Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Teraz 19,5 a zimą 6,5.

Różnica 13stC.

Procentowo nie warto wspominać.

Ciekawe co się dzieje, że tak drastycznie ten "bąbel" znika.

Chyba nie masz cudownego gruntu jak nydar i aby utrzymać te naście stopni musiałbyś grzać.

Na szczęście ludzie wymyślili na to skuteczne rozwiązanie - izolacja.

Myśląca większość to rozumie.

 

Garaż nie ogrzewany i 6,5. TB mówi że 3 pod chałupą. Ja mam na koniec zimy 15. Ty stajesz się coraz bardziej śmieszny. Zacznij zajmować się domkami dla lalek .Tam nie trzeba szarpać się z realnymi problemami. Przez takich jak ty budowy kosztują majątek. Jesteś szkodnikiem by nie zacytować Dudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W domu masz mniej więcej jednakową wewnątrz to i ~3 różnicy pod domem to dużo.

Pod garażem ile różnicy? Ze 3x tyle? O czym to świadczy? Dlaczego nie jest jak w domu? Bo zimą garażem grunty nie grzejesz a domem tak?

 

Może przed zimą uda mi się wykończyć posadzke w garażu bo narazie dołem mam prześwity ~ 0,5 cm (sam beton - wylewka) to zobaczymy ile wtenczas tam bedzie

 

Jasiek słusznie prawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest kol.kszhu z tą lambdą? Niby mówią,że jak lambda wiadoma i grubość izolacji,to choćbyś się ze..rał to więcej ciepła nie ucieknie jak z wynika z lambdy i grubości. Nową fizykę przewodzenia promujesz,tak jak TB? Nie wychodzi,że gruba izolacja i zimno to to samo co cieńsza i cieplej? Permanentnie olewasz możliwości izolacyjne gruntu( na ogół wymienianego na pospółkę).Promujesz drogie budownictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens jest pokazywać szkielety na takich przerostach formy nad treścią? Jaki sens pchać 30cm pod posadzkę,skoro na skraju i pod stopą jest 10cm .

Pan raczy pokazywać jakieś buble budowlane. Pan nim wklei to przeanalizuje czy ma sens. No i tam dali rurki nie kable. Przecież tak nie idzie ogrzewać.

 

Na skraju jest ściana z izolacji, a rurki... te domy nie zużywają ponizej 30kWh/M2 tAM SIĘ DAJE 45-55CM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

skok o ~ 3*C przy DT = -17*C do +33*C = 50*C !!! to dużo ???

To bardzo mało i dowód na to, ze ten bąbel ciepła faktycznie istnieje i utrzymuje się. Pokazują to zresztą wyniki pracy o sensie izolowania podłogi w hali. Dlatego, te 30 cm izolacji to full wypas a 20 wystarczy w zupełności dla większości domów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://blogs.lt.vt.edu/frank93/tag/follow-those-interests/

 

. Konflikt rozpoczął od ustaleń badań laboratoryjnych i rzeczywistych wyników

Z powodu tych wyników EPS jest uważany lepszym izolatorem.

 

Do takich wniosków doszli wszyscy co izolują ( dają 30cm od gruntu) od kilkunastu lat.

Kto ma ochotę się dalej przekonywać na sobie, nie ma przeciwwskazań. To wolny kraj.

 

http://www.epsindustry.org/sites/default/files/EPS%20Below%20Grade103.pdf

 

Dodam, że pisałem o tym zanim te badania się ukazały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bąbel należy pielęgnować by był a nie bezmyślnie z nim walczyć . Wtedy faktycznie niskoenergetyczny dom może być tani.

Nie dojdzie się tanio metodą TB i kszhu. Oni cały czas ewoluują. Zaczęli od 30cm ,teraz jest 40-45cm . Na jesień spodziewam się 60cm .Jak nic na metrze skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normą ma być Ep = 70 kWh/m2 na CO+CWU, czyli chyba niekoniecznie domy pasywne. pod Twój piętrowy dom EPS raczej nie będzie się nadawał, za duże obciążenia.

