Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Wpuść sobie w konkretnie miejsca same rurki pex-a oczywiście zaślepione a w odpowiednim czasie wsuniesz tam czujniki jakie bedziesz chcial :)

Tak bede mial zrobione docelowo, z izolacja z gabki pomiedzy czujnikami aby ograniczyc przeplyw powietrza. NTC chcialbym zatopic do pomiarow na "szybko" i w miare szczelnie, bez robienia zbyt duzych dziur w izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,Gdybym miał budować wieżę z piwnicą a nie rozległą parterówkę na gruncie to może i zastosowałbym nawet twoje nieszczęsne 18cm.

 

Właśnie gdybym budował swoje 140m2 na dwóch kondygnacjach,to z pewnością dałbym znacznie więcej niż 18cm .To działa odwrotnie niż sądzisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Czepiłeś się jednego a wciąż nie rozumiesz tego, że dom to nie proste cyferki i cm a całość.''

A czego się czepiłem? To jest fakt że j-j ma pasywny z 25cm izolacji pod posadzką.

Nie rozumiem jedynie dla czego twój dom nie jest pasywny skoro dałeś tak suto izolacji .Masz przyzwoite okna,ustawienie wg. stron świata wg,wskazań.

Tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pod domem ogrzewanym cały rok z góry temperatura podąża za temp. mieszkania, w którym dodatkowo latem jest cieplej.

Pod garażem jakoś dziwnie ten "bąbel" znika. Czyżby dlatego, że nie jest non-stop ładowany?

Wg teorii misia i twojej pod garażem powinna być w zimie temperatura taka jak pod ziemią bez żadnego przykrycia. Ile tam jest w zimie na głębokości 50 cm? 0? Ciekawe dlaczego pod garażem tyle nie jest nie jest. Grunt nie "zabrał"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Czepiłeś się jednego a wciąż nie rozumiesz tego, że dom to nie proste cyferki i cm a całość.''

A czego się czepiłem? To jest fakt że j-j ma pasywny z 25cm izolacji pod posadzką.

Nie rozumiem jedynie dla czego twój dom nie jest pasywny skoro dałeś tak suto izolacji .Masz przyzwoite okna,ustawienie wg. stron świata wg,wskazań.

Tego nie rozumiem.

 

dlaczego piszesz że ma pasywny? na jakiej podstawie tak stwierdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://docs.google.com/file/d/0B_xFvEGsr5gbQlFLYW5GbXJWVDQ/edit

Tam jest opisany jego dom.Poczytaj uważnie.

 

czytałem ale nie ma tam rzutów i nie da się zobaczyć jak dom wygląda. o współczynniku A/V też nic nie znalazłem. o próbie szczelności chyba też nie wspomina, o kamerze termowizyjnej też nic nie znalazłem. samo obklejenie domu z każdej strony nawet metrowym ociepleniem nie gwarantuje pasywności. według mnie za mało szczegółów a one są najważniejsze. i w tym opracowaniu nie pisze że ma certyfikat no chyba że nie doczytałem. w obliczeniach też mógł się pomylić, często się zdarza. wiem tylko z tego co pisaliście że ma domek parterowy i chyba nieduży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szczegóły byś musiał zapłacić . Chyba.Wiedza to też wartościowy towar.

 

teraz to już przesadziłeś. to są szczegóły który każdy normalny człowiek mówi jak ma w swoim domu. o tego jest forum. jak się stwierdza coś takiego że ma się dom pasywny to trzeba przedstawić szczegóły w jaki sposób się to osiągnęło. no chyba że być jak TB i mówić wiem ale nie pokaże. to sorry ale nie o to tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już przesadziłeś. to są szczegóły który każdy normalny człowiek mówi jak ma w swoim domu. o tego jest forum. jak się stwierdza coś takiego że ma się dom pasywny to trzeba przedstawić szczegóły w jaki sposób się to osiągnęło. no chyba że być jak TB i mówić wiem ale nie pokaże. to sorry ale nie o to tu chodzi.
.

 

Za darmo masz doradców jak TB i kszhu. Ksywka generator kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niezwykle merytoryczny wpis. Jak całe to nydarzenie.

 

Tylko o czym merytorycznie z tobą rozmawiać jak ty skupiasz się na warcholeniu?

Chcesz merytorycznie? Proszę. Pogadajmy o fundamencie grzewczym .Bez kosztowa inwestycja w porównaniu do tradycyjnego fundamentu czy płyty,wręcz tańsze rozwiązanie a koszt inst. grzewczej za ułamek typowej .Masz jakieś przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...