z czasem traci traci część swoich właściwości właściwości.

Naprawdę, nie musi Pan robić tak jak ja radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiem bo Pan pisał że nie liczy a audytorzy liczą no chyba że jest Pan pseudo audytorem to już wtedy inna kwestia.
Nie jest możliwe, by audytor liczył. To się szacuje.

Jeżeli ktoś liczy, to nie jest audytorem.

W przypadku ściany czy dachu, delta T nie zmienia się wraz z grubością izolacji. W przypadku gruntu TAK. Mało tego, zmiany są różne na całej powierzchni wymiany ciepła. Zmiany zależą od rodzaju gruntu. Jeżeli ktoś liczy, nie znając danych to nie jest audytorem, tylko ma papier.

 

Zalecane grubości od gruntu w zależności od rodzaju eps

http://www.komforthusene.dk/files/KOMFORT%20HUSENE/Projektering/Klimask%C3%A6rm/01Terr%C3%A6nd%C3%A6k/Terr%C3%A6nd%C3%A6k.pdf

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podnosi to kosztu budowy, bo rezygnujemy z CO. Kolejna kwestia to jak później dołożyć? Mam teraz najwięcej projektów z 40 cm.

 

Panie Tomaszu to nich Pan zaprezentuje chociaz jeden z tych kilku. Pan powinien bajki pisac i zrobilby Pan na tym kariere.

Prosze napisac przy 40cm ocieplenia jaka ma byc lambda i jaki rodzaj ocieplenia, najlepiej jakis link do strony aby zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze napisac przy 40cm ocieplenia jaka ma byc lambda i jaki rodzaj ocieplenia, najlepiej jakis link do strony aby zobaczyc.
Podałem opracowanie Uniwersytetu Technicznego z Danii

0.07W/m2 xK to 45 cm EPS gdy jest od spodu wentylacja strop.jpg o coś takiego

i 55 cm gdy jest płyta fundamentowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe, by audytor liczył. To się szacuje.

Jeżeli ktoś liczy, to nie jest audytorem.

W przypadku ściany czy dachu, delta T nie zmienia się wraz z grubością izolacji. W przypadku gruntu TAK. Mało tego, zmiany są różne na całej powierzchni wymiany ciepła. Zmiany zależą od rodzaju gruntu. Jeżeli ktoś liczy, nie znając danych to nie jest audytorem, tylko ma papier.

 

Zalecane grubości od gruntu w zależności od rodzaju eps

http://www.komforthusene.dk/files/KOMFORT%20HUSENE/Projektering/Klimask%C3%A6rm/01Terr%C3%A6nd%C3%A6k/Terr%C3%A6nd%C3%A6k.pdf

No niestety misiu, definicja domu pasywnego wg komforthusene tyle, że w ludzkim języku:

and today a passive house is defined as a building construction in which a comfortable interior climate can be maintained without active heating and cooling systems. The house heats and cools itself – hence the term ‘passive’.
Przetłumaczyć? No i ci ty na to "mistrzu" nowoczesnego budownictwa? gdzie twoje kilowaty kabli? Gdzie klima na chłodzenie i dogrzewanie? Przyznasz w końcu, że piszesz głupoty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest naprawdę u j-j, może dogrzewał się kominkiem, ale wiem, że po latach EPS mniej XPS bardziej tracą w gruncie pod ciężarem część swoich parametrów.

http://www.byg.dtu.dk/~/media/Institutter/Byg/undervisning/student/byg%20s12-043.ashx Duński Uniwersytet to badał, ja tylko wyciągam wnioski z ponad 20lat stosowania 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 40,50,60cm styro pod płytą, jeśli j-j pokazał, że dla domu pasywnego wystarczy poniżej 30cm?
Tam są podane wartości U dla podłogi w zależności od grubości izolacji. To dosyć specyficzna konstrukcja te domy. Ściany sandwich, fundament ława ale raczej nietypowa i podłoga na gruncie. W związku z taka a nie inną konstrukcją dano zamiast zasypać piaskiem takie a nie inne grubości ocieplenia pod podłogę. Przy okazji uzyskuje się podane wcześniej U. Trzeba pamiętać, że oszczędność zużycia energii dla podłogi o U > 0,12 a takiego U > 0,8 to groszowe sprawy. Celem firmy, jak pisze jest zrobienie domu zero-energetycznego nawet a nie pasywnego. Koszty nie mają wielkiego znaczenia. Liczy się wynik.

Tu się można przyjrzeć dokładniej:

fundament.jpg

ściany 1.jpg

ściany 2.jpg

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są podane wartości U dla podłogi w zależności od grubości izolacji. To dosyć specyficzna konstrukcja te domy. Ściany sandwich, fundament ława ale raczej nietypowa i podłoga na gruncie. W związku z taka a nie inną konstrukcją dano zamiast zasypać piaskiem takie a nie inne grubości ocieplenia pod podłogę. Przy okazji uzyskuje się podane wcześniej U. Trzeba pamiętać, że oszczędność zużycia energii dla podłogi o U > 0,12 a takiego U > 0,8 to groszowe sprawy. Celem firmy, jak pisze jest zrobienie domu zero-energetycznego nawet a nie pasywnego. Koszty nie mają wielkiego znaczenia. Liczy się wynik.

Tu się można przyjrzeć dokładniej:

[ATTACH=CONFIG]271143[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]271145[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]271146[/ATTACH]

 

Wszystko jasne, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dom pasywny czy nie to na pewno nie zależy tylko od gruntu. Można mieć mniej i pasywny albo więcej i nie bo reszta jest słaba, no i A/V bo bez tego to tylko dywagacje.

 

Na tym przekroju masz 32cm izolacji w ścianie, 40cm w podłodze i ponad 50cm w dachu. Nie wiem skąd kamil wyczytał, że nie jest to dom pasywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym przekroju masz 32cm izolacji w ścianie, 40cm w podłodze i ponad 50cm w dachu. Nie wiem skąd kamil wyczytał, że nie jest to dom pasywny.

W dachu więcej izolacji niż w podłodze? Jak by to powiedział pan Tomasz, chyba raczysz sobie żartować ;)

Jak to w ogóle możliwe, chyba jakiś nieuk ten projekt popełnił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i A/V bo bez tego to tylko dywagacje.
Trochę to się zmieniło/ Po zastąpieniu GWC inwertorem, który jest do chłodzenia, ale chciał nie chciał grzeje w zimę i daje w zimie z kWh 3 lub 4 ( zależy od modelu) . Dzięki temu, kształt czy przeszklenia mają mniejszy wpływ na straty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dachu więcej izolacji niż w podłodze? Jak by to powiedział pan Tomasz, chyba raczysz sobie żartować ;)

Jak to w ogóle możliwe, chyba jakiś nieuk ten projekt popełnił :D

Pisząc o stratach ciepła - podawałem, ze do gruntu ucieka więcej niż dachem przy tych samych izolacjach. A jest jeszcze lato, klima, płaski dach. Zdecydowanie latem przyda się więcej w dachu. Poza tym U jest takie same jak w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to się zmieniło/ Po zastąpieniu GWC inwertorem, który jest do chłodzenia, ale chciał nie chciał grzeje w zimę i daje w zimie z kWh 3 lub 4 ( zależy od modelu) . Dzięki temu, kształt czy przeszklenia mają mniejszy wpływ na straty.

 

Panie Tomaszu, spadłem z krzesła :D

Dzięki inwerterowi kształt czy przeszklenia mają mniejszy wpływ na straty. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...