 

takie konkretne odpowiedzi lubię.

co do tego jakie domy mają być normą to różnie się mówi ale najbardziej prawdopodobną wersją będzie to co piszesz czyli domy energooszczędne. zresztą ja i tak się tym nie przejmuje bo mam zamiar wcześniej budować a i tak będę się starać mierzyć w pasywność. najbardziej ciekawi mnie to co będzie z obecnymi domami? nie będą mogli kazać ludziom docieplać, z drugiej strony gorsze domy są drogie w utrzymaniu i większość z nich jest na węgiel który będzie pewnie drożał z roku na rok więc sami ludzie będą chcieli ocieplać bo już to pomału robią. ale i tak po 2020 szybko emisja CO2 do atmosfery się nie zmniejszy bo dalej przynajmniej 80% domów w Polsce produkuje masę CO2 i zarazem nasze elektrownie które ten węgiel palą. więc kary przez unie będą duże a że państwo nie ma i nie będzie mieć na to pieniędzy aby te kary płacić to pewnie dowalą jakiś podatek od zatruwania bo będzie to najbardziej logiczna kwestia. więc albo się dociepli domy albo będzie płacić kary. lub też media podrożeją kilku krotnie i wszyscy równo za to będą płacić. i nie będzie można mieć pretensji do ówczesnego premiera że będzie drogo bo premier musi dbać o cały kraj więc podejmie takie kroki aby to utrzymać bo nie będzie miał wyjścia. tylko że nasz obecny już powinien jakoś zachęcać do budowania energooszczędnego i w OZE a tak to na razie jest wielka lipa i nic po za tym.

co do EPSa to architekt z abakonu mówił mi że oni pod płytę pod swoje domy dają eps100 więc skoro ja będę miał trochę masywniejszy domek to myślę że eps200 powinien wystarczyć a jak nie to chciałbym dać xps'a pod ściany nośne a pod resztę eps'a. ale konstruktor jest na urlopie więc muszę czekać z decyzją czy tak można. myślałem że tu ktoś mi coś doradzi czy tak mogłoby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bąbel należy pielęgnować by był a nie bezmyślnie z nim walczyć . Wtedy faktycznie niskoenergetyczny dom może być tani.

Nie dojdzie się tanio metodą TB i kszhu. Oni cały czas ewoluują. Zaczęli od 30cm ,teraz jest 40-45cm . Na jesień spodziewam się 60cm .Jak nic na metrze skończą.

Może Pan poczyta. 30 cm było w zeszłym wieku. I 30cm to nie izolacja a MINIMUM IZOLACJI . Poza tym co Pan widzi złego w ewoluowaniu ? Przez 20 lat robiłem GWC a teraz technologia wyparła GWC na rzecz inwetorowych pomp ciepłą. Wg mnie brak ewolucji świadczy o ograniczeniach intelektualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan poczyta. 30 cm było w zeszłym wieku. I 30cm to nie izolacja a MINIMUM IZOLACJI . Poza tym co Pan widzi złego w ewoluowaniu ? Przez 20 lat robiłem GWC a teraz technologia wyparła GWC na rzecz inwetorowych pomp ciepłą. Wg mnie brak ewolucji świadczy o ograniczeniach intelektualnych.

 

Mam raczej na myśli ewolucję w dobrym kierunku. Pan brnie w absurd. Skoro j-j ma certyfikowany dom pasywny na 25cm izolacji ,to po co wypisywać androny o 40-45cm.?

Nie wiem jak Pan budował te GWC i gdzie ,że nie działają prawidłowo.Z pewnością przy pomocy GWC dużego namiotu nie ochłodzimy.

Powiem tylko ,że od momentu jak zacieniłem skutecznie południowe okna, w domu zrobiło się znacznie chłodniej ,mimo,że GWC daje tylko 150m3/h.Nie potrzebuję chłodzić w inny sposób niż poprzez GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...