Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie czytał Pan, nie zna się, nie widział projektów, to i z projektantami i konstruktorami nie rozmawiał, ale komentuje Pan...

 

Zapewniam Pan, że EPS i XPS w języku duńskim, szwedzkim i innych pisze się identycznie jak po polsku. Podobnie jest z 40 czy 50 cm.

 

Powody dla których u nas stosuje się EPS - to przelicznik ceny i efektu. Natomiast powodem dla którego w bogatych krajach stosuje się EPS jest zachowanie swoich właściwości w dłuższym okresie czasu.

EPSvXPS_Resin Bead1_tcm45-2113027.jpg

-Taka struktura wolniej wchłania wodę, niż "kulki " ale ją zatrzymuje

-W takiej strukturze woda ma większy wpływ na spadek oporu cieplnego.

-Taka struktura pod długotrwałym naciskiem wypuszcza powietrze z pęcherzyków.

 

http://www.concreteconstruction.net/durability/comparing-eps-and-xps-insulation_o.aspx

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym przekroju masz 32cm izolacji w ścianie, 40cm w podłodze i ponad 50cm w dachu. Nie wiem skąd kamil wyczytał, że nie jest to dom pasywny.

 

takie parametry może mieć dom piętrowy a nie parterówka. ona by musiała mieć jeszcze więcej ocieplenia a i tak nie wiem czy byłoby możliwe zrobienie z parterówki pasywniaka. sorry ale wszędzie co piszą o domach pasywnych to piszą o współczynniku A/V jak najmniejszym a przy parterówce jest to niemożliwe i domy nie mogą być małe a jak duże to piętrowe. pokaż mi chociaż jeden artykuł w którym piszą że można zrobić z parterówki pasywniaka i jakiś jeden przykład z rzutami itp że się udało to uwierzę. bez tego to wróżenie z fusów, wyjdzie lub nie a jak nie tzn że coś się źle zrobiło. bezsensu

tylko proszę wiecznie nie pisać o j-j bo on usunął posty więc się nie dowiem jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie parametry może mieć dom piętrowy a nie parterówka. ona by musiała mieć jeszcze więcej ocieplenia a i tak nie wiem czy byłoby możliwe zrobienie z parterówki pasywniaka. sorry ale wszędzie co piszą o domach pasywnych to piszą o współczynniku A/V jak najmniejszym a przy parterówce jest to niemożliwe i domy nie mogą być małe a jak duże to piętrowe. pokaż mi chociaż jeden artykuł w którym piszą że można zrobić z parterówki pasywniaka i jakiś jeden przykład z rzutami itp że się udało to uwierzę. bez tego to wróżenie z fusów, wyjdzie lub nie a jak nie tzn że coś się źle zrobiło. bezsensu

tylko proszę wiecznie nie pisać o j-j bo on usunął posty więc się nie dowiem jak było.

 

http://passivhausprojekte.de/index.php?lang=en#d_2455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytał Pan, nie zna się, nie widział projektów, to i z projektantami i konstruktorami nie rozmawiał, ale komentuje Pan...

 

 

-Taka struktura pod długotrwałym naciskiem wypuszcza powietrze z pęcherzyków.

 

 

Teraz rozumiem o co chodziło z tym powietrzem i kulkami.

Tracąc powietrze EPS traci wymiary i izolacyjność cieplną i dlatego jest lepszy od xps-a który tego nie robi. Zaiste twoja wiedza jest porażająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

faktycznie coś piszą o parterówkach. ogólnie nie patrzyłem na strony nie po polsku ale jedno mnie zaciekawiło: grubości izolacji i parametry przegród. już na pierwszy rzut oka są o grubsze niż to co choćby podawał TB ale że On nie jest kimś komu się wierzy to trzeba w tej kwestii Go pominąć. ale nasza norma NF15 która jest ostrzejsza od niemieckiego instytutu na domy pasywne podaje że aby dom spełniał wymagania to przegrody muszą mieć:

ściany zew.) strefa 1-3 Umax=0,1 strefa 4-5 Umax=0,08

dach,stropodach itp.) tak samo jak dla ścian zew

podłoga) strefa 1-3 Umax=0,12 strefa 4-5 Umax=0,1

okna) strefa 1-3 Umax=0,8 strefa 4-5 Umax=0,7

drzwi) tak jak okna

 

więc na tej stronie co podałeś jest to sporo lepiej niż nasze NF15 przewiduje ale pewnie temu tak jest bo to parterówka i musi być cieplejsza bo by mogła nie wyjść pasywna. szkoda że współczynnika A/V nie podają jaki ma ale prosiłem o artykuł i go podałeś więc dzięki i zwracam honory, parterówka może być pasywna tylko sporo drożej wyjdzie od domu piętrowego, ale da się.

Panie TB, sam Pan widział artykuł od barth3z'a, podałem Panu wytyczne z NF15 co do izolacji od gruntu ile wystarczy to czy Pan wreszcie przyzna rację że dawanie w podłogę ocieplenia aby U było poniżej 0,1 jest przerostem formy nad treścią? czy dalej będzie Pan śpiewał te swoje głupie bajeczki i przytaczał wnioski doktorów od siedmiu boleści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ooo! To teraz koszt zmalał o 300 tysięcy?! A dawno temu czytałem o awanturze wokół tej inwestycji która przekroczyła 1,5mln zł i końca nie widać. A teraz ciekawostka - pan Duda zakładał że dom będzie sam spłacał się dzięki produkcji energii i jej sprzedaży.

I jak to wygląda?

Trzeba by produkować około 480 0000 kWh rocznie,czyli 55kW 24h/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem o co chodziło z tym powietrzem i kulkami.

Tracąc powietrze EPS traci wymiary i izolacyjność cieplną i dlatego jest lepszy od xps-a który tego nie robi. Zaiste twoja wiedza jest porażająca.

Tak mniej więcej gimnazjalista wyobraża sobie strukturę i właściwości EPS/XPS. Kulki tu, kulki tam. Prosty umył proste rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyło dwie bardzo wazne nagrody. :) Jedną z nich dał Polish Green Building Council. Kiedyś już to pisałem. W owym dziwnym tworze czyli PGBC w komisji budownictwa zasiada ... no kto? Dr chemii inż. Ludomir Duda. Można sprawdzić:

http://www.plgbc.org.pl/o-plgbc/komisje.html

Sam sobie dał nagrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! To teraz koszt zmalał o 300 tysięcy?! A dawno temu czytałem o awanturze wokół tej inwestycji która przekroczyła 1,5mln zł i końca nie widać. A teraz ciekawostka - pan Duda zakładał że dom będzie sam spłacał się dzięki produkcji energii i jej sprzedaży.

I jak to wygląda?

Trzeba by produkować około 480 0000 kWh rocznie,czyli 55kW 24h/dobę

 

Co ciekawe, na stronie nie wspominają już dr Dudy. Chyba go wykopali z układu. On sam jednak chwali się tą realizacją na swojej stronie: http://www.domadd.pl/index.php/wiecej/blog/realizacje/130-dom-pokazowy

 

PS. Fajną ma ofertę na tej stronie. Jak się za bardzo rozpędzisz, to można skończy na kwocie ponad 50 tys. zł za sam projekt :)

 

PS2. Nie doczytałem, jednak o nim wspomnieli :)

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z takim budowaniem i nie ma tam nic ode mnie. Nie wiem, dlaczego jest to przytaczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